Základy vadžrajány

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Eva Nada » sob 26. led 2019 16:54:10

A to je např. cítit (občas) z armina, nebo ze Zdeňka...., když vezmu toto naše virtuální setkávání v diskuzích...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 26. led 2019 17:28:31

Eva Nada píše:Čoveče, já vůbec nevím, o čem píšeš :-)
Na Modré Alfě jsem byla, tu vedl Petr Velechovský a Ernestína Velechovská, myslím, že Modrá Alfa už ale není, každý z nich se věnuje lidem, ale pod jiným názvem...
Na jakých stránkách jsem plkala, taky nevím, co máš na mysli, já plkala na tolika stránkách ... :-)
A kdo obletoval někoho z Blavy - to jako z Bratislavy? To taky netuším, koho myslíš.... fakt to, co bylo, moc v hlavě nenosím...
Pygmalion, to jsem neviděla, nečetla, tak taky nevím, o čem to je...
Čím se liší muži, co meditují od těch, co nemeditují, to nevím, jaxi toto není důležité, z muže, ale i z ženy "musí" být cítit jak to říct, jisté flujdum,..., něco, co osloví, rozvibruje tvé srdce, oživí, zaujme, nasaješ z plných plic to něco známé, blízké, přitažlivé a je to bohužel málo častné...

Tož tak...


Měla jsem sice na mysli matrix bůhví kolik, ale tak nic, už je to tak dáávno... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 26. led 2019 17:30:08

Eva Nada píše:A to je např. cítit (občas) z armina, nebo ze Zdeňka...., když vezmu toto naše virtuální setkávání v diskuzích...


No vidíš, mám dojem, že oba dva pilně úspěšně meditují...nejspíš se to na nich i podepsalo... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Eva Nada » sob 26. led 2019 19:31:27

Alaja píše:
Eva Nada píše:A to je např. cítit (občas) z armina, nebo ze Zdeňka...., když vezmu toto naše virtuální setkávání v diskuzích...


No vidíš, mám dojem, že oba dva pilně úspěšně meditují...nejspíš se to na nich i podepsalo... :D

Já nevím, no..., vím o tom, jak to je u mě...., kdysi jsem se snažila meditovat, párkrát a přišlo mi to - vůči sobě - hodně nepřirozené, co dělám a tak jsem od té aktivity upustila..., nemůžu dělat něco, co jde proti mému cítění, přesvědčení?...
Dělat meditaci, meditovat není pro mě přirozené.... je to jako upadání do nějakého umělého konání za nějakým cílem, prospěchem... to nemůžu...

Přirozenější pro mě je být přítomná plně tomu, co je, .... prostě být.... se stále zapnutým majáčkem, citlivým majáčkem tomu lidskému...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Eva Nada » sob 26. led 2019 19:55:35

... a moudrosti.... to je ten stříbrný vítr, který je pro mě tolik vítaným...

:-)
:ahoj:
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod armin » sob 26. led 2019 20:57:19

Já mám zkušenost, že vztah s opravdu duchovní ženou je o něčem úplně jiném, než s běžnou ženou. Že to může být skutečná jednota těla i duše. A to je zázrak, hloubka atd.
A to nejspíš platí i naopak pro vztah ženy k muži. Nemusí ani jeden ani druhý zrovna meditovat, zkrátka to už mají třeba dávno za sebou. Jen se na sebe podívají, dotknou se jeden druhého a je to nebetyčná propast, kterou sám v sobě nikdo nemůže zažít. Je to opravdu skutečné překročení sebe sama.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Eva Nada » sob 26. led 2019 21:21:08

Slzy...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » ned 27. led 2019 6:15:47

Eva Nada píše:
Alaja píše:
No vidíš, mám dojem, že oba dva pilně úspěšně meditují...nejspíš se to na nich i podepsalo... :D

Já nevím, no..., vím o tom, jak to je u mě...., kdysi jsem se snažila meditovat, párkrát a přišlo mi to - vůči sobě - hodně nepřirozené, co dělám a tak jsem od té aktivity upustila..., nemůžu dělat něco, co jde proti mému cítění, přesvědčení?...
Dělat meditaci, meditovat není pro mě přirozené.... je to jako upadání do nějakého umělého konání za nějakým cílem, prospěchem... to nemůžu...

Přirozenější pro mě je být přítomná plně tomu, co je, .... prostě být.... se stále zapnutým majáčkem, citlivým majáčkem tomu lidskému...


Hmm, a komu uvnitř tebe to meditování připadalo nepřirozené? Měla by jsi si s ním trochu popovídat a zjistit, proč ti neustále odmítá splnit tvé dlouholeté přání - najít toho pána boha.... (že by to byl onen mýtický Strážce Prahu? :starik: )

Medituje už pomalu kdekdo.... jen ty ne a ne a ne... :D


https://stars24.cz/celebrity/bulvar/724 ... vot-ve-tme
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Trini » ned 27. led 2019 14:09:48

Alaja píše:
Hmm, a komu uvnitř tebe to meditování připadalo nepřirozené? Měla by jsi si s ním trochu popovídat a zjistit, proč ti neustále odmítá splnit tvé dlouholeté přání - najít toho pána boha.... (že by to byl onen mýtický Strážce Prahu? :starik: )

Medituje už pomalu kdekdo.... jen ty ne a ne a ne... :D




Ale kdež, ženy běžně (běžné ženy?) nemeditují. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » ned 27. led 2019 15:01:08

Trini píše:Ale kdež, ženy běžně (běžné ženy?) nemeditují.


Takové ženy se denně nevykecávají na internetových diskusích o duchovních záležitostech... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » ned 27. led 2019 15:14:27

armin píše:Já mám zkušenost, že vztah s opravdu duchovní ženou je o něčem úplně jiném, než s běžnou ženou. Že to může být skutečná jednota těla i duše. A to je zázrak, hloubka atd.
A to nejspíš platí i naopak pro vztah ženy k muži. Nemusí ani jeden ani druhý zrovna meditovat, zkrátka to už mají třeba dávno za sebou. Jen se na sebe podívají, dotknou se jeden druhého a je to nebetyčná propast, kterou sám v sobě nikdo nemůže zažít. Je to opravdu skutečné překročení sebe sama.


:D
Jo jedno tělo, jedna duše. Krásné je to, když se to týká jen těch dvou. Vnímání i na dálku...
Ale jakmile jeden z nich není až tak zas moc duchovní a někde se zapomene, tak to může být opak toho krásna, protože ten ne zas moc duchovní partner si může říkat, že co oči nevidí, to srdce nebolí, neboť netuší, že ten druhý partner je jeho druhá polovina (těla i duše) a tudíž vnímá, že se mu někde druhá půlka zapomněla... :donknow: ......
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Trini » ned 27. led 2019 19:44:02

Alaja píše:
armin píše:Já mám zkušenost, že vztah s opravdu duchovní ženou je o něčem úplně jiném, než s běžnou ženou. Že to může být skutečná jednota těla i duše. A to je zázrak, hloubka atd.
A to nejspíš platí i naopak pro vztah ženy k muži. Nemusí ani jeden ani druhý zrovna meditovat, zkrátka to už mají třeba dávno za sebou. Jen se na sebe podívají, dotknou se jeden druhého a je to nebetyčná propast, kterou sám v sobě nikdo nemůže zažít. Je to opravdu skutečné překročení sebe sama.


:D
Jo jedno tělo, jedna duše. Krásné je to, když se to týká jen těch dvou. Vnímání i na dálku...
Ale jakmile jeden z nich není až tak zas moc duchovní a někde se zapomene, tak to může být opak toho krásna, protože ten ne zas moc duchovní partner si může říkat, že co oči nevidí, to srdce nebolí, neboť netuší, že ten druhý partner je jeho druhá polovina (těla i duše) a tudíž vnímá, že se mu někde druhá půlka zapomněla... :donknow: ......


Ale to si jen něco namlouvá. Už ho dávno neberu vážně. Neustále se staví nad druhé. To žadný opravdový duchovní člověk - at muž, či žena - nedělá. Zřejmě si tak zkouší hojit své mindráky. :roll:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pon 28. led 2019 5:05:29

Trini píše:Ale to si jen něco namlouvá. Už ho dávno neberu vážně. Neustále se staví nad druhé. To žadný opravdový duchovní člověk - at muž, či žena - nedělá. Zřejmě si tak zkouší hojit své mindráky.


Hmm, proč se vlastně duchovní učitelé, po té, co "zmoudří", velmi často rozvádějí ?
Proč už nemilují tu, co si kdysi vzali z mladické nerozvážnosti a hledají nějakou "duchovnější" ?
Vždyť na té první mohli krásně svému publiku předvést, jak se má milovat .... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pon 28. led 2019 7:26:12

Jeden náhodný pohled do očí neznámého a srdcem projede jakási energie a je čímsi omámeno...říkají tomu láska na prvý pohled... :srdce: .... hmm...

Amorův šíp

Amorův šíp nebo také Amorova střela je ustálené slovní spojení, které vešlo do slovníku jako rčení a běžně se používá jako přirovnání; pro vyjádření stavu vzniku zamilovanosti, náklonnosti či zalíbení.

Původ rčení

Mytologický bůh lásky Erós, známý i jako Amor, byl synem boha války Area a bohyně lásky Afrodity. Okřídlený hošík trochu potměšile zasahoval z luku zlatými šípy srdce žen i mužů. Prý si nebyl před ním jist i mocný Zeus, proto ho Afrodita skryla na čas v lese. Po vrácení na Olymp však jeho sladkým zraněním nikdo neodolal.

Mladý Erós lásce propadl též. Unesl krásnou princeznu Psyché, oženil se s ní, ale s tou podmínkou, že ho nikdy nesmí spatřit. Závistivé sestry přemluvily spokojenou Psyché, aby si v noci svého manžela prohlédla. Nečekaná kapka horkého oleje z kahanu však Eróta probudila – a ten Psyché opustil.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Amor%C5%AFv_%C5%A1%C3%ADp


Chápu, když se to stane jednou za život. Ale co si počít s těmi šípy, když se do vás Amor strefuje víc, než se sluší a patří.? Pak je potřeba ty zásahy zcela ignorovat...a Amora seřezat rákoskou.. :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Trini » pon 28. led 2019 7:32:26

Alaja píše:
Trini píše:Ale to si jen něco namlouvá. Už ho dávno neberu vážně. Neustále se staví nad druhé. To žadný opravdový duchovní člověk - at muž, či žena - nedělá. Zřejmě si tak zkouší hojit své mindráky.


Hmm, proč se vlastně duchovní učitelé, po té, co "zmoudří", velmi často rozvádějí ?


To záleží na jejich duchovní úrovni. Když je opravdu vysoká, tak se obvykle ani nežení a když už jsou v té době ženatí, tak se nerozvádějí. Ale když se chtějí rozvádět jejich partnerky, tak je samozřejmě nechají jít.

Alaja píše: Proč už nemilují tu, co si kdysi vzali z mladické nerozvážnosti a hledají nějakou "duchovnější" ?


Když se ženili, tak nebyli ješte na té úrovni, aby dokázali opravdu milovat. Jak oni, tak jejich partnerky. Když jejich duchovní úroven roste, tak roste i schopnost milovat. Ale u partnerky se to tak nemusí dít. Manželé se tak sobě neustále vzdalují, takže rozchod připadá přirozený. Zřekmě je to tak lepší pro oba a nikdo netrpí. Někdy ale úroven není vysoká a "duchovní učitel" pak jako každý jiný běžný mužský, když dosáhne společenského úspěchu, vymění svou partnerku za podstatně mladší. Mezi svými fanynkami má na výběr.

Alaja píše:Vždyť na té první mohli krásně svému publiku předvést, jak se má milovat .... :donknow:


Duchovní člověk/učitel vysoké úrovně nic nepředvádí. Do opravdové lásky nepatří žádné "se má". Jak vypadá opravdová láska, se dá pozorovat na růstu své schopnosti milovat a to se nedá naučit, ani vynutit.

Ale je fakt, že pokud někdo slíbil druhému věrnost až do smrti, tak by se měl snažit to dodržet. Ale v tom nejde o lásku, nýbrž o dodržování slibů. Proto je lepší slibovat jen to, o čem vím, že to mohu splnit. Ale to má co dělat s karmou, ne s láskou. Opravdová láska je věrná zcela přirozeně a nepotřebuje nic slibovat.

To je můj pohled. :)
Naposledy upravil Trini dne pon 28. led 2019 7:49:51, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod armin » pon 28. led 2019 7:37:19

Alaja píše:Hmm, proč se vlastně duchovní učitelé, po té, co "zmoudří", velmi často rozvádějí ?
Proč už nemilují tu, co si kdysi vzali z mladické nerozvážnosti a hledají nějakou "duchovnější" ?
Vždyť na té první mohli krásně svému publiku předvést, jak se má milovat .... :donknow:


Paní Tomášová říkala - "Když se jeden z partnerů vyvíjí duchovně podstatně rychleji než ten druhý, tak se to roztrhne."

Nedá se "ukázat, jak se má milovat". Láska není nic k ukazování, ale k žití, sdílení.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Trini » pon 28. led 2019 7:44:59

Alaja píše:Jeden náhodný pohled do očí neznámého a srdcem projede jakási energie a je čímsi omámeno...říkají tomu láska na prvý pohled... :srdce: .... hmm...


No, ona fakt není "láska" jako láska.

Alaja píše:Chápu, když se to stane jednou za život. Ale co si počít s těmi šípy, když se do vás Amor strefuje víc, než se sluší a patří.?


Přestat lpět na tom "že se něco sluší a patří"? ;)


Alaja píše: Pak je potřeba ty zásahy zcela ignorovat...a Amora seřezat rákoskou.. :lol:


:lol:
Pokud někoho může zasáhnout takový šíp, tak svoji partnerku/partnera nemiluje. Může ho mít rád, ale nemiluje ho. Ale ani ten šíp nezaručuje, že bude svou novou potenciální partnerku opravdu milovat.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pon 28. led 2019 8:09:21

armin píše:
Paní Tomášová říkala - "Když se jeden z partnerů vyvíjí duchovně podstatně rychleji než ten druhý, tak se to roztrhne."
.


Nemusí se to roztrhnout, když ten, kdo se vyvíjí rychleji, víc miluje partnera než sebe... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pon 28. led 2019 8:11:55

armin píše:Nedá se "ukázat, jak se má milovat". Láska není nic k ukazování, ale k žití, sdílení.

Ale, ale, a kdo jiný, než duchovní učitel, by měl žít podle toho, co učí jiné?
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pon 28. led 2019 8:16:47

Trini píše:Ale ani ten šíp nezaručuje, že bude svou novou potenciální partnerku opravdu milovat.

Je to většinou krátkodobé poblouznění...a úplně slepé.
Až když intenzita onoho poblouznění opadne, pak se teprve zjistí, že se vlastně spadlo z bláta do louže...

:lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků

cron