Já a Já :-)

Já a Já :-)

Příspěvekod Alaja » úte 19. úno 2019 11:33:24

Takové malé zamyšlení se... :D

Když mi jako malé holce někdo hodně starý koukal mýma očima, tak jsem si toho všimla...(bylo to fakt divné...)
Když jsem před nějakým časem chvilku koukala očima jednoho mladíka, tak si toho všiml (stál zrovna před zrcadlem a tak jsem si všimla, že on si všiml toho, že se jeho očima zrovna koukáme dva)...

No a ještě tu máme k mání to překrásné svítící Univerzum (Já) na jehož svítícím plátně se tohle odehrává...

Tuhle jsem se trochu zamyslela :

1..jestli to Univerzum je doopravdy celistvé Vědomí?
2. jestli má ono vědomí také nějakou tu svou jedinečnou osobnost?
3. nebo je zrovna tou osobností, co je nejsilnější ze všech ostatních osobností?
4. nebo je to dokonce souhrn všech osobností, co zrovna putují hmotným i nehmotným vesmírem?
5. nebo ... to Univerzum je jen další fyzikální veličina?
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Já a Já :-)

Příspěvekod Alaja » úte 19. úno 2019 20:21:05

Alaja píše:1..jestli to Univerzum je doopravdy celistvé Vědomí?


Mám takový pocit, že Univerzum není jednolité Vědomí, ale je to něco jako obrovský roj složený z jednotlivých svítících Jisker ....


Alaja píše:2. jestli má ono vědomí také nějakou tu svou jedinečnou osobnost?
3. nebo je zrovna tou osobností, co je nejsilnější ze všech ostatních osobností?
4. nebo je to dokonce souhrn všech osobností, co zrovna putují hmotným i nehmotným vesmírem?


Je jen souhrnem všech osobností...viz bod1.

Alaja píše:5. nebo ... to Univerzum je jen další fyzikální veličina?


I Naše svítící Univerzum má své okrajové zóny, za nimiž je jen tma tmoucí...
Uvnitř by mohly platit mentálně-fyzikální zákony, které dosud nemáme prozkoumané...

Třeba jako: E-mc2 v kombinaci s :jingjang: - což se možná rovná možnosti cestování časoprostorem či možná teleportaci... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Já a Já :-)

Příspěvekod Nic » sob 02. bře 2019 15:36:28

Dr. David Frawley:

Obrázek

Pravé Já je Pravé Já. Jeho totožnost spočívá v něm samém: „Jsem, který Jsem. Jsem, kdo Jsem“. Pravé Já nemá žádnou totožnost. Je čirou Totožností, je bytím samo o sobě. V pravém Já jsme všemu svědkem a svědčit znamená Být. To je nejvyšší rovnice, je to rozluštění všech otázek, ve kterých se všechny věci stanou Jedním.

Pravé Já nikdy nemůže být jiné. Nikdy nemůže být věcí. Myslet si: „já jsem to“ nebo „já jsem ono“, znamená ztratit totožnost jakožto „Já Jsem“. Myslet si „potřebuji to či ono“, představuje naše zachycení v proudu závislostí, protože vnější nemůže být nikdy vnitřní hodnotou čili být nezávislé. Mít představu o pravém Já, znamená ztrácet pravé Já, učinit z něj zboží. Stát se něčím, znamená ztratit svou čistou totožnost čirého Subjektu a stávat se objektem, jedním mezi dalšími objekty nestálého světa.

Trpíme, protože neznáme pravé Já. Naše totožnost je závislá na nějaké věci či osobě, se kterou jsme spojeni. Totožnost, která je závislá, která je dána něčím – jako např. jméno či titul – to je fikce. Je to navalení myšlenek, které nás může chvilku bavit, nemůže nám však poskytnout mír.

Trpíme, protože hledáme pravé Já v ne-já. Hledáme subjekt v objektu. Usilujeme o štěstí, úspěchy a hromadění bohatství ve vnějším světě. Ale výkony znamenají nutnost stávat se větším a lepším objektem. Získávání je hromadění objektů kolem naší předpokládané objektivity či hmotnosti. Být objektem však znamená být těžký, závislý a přechodný. Objektivita není stavem štěstí či naplnění. Štěstí je možné jen ve věčné existenci, a ta je možná v čirém Subjektu. Dokud si myslíme, že potřebujeme něco, abychom byli šťastní, budeme stále na něčem závislí. Budeme stále někým jiným nebo budeme usilovat, abychom někoho potěšili. Nikdy nebudeme sami sebou, ale budeme chyceni v pasti podmíněných reakcí kolem nás. Budeme otroky myšlenek jiných lidí.

Pravé Já není egem. Není to „já jsem to“ nebo „já chci to“. Je prázdné od nějaké představy sebe sama. Ba nazývat to „já“ může být zavádějící, protože to nikomu nepatří a nic mu nepatří. Avšak je tím, čím přirozeně jsme. Je stavem čirého zření, oproštěným od objektivizace jáství či něčeho jiného.

Není jiné nutnosti, než abychom byli pravé Já – nemáme být jiní a nemáme se stát někým pro jiné. Potřebujeme jen, abychom byli tím, kdo jsme. A navíc, neměli bychom měnit jiné subjekty v objekty, když jsou jen různými projevy našeho pravého Já. Všechno je pravé Já, skutečné Bytí. V něm jsou všechny bytosti spaseny, všechen život je osvobozený a existence je sama o sobě naplněním.

Subjekt nemůže být nikdy objektem. Pravé Já nemůže být tělem, smysly, myslí nebo emocemi. Nemůže mít žádnou úlohu, mít ve vnějším či myšlenkovém světě postavení čí vzhled. Subjekt, který je také objektem, je nepochopením, jež plodí klam a utrpení. Je mylnou logikou, logikou nevědomosti, že považuje vědomí a objekt, tvar či kvalitu za stejné. Je to kosmický přelud, velký omyl duše, pád, který má za následek všechno pomatení a bídu.

Vše, co má tvar, kvalitu, jméno a formu nebo činnost, je objektem. Co má Vědomí, je v podstatě čirým Subjektem a není to dotčeno objekty v poli vnímání. Podobně jako šálek, který spadne ze stolu na zem a rozbije se, nás nezraní, i když to pozorujeme, tak i kvality našeho těla a mysli se pravého Já nedotýkají a ani ho nezraňují, ačkoli vše bezprostředně pozorujeme. Musíme pochybovat o naší objektivizaci a též o objektivizaci jiných. V ničem jevovém není totožnost, protože všechny objekty jsou pomíjivé, závislé a složené. Nemají nic pravého. Totožnost je možná jen v samotném Bytí. Je pouze jedna čirá nebo absolutní totožnost, která je vším. Každá relativní či omezená totožnost je fikcí pomatenosti mezi subjektem a objektem. Pouze pokud jsme se oprostili od veškeré objektivity, poznáme, kdo opravdu ve skutečnosti jsme.
http://www.rudolfskarnitzl.cz/Texty/2016/prave_ja.htm
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Já a Já :-)

Příspěvekod Alaja » sob 02. bře 2019 18:30:55

Nic píše:Pravé Já nikdy nemůže být jiné.


Pravé Já je jen zářící bod, obklopený průzračnou bublinou, které má vlastní vědomí, jenž je kompatibilní s ostatními zářícími průzračnými bublinami tvořící naše Univerzum.....jedna svítící bublina vedle druhé svítící bubliny.....jedna Jiskra života vedle dalších Jisker života........ :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Já a Já :-)

Příspěvekod armin » sob 02. bře 2019 18:44:29

Nic píše:
Dr. David Frawley:

Není jiné nutnosti, než abychom byli pravé Já – nemáme být jiní a nemáme se stát někým pro jiné. Potřebujeme jen, abychom byli tím, kdo jsme.

:donknow:
Jsme pravým Já, tedy se pravým Já už stát nemůžeme.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli armin za tento příspěvek:
Nic


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků