Základy vadžrajány

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » sob 05. led 2019 16:51:25

omlouvám se, a v čem jsem tě nepochopil?
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 05. led 2019 17:02:39

intago píše:omlouvám se, a v čem jsem tě nepochopil?


Zážitek sdílení Boha mám za sebou - jo, čas v něm stojí, je tam stálé nyní. Fraktály jsem neviděla, jen zlaté husté světlo a vnímala zahlcující extázi jakési blaženosti. Jeho vědomí je zcela odlišné od lidského, zvířecího, rostlinného, je prostě jiné. V jedné chvíli se jeho vizuální vnímání přesunulo k jeho vnějšímu okraji a bylo vidět, že On je vlastně obrovská zlatá hrbatá brambora a dál je jen černočerná tma..... tohle mi On ukázal sám od sebe, já po něm nechtěla vůbec nic.... :lol:

Nyní už mne jen zajímá, jestli ta svítící brambora je osamocená, nebo jestli jich je víc.... :lol:
Přílohy
svetlo3.png
svetlo3.png (83 KiB) Zobrazeno 7332 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » sob 05. led 2019 17:10:10

Alaja píše:
intago píše:omlouvám se, a v čem jsem tě nepochopil?


Zážitek sdílení Boha mám za sebou - jo, čas v něm stojí, je tam stálé nyní. Fraktály jsem neviděla, jen zlaté husté světlo a vnímala zahlcující extázi jakési blaženosti. Jeho vědomí je zcela odlišné od lidského, zvířecího, rostlinného, je prostě jiné. V jedné chvíli se jeho vizuální vnímání přesunulo k jeho vnějšímu okraji a bylo vidět, že On je vlastně obrovská zlatá hrbatá brambora a dál je jen černočerná tma..... tohle mi On ukázal sám od sebe, já po něm nechtěla vůbec nic.... :lol:

Nyní už mne jen zajímá, jestli ta svítící brambora je osamocená, nebo jestli jich je víc.... :lol:

Tu extázi blaženosti známe. Že je to možno popsat jako hrdá vznešenost posvátnosti? Ta se v průběhu mystického procesu zesiluje i mezi meditacemi...
Ale s tou bramborou je to divné. Měla by ses Ho na to optat. Ostatně optat bych se mohl i já, ale to bych s tebou musel být v kontaktu,třeba po mobilu. A to asi nechceš. Víš, že mystikové jsou současně i jasnovidci? tak toho využij.
V podstatě je to nemožné, Bůh jako brambora, Bůh takový prostě není. Je koulí archepypů. Asi ti to ukázal proto, abys to zkoumala a ty nic. Škoda... :) Nebo že ten, kdo je mimo Něj, je ve tmě... tak asi...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 05. led 2019 17:18:53

intago píše:Tu extázi blaženosti známe. Že je to možno popsat jako hrdá vznešenost posvátnosti? Ta se v průběhu mystického procesu zesiluje i mezi meditacemi...
Ale s tou bramborou je to divné. Měla by ses Ho na to optat. Ostatně optat bych se mohl i já, ale to bych s tebou musel být v kontaktu,třeba po mobilu. A to asi nechceš. Víš, že mystikové jsou současně i jasnovidci? tak toho využij.
V podstatě je to nemožné, Bůh jako brambora, Bůh takový prostě není. Je koulí archepypů. Asi ti to ukázal proto, abys to zkoumala a ty nic. Škoda... Nebo že ten, kdo je mimo Něj, je ve tmě... tak asi...


Když vy tu nejčistší formu odsouváte na vedlejší kolej.
Ono čiré světlo najdeš snad v každé duchovní knize, ale vy na něho kašlete a svou pozornost raději věnujete těm kaleidoskopům barev.. :donknow:

Ono to nejspíš způsobují ty podpůrné prostředky...tyčinky, hudba, světlo a pod.- vše tohle v sobě nese nějakou asociační informaci a ta se pak v meditujícím rozvine a čiré světlo mu zacloní...
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » sob 05. led 2019 17:28:09

Ty fraktály nejsou žádná okrasa. To jsou koncentrované informace o Stvoření, o Bohu. A zcela zapomínáš, že ty vize nám dává On. A co Bůh dělá, dobře dělá. Omylní jsme jen my, On nikdy.
Žijeme v informační době a že Bůh musí žít také, a ještě nekonečně dokonalejšími, to neráčíme chápat...
Koukne např.na tvůj fraktál a ví o tobě vše, komplet. A s tím pracují. Tak se řídí karma...
Ostatně slyšelas o planenném meči, co drží archanděl? To je fraktál. A ten hořící keř z bible, to je taky fraktál. ;)
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 05. led 2019 17:37:24

intago píše:Ty fraktály nejsou žádná okrasa. To jsou koncentrované informace o Stvoření, o Bohu. A zcela zapomínáš, že ty vize nám dává On. A co Bůh dělá, dobře dělá. Omylní jsme jen my, On nikdy.
Žijeme v informační době a že Bůh musí žít také, a ještě nekonečně dokonalejšími, to neráčíme chápat...
Koukne např.na tvůj fraktál a ví o tobě vše, komplet. A s tím pracují. Tak se řídí karma...
Ostatně slyšelas o planenném meči, co drží archanděl? To je fraktál. A ten hořící keř z bible, to je taky fraktál.


Zase ta Bible. :dance:
Jen jestli ten Gabrielův plamenný meč nebyl jen ten z Hvězdných válek... :D
Vůbec, ten Stvořitel ze Starého Zákona byl velmi podivný...mám dojem, že to byl jen nějaký mimoň...no, dejme tomu, že to byl velitel mise a ještě k tomu šílený genetik...Izidor Polívčička původním jménem...
A víš, že Gabriel, co se kontaktoval i s Prorokem, se velmi bál psů? :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » sob 05. led 2019 17:42:53

intago píše:A zcela zapomínáš, že ty vize nám dává On.


Nezapomínám, že to dává sám sobě... :D
On je vlastně vylepšená forma pozemského internetu a také vím, že mimoni si v něm provrtávají tunely, v nich čas stojí a těmi si zkracují cestu vesmírem....
Přílohy
312789_2171648123325_254541909_n.jpg
312789_2171648123325_254541909_n.jpg (25.92 KiB) Zobrazeno 7319 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » sob 05. led 2019 17:48:09

Hospodina se můžeš také ptát, stačí Ho zavolat. Rozhovory s Ním mám, ale nesmím je zveřejnit. je ostrý.. To Otec Bůh z Nového zákona je úplně jiný, kupodivu to křestanům nevadí.
Jinak, máš pravdu, hraje si a odpovídá Sám Sobě... Jsme Jeho simíci...

Odkazuji na filmy z životů mystiků, abyste věděli, jaké problémy všichni mají s nepochopením okolí:
https://uloz.to/!hbvDhYXUb/faustina-sk-1994-avi a její kniha https://uloz.to/!pniQyxpE/sr-faustina-k ... cek-sk-doc a život této svaté https://uloz.to/!GpKKowdc/vize-zivot-hi ... u-2009-avi
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » sob 05. led 2019 18:46:30

Dal jsem to do jiné debaty, ale sem to patří taky:
Paradox byl, když mi Bůh v meditacích ukazoval, že On je ten největší egoista! :koukam: Vše co chce se děje a tak jak On chce. A to vždy ve Věčnosti. A nikdo na Něj nemá! :o
Ale pak vidíte, že vlastně ani nemůže jinak dělat než dělá... a kdybyste namítli, proč je na zemi tolik zlého, zeptal by se vás, co znamená symbol monády ;)
Harmonie Dokonalosti je tak silná, až člověka ohromí a padá na kolena...
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pon 07. led 2019 15:54:16

Alaja píše:
intago píše:omlouvám se, a v čem jsem tě nepochopil?


Zážitek sdílení Boha mám za sebou - jo, čas v něm stojí, je tam stálé nyní. Fraktály jsem neviděla, jen zlaté husté světlo a vnímala zahlcující extázi jakési blaženosti. Jeho vědomí je zcela odlišné od lidského, zvířecího, rostlinného, je prostě jiné. V jedné chvíli se jeho vizuální vnímání přesunulo k jeho vnějšímu okraji a bylo vidět, že On je vlastně obrovská zlatá hrbatá brambora a dál je jen černočerná tma..... tohle mi On ukázal sám od sebe, já po něm nechtěla vůbec nic.... :lol:

Nyní už mne jen zajímá, jestli ta svítící brambora je osamocená, nebo jestli jich je víc.... :lol:


Z poradny....
Brouk Pytlík :

Nevím, jestli to není bramborovej guláš, ale třeba ti to pomůže vysvětlit tu tvoji "bramboru"

https://www.youtube.com/watch?v=gXtoWWzg9ns


:D

Nevím jak kdo, ale už jsem vědomí rostliny sdílela. Nemluví, je to jen o pocitech...i o vizuálních informacích..... :donknow:
A ta svítící brambora také nemluví, také je to jen o pocitech a vizuálních informacích... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pon 07. led 2019 19:57:25

Z poradny:

vostal petr :

No vidíš,
takže už víš, proč ta brambora byla bramborou, protože to byla prostě brambora... :D

Jen počkej až narazíš na boží lásku, je to to samý ale navíc ještě mluví, taková inteligentnější zelenina...


:D

Jo, ty božské pocity dokážou dělat s lidmi občas velmi podivné věci. Často pak propadnou onomu kanálování, aniž si sotva uvědomí, že cokoli pak vyjde z jejich úst či pc, je cezeno přes jejich vlastní cedník, přes jejich vnitřní filtry, a výsledek se zabarvuje všemi jejich vlastními ctnostmi i nectnosti včetně slovní zásoby a dosud získanými informacemi z jiných zdrojů. :lol:

Kdepak, kanálování neberu, nejsem žádný průtokáč. :P


:lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod intago » pon 07. led 2019 20:06:25

To se nedá nic dělat, když se to trochu pozmění, časem se to vypiluje. Hlavně to ale přichází shůry, nejsou to kecy, kecičky, prcičky ega :D
Uživatelský avatar
intago
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 02. led 2019 7:38:37
Poděkoval: 0
Poděkováno: 2-krát v 2 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pon 07. led 2019 20:33:59

intago píše:To se nedá nic dělat, když se to trochu pozmění, časem se to vypiluje. Hlavně to ale přichází shůry, nejsou to kecy, kecičky, prcičky ega :D



Ale ty z toho tady děláš spíš jen cirkusové zážitkové představení pro každého bez rozdílu. :sek:
Naposledy upravil Alaja dne pon 07. led 2019 21:02:17, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod armin » pon 07. led 2019 22:33:27

Nezačínejte s vadžrajánou. je moje rada. Když jsem měl možnost tady pozorovat v co se může duchovní cesta taky zvrhnout...
Nevím jestli mohu vlákno, které jsem založil vymazat jako celek, pokud ano, děkuji za radu :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pon 07. led 2019 22:39:21

armin píše:Nezačínejte s vadžrajánou. je moje rada. Když jsem měl možnost tady pozorovat v co se může duchovní cesta taky zvrhnout...
Nevím jestli mohu vlákno, které jsem založil vymazat jako celek, pokud ano, děkuji za radu :)


Napiš adminovi, petrovi, a on to jistě smaže... :)
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » pon 07. led 2019 22:40:32

Alaja píše:
J.S. Dalajláma velice často zdůrazňuje a apeluje – metody vadžrajány jsou pro dlouholeté praktikující a vynikající bódhisattvy , kteří už jsou daleko na cestě bódhičitty a ne pro začínající nebo aspirující bódhisattvy.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Vad%C5%BEraj%C3%A1na



Armine, já tě varovala... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » úte 08. led 2019 15:42:40

Armine,
v té knížce E. Tomáše je víc cvičení. Ale zdají se mi moc složitá na zapamatování si postupu. Vyzkoušela jsem si kdysi tumo, ale musela jsem si předtím nabiflovat přesný postup. No, bylo to na hlavu, ale jednou jsem to cvičení dotáhla ke zdárnému konci - propotila jsem pyžamo , prostěradlo i deku s polštářem tak, že jsem je pak musela vyždímat do lavóru. :lol:
Uvažovala jsem i o vyzkoušení si dalších cvičení v knize - ale pak jsem od toho upustila. Návody jsou opravdu dost složité a kdo si to má pamatovat..... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod armin » čtv 10. led 2019 18:33:41

Alaja píše:Armine,
v té knížce E. Tomáše je víc cvičení. Ale zdají se mi moc složitá na zapamatování si postupu.

Pro pokročilé není třeba cvičit detailně podle návodů tam uvedených, ale pochopit jejich smysl a aplikovat přímo to, k čemu pilné a dlouhodobé cvičení by mělo vést.
Až budu mít čas, tak to více rozvedu.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod Alaja » čtv 10. led 2019 18:43:59

armin píše:
Alaja píše:Armine,
v té knížce E. Tomáše je víc cvičení. Ale zdají se mi moc složitá na zapamatování si postupu.

Pro pokročilé není třeba cvičit detailně podle návodů tam uvedených, ale pochopit jejich smysl a aplikovat přímo to, k čemu pilné a dlouhodobé cvičení by mělo vést.
Až budu mít čas, tak to více rozvedu.


Nemáš čas? Tak holt někdy později... :P

Jsem zvědavá, co napíšeš.
Měla jsem z těch uvedených cvičení v knize dojem, že by měla pomoci adeptovi rozvíjet v sobě různé siddhi, protože jsou vlastně určena pro ty, co už to světlo dávno předtím našli. Ale třeba se mýlím, že jo. :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Základy vadžrajány

Příspěvekod armin » pát 11. led 2019 13:21:15

Smyslem, podstatou těchto cvičení je pročistit mysl od nevědomých závislostí, komplexů, zauzlenin atd, které se promítají do těla a vytvářejí jeho hutnost, neprostupnost až mrtvost.
Čili "zprázdnit" zprůhlednit tělo pro vědomí, učinit ho přirozeně vědomým. A pak se zaměřit na páteř. A to tak, že se vědomí stáhne do ústředního nervu (což se přirozeně děje, když "duše" opouští tělo). Vědomí se stáhne tak, že vše odmítne, pustí, opustí a jak říkal Ramana Mahariši "Je-li životní síla soustředěna jen v nervu ústředním, je to plamenný žár askeze". To odmítnutí všeho jak ho cituji na jiném vlákně je právě podstatou neúčelové askeze. Jak už se píše u té Vajrajogínky (symbolizované náhrdelníkem z krvácejících hlav) "Každé přání po návratu do tohoto světa zdání a strachu musí zhasnout jako život ve sťatém těle", tedy nenávratně s absolutním odhodláním, nikoliv zkusmo.
A k tomuto by člověka mohla postupně uschopnit uvedená cvičení a další z tajných nauk - např. "Osvobození snu", Stezka mystické oběti a další. Důležité a zásadní je touha po Pravdě (odmítnutí, prohlédnutí všeho klamného) a odhodlání jít za Pravdou jakoukoliv cestou, ať přes nebe a nebo přes peklo.
Sidhis se mohou objevit, ale není to v žádném případě cílem, naopak nebezpečím - pokušením pro ne zcela chcíplé ego :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků

cron