Základy vadžrajány

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 22:04:48

Alaja píše:Myslím, že se intago mýlíš, když ji povazuješ za prvňačku... :donknow:

Jen usuzuji, z toho co tu píšeš. Ostatně vše se dá zlepšit. Když mi Bůh ukazoval svou vzdálenost ode mne, užasl jsem, jak neuvěřitelně moc je nade mnou... Máme práce... :koukam:
A zvu tě na naši konferenci, můžeš tam mít příspěvek. Pozvánka je na intuice.mysteria.cz
Nebo sama zorganizuj svou a pozvi zas naši skupinku :) My pracujeme odborně, ba vědecky... teda snažíme se :D[/quote]

Je to směrováno k adiuv nebo k Alaje? :D[/quote]

k oběma... safra, spěchám a pomotaly se mi odkazy. proč to tu nemá stromovou strukturu? Tohle je nepraktický web... ;)
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pát 04. led 2019 22:05:29

intago píše:začátečnické? Bůh mi říká, že tak silný pocit Boha, jež mi dal. jen tak nikdo na Zemi nemá. Vlastně trvalá meditace. Jak silný pocit Boha máte a jaké Dary Ducha vám dal?


Nejlepší je být dobře uzemněn.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 22:06:05

honzam píše:
intago píše:že začátečnické? Bůh mi říká, že tak silný pocit Boha, jež mi dal. jen tak nikdo na Zemi nemá. Vlastně trvalá meditace. Jak silný pocit Boha máte a jaké Dary Ducha vám dal?

Mně dal Ďábel děti. Děti jsou víc než pocity.

jaký dábel, proboha? A co může být víc než Bůh?? Nic
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 22:07:38

Alaja píše:
intago píše:začátečnické? Bůh mi říká, že tak silný pocit Boha, jež mi dal. jen tak nikdo na Zemi nemá. Vlastně trvalá meditace. Jak silný pocit Boha máte a jaké Dary Ducha vám dal?


Nejlepší je být dobře uzemněn.... :lol:

Bůh se u mystika stará o vše. Totálně o vše, ale chce za to plnění Jeho Vůle, viz bible...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod honzam » pát 04. led 2019 22:10:32

intago píše:
honzam píše:
intago píše:že začátečnické? Bůh mi říká, že tak silný pocit Boha, jež mi dal. jen tak nikdo na Zemi nemá. Vlastně trvalá meditace. Jak silný pocit Boha máte a jaké Dary Ducha vám dal?

Mně dal Ďábel děti. Děti jsou víc než pocity.

jaký dábel, proboha? A co může být víc než Bůh?? Nic

Tak je to. Nic - žádná blaženost, extáze nebo láska, prostě nic.
Jaký ďábel, to právě poznávám. Je jako nekonečné temné Tělo, ze kterého se ty děti vydělují jako vánoční cukroví z těsta a já jsem formička, která je formuje.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pát 04. led 2019 22:11:58

intago píše:
Alaja píše:
Je to směrováno k adiuv nebo k Alaje? :D


k oběma... safra, spěchám a pomotaly se mi odkazy. proč to tu nemá stromovou strukturu? Tohle je nepraktický web... ;)

Děkuji za pozvání, ale tento web mi vyhovuje a na další si zvykat už nechci... :donknow:
Krom toho, až se za pár měsíců oteplí, tak budu stejně svůj čas většinou trávit venku na zahradě ve společnosti toulavých koček a na další diskusní web bych si čas už nenašla. :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod adiuv » pát 04. led 2019 22:14:04

Jenže náboženství je teprve první, počáteční stupeň poznání.

Druhým stupněm je mysticismus

a tím posledním, závěrečným stupněm je poznání, které nakonec vede i ke vnímání, že Božství je neduální, ze Sebe Sama a pro Sebe Sama vše-tvořící Bytí - Vědomí.

intago píše: OK, ale chceš tím říci, že již jsi osvícen? Každá škola začíná první obecnou... :)

To jistě. Jenže tady jsi na diskusním fóru, kde řada účastníků má už určité zkušenosti s pokročilejšími úrovněmi poznání, jelikož se dlouhodobě už po mnoho desetiletí zajímáme o celou cestu k Probuzení, včetně tomu odpovídající praxe a zkušeností. Někteří z nás pod vedením osvíceného Mistra.

Když se člověk dlouhodobě věnuje cestě k Poznání, počáteční doufání a představy ega, že může být osvícené, které nabízí náboženství, se postupně rozpouštějí. Proto se nezajímáme o začátečnické, náboženské stupně.

Naše inspirace? Viz např. viewforum.php?f=45 a viewforum.php?f=88

intago píše: že začátečnické? Bůh mi říká, že tak silný pocit Boha, jež mi dal. jen tak nikdo na Zemi nemá. Vlastně trvalá meditace. Jak silný pocit Boha máte a jaké Dary Ducha vám dal?

Pokud máš zájem, zkus si přečíst něco z nabídnutých odkazů.

Z nich zřejmé, že nejde o to mít "silný pocit Boha" a o "Jeho" dary, ze kterých se raduje nadšené osobní já = ego (a tím se ještě víc posiluje + utvrzuje ve své domněle samostatné vlastní existenci), ale o rozpouštění ega v neosobní vnímání čistého všetvořícího Bytí-Vědomí.

:ahoj:
Naposledy upravil adiuv dne pát 04. led 2019 22:14:45, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pát 04. led 2019 22:14:41

intago píše:
Alaja píše:
intago píše:začátečnické? Bůh mi říká, že tak silný pocit Boha, jež mi dal. jen tak nikdo na Zemi nemá. Vlastně trvalá meditace. Jak silný pocit Boha máte a jaké Dary Ducha vám dal?


Nejlepší je být dobře uzemněn.... :lol:

Bůh se u mystika stará o vše. Totálně o vše, ale chce za to plnění Jeho Vůle, viz bible...


S Biblí na mne nechoď, já jsem pořád ateista, i když si mne Bůh už vcucnul a byli jsme spolu jedno tělo a jedna duše. :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod adiuv » pát 04. led 2019 22:18:51

adiuv píše:
Jenže náboženství je teprve první, počáteční stupeň poznání.

Druhým stupněm je mysticismus

a tím posledním, závěrečným stupněm je poznání, které nakonec vede i ke vnímání, že Božství je neduální, ze Sebe Sama a pro Sebe Sama vše-tvořící Bytí - Vědomí.

intago píše: OK, ale chceš tím říci, že již jsi osvícen? Každá škola začíná první obecnou... :)

To jistě. Jenže tady jsi na diskusním fóru, kde řada účastníků má už určité zkušenosti s pokročilejšími úrovněmi poznání, jelikož se dlouhodobě už po mnoho desetiletí zajímáme o celou cestu k Probuzení, včetně tomu odpovídající praxe a zkušeností. Někteří z nás pod vedením osvíceného Mistra.

Když se člověk dlouhodobě věnuje cestě k Poznání, počáteční doufání a představy ega, že může být osvícené, které nabízí náboženství, se postupně rozpouštějí. Proto se nezajímáme o začátečnické, náboženské stupně.

Naše inspirace? Viz např. viewforum.php?f=45 a viewforum.php?f=88

intago píše: že začátečnické? Bůh mi říká, že tak silný pocit Boha, jež mi dal. jen tak nikdo na Zemi nemá. Vlastně trvalá meditace. Jak silný pocit Boha máte a jaké Dary Ducha vám dal?

Pokud máš zájem, zkus si přečíst něco z nabídnutých odkazů.

Z nich zřejmé, že nejde o to mít "silný pocit Boha" a o "Jeho" dary, ze kterých se raduje nadšené osobní já = ego (a tím se ještě víc posiluje + utvrzuje ve své domněle samostatné vlastní existenci), ale o rozpouštění ega v neosobní vnímání čistého všetvořícího Bytí-Vědomí.

:ahoj:

PS. Jako praxe může být užitečná např. tato meditace viewtopic.php?f=37&t=483
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 22:20:55

Naše inspirace? Viz např. viewforum.php?f=45 a viewforum.php?f=88[/quote]
intago píše: že začátečnické? Bůh mi říká, že tak silný pocit Boha, jež mi dal. jen tak nikdo na Zemi nemá. Vlastně trvalá meditace. Jak silný pocit Boha máte a jaké Dary Ducha vám dal?

Pokud máš zájem, zkus si přečíst něco z nabídnutých odkazů.

Z nich zřejmé, že nejde o to mít "silný pocit Boha" a o "Jeho" dary, ze kterých se raduje nadšené osobní já = ego (a tím se ještě víc posiluje + utvrzuje ve své domněle samostatné vlastní existenci), ale o rozpouštění ega v neosobní vnímání čistého všetvořícího Bytí-Vědomí.

:ahoj:[/quote]
To je nepochpení filozofie stvoření. Jde o Sebepoznání, cestu zpět k Bohu a ta vede přes hierarchii vedoucí až k Bohu. Jiná skoková cesta není schůdná, nemám o takové žádnou informaci. Je spíše lidským přáním... Ale věř si čemu chceš. Já víru neberu, pouze Realitu...
Bůh mi ovšem ukazuje, že se v Něm rozplynu, což v meditaci je velký šok. Lidé to nevědí, protože tuhle smrt neznají. Je to totální smrt, rozpuštění všeho, co triliony let žilo...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pát 04. led 2019 22:24:27

Hmm, spíš to vypadá na další duchovní guláš... :donknow:
...no nic, jdu si na fejs raději zahrát své oblíbené hry...páá.. :ahoj:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 22:24:53

Když mi Bůh v meditaci ukazuje, jak se k němu řítím, přibližuji se, zdokonaluji a pak se rozpustím jak kapka ve vodě, vůbec mi to příjemné není... Ale kdo nezažil, nepochopí. Ale trvat to bude ještě triliony let, než vším projdu... A přece to vše existuje naráz ve věčném TED... Ale kdo o tom mluví, měl by dostat zenovou holí. Jen meditace má cenu, ne lidské kokrhání
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod honzam » pát 04. led 2019 22:26:58

Mrzí mě, že si hledající neuvědomují, že s tím stvořením ega k obrazu svému měl také někdo práci. Pokusy o jeho rozpouštění by si taky mohli odpustit a přijímat ego jako dar.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 22:27:58

Alaja píše:Hmm, spíš to vypadá na další duchovní guláš... :donknow:
...no nic, jdu si na fejs raději zahrát své oblíbené hry...páá.. :ahoj:

Kdež, je to od Boha, nikdo ty dokonalé pocity a genialitu s virtuozitou jiný nemá... Copak to neznáš??
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pát 04. led 2019 22:29:03

honzam píše:Mrzí mě, že si hledající neuvědomují, že s tím stvořením ega k obrazu svému měl také někdo práci. Pokusy o jeho rozpouštění by si taky mohli odpustit a přijímat ego jako dar.

Ego a oddelenost je taky bozim dilem, jako vse, Jeho gamesa games...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod honzam » pát 04. led 2019 22:30:00

intago píše:Když mi Bůh v meditaci ukazuje, jak se k němu řítím, přibližuji se, zdokonaluji a pak se rozpustím jak kapka ve vodě, vůbec mi to příjemné není... Ale kdo nezažil, nepochopí. Ale trvat to bude ještě triliony let, než vším projdu... A přece to vše existuje naráz ve věčném TED... Ale kdo o tom mluví, měl by dostat zenovou holí. Jen meditace má cenu, ne lidské kokrhání

Už ses k nám přidal, tak si Tě armin taky podá jako pavlačovou drbnu.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod honzam » pát 04. led 2019 22:34:37

intago píše:
honzam píše:Mrzí mě, že si hledající neuvědomují, že s tím stvořením ega k obrazu svému měl také někdo práci. Pokusy o jeho rozpouštění by si taky mohli odpustit a přijímat ego jako dar.

Ego a oddelenost je taky bozim dilem, jako vse, Jeho gamesa games...

To záleží na pohledu. Pro mě výraz hra vyjadřuje neporozumění tomu, že každá radost a zábava má svou příčinu v porážce a utrpení někoho jiného.
Jiný pohled mluví o formě a prázdnotě (o ději bez radosti a zábavy).
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » sob 05. led 2019 7:47:52

honzam píše:
intago píše:
honzam píše:Mrzí mě, že si hledající neuvědomují, že s tím stvořením ega k obrazu svému měl také někdo práci. Pokusy o jeho rozpouštění by si taky mohli odpustit a přijímat ego jako dar.

Ego a oddelenost je taky bozim dilem, jako vse, Jeho gamesa games...

To záleží na pohledu. Pro mě výraz hra vyjadřuje neporozumění tomu, že každá radost a zábava má svou příčinu v porážce a utrpení někoho jiného.
Jiný pohled mluví o formě a prázdnotě (o ději bez radosti a zábavy).

Na jsou mystické meditace dobré, že ti v nich božské ukáže důvody Všeho. Stvoření je Jeho Obrazem, projevem Potencionality. Prostě si Bůh Stvořitel věčně hraje. Co jiného by dělal? Má v ruce neomezené možnosti a to po celou Věčnost. Tak si hraje s kombinací základních archetypů. Mezi nimi je i utrpení a bolest... Všecky dohromady tvoří Celek, to je to OM, zvuk všech zvuků...
Tedy otázka Boha, kdo jsem Já, okamžitě spustí věčnou Hru Stvoření a nic se s tím nedá dělat. To je vysoká filozofie Projevu, ale na tu musíte do meditace. Mluvit o tom je nanic.
A tahle gamesa o Sebepoznávání je jen jednou z nekonečna Her, co má. Kámoš, co má přes 500 několikahodinových meditací řekl, že Bůh je vlastně Megapařan. Má nekonečno games, vymýšlí další, může si si s nimi hrát, vstupovat do nich a prožívat je, může cokoliv... viz http://mystika.mysteria.cz/milos.htm
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » sob 05. led 2019 8:19:14

Božské mi říká, abych tohle debatu neprodlužoval. A hlavně se nehádal. To podstatné jsem již řekl. Mohu vysvětlovat, ale nehodlám poslouchat nějakou demagogii. Už jsem hádek zažil moc.
Intenzivní duchovní rozvoj vyžaduje se spolehlivě naučit komunikovat s Bohem. Můžete tomu říkat channeling, nebo jakkoliv jinak. Bůh je pak vaším Guruem, Autoritou na duchovní cestě. Kurzů na webu a knih o tom je dost, i zde na webu je máte.
Další stupen jsou meditace. Ty jsou vlastně rozšířením komunikace s Bohem o prožitky božských světů spojené s výkladem. Tedy vševyjadřující vize, pocity i myšlenky, které rozhodně nejsou od lidí, ale od božského.
Pokud si vás Bůh vezme do výuky, není třeba už nic dodávat, sám ví vše jak má dělat. U každého podle jeho schopností.
Častým předmětem hádek jsou metody na rozšíření vědomí. Zejména na meditace, běžný channeling se běžně zvládá i v nízkém stupni tranzu. https://cs.wikipedia.org/wiki/Trans_(stav)
Kdo chce Boha navštívit, potřebuje tranz zesílit a tím rozšířit vědomí. Jsou na to metody jako hol.dýchání, bubnování, tanec, flotační tank. Šamané a zasvěcenci používali odedávna různé látky, jež tuto vnímavost k tranzu zvyšují.
Je to např.ayahuasca, lysohlávky, nebo vzácné kaktusy. Nyní se zkoumají účinky sekretu z žáby Bufo Alvarius, jež má zvlášt silné účinky http://www.bufoalvarius.com/ debata je i na youtube. Vznikl i film https://uloz.to/!gKNikp8cnxHh/bufo-alvarius-2017-cr-mp4
Slabší, ale snadno dostupnou je marihuana i jiná psychedelika. Zabývá se tím
https://czeps.org/ Česká psychedelická společnost (CZEPS)
Problém je v tom, že laici si nás pletou s narkomany, což nás nesmírně uráží. Fetáci totiž tyto látky zneužívají pro své pochybné záměry. Přitom i jogíni a zasvěcenci těchto látek využívají po celá tisíciletí, viz https://www.vitalia.cz/specialy/marihuana/
Hinduističtí mniši, kteří slouží bohu Šivovi. Tihle mniši – bábové, sadhůové – kouří ze svých kornoutovitých hliněných dýmek ne samotnou marihuanu, ale černý hašiš, kterému se v Indii říká čaras. Užívají konopí zcela stejně, jako křesťanský kněz při mši víno. Ona obluzenost, kterou substance přináší, je stavem, kdy je možné lépe komunikovat s Nejvyšším.
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » sob 05. led 2019 8:25:27

Ovšem tato cesta není pro každého, ani není lehká a krátká. Seznam všeho, s čím se mystik setká, je hodně dlouhý. Říká se tomu Temná noc duše, o které hovořil i dr.Brunton i dr.Tomáš, ale pouze naznačili oč jde a mylně tvrdili, že je to jen krátká epizoda. Tak prosté to opravdu není. Ale což dosažení vrcholu Kailásu může být snadné? https://cs.wikipedia.org/wiki/Kailas
Některé zážitky z meditací mohou být velmi silné, ohromující, viz tenhle redaktor http://iwrite.cz/jsme-v-matrixu-ktery-d ... 3965166481
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků

cron