Intimní vztah

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Alaja » pát 08. bře 2019 17:34:25

armin píše:ačkoliv zamilovaný člověk má pocit, že by se pro druhého rozdal, ve skutečnosti je jeho láska sobecká. On totiž nemiluje svého partnera, ale miluje svůj archetyp, který do něj promítl. Tedy vlastně sám sebe.


Tak tady to nějak nesedí.... :donknow:
Nejspíš to není sebeláska, ale jakýsi projev pohlavního pudu, bůhví čím vybuzený - možná pohledem, dotykem, vůní.....prostě se najednou sejde víc konstelací a je to....... někdy je to vybuzeno i oboustranně a říká se tomu láska na první pohled.....i když jste mohli kolem toho člověka předtím projít mnohokrát a nic se nedělo, najednou se to jednoho dne stalo ........ :P

Někde na netu bylo před lety napsáno, že tahle zamilovanost trvá tak maximálně dva roky....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3016
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 183
Poděkováno: 247-krát v 235 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod adiuv » pát 08. bře 2019 18:08:22

Podle Junga jsme při zamilovanosti pod vládou nevědomých projekcí archetypu animy či anima. V tuto dobu je náš zdroj energie (libida) přemístěn z tradičního umístění, jímž je naše ego, směrem k obrazu osoby, do níž jsme zamilovaní.


Ano.

C.G.Jung:

Psýché je rozdělena na vědomí a nevědomí. Nevědomí „slouží“ ke kompenzaci vědomého postoje...

Často se může nevědomá složka externalizovat a objevit se zvnějšku, což je známo jako projekce. Patří sem nadměrná emoční reakce na jinou osobu nebo situaci, jako například intenzivní zamilování se do někoho nebo intenzivní odpor k někomu. Takové silné emoční reakce mohou naznačovat, že nevědomý obsah se snaží proniknout do vědomí, ale může se objevit pouze jako externalizovaný nebo projikovaný na jinou osobu. To, co milujeme nebo nenávidíme, není druhá osoba, ale část nás samých, na tuto osobu projikovaná.

http://jung.sneznik.cz/psyche.htm


Kdo je všímavý, začne si po čase uvědomovat, že po nějaké době zamilovanosti pokaždé došlo postupně ke stažení projekce na druhou osobu, tedy že zamilovanost po nějaké době vymizela: "Zamilovanost odezněla a projekce ustoupila (energie se přesunula zpět k egu), což se nevyhnutelně stane v každém déle trvajícím vztahu."

Buď pak tu prvotní zamilovanost nahradí hlubší, přátelský vztah (v tom lepším případě, který ovšem bývá dost vzácný), nebo dojde k rozchodu a člověk hledá někoho dalšího, na kterého by mohl promítnout svou touhu v naději, že tentokrát to bude natrvalo.

Čeká ho tak další rozčarování, protože zamilovanost obvykle opravdu trvá nejdéle dva roky. Delší dobu může trvat jen výjimečně - když ti dva se mohou setkávat jen málokdy, pokaždé až za delší dobu a jen velmi krátce. Jakmile ale potom začnou žít spolu, zamilovanost velmi rychle vymizí.
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 303
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 19
Poděkováno: 22-krát v 21 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Alaja » sob 09. bře 2019 17:50:06

https://www.prochlapy.cz/clanky/kdyz-ne ... ysvetleni/

Když nefunguje chemie, nemůže přijít láska! Chemici tvrdí, že láska vydrží jen 2 roky. Mají k tomu i logické vysvětlení!


Pokud se člověk dostane do stavu zamilovanosti, začnou v něm propukat chemické procesy, které mohou být podobné stavům po požití drog. Pokud to mezi lidmi nezajiskří, těžko může vzniknout láska. Je to právě láska, která ovládá naše podvědomí a rozhoduje, jak se cítíme. A to, co už jste jednou cítili se zapomíná těžko. Alespoň to si myslí chemik Václav Bystrianský. On i jeho přítelkyně jsou v některých ohledech naprosto odlišní, i přesto si náramně rozumí. Ovládla je chemie?

Jaká je souvislost mezi chemií a láskou?

Láska je podle českého chemika Venci Bystrianského hlavně o chemii! Chemie jsou ostatně i feromony, nebo látky jako endorfin nebo oxytocin – „hormony štěstí a lásky“, které se do krve vyplavují právě, když se člověk cítí zamilovaný. Ať už se tedy jedná o vztahy pracovní, sportovní nebo partnerské s daným člověkem si musíte sednout. Kromě toho oblíbeného „štěstí a srdce“ musíte mít rozhodně i chemii. I když si s někým po osobnostních stránkách nerozumíte, stačí, když se objeví něco, co mezi vámi sepne, a tím zafunguje – ať už v uvozovkách nebo reálně. Co stojí za tím, že se něco sepne a děláme šílené věci?

Podle chemiků láska vydrží nejdéle dva roky

Podle italské biochemičky Donatelly Marazziti vydrží láska nejdéle dva roky. Její tým zkoumal hladiny chemických látek v krvi zamilovaných. Odborníci se přitom zaměřil hlavně na tzv. neurotransmitery, které přenášejí nervové vzruchy. Vědci zjistili, že vznešený cit, o kterém píší básníci, je pouhá “biochemická intoxikace organismu“. To sice nezní moc romanticky, ale je to vlastně vysvětlení všech šíleností, kterých jsme my lidé kvůli lásce schopní. Láska zjednodušeně připomíná divokou technoparty na extázi. Má čtyři fáze a v každé z nich nás přitom ovládají jiné drogy. A proč připomíná tento stav drogy? Látky způsobující zamilovanost v našem těle obsazují stejné receptory, na které se jinak váže třeba pervitin nebo heroin.

Příroda nás nechce nutit brát drogy

Nabízí se otázka, proč se to všechno děje. Chce snad po nás příroda, abychom brali drogy? Odpověď je jednoduchá. Je to úplně obráceně. Příroda po nás chce, abychom se co nejvíce množili. A jaké jsou ony 4 fáze lásky?

4 fáze lásky

Odborníci už dávno popsali, že láska má vlastně 4 fáze. První z nich je sexuální fascinace. Ta nás nakopne adrenalinem. Znáte to sami, že se občas objeví někdo, třeba úplně obyčejný, kdo se promění v nejúžasnější bytost pod sluncem. Příčina je v naší hlavě. Tam se to sepne a orgán nadledvinky začne vylučovat adrenalin. Touha, která nás ovládá, může připomínat stresovou reakci. Ta má za následek např. červenání, bušení srdce, pocení, rychlý dech apod. I když máte pocit, že tohle je láska, tak zadržte. Není! Je to právě sexuální fascinace. Probudí se v nás zvíře (doslova), které má chuť ihned partnerku povalit na záda a…zbytek si domyslíte.

Druhá fáze: Akutní zamilovanost

Další na řadu přichází akutní zamilovanost. Podle vědců jde o stav připomínající psychické onemocnění, jako je schizofrenie. Je to chvíle, kdy jednoduše totálně zblbneme. Vysvětlení najdete opět v hormonech. Za zamilovanost může fenyletylamin, který začne vylučovat limbický systém. Je to část mozku, která zodpovídá za naše emoce. Všechno je najednou jedno. Veškerá naše pozornost se upne k jedné osobě a mozek se soustředí jen na ni. Pak do toho ještě naše ego, které je blaženě ošálené pocitem naprostého propojení. A odtud pramení neustálé SMSky, telefonáty, touha být spolu apod.

Nic netrvá věčně. Tady se láme chleba!

Někteří z nás litují, že tenhle stav netrvá věčně. A netrvá. Asi po 12 až 30 měsících naše tělo přestane hormon fenyletylamin. Déle to zkrátka nejde, nejsme k tomu biologicky uzpůsobení. Láska ale nekončí. Posouvá se do další fáze. A nastává chvíle zúčtování. Pokud jste kromě úžasného a nespoutaného sexu měli s partnerkou další společná pouta (zájmy, kamarádství nebo si udělali děti) pokračujete v rozjetém vlaku. Jestli ne, pak se nejspíše rozejdete. Nejde o žádný problém. Ten může nastat jen tehdy, když si na fenyletylaminu vybudujete závislost. Pak se s největší pravděpodobností budete vrhat do nových a nových vztahů, abyste opět dostali svou “drogu”.

Oxytocin a vztah

Teď zase trochu chemie a biologie. U mužů ve fázi akutní zamilovanosti klesá produkce hormonu testosteronu, který se jinak podílí na typicky samčí soupeřivosti a dominanci. Proto jsou ve stavu zamilovanosti i ti největší drsňáci milí a něžní. Když pomine, testosteron se vrátí do původní normy. Pak jsou někteří schopní svou polovičku klidně někdy i profackovat. Fenyletylamin nahradí oxytocin. Jde o látku, kterou produkuje hypofýza. Vylučuje se při dotýkání, objímání, hlazení a také při sexu. Tady zpozorněte. Funguje totiž pravidlo, že čím víc je v sexu orgasmů, tím víc je oxytocinu v krvi. Celkově se zklidníte. A vznikne vztah a jisté biologické pouto. Když se totiž stane, že hladina oxytocinu poklesne, začne se vám automaticky stýskat po člověku, který ji zvýšil. Proto mají lidé problém oddělit sex od lásky. Příroda to zařídila dokonale, protože si díky oxytocinu zajistila ochranu našich potomků po dobu, kdy je to nutné.

Ani na vlně oxitocynu nevydrží tělo věčně…

Je prokázáno, že prehistorické páry spolu zůstávaly jen zhruba čtyři roky. To byla doba, za kterou se jejich děti stačily osamostatnit. Pak si našli nového partnera. To se ale v dnešní době děje také, i neděje. Proč? Oxytocin přestává působit asi po čtyřech letech. To dokazuje i křivka rozvodovosti, která vrcholí ve většině státech světa právě ve čtyřech letech. Pokud ale spolu pár má další dítě, doba se protahuje, nejčastěji na osm let. Odtud pramení fakt, že nejvíce párů se rozvádí (i u nás) mezi 7. – 9. rokem.

Jde to mít vztah do konce života?

I přes vysvětlení v tomto článku, existují páry, které jsou spolu celý život. Vysvětlení je opět v chemii. Mohou za to endorfiny. Jsou to látky velice blízké opiu. Vyvolávají v nás klid, pocit jistoty a bezpečí. Jsou stejně návykové jako všechny hormony zmíněné výše. Díky nim vzniká dlouhodobá závislost na partnerovi. A funguje to tak, že čím déle s partnerkou vydržíte, tím více jich vaše tělo v přítomnosti partnerky vyplaví. A to je celé tajemství “šťastných” párů, které jdou společnou cestou o celý život.

Autor: Michaela Čapková
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3016
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 183
Poděkováno: 247-krát v 235 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Trini » sob 09. bře 2019 20:36:33

:roll:

Muži jsou prasataAhoj, zlato: Miluji tě,
pro mě jsi jediná.
Všechny ostatní jsou podle mne hloupé,
proto se dvořím tobě.
Jsi tak jiná, zcela zvláštní,
něčeho takového si všimnu hned.
Teď se svlékni a lehni si,
protože jsem do tebe tak zamilován.
Za chvíli se setmí a snese se noc
tu je slůvko varování:

Muži jsou prasata,
nevěř jim, mé dítě
Chtějí jenom to jedno,
protože muži už prostě takoví jsou.

Muž se cítí být mužem teprve tehdy,
když ti to může udělat.
Lže, až se hory zelenají,
jenom aby tě dostal do postele.
A pak příštího rána ani neví,
jak se jmenuješ.
Je bezohledný a nevázaný,
city jsou mu zcela cizí.
Pro něj se láska rovná výronu semene
děvče, buď si stále vědomo tohoto:

Muži jsou prasata ,
neptej se na slunce svit.
Výjimky nejsou bohužel žádné,
v každém muži se zároveň vždy skrývá prase.
Muži jsou svině,
nevěř jim ani slovo.
Slíbí ti věčnou věrnost
a následujícího rána jsou pryč.

A pokud přece uděláš chybu
a pořídíš si manžela,
promění se i tvůj růžový kavalír
brzy po svatbě ve zvíře.
Tu ukáže své pravé já,
zcela neoholen a odporný,
pije pivo, kouká na televizi, rychle ztloustne
a krká a prdí v manželské posteli.
Potom máš za manžela King Konga,
proto ti říkám, mysli stále na to, že:

Muži jsou prasata,
nevěř jim, mé dítě.
Chtějí jen to jedno,
pro pravou lásku jsou slepí.
Muži jsou krysy,
jednej s nimi jen lstivě,
Chtějí oplodnit vše,
co není při trojce na stromech.
Muži jsou prasata,
neptej se na slunce svit.
Výjimky nejsou bohužel žádné,
v každém muži se přece skrývá prase.
Muži jsou auta,
jenže bez rezervního kola.

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni ... ine-188920

:lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 1833
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 80
Poděkováno: 36-krát v 30 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod armin » sob 09. bře 2019 21:10:14

Trini píše:Muži jsou prasata ,
neptej se na slunce svit.
Výjimky nejsou bohužel žádné,
v každém muži se zároveň vždy skrývá prase.

Smutný svět, ve kterém takto cítící žena žije.
Pro ni by asi bylo nejlépe jít do kláštera a oddávat se jen Ježíši, který jediný není prase...
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 858
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 6
Poděkováno: 29-krát v 26 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Trini » sob 09. bře 2019 23:02:18

armin píše:
Trini píše:Muži jsou prasata ,
neptej se na slunce svit.
Výjimky nejsou bohužel žádné,
v každém muži se zároveň vždy skrývá prase.

Smutný svět, ve kterém takto cítící žena žije.
Pro ni by asi bylo nejlépe jít do kláštera a oddávat se jen Ježíši, který jediný není prase...


Hlavně, že s ní nelomcuje chemie, hormony a fuj ego. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 1833
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 80
Poděkováno: 36-krát v 30 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod armin » ned 10. bře 2019 16:52:44

Teď mi to došlo, takhle nás muže vidí ženy lesby. Proto jsou lesby.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 858
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 6
Poděkováno: 29-krát v 26 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Alaja » ned 10. bře 2019 17:59:05

armin píše:Teď mi to došlo, takhle nás muže vidí ženy lesby. Proto jsou lesby.


A možná vás muže tak vidí i ty, co byly třeba skupinově znásilněny, nebo ty , co jsou nějakými drsňáky přinuceny provozovat sex za peníze, nebo ty, co mají tu smůlu, že se narodily a žijí v místech, kde o gentlemana nezavadíš ani náhodou.......a tak podobně.....(a pochybuji, že by to byly lesby..)
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3016
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 183
Poděkováno: 247-krát v 235 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod armin » ned 10. bře 2019 19:00:39

Alaja píše:
armin píše:Teď mi to došlo, takhle nás muže vidí ženy lesby. Proto jsou lesby.


A možná vás muže tak vidí i ty, co byly třeba skupinově znásilněny, nebo ty , co jsou nějakými drsňáky přinuceny provozovat sex za peníze, nebo ty, co mají tu smůlu, že se narodily a žijí v místech, kde o gentlemana nezavadíš ani náhodou.......a tak podobně.....(a pochybuji, že by to byly lesby..)


Řekl bych, že je to dáno karmou každého z nás. Tedy kdo někdy zneužil charisma svého mužství nebo ženství, tak se mu to vrací. A u žen je to častější jev. Když je krásná a žádoucí, tak toho často využívá, zneužívá ve svůj prospěch oproti těm méně obdařeným ženám.
Když je někomu dáno, je mu tím dána i odpovědnost. A kdo jde bezohledně jen za svým využívaje toho, co mu bylo dáno, tak se mu to nakonec nepříjemně vrátí.
To co je svaté, obrátil ke svému prospěchu. A to nepřináší nic dobrého.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 858
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 6
Poděkováno: 29-krát v 26 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod adiuv » ned 10. bře 2019 20:52:28

armin píše:Řekl bych, že je to dáno karmou každého z nás.


A ta má někdy opravdu zajímavé dopady; dostává nás situací, o kterých by se nám předtím ani nezdálo. Například když chlap z minulého života má teď ženské tělo - nebo ženská teď vyfasovala tělo mužské.

To se pak někdy nestačíme divit, jak teď na naše navyklé, ze setrvačnosti pokračující chování z minulé inkarnace reagují ti kolem nás - tátou a mámou počínaje

:o
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 303
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 19
Poděkováno: 22-krát v 21 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod armin » pon 11. bře 2019 21:21:51

Když se projekce stáhne zpět do ega...
:)Zázrak zázraků
Podívej, jak táhne noc-
je to kapsa, plná smutku
a přivátých problémů.
Pokazil sis nejlepší léta
ze svého života.
Všechny jsi je promarnil.
Teď si myslíš, že Ti je odpuštěno,
ale nemůžeš ze znovu zrodit.

A říkáš
Proč?
Říkáš proč?
Říkáš proč?
Neptej se mě proč

Už Tě nemiluju,
nemyslím, že jsem kdy milovala.

A jestli jsi někdy
cítil ke mně nějakou lásku,
držel jsi ji příliš dobře skrytou.

Sliby, sladké sliby,
nezatěžoval sis s nimi hlavu
jako se všemi ztracenými zapomenutými věcmi.
Nevypadal bys, že bys to někdy poznal.
Jako všechna ta zklamání
vystavoval jsi si je v polici.
Teď nemáš nikoho, na koho by ses obrátil.
Nemáš nikoho, jen sebe

A říkáš
Proč?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 858
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 6
Poděkováno: 29-krát v 26 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Alaja » úte 12. bře 2019 10:49:12

armin píše:
Alaja píše:
armin píše:Teď mi to došlo, takhle nás muže vidí ženy lesby. Proto jsou lesby.


A možná vás muže tak vidí i ty, co byly třeba skupinově znásilněny, nebo ty , co jsou nějakými drsňáky přinuceny provozovat sex za peníze, nebo ty, co mají tu smůlu, že se narodily a žijí v místech, kde o gentlemana nezavadíš ani náhodou.......a tak podobně.....(a pochybuji, že by to byly lesby..)


Řekl bych, že je to dáno karmou každého z nás. Tedy kdo někdy zneužil charisma svého mužství nebo ženství, tak se mu to vrací. A u žen je to častější jev. Když je krásná a žádoucí, tak toho často využívá, zneužívá ve svůj prospěch oproti těm méně obdařeným ženám.
Když je někomu dáno, je mu tím dána i odpovědnost. A kdo jde bezohledně jen za svým využívaje toho, co mu bylo dáno, tak se mu to nakonec nepříjemně vrátí.
To co je svaté, obrátil ke svému prospěchu. A to nepřináší nic dobrého.


Tuhle jsem četla nějaké povídání o panu E.Tomášovi. (někde na internetu). A bylo tam napsáno, že se kdosi ptal pana E.Tomáše, zda byl v nějakém minulém životě ženou. A on odpověděl: "Doufám že ne."
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 3016
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 183
Poděkováno: 247-krát v 235 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron