R. Balsekar: Nisargadattovo učení

Re: R. Balsekar: Nisargadattovo učení

Příspěvekod Trini » stř 06. bře 2019 17:39:56

Trini píše:
Alaja píše:
Trini píše:Už zase jeden zmizel.

Enem esli to nesouvisí s tím přísně utajeným forem... :donknow:

No, to by zřejmě byly smazány všechny. ;)

P.S. Vostálpetr v nich není vulgární, ani víc agresivní než ostatní tady píšící, takže fakt nevím, proč to někdo maže. :donknow:

A hlavně, proč se k tomu nevyjádří.
Trini

Poděkoval: 71
Poděkováno: 35-krát v 29 příspěvcích

Příspěvekod armin » stř 06. bře 2019 18:12:28

Trini píše:P.S. Vostálpetr v nich není vulgární, ani víc agresivní než ostatní tady píšící, takže fakt nevím, proč to někdo maže. :donknow:

Jenom jestli to není jen tím, že příspěvek si zobrazíš (náhled) a pak zapomeneš ještě ho odeslat. A pak máš dojem, že ho někdo smazal. Tohle se mi už několikrát stalo.
armin

Poděkoval: 4
Poděkováno: 29-krát v 26 příspěvcích

Příspěvekod Trini » stř 06. bře 2019 18:52:39

armin píše:
Trini píše:P.S. Vostálpetr v nich není vulgární, ani víc agresivní než ostatní tady píšící, takže fakt nevím, proč to někdo maže. :donknow:

Jenom jestli to není jen tím, že příspěvek si zobrazíš (náhled) a pak zapomeneš ještě ho odeslat. A pak máš dojem, že ho někdo smazal. Tohle se mi už několikrát stalo.

Mně ne. Vždycky čekám, až přijde to potvrzení, že to bylo odesláno.
Navíc si toho jako první všimla Jana. Můj přispěvěk tady byl a pak zmizel i její reakce na něj.
:)
Trini

Příspěvekod adiuv » stř 06. bře 2019 19:34:26

No a nesouvisí to nějak s podmínkama, jak tady diskutovat?

- Toto fórum je zaměřeno na inspiraci, nejedná se o klasické diskuzní fórum. Tj. jedná se o fórum pro sdílení naší inspirace.
- Jde hlavně o inspiraci k duchovnímu rozvoji a poznání, a to pozitivní cestou.
- Všechny příspěvky by v sobě měly nést tuto inspirativní informaci...

viewtopic.php?f=4&t=307

adiuv

Poděkoval: 19
Poděkováno: 22-krát v 21 příspěvcích

Příspěvekod armin » stř 06. bře 2019 19:39:48

Trini píše:
Mně ne. Vždycky čekám, až přijde to potvrzení, že to bylo odesláno.
Navíc si toho jako první všimla Jana. Můj přispěvěk tady byl a pak zmizel i její reakce na něj.

Tak to je zajímavé, protože to, co přes tebe Vostál píše, je z pohledu netikety zcela v pohodě.
Asi bys mohla Vostálovy reakce publikovat raději na poradně. Ty, jako mezičlánek můžeš dohlížet na to, aby se proti netiketě příliš neodvázal, jak je jeho zvykem. Byla bys jako takový rozumnější opatrovník občas ne zcela svéprávného přispěvatele :)
armin

Příspěvekod Trini » stř 06. bře 2019 19:55:31

armin píše:
Tak to je zajímavé, protože to, co přes tebe Vostál píše, je z pohledu netikety zcela v pohodě.
Asi bys mohla Vostálovy reakce publikovat raději na poradně.

Vostalpetr mne požádal, abych to dávala sem.
Trini

Příspěvekod Alaja » stř 06. bře 2019 21:09:32

Trini píše:
Alaja píše:
Trini píše:Už zase jeden zmizel.

Enem esli to nesouvisí s tím přísně utajeným forem... :donknow:

No, to by zřejmě byly smazány všechny. ;)

Jo, měla jsem na mysli nějaké technické potíže. Mezi skrytým forem a otevřeným forem na JZ byly nějaké občasné problémy také...ale už si bohužel nepamatuji, co to bylo. :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Alaja

Poděkoval: 182
Poděkováno: 238-krát v 228 příspěvcích

Příspěvekod armin » stř 06. bře 2019 21:51:27

Trini píše:Vostalpetr mne požádal, abych to dávala sem.

Tak sem s tím. Zajímá mne, jak se to s ním (jeho pojetím duchovnosti) bude dál vyvíjet.
To, že ho teď oslovuje "Brahman" (nerad to říkám, ale tys to velmi pěkně popsala o čem ten Brahman je :poklona: ) to je opravdu pozoruhodné.
armin

Příspěvekod Trini » čtv 07. bře 2019 10:42:06

armin píše:
Trini píše:Vostalpetr mne požádal, abych to dávala sem.

Tak sem s tím. Zajímá mne, jak se to s ním (jeho pojetím duchovnosti) bude dál vyvíjet.
To, že ho teď oslovuje "Brahman" (nerad to říkám, ale tys to velmi pěkně popsala o čem ten Brahman je :poklona: ) to je opravdu pozoruhodné.

No, když si prohlédneš tohle forum, tak zjistíš, že ho to nezajímá "ted'". Petr=majitel fora tady začal psát o učení Abrahama Hickse v roce 2008:
viewtopic.php?f=42&t=122
Asi to pak tady bylo jedno z hlavních témat. Vostálpetr je zde registrován od ledna roku 2009. Jana je tady registrována jako Jana také od ledna 2009, v roce 2016 se registrovala ještě jednou jako Nic.
Našla jsem jeden zajímavý Vostálpetrův k přispěvek k Abrahamovi z roku 2010:

posting.php?mode=quote&f=42&p=7893
vostalpetr píše:Tak v tom prvním videu říkají, že Ježíš neexistoval,

v tom druhém videu říkají, že Bible je celá podvržená a zkreslená a zcenzurovaná,

a v tom třetím videu říkají, že náboženství je opium lidstva

((na mě ovšem nespolíhejte, já rozumím každý desátý slovo a zbytek si pak domyslím podle sebe))

Naposledy upravil Trini dne čtv 07. bře 2019 10:52:55, celkově upraveno 2
Trini

Příspěvekod Trini » čtv 07. bře 2019 10:47:57

vostalpetr píše:Tak v tom prvním videu říkají, že Ježíš neexistoval,

v tom druhém videu říkají, že Bible je celá podvržená a zkreslená a zcenzurovaná,

a v tom třetím videu říkají, že náboženství je opium lidstva

((na mě ovšem nespolíhejte, já rozumím každý desátý slovo a zbytek si pak domyslím podle sebe))

posting.php?mode=quote&f=42&p=7895
Petr píše:Ted nevim jestli jsi se uprimne snazil to prelozit, a jen jsi tomu spatne porozumnel :sorry:, nebo to mel byt zertovny preklad :).
V tom prvnim videu se urcite nerika, ze jezis neexistoval. :)
Jde tam spise o to, ze neni podstatna pokrevni linie, ze ktere Jezis vzesel, ale ze je dulezita energeticka, spiritualni linie. A pak tak lehce naznacuje, ze se nemuzelo tak uplne jednat o neposkvrnene poceti.. ale ze v zadnem pripade nechce rozbijet pohodlnou viru v neco...v co zde verime. Ale nejde uplne o tyto detaily a je tam dulezita ta podstata jeho pribehu.

posting.php?mode=quote&f=42&p=7901
Petr píše:Ve druhem se hezky logicky snazi Abraham rozlousknout jak vzniklo lidstvo, kdyz byl jen Adam a Eva. Ti spolu meli dite, a pak se ptaji kdo s kym musel spat, aby bylo dalsi dite.
A s Bibli je maly problem v tom, ze byla sepsana tak strasne davno po tom, co ti co, to zazili, to zazili a ten to vypravel tomu a ten tomu a dalsi to vypravel tomu. A pak zase dlouho po tom, co to bylo sepsano, ti co to cetli tak si to vylozili skrz sve zkusenosti a skrz to, co chteli aby bylo znamo, a tak aby to vyhovovalo jim, a pak dlouho po tom, to same zase udelal nekdo jiny, takze to co se k nam dostalo dnes je ten nejhorsi historkicky dokument, ktery kdy kdo videl. A dnes je zdrojem tolika rozporu a hadek a tlaceni proti... a pritom mame dnes dostupny Zdroj v daleka cistsi podobe skrz nas a mame okamzite vedeni v nasich emocich, takze cemu chceme dat prednost? :)

PS. Tj. vlastne souhlas s tim, co prelozil Petr :thumb: ;)

Trini

Příspěvekod Trini » čtv 07. bře 2019 10:58:05

;)
Podle mne Vostálpetr ty současná, přeložená videa až tak moc neposlouchá. Udělal si svůj názor před deseti lety, kdy to mohlo být ještě docela zajímavé a svým způsobem čerstvé, a zůstal u toho.

Trini

Příspěvekod Trini » sob 09. bře 2019 3:05:26

:idea2:

Od Vostalpetra:

vostalpetr píše:
je z pohledu netikety zcela v pohodě.
......................................................................
To je dobrý téma, toho se drž a možná bys k tomu mohl napsat samostatné vlákno
páč už to tady dlouho nebylo
třeba neetika versus ne-eetika
ale jestli trváš na tom Brahmanu, tak klidně Nirvána versus Samsára,
hlavně aby to bylo inspirativní a pozitivní,
koukal jsem nedávno na Duška a nějakej alkoholik mu tam narušoval budování toho pozitivního prostoru,
to jsou vcelku inspirativní témata s kterejma bys určitě voslovil minimálně 5 zdejších přispěvatelů
a já bych možná byl šestej...

I když furt tu Petru nemůžu vobtěžovat s vkládáním příspěvků
a pak ještě obtěžovat nákýho neetika s jejich mazání,
takže si s tím budeš muset poradit sám, což nepochybně zvládneš...

Tak čau a až zase budete někoho vyhazovat z fora za propagaci drog, tak se možná ozvu,
a pozvu jej na svý supertajný forum...

Trini

Příspěvekod Trini » pát 15. bře 2019 11:06:28

:idea2:

Od Vostalpetra:

vostalpetr píše:
Jakmile zmizí ztotožnění s tělem, myslí, s představou konajícího, s představou osoby, tak je zcela jasné, že nejsme tím, kdo by mohl mít jakoukoliv karmu.
.................................................................................................................................................................................................
Ouplně sem na to zapomněl,
věnoval jsem pozornost světlu a pozapomněl jsem na tu karmu,
co tak prudí naší blaženou nirvánu, že mě kvůli tomu zabanovala,
zřejmě ji to velmi ohrožuje tak to musí potláčet
ale připomnělo se mně to skrze you tube když na mě nečekaně vyskočil Bashar

Nebudu k tomu nic psát, protože toto jsem psal již mnohokráte,
obzvláště o významu individuální karmy o níž je to druhé video,
pokud někdo sledoval video s Duškem o vodě, najde zde silnou paralelu individuální karmy s vodou,
jenž vždy stejně jako voda nejde přímo (zkratkou), ale jde vždy klikatou cestou nejmenšího odporu,
samozřejmě je zde řečeno i to co říkám já, že zde nejde o cíl a zisk,
tak aby si to někdo nepletl s nákým duchovnem, pro jistotu ještě jednou :TAK ABY SI TO NĚKDO NEPLETL S NÁKÝM DUCHOVNEM !!!
Samozřejmě já zvysoka kašlu na tvrzení že zde není žádný individuální konatel,
protože je zde univerzální konatel a je v podstatě nejprůchodnější skrze individuální karmu,
čili talent, což není záležitost postavená na kontraproduktivním záměru, touze, cíli a zisku

Svou realitu měníme milionkrát za sekundu:

Bashar: Mechanizmus na dosiahnutie penazi, bohatsva a hojnosti

Kdybys v okamžiku ztotožnění s tvarem jedné vlny, vodu, která té vlně v tom okamžiku patří, obarvila a sledovala, co se děje s tím, co si myslíš, že jsi, tak za chvíli bys viděla, že obarvená voda se mísí s čistou vodou a mizí v oceánu. Vlny tady jsou, ale to ztotožňování s částí jaksi nefunguje, je iluzorní.
.............................................................................................................................................................................................
Ach jo,
takhle to dopadne, když někteří výše jmenovaní mistři ignorují Vědomí v pohybu, tzv. UV,
a řádně to nevysvětlí, řádně nevysvětlí fakt, že osvícení není nirvána, tedy není vyvanutí,
nakonec naše karmajogínka jako obvykle ještě nikdy neslyšela o homeopatii a její účinky na vodu jsou jí neznámé, no aspon že už slyšela o vizualizacích jimiž se lze tak krásně voblbnout a vytvořit si vlastní svět
božího ráje a pekelného ohně...
Totiž i takto si lze vyložit jakoukoliv nauku, jako návod na vizualizace...

Trini

Příspěvekod Trini » úte 19. bře 2019 17:23:44

:!: :?:
Právě na Novinkách:

https://www.novinky.cz/domaci/500250-ce ... ojuji.html

České muslimy rozčilila výzva, ať se ozbrojují

Českou muslimskou obec pobouřila výzva předsedy pražských muslimů, právníka původem z Ukrajiny Leonida Kushnarenka. Ten zveřejnil na svém Facebooku video, v němž lámanou češtinou vyzývá všechny muslimy v ČR, aby si udělali zbrojní průkaz a vyzbrojili se. Muslimská obec v Praze následně prohlásila, že volby, jimiž byl Kushnarenko zvolen předsedou v Praze, mohly být nekorektní a neplatí.

„Ve světle posledních tragických událostí informuji všechny naše členy, hlavně muže, všechny, kteří mají zájem si udělat zbrojní průkaz, ozbrojit se kvůli ochraně zdraví a majetku, obraťte se na mě a já vám s tím pomůžu,“ prohlásil Kushnarenko ve videu, o kterém informoval server idnes.cz.

Vzkaz zřejmě reaguje na teroristický útok v mešitách na Novém Zélandu, při němž zemřelo pět desítek věřících.

Na jeho apel reagovalo na sociální síti mnoho muslimů pobouřeně. „Chcete, aby bylo ještě víc nenávisti vůči muslimům? Co takhle radši posbírat lidi, komunitu a dělat něco dobrého, ukázat prostě lidem, že nejsme takoví, jako nás jiní vidí?“ komentovala to např. muslimka vystupující pod jménem Martina Martas.

Kushnarenkův apel odmítlo i Ústředí muslimských obcí. „Činnost představenstva MOP (Muslimské obce v Praze) v čele s předsedou p. Kushnarenkem byla omezena z důvodu stížnosti na korektnost voleb, ve kterých bylo představenstvo zvoleno. Ústředí muslimských obcí takto rozhodlo až do skončení vnitřního vyšetřování, které by mělo celou situaci objasnit,“ uvedlo.

Dodalo, že jakákoliv prohlášení nebo jednání členů představenstva včetně Kushnarenka nereprezentují názory muslimů žijících v Praze nebo v ČR.
Trini

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení