Základy vadžrajány

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Trini » sob 05. led 2019 10:14:37

intago píše:Božské mi říká, abych tohle debatu neprodlužoval.


Ale máš s tím očividně problém. To je to, na co by ses měl zaměřit - přestat misionařit. Debatovat je totiž něco jiného.
Klidně můžeš mít názor/pohled, jaký chceš. Ale jak ho začneš tímto dost bezohledným stylem prosazovat, tak předvádíš jen svou duchovní nezralost. Zkus to na Poradně. Ta patří misionářce Janě, která je ti hodně podobná. A mluvila s Bohem, takže si budete jistě velmi dobře rozumět.

http://www.poradnazdarma.cz/portal.php
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Trini » sob 05. led 2019 10:29:53

intago píše:Božské mi říká, abych tohle debatu neprodlužoval. A hlavně se nehádal. To podstatné jsem již řekl. Mohu vysvětlovat, ale nehodlám poslouchat nějakou demagogii. Už jsem hádek zažil moc.
Intenzivní duchovní rozvoj vyžaduje se spolehlivě naučit komunikovat s Bohem. Můžete tomu říkat channeling, nebo jakkoliv jinak. Bůh je pak vaším Guruem, Autoritou na duchovní cestě. Kurzů na webu a knih o tom je dost, i zde na webu je máte.
Další stupen jsou meditace. Ty jsou vlastně rozšířením komunikace s Bohem o prožitky božských světů spojené s výkladem. Tedy vševyjadřující vize, pocity i myšlenky, které rozhodně nejsou od lidí, ale od božského.
Pokud si vás Bůh vezme do výuky, není třeba už nic dodávat, sám ví vše jak má dělat. U každého podle jeho schopností.
Častým předmětem hádek jsou metody na rozšíření vědomí. Zejména na meditace, běžný channeling se běžně zvládá i v nízkém stupni tranzu. https://cs.wikipedia.org/wiki/Trans_(stav)
Kdo chce Boha navštívit, potřebuje tranz zesílit a tím rozšířit vědomí. Jsou na to metody jako hol.dýchání, bubnování, tanec, flotační tank. Šamané a zasvěcenci používali odedávna různé látky, jež tuto vnímavost k tranzu zvyšují.
Je to např.ayahuasca, lysohlávky, nebo vzácné kaktusy. Nyní se zkoumají účinky sekretu z žáby Bufo Alvarius, jež má zvlášt silné účinky http://www.bufoalvarius.com/ debata je i na youtube. Vznikl i film https://uloz.to/!gKNikp8cnxHh/bufo-alvarius-2017-cr-mp4
Slabší, ale snadno dostupnou je marihuana i jiná psychedelika. Zabývá se tím
https://czeps.org/ Česká psychedelická společnost (CZEPS)
Problém je v tom, že laici si nás pletou s narkomany, což nás nesmírně uráží. Fetáci totiž tyto látky zneužívají pro své pochybné záměry. Přitom i jogíni a zasvěcenci těchto látek využívají po celá tisíciletí, viz https://www.vitalia.cz/specialy/marihuana/
Hinduističtí mniši, kteří slouží bohu Šivovi. Tihle mniši – bábové, sadhůové – kouří ze svých kornoutovitých hliněných dýmek ne samotnou marihuanu, ale černý hašiš, kterému se v Indii říká čaras. Užívají konopí zcela stejně, jako křesťanský kněz při mši víno. Ona obluzenost, kterou substance přináší, je stavem, kdy je možné lépe komunikovat s Nejvyšším.


Víš, nezlob se, ale tohle všechno, co píšeš, jsou začátky duchovní cesty, které tady většina z nás má už dávno za sebou. Pro tyto začátky je - mimo jiné - typické to horečnaté nadšení a touha přesvědčovat druhé. E. Tomáš psal, že tím také procházel. U někoho to trvá krátce, u někoho déle a někomu se nepodaří se z toho dostat - snad až v dalších životech. My se tady zřídka na něčem shodneme, ale v tomto ano - protože to všichni dobře známe a nezastydli jsme na tom.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Trini za tento příspěvek:
adiuv, armin

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod armin » sob 05. led 2019 10:39:50

Krásná diskuze, která právem patří na toto vlákno.
Intago názorně předvedl to, před čím oprávněně varuje pan Tomáš v úvodu k (vadžrajánovým) Tajným naukám Tibetu:

"Je totiž nesmírně důležité dovést vycítiti vnitřní duchovní jemnost sám v sobě a mít vůli a sílu dát jí přednost. Bez této hluboké znalosti a schopnosti propadneme hned v první nauce svodům ega, které se zachytí na silách, zjevech a klamných přeludech vlastních představ a zesílí jimi do nemožnosti, na místo, aby se samo zmenšilo a nakonec zmizelo prohlédnuto jako klam."

A to si Intago naštěstí nezahrával s praxí tajných nauk. Stačí ten channeling a duchovní ambicioznost a co to s člověkem může udělat :lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli armin za tento příspěvek:
adiuv

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » sob 05. led 2019 10:51:35

Trini píše:
intago píše:Božské mi říká, abych tohle debatu neprodlužoval.


Ale máš s tím očividně problém. To je to, na co by ses měl zaměřit - přestat misionařit. Debatovat je totiž něco jiného.
Klidně můžeš mít názor/pohled, jaký chceš. Ale jak ho začneš tímto dost bezohledným stylem prosazovat, tak předvádíš jen svou duchovní nezralost. Zkus to na Poradně. Ta patří misionářce Janě, která je ti hodně podobná. A mluvila s Bohem, takže si budete jistě velmi dobře rozumět.

http://www.poradnazdarma.cz/portal.php

Vždyt chci debatovat o duchovních zkušenostech a pár lidiček už tu popsalo co zažili... Kdybyste na mne neregovali, tak bych dál nepsal... Ale stále musím reagovat na naprostá nepochopení toho co píšu
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » sob 05. led 2019 10:56:01

Nejvyšším.[/quote]

Víš, nezlob se, ale tohle všechno, co píšeš, jsou začátky duchovní cesty, které tady většina z nás má už dávno za sebou. Pro tyto začátky je - mimo jiné - typické to horečnaté nadšení a touha přesvědčovat druhé. E. Tomáš psal, že tím také procházel. U někoho to trvá krátce, u někoho déle a někomu se nepodaří se z toho dostat - snad až v dalších životech. My se tady zřídka na něčem shodneme, ale v tomto ano - protože to všichni dobře známe a nezastydli jsme na tom.
:)[/quote]
A není to naopak? Vždyt jsem mluvil jak vy před 30-40ti lety... Ostatně podobných debat jsem zažil desáítky až stovky, mám s nimi praxi.
Tak vy opravdu umíte komunikovat s Bohem, viděli jkste Ho? A prožíváte Jeho světy v meditacích, ba vnímáte Ho i mimo ně? Tak prima... Uvedte příklady... Od toho je tahle debata...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 05. led 2019 10:58:44

Bůh nemluví.... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 05. led 2019 11:00:35

armin píše:A to si Intago naštěstí nezahrával s praxí tajných nauk.


Eště to tak do baráku, jak pravíval s oblibou můj drahý choť. :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » sob 05. led 2019 11:02:57

armin píše:Krásná diskuze, která právem patří na toto vlákno.
Intago názorně předvedl to, před čím oprávněně varuje pan Tomáš v úvodu k (vadžrajánovým) Tajným naukám Tibetu:

"Je totiž nesmírně důležité dovést vycítiti vnitřní duchovní jemnost sám v sobě a mít vůli a sílu dát jí přednost. Bez této hluboké znalosti a schopnosti propadneme hned v první nauce svodům ega, které se zachytí na silách, zjevech a klamných přeludech vlastních představ a zesílí jimi do nemožnosti, na místo, aby se samo zmenšilo a nakonec zmizelo prohlédnuto jako klam."

A to si Intago naštěstí nezahrával s praxí tajných nauk. Stačí ten channeling a duchovní ambicioznost a co to s člověkem může udělat :lol:


Tohle je jasný důkaz, že vůbec netušíte, o čem píšu. :D Copak to jsou moje přeludy? :o Jak by mohly být, když mne přesahují o několik řádů! Vůbec žádný člověk není schopen vytvořit to, co mystikové v meditacích prožívají. Důkazů je dost, třeba

III. Deník blahoslavené (od roku 2000 svaté) Faustýny Kowalské (1905–1938) kniha je i na webu.
…dnes jsem byla andělem zavedena až do pekelné propasti. Je velmi rozlehlá a je to místo velikého utrpení. Jsou tato: Prvním je ztráta Boha. Druhým jsou neustálé výčitky svědomí. Třetím je vědomí, že tento stav nikdy neskončí. Čtvrtým je čistě duchovní oheň spalující duší, který ji ale nespálí. Je to velmi bolestivé. Pátým je stálá temnota a smradlavý zápach. Démoni a zatracené duše se na sebe dívají a vidí všechno zlo druhých i svoje. Šestým je neustálá přítomnost satana. Sedmým je nekonečné zoufalství, nenávist vůči Bohu, klení, nadávky a rouhání.
Existuje tam ještě jedno utrpení a to utrpení smyslů. Čím která duše zhřešila, tím je trápena hrozným, nepopsatelným způsobem. Tváří v tvář tomuto utrpení bych umřela, kdyby mi Všemohoucnost nepomáhala. Píši to na boží příkaz, aby se nikdo nevymlouval, že peklo neexistuje, protože tam nikdo nebyl a neví se tudíž, jaké to tam je.
… v Srdci Ježíšově jsem poznala, že v nebi je ještě jedno Nebe do kterého vstupují jen vyvolení. Štěstí, do kterého jsou ponořeni, je nepopsatelné. Jdou ze Světla do Světla, které je vždy nové a zároveň se nikdy nemění. Duše jsou proniknuty Jeho božskostí. Nemohu to ani v nejmenším popsat. Ó, Svatá Trojice, dej se duším poznat.
Kristus mi řekl: Pohleď do Mého Srdce plného Lásky a Milosrdenství pro všechny a zejména pro hříšníky. Pohleď na Mé utrpení a ponoř se do něj.
Další zážitky svatých na http://intago.sweb.cz/mystikove.htm
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » sob 05. led 2019 11:05:02

Alaja píše:Bůh nemluví.... :D

Nechápu. Jako vážně? Co tím myslíš? Jeho slova jsou v každé svaté knize...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 05. led 2019 11:10:55

Trini píše:
intago píše:Božské mi říká, abych tohle debatu neprodlužoval. A hlavně se nehádal. To podstatné jsem již řekl. Mohu vysvětlovat, ale nehodlám poslouchat nějakou demagogii. Už jsem hádek zažil moc.
Intenzivní duchovní rozvoj vyžaduje se spolehlivě naučit komunikovat s Bohem. Můžete tomu říkat channeling, nebo jakkoliv jinak. Bůh je pak vaším Guruem, Autoritou na duchovní cestě. Kurzů na webu a knih o tom je dost, i zde na webu je máte.
Další stupen jsou meditace. Ty jsou vlastně rozšířením komunikace s Bohem o prožitky božských světů spojené s výkladem. Tedy vševyjadřující vize, pocity i myšlenky, které rozhodně nejsou od lidí, ale od božského.
Pokud si vás Bůh vezme do výuky, není třeba už nic dodávat, sám ví vše jak má dělat. U každého podle jeho schopností.
Častým předmětem hádek jsou metody na rozšíření vědomí. Zejména na meditace, běžný channeling se běžně zvládá i v nízkém stupni tranzu. https://cs.wikipedia.org/wiki/Trans_(stav)
Kdo chce Boha navštívit, potřebuje tranz zesílit a tím rozšířit vědomí. Jsou na to metody jako hol.dýchání, bubnování, tanec, flotační tank. Šamané a zasvěcenci používali odedávna různé látky, jež tuto vnímavost k tranzu zvyšují.
Je to např.ayahuasca, lysohlávky, nebo vzácné kaktusy. Nyní se zkoumají účinky sekretu z žáby Bufo Alvarius, jež má zvlášt silné účinky http://www.bufoalvarius.com/ debata je i na youtube. Vznikl i film https://uloz.to/!gKNikp8cnxHh/bufo-alvarius-2017-cr-mp4
Slabší, ale snadno dostupnou je marihuana i jiná psychedelika. Zabývá se tím
https://czeps.org/ Česká psychedelická společnost (CZEPS)
Problém je v tom, že laici si nás pletou s narkomany, což nás nesmírně uráží. Fetáci totiž tyto látky zneužívají pro své pochybné záměry. Přitom i jogíni a zasvěcenci těchto látek využívají po celá tisíciletí, viz https://www.vitalia.cz/specialy/marihuana/
Hinduističtí mniši, kteří slouží bohu Šivovi. Tihle mniši – bábové, sadhůové – kouří ze svých kornoutovitých hliněných dýmek ne samotnou marihuanu, ale černý hašiš, kterému se v Indii říká čaras. Užívají konopí zcela stejně, jako křesťanský kněz při mši víno. Ona obluzenost, kterou substance přináší, je stavem, kdy je možné lépe komunikovat s Nejvyšším.


Víš, nezlob se, ale tohle všechno, co píšeš, jsou začátky duchovní cesty, které tady většina z nás má už dávno za sebou. Pro tyto začátky je - mimo jiné - typické to horečnaté nadšení a touha přesvědčovat druhé. E. Tomáš psal, že tím také procházel. U někoho to trvá krátce, u někoho déle a někomu se nepodaří se z toho dostat - snad až v dalších životech. My se tady zřídka na něčem shodneme, ale v tomto ano - protože to všichni dobře známe a nezastydli jsme na tom.
:)


Já drogy nikdy nebrala a jestli na tom jediném holotropním dýchání kde jsem se byla podívat, spalovali bylinky, jejichž kouř vytváří halucinace, tak to jsem předem netušila, oni to zapálili až když jsem už ležela na matraci a měla zavřené oči ... a zavázané..... jinak bych tam bývala byla nechodila a hlavně bych ušetřila i pár stovek...(a to bylo v devadesátých letech)....... :donknow: :D :lol:
Naposledy upravil Alaja dne sob 05. led 2019 11:22:02, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 05. led 2019 11:12:01

intago píše:
Alaja píše:Bůh nemluví.... :D

Nechápu. Jako vážně? Co tím myslíš? Jeho slova jsou v každé svaté knize...


Jeho slova ve svatých knihách jsou jen slova eg, co se domnívala, že mluví s Bohem. :starik:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » sob 05. led 2019 11:28:25

Alaja píše:
intago píše:
Alaja píše:Bůh nemluví.... :D

Nechápu. Jako vážně? Co tím myslíš? Jeho slova jsou v každé svaté knize...


Jeho slova ve svatých knihách jsou jen slova eg, co se domnívala, že mluví s Bohem. :starik:

To myslíš vážně? :D :o kam jsem se to dostal? :netusim:
Tak jsem zběžně prostudoval vámi doporučené stránky http://www.poradnazdarma.cz/ Je koukám hodně podobná této.
Probírá se tam kdeco, různé názory, ale nenašel jsem, že by někdo napsal- Bůh mi řekl to a to. Bůh mi ukázal to a to. Čím to je?
Ani o channelingu tam není víc než tady. Je tam sice debata Hovory s Bohem, ale že by tam někdo rozebíral, co mu Bůh odpověděl na jeho otázky, to jsem také nenašel.
Kde je mystická praxe? Mluvíte o mystikovi dr.Tomášovi, jehož knihy jsem studoval od r.1981 a chodil na meditace k satguruovi ing.Vackovi, ale kde jsou výsledky?
Budu vám vděčen, když mne nasměrujete někam, kde se mystika opravdu provádí. Díky.
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 05. led 2019 11:31:32

Alaja píše:
intago píše:
Alaja píše:Bůh nemluví.... :D

Nechápu. Jako vážně? Co tím myslíš? Jeho slova jsou v každé svaté knize...


Jeho slova ve svatých knihách jsou jen slova eg, co se domnívala, že mluví s Bohem. :starik:



Třeba toto:

Co říká Bible


Výraz „Nový Jeruzalém“ se v Bibli objevuje dvakrát. (Zjevení 3:12; 21:2) Jde o symbolické město, které představuje skupinu Ježíšových následovníků, kteří jdou do nebe, aby s Ježíšem vládli v Božím království. V Bibli se o této skupině mluví také jako o Kristově nevěstě.


Podle čeho se dá poznat, co je Nový Jeruzalém?


1. Nový Jeruzalém je v nebi. Kdykoli se Bible zmiňuje o Novém Jeruzalému, říká, že sestupuje z nebe, kde jeho brány střeží andělé. (Zjevení 3:12; 21:2, 10, 12) To, že Nový Jeruzalém nemůže sídlit na zemi, dokazují i jeho velké rozměry. Je to krychle měřící kolem dokola „12 000 stadií“. * (Zjevení 21:16) Její stěny by tedy byly vysoké skoro 560 kilometrů a sahaly by až do vesmíru.


2. Nový Jeruzalém je tvořený skupinou Ježíšových následovníků, Kristovou nevěstou. Bible nazývá Nový Jeruzalém jako „nevěstu, Beránkovu manželku“. (Zjevení 21:9, 10) V tomto symbolickém popisu Beránek představuje Ježíše Krista. (Jan 1:29; Zjevení 5:12) „Beránkova manželka“, tedy Kristova nevěsta, představuje křesťany, kteří budou společně s Ježíšem v nebi. Bible přirovnává vztah mezi Ježíšem a těmito křesťany ke vztahu manžela a manželky. (2. Korinťanům 11:2; Efezanům 5:23–25) Kromě toho je na základních kamenech Nového Jeruzaléma napsáno „dvanáct jmen dvanácti Beránkových apoštolů“. (Zjevení 21:14) Tento detail potvrzuje totožnost Nového Jeruzaléma, protože křesťané určení k životu v nebi jsou „vybudováni na základě apoštolů a proroků“. (Efezanům 2:20)


3. Nový Jeruzalém je část vlády. Starověký Jeruzalém byl hlavním městem Izraele a vládli v něm „na Jehovově trůnu“ král David, jeho syn Šalomoun a jejich potomci. (1. Paralipomenon 29:23) Jeruzalém, označovaný jako „svaté město“, proto představoval Boží vládnutí uskutečňované skrze Davidovu dynastii. (Nehemjáš 11:1) Nový Jeruzalém, který je také nazvaný jako „svaté město“, je tvořený těmi, kdo se v nebi připojují k Ježíšovi, aby s ním kralovali nad zemí. (Zjevení 5:9, 10; 21:2)


4. Nový Jeruzalém přináší dobré věci lidem na zemi. O Novém Jeruzalému je řečeno, že „sestupuje z nebe od Boha“. (Zjevení 21:2) Je z toho vidět, že ho Bůh používá, aby ovlivnil záležitosti mimo nebeskou sféru. Toto vyjádření spojuje Nový Jeruzalém s Božím královstvím, které Bůh používá, aby uskutečnil svoji vůli „jako v nebi, tak i na zemi“. (Matouš 6:10) Bůh si pro lidi na zemi přeje tyto úžasné věci:

Odstranění hříšnosti. Z Nového Jeruzaléma teče „řeka vody života“ a zavlažuje „stromy života“, které slouží „k léčení národů“. (Zjevení 22:1, 2) Toto tělesné a duchovní uzdravování zbaví lidi hříšnosti a umožní jim získat dokonalý život, jak si to Bůh od počátku přál. (Římanům 8:21)


Dobrý vztah mezi Bohem a lidmi. To, že jsou lidé hříšní, je odcizilo Bohu. (Izajáš 59:2) Až bude jejich hříšnost odstraněna, bude se moct úplně splnit toto proroctví: „Boží stan je s lidmi, a bude s nimi přebývat a oni budou jeho lidem. A sám Bůh bude s nimi.“ (Zjevení 21:3)


Konec utrpení a smrti. Skrze své království Bůh „setře [lidem] každou slzu z očí a smrt již nebude a nebude již ani truchlení ani křik ani bolest“. (Zjevení 21:4)


https://www.jw.org/cs/co-rika-bible/ota ... jeruzalem/


Příliš malé království nebeské...a dozajista tam už trpí přelidněním..... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 05. led 2019 11:37:21

intago píše:To myslíš vážně? :D :o kam jsem se to dostal? :netusim:
Tak jsem zběžně prostudoval vámi doporučené stránky http://www.poradnazdarma.cz/ Je koukám hodně podobná této.
Probírá se tam kdeco, různé názory, ale nenašel jsem, že by někdo napsal- Bůh mi řekl to a to. Bůh mi ukázal to a to. Čím to je?
Ani o channelingu tam není víc než tady. Je tam sice debata Hovory s Bohem, ale že by tam někdo rozebíral, co mu Bůh odpověděl na jeho otázky, to jsem také nenašel.
Kde je mystická praxe? Mluvíte o mystikovi dr.Tomášovi, jehož knihy jsem studoval od r.1981 a chodil na meditace k satguruovi ing.Vackovi, ale kde jsou výsledky?
Budu vám vděčen, když mne nasměrujete někam, kde se mystika opravdu provádí. Díky.


A nechodil jsi náhodou s panem Vackem i do Psychotornické laboratoře na UK (či kde to bylo) na testy s LSD? . On tam byl prý nejméně 70 x.... :donknow: :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » sob 05. led 2019 11:40:19

alajo-Příliš malé království nebeské...a dozajista tam už trpí přelidněním.....
Co tu cituješ Jehovisty. To bys mohla i mormony nebo komunisty :koukam:
zažil jsem v debatách ledaccos ale tohle je síla... :lol:
No, lidi jsou různý, tak se mějte...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 05. led 2019 11:41:02

intago píše:A co je bylinkách špatného?


Fšechno. :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 05. led 2019 11:43:26

intago píše:
alajo-Příliš malé království nebeské...a dozajista tam už trpí přelidněním.....

Co tu cituješ Jehovisty. To bys mohla i mormony nebo komunisty :koukam:
zažil jsem v debatách ledaccos ale tohle je síla... :lol:
No, lidi jsou různý, tak se mějte...



Vždyť o tom Království Božím - Novém Jeruzalému se v Bibli opravdu píše, toho jsi si nevšiml?....
Tady mají alespoň ty starodávné míry přepočteny do současných měr. :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 05. led 2019 11:52:35

intago píše:Kdež, podle toho, co mi říkal, tam byl jen jednou. Jeho tzv.meditace byly jen mrtvým tichem, nic božského ani u mě ani u něj...
Když jsme u LSD, víte kdo má nejvyšší autoritu v ČR? Jistě předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, který líčí své zkušenosti s LSD:
Neměl jsem žádné barevné halucinace, žádné radostné prožitky. Byl to černobílý, velmi intenzivní, těžko sdělitelný vjem. Osobně mu říkám vnímání Boha, pocit absolutní pravdy. Rozhodně to ve mně nevyvolalo potřebu někdy tento zážitek ještě opakovat, spíš mě to utvrdilo v jistém strachu z iracionálna, které je s tím spojeno.
http://www.pratelejirihovacka.cz/clanky ... o-lsd.html
To je přece jasný důkaz, že to existuje, ne? ;)


Hmm, pak někdo v knize Jak jsem hledal Boha a našel sebe kecá. Prý tam bylo napsáno o nejméně 70 sezeních a při jednom dokonce autor našel i Boha - neboli sám sebe... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » sob 05. led 2019 11:54:33

Alaja píše:
intago píše:
alajo-Příliš malé království nebeské...a dozajista tam už trpí přelidněním.....

Co tu cituješ Jehovisty. To bys mohla i mormony nebo komunisty :koukam:
zažil jsem v debatách ledaccos ale tohle je síla... :lol:
No, lidi jsou různý, tak se mějte...



Vždyť o tom Království Božím - Novém Jeruzalému se v Bibli opravdu píše, toho jsi si nevšiml?....
Tady mají alespoň ty starodávné míry přepočteny do současných měr. :lol:

Bible jsou symboly, nic víc. Nasazovat naše omezené představy na Království boží s Jeho dokonalostí je nesmírně hloupé... Víš, jak ten zážitek Třetího nebe popsal apoštol Pavel v listě Korintským?
Nebo si přečti knihu sv.Terezie ježíšovy, ta o tom píše ze zážitků https://magazin.gnosis.cz/sv-terezie-z- ... d-v-nitru/
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod adiuv » sob 05. led 2019 11:55:13

intago píše:A co je bylinkách špatného? Kristus doporučuje víno, to je taky droga. Ostatně nám na hol.dýchání žádné bylinky nepálili. Hyperventilace samo způsobí trans, jako i tanec a bubnování atd. Takže je strach z drog vlastně naivní. Dýchání jsem pak zkoušel i doba sám. Čtyři nádechy marihuany jsou ale daleko pohodlnější než to děsné dýchání... :) a účinnější. Víš, co se do kadidla v kostele kdysi dávalo? Výtažek z marihuany. ostatně jogíni to dělají už léta, viz https://www.vitalia.cz/specialy/marihuana/


Eduard Tomáš:

"Mnoho lidí má zájem o duchovní pravdy, ale ještě víc je těch, kteří se zajímají o psychické síly, zvrácenosti, čarodějnictví a zvláštní formy sexu. Střež se jich, společenství s nimi způsobuje pokřivení charakteru. Zejména se střež užívání drog, budou tě k tomu svádět. Drogy, to jsou vrazi pravé duchovnosti.
"


http://www.yogapoint.cz/joga/filozofie- ... -meditaci/
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron