Intimní vztah

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Trini » ned 17. úno 2019 18:15:47

Alaja píše:
No jo, když se partner sám od sebe najednou změní k horšímu, tak se s ním holt už nedá žít... :donknow:


Máš tu zkušenost? Změnil se tvůj manžel k horšímu? Nebo jsi měla štěstí a on zůstal takový, jakého sis ho vybrala anebo se dokonce zlepšil?
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Alaja » ned 17. úno 2019 18:17:37

Všiml si, některý zdejší duchovňák ,během svého vnitřního přetváření, toho, jak to negativně působí na toho jeho partnera, který o ty duchovní hrátky dosud nemá žádný zájem?
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Alaja » ned 17. úno 2019 18:21:26

Trini píše:
Alaja píše:
No jo, když se partner sám od sebe najednou změní k horšímu, tak se s ním holt už nedá žít... :donknow:


Máš tu zkušenost? Změnil se tvůj manžel k horšímu? Nebo jsi měla štěstí a on zůstal takový, jakého sis ho vybrala anebo se dokonce zlepšil?
:)


Svůj duchovní vývin jsem uzpůsobila potřebám svého manžela...nemluvila jsem o tom, pokud mne sám o to nepožádal, nemeditovala jsem v době, kdy byl přítomen či nespal.... on se totiž bál, že mne ztratí, nebo že se zblázním.......cítil tu změnu a bál se jí....
Takže jsem se snažila zachovat mu takovou domácnost jakou znal, aby se doma cítil dobře...
Naposledy upravil Alaja dne ned 17. úno 2019 18:48:13, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Trini » ned 17. úno 2019 18:43:49

Alaja píše:Špatného člověka by si budoucí duchovňák přece za partnera nevybral...


Je to trochu komplikovanější. Budoucí duchovnák automaticky zvýší - na nějaký čas - úroven svého partnera (ale o tom obvykle oba nic neví). Nemůže ho tam ale držet věčně. Pokud partner na sobě nepracuje, tak zase klesne na svou normální úroven. Zato budoucí duchovnák na sobě dál pracuje - takže se to nakonec roztrhne (jak psal Armin).
Nemyslím si, že smysl je v tom, s jedním partnerem vydržet za každou cenu až do smrti. Někteří lidé to tak udělají a žijí celý život spolu - ovšem v pekle. :roll:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Trini » ned 17. úno 2019 18:46:34

Alaja píše:
Trini píše:
Alaja píše:
No jo, když se partner sám od sebe najednou změní k horšímu, tak se s ním holt už nedá žít... :donknow:


Máš tu zkušenost? Změnil se tvůj manžel k horšímu? Nebo jsi měla štěstí a on zůstal takový, jakého sis ho vybrala anebo se dokonce zlepšil?
:)


Svůj duchovní vývin jsem uzpůsobila potřebám svého manžela...nemluvila jsem o tom, pokud mne sám o to nepožádal, nemeditovala jsem v době, kdy byl přítomen či nespal.... on se totiž bál, že mne ztratí, nebo že se zblázním.......cítil tu změnu a bál se jí....


To znamená, že byl s tebou hodně spojený. To potom jde.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Alaja » ned 17. úno 2019 18:58:45

Z Fb....
Přílohy
47053863_1998227930476309_2173358111539068928_n.jpg
47053863_1998227930476309_2173358111539068928_n.jpg (31.86 KiB) Zobrazeno 8863 krát
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod armin » ned 17. úno 2019 19:01:41

Trini píše:
Alaja píše:Špatného člověka by si budoucí duchovňák přece za partnera nevybral...


Je to trochu komplikovanější. Budoucí duchovnák automaticky zvýší - na nějaký čas - úroven svého partnera (ale o tom obvykle oba nic neví). Nemůže ho tam ale držet věčně. Pokud partner na sobě nepracuje, tak zase klesne na svou normální úroven. Zato budoucí duchovnák na sobě dál pracuje - takže se to nakonec roztrhne (jak psal Armin).
Nemyslím si, že smysl je v tom, s jedním partnerem vydržet za každou cenu až do smrti. Někteří lidé to tak udělají a žijí celý život spolu - ovšem v pekle. :roll:

:)


"Budoucí duchovnák automaticky zvýší - na nějaký čas - úroven svého partnera (ale o tom obvykle oba nic neví). Nemůže ho tam ale držet věčně."
Takhle to opravdu funguje (alespoň podle mé zkušenosti).
Dobré je, když je rozchod win-win.
Mé bývalé ženě se rozchod (rozvod) samozřejmě hodně nelíbil. Teď je sice sama (+ má už dospělé děti a vnoučata), ale je teď mnohem šťastnější, než by byla v nevyrovnaném vztahu se mnou. Věnuje se věcem, se které ji baví pro které by u mne nenacházela pochopení a naopak. Stala se samostatnou materiálně i psychologicky - nevidí například už příčinu svých neuspokojivých stavů ve svém partnerovi atd. Takže to nakonec dobře dopadlo, zaplať Pán Bůh :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Trini » ned 17. úno 2019 19:04:03

Alaja píše:Z Fb....


To by bylo hrozné, kdyby to tak bylo. :lol:

Ono to může být úplně opačně. Moje druhá tchyně byla velmi duchovní. Můj tchán se zamiloval do někoho jiného, ale ona ho za žádnou cenu nechtěla ztratit a šíleně trpěla.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Alaja » ned 17. úno 2019 19:13:25

Trini píše:
Alaja píše:Z Fb....


To by bylo hrozné, kdyby to tak bylo. :lol:

Ono to může být úplně opačně. Moje druhá tchyně byla velmi duchovní. Můj tchán se zamiloval do někoho jiného, ale ona ho za žádnou cenu nechtěla ztratit a šíleně trpěla.
:)



Alespoň si tchán nemohl stěžovat, že má(měl) doma studenou duchovňačku, bez emocí... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Alaja » ned 17. úno 2019 19:18:39

armin píše:Budoucí duchovnák automaticky zvýší - na nějaký čas - úroven svého partnera (ale o tom obvykle oba nic neví). Nemůže ho tam ale držet věčně."
Takhle to opravdu funguje (alespoň podle mé zkušenosti).
Dobré je, když je rozchod win-win.
Mé bývalé ženě se rozchod (rozvod) samozřejmě hodně nelíbil. Teď je sice sama (+ má už dospělé děti a vnoučata), ale je teď mnohem šťastnější, než by byla v nevyrovnaném vztahu se mnou. Věnuje se věcem, se které ji baví pro které by u mne nenacházela pochopení a naopak. Stala se samostatnou materiálně i psychologicky - nevidí například už příčinu svých neuspokojivých stavů ve svém partnerovi atd. Takže to nakonec dobře dopadlo, zaplať Pán Bůh


Alespoň v něčem se s Trini shodnete... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Alaja » pon 18. úno 2019 0:28:59

Eva Nada píše:
Zato vášně, to bylo tedy něco.....když si na to vzpomenu...moc nás na netu z té tehdejší vášnivé korespondence nezbylo...jeden už je někde v nebi, druhý je stále na Šumavě, třetí neznámo kde....jen ty ženský zůstaly přilepený ke svým pc......

:meditace:


Jo, to byly časy... :-) :srdce:

Vášeň je dobrá.... je to.... jako když máš otevřené dveře srdíčka, dokořán, dýcháš z hluboka, z plných plic, vydechuješ, dýcháš.... necháš vyvěrat to, co je uvnitř, co "chce samo ven".... je to jako láva..... která se dostává na povrch, ven, ven, ven, cítíš tu lehkost, krásu projeveného i neprojeveného, dýchání, dýchání, dýchání, spojení.... spojení....

Ale někdy je dobré umět i dveře zavřít.... :-) (z knihy Kámen mudrců...., kdo četl, ví...)

:angelwing:


Koukala jsem, že jeden se už zase našel...ale o čem to tam nyní na svém blogu píše - to netuším.... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Eva Nada » pon 18. úno 2019 12:22:30

Hmmm, po čtyřech letech, paráda :-)
Díky, přečtu si...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod armin » pon 18. úno 2019 20:07:36

Eva Nada píše:Hmmm, po čtyřech letech, paráda :-)
Díky, přečtu si...

No, žádná změna, spíše se zamotává (jako většina ke stáru) do svých konstrukcí. A přes ně už dál nevidí.
My mu sice nerozumíme, ale my mu věříme, protože ho máme rády. Viď Evo :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Eva Nada » úte 19. úno 2019 7:49:27

armin píše:
Eva Nada píše:Hmmm, po čtyřech letech, paráda :-)
Díky, přečtu si...

No, žádná změna, spíše se zamotává (jako většina ke stáru) do svých konstrukcí. A přes ně už dál nevidí.
My mu sice nerozumíme, ale my mu věříme, protože ho máme rády. Viď Evo :)

To víš, že ho máme rády :-)

Ještě jsem nečetla, mám toho teď hodně, ale určitě si přečtu a napíšu, jak to na mě působí.... :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Alaja » pon 25. úno 2019 22:38:17

Eva Nada píše:
armin píše:
Eva Nada píše:Hmmm, po čtyřech letech, paráda :-)
Díky, přečtu si...

No, žádná změna, spíše se zamotává (jako většina ke stáru) do svých konstrukcí. A přes ně už dál nevidí.
My mu sice nerozumíme, ale my mu věříme, protože ho máme rády. Viď Evo :)

To víš, že ho máme rády :-)

Ještě jsem nečetla, mám toho teď hodně, ale určitě si přečtu a napíšu, jak to na mě působí.... :-)



Zrovna dneska na mne na FB od jednoho kamaráda vybafla jedna má fotka, co jsem kdysi vyfotila na jednom srazu záhadologů a na ní je mezi jinými i on, ženských srdcí šampion... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Eva Nada » úte 26. úno 2019 17:39:27

To by měl radost :lol:

Jinak,četla jsem jeho nové zamyšlení, ale zatím jen jednou, chtělo by to víckrát, ať pochopím, vo co go... :-)
Černá díra, temné území, hranice, neklid mysli, jak nastolit zpátky klid mysli, proč ten neklid, co ho způsobilo, neexistence jakýchsi hranic? atd....
Kdysi sám napsal, tuším na Jitřní zemi to bylo, o tom JAK ...., že jedině DOVNITŘ... hledala jsem ten článek, ale nenašla... :-(

Až budu mít chuť, vrátím se k tomu a možná založím nové vlákno co kdo na ten jeho příspěvek....

A založím ho hned, ale na Poradně, protože by mě zajímal i Zdeňkův názor, tady se myslím Zdeněk nevyskytuje...

To téma je důležité, s neklidem mysli se potýkáme všichni, tedy, ehm, krom armina, ten se nepotýká s ničím.... :roll: :lol:
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Alaja » úte 26. úno 2019 20:58:50

Eva Nada píše:A založím ho hned, ale na Poradně, protože by mě zajímal i Zdeňkův názor, tady se myslím Zdeněk nevyskytuje...


Myslíš, že bude mít autor radost? :dance:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Eva Nada » stř 27. úno 2019 9:49:40

Alaja píše:
Eva Nada píše:A založím ho hned, ale na Poradně, protože by mě zajímal i Zdeňkův názor, tady se myslím Zdeněk nevyskytuje...


Myslíš, že bude mít autor radost? :dance:

To se uvidí :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Intimní vztah

Příspěvekod Alaja » pát 01. bře 2019 17:56:41

Neklid mysli...není to jednoduché, tu mysl uklidnit. :P
Možná záleží na tom, proč ji vlastně chceme uklidnit. :starik:
Jestli jen proto, že se o tom píše v duchovňáckých knížkách, tak je to potom velice těžké...není to ten pravý důvod, mysl se nemá kde zastavit a běhá furt dokolečka sem a tam.
Je mnoho činností, u kterých se mysl zklidní proto, aby výsledek naší činnosti byl alespoň trochu k světu. Třeba...pletení a další ruční práce, malování, nějaká ta záliba či koníček....nebo třeba ono slavné pletení bráhmanské šňůry, že ano. Pokud neumíme v klidu uplést tu šňůru (nebo svetr, pomlázku a pod.) tak jak bychom zvládli to utahování a povolování pozornosti při hledání toho průzračného vnitřního prostoru? :lol:


:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Zamilovanost

Příspěvekod armin » pát 08. bře 2019 9:01:32

Z článku Alberta Kšiňana: Zamilovanost a podobné nesmysly:

naše vnímání světa částečně ovlivňují vrozené formy chování, jež jsou společné celému lidstvu. Tyto formy chování se podle Carla Gustava Junga nazývají archetypy. Rád bych v souvislosti se zamilovaností hovořil o archetypech animy a anima.

Anima je podle Junga ženská stránka muže. Představuje pro něj obraz jeho duše, či přímo archetyp života. Každý muž v sobě nosí věčný obraz ženy. Zpočátku svou animu identifikuje s vlastní matkou, později ji nachází v jiných ženách.
Animus je naproti tomu mužská část v ženě. Toto slovo znamená rozum nebo duch. Animus je kondenzát všech zkušeností, které ženští předkové s mužem mají.
Oba archetypy jsou faktory nevědomé. A jsou zodpovědné za mechanismus projekce. Projekce znamená promítání vlastních psychických obsahů a stavů do jiných lidí, ale třeba také do zvířat („podívej na Alíka, jak se tváří uraženě“).

Při zamilovanosti muž do ženy promítá archetyp animy, zatímco žena do muže archetyp anima. „Protože je tento obraz nevědomý, je stále nevědomě promítán do milované postavy a je jednou z nejdůležitějších příčin vášnivé přitažlivosti i jejího opaku,“ tvrdí Jung.

Podle Junga jsme při zamilovanosti pod vládou nevědomých projekcí archetypu animy či anima. V tuto dobu je náš zdroj energie (libida) přemístěn z tradičního umístění, jímž je naše ego, směrem k obrazu osoby, do níž jsme zamilovaní.

To vysvětluje exaltovanost v přítomnosti osoby nesoucí naši projekci a na druhé straně pokles energie a nálady při její absenci. Problém nastává, když zamilovanost odezní a projekce ustoupí (energie se přesune zpět k egu), což se nevyhnutelně stane v každém déle trvajícím vztahu.

Zamilovanost není láska ani vztah. Je to šalba, jak by řekl J. A. Komenský. Podle Roberta Johnsona je láska spíše klidným přátelským vztahem s respektem a péčí k druhé osobě. Pravá láska obsahuje prvky vášně, intimity a oddanosti, zatímco zamilovanost poslední dva postrádá, doplňuje americký psycholog Robert Sternberg.

ačkoliv zamilovaný člověk má pocit, že by se pro druhého rozdal, ve skutečnosti je jeho láska sobecká. On totiž nemiluje svého partnera, ale miluje svůj archetyp, který do něj promítl. Tedy vlastně sám sebe.

https://psychologie.cz/zamilovanost-podobne-nesmysly/
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků