Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Eva Nada » pon 18. bře 2019 18:35:51

Možná to je ten důvod toho, že jsi, byť již ve zralém věku, nepostoupil dál, jak ti předpověděl E.T.
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod armin » pon 18. bře 2019 19:04:06

Eva Nada píše:
Tak to prostě je, protože takový zná (od sebe) oba stavy, zná stav, kdy je přítomno ego se všemi jeho kličkami, háčkami, jen aby samo sebe potvrdilo a zná i stav bez ega, jednotu bytí, kde sou cit je esencí Bytí, stejně jako láska...


Ano tohle já žiji oboje. Proto mohu mluvit, rozumět (sdílet) s oběma "stranami" způsobu bytí. A ne jen mohu, sdílet pro sdílení, ale aby to sdílení oběma k něčemu bylo.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod armin » pon 18. bře 2019 19:19:24

Zrovna ty nejlépe, můžeš pozorovat, že ty moje zdánlivě nesmyslné akce a reakce, provokace atd. ti nakonec trochu napomohly k tvému vlastnímu pravdivějšímu uvědomění, než by to dokázaly všechny ty citace, komentáře, nauky, cvičení, satsangy, daršany, kterými se běžně duchovní ega živí.
Ale třeba si myslíš, že to tak není. A třeba oprávněně :)
Co jsem mohl podle svého nejlepšího vědomí a svědomí (a bez rozmyslu, záměru, úsilí - čistě intuitivně) jsem udělal - a dělám. A jak to dopadne, není mojí věcí.
Provokace vlastního hledání a nalézání, probuzení otázky, probuzení z letargie. Víc se nedá pro nikoho udělat, přesněji řečeno já nic víc neumím.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod armin » pon 18. bře 2019 19:51:32

Eva Nada píše:Možná to je ten důvod toho, že jsi, byť již ve zralém věku, nepostoupil dál, jak ti předpověděl E.T.

O tom nevím, že by mi něco takového předpověděl. Naopak vím, že mi předpověděl a nejen předpověděl mnohem více, než se zatím uskutečnilo. A stále to proto cítím trochu jak nesplněný závazek.
Teď zrovna řešíme nemovitost v Brdech, která by se hodila na duchovní centrum. Ale moc se mi do toho nechce - když vidím ty potenciální účastníky, kteří jezdí po těch centrech, sami na sobě nepracují a mají dojem že tam někde někdo za ně s nimi něco udělá.

Nakopni to, jak by řekl Drtikol.
Dříve byla jiná doba, dnes je to komerce, předvádění se, business atd.
Zkrátka asi ta Kalijuga.
A to je asi lépe se držet v ústraní a anonymitě. A působit jen v nehmotné duchovní sféře...
nebo s několika opravdu hledajícími v soukromí
nebo i trochu na těch fórech zkoušet co je možné a nemožné a poznávat s kým máme dnes tu čest :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Eva Nada » pon 18. bře 2019 19:55:59

O tom nevím, že by mi něco takového předpověděl. Naopak vím, že mi předpověděl a nejen předpověděl mnohem více, než se zatím uskutečnilo. A stále to proto cítím trochu jak nesplněný závazek.

Tak jsem to myslela, asi jsem to špatně napsala...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod adiuv » pon 18. bře 2019 20:01:16

armin píše:"Porozumět sobě samému vyžaduje velkou pokoru. Začnete-li tvrzením, že se znáte, už jste se učit přestali... Když něčeho dosáhnete, ztrácíte rys pokory a nevinnosti. Jakmile dojdete k nějakému závěru, anebo zkoumáte prostřednictvím svých znalostí, jste v koncích: měníte čerstvé, živé věci za staré a mrtvé. Pouze když nemáte žádnou jistotu ani oporu a ničeho jste nedosáhli, jste volní a můžete se dívat a postupovat od jedné věci ke druhé. Váš pohled je svobodný, všechno je napořád nové. Kdo si je jist, je mrtvý člověk."

http://jiddu-krishnamurti.net/cs/volnost-ktera-nevi/krishnamurti-volnost-ktera-nevi-16


Yes
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Eva Nada » pon 18. bře 2019 20:13:03

armin píše:Zrovna ty nejlépe, můžeš pozorovat, že ty moje zdánlivě nesmyslné akce a reakce, provokace atd. ti nakonec trochu napomohly k tvému vlastnímu pravdivějšímu uvědomění, než by to dokázaly všechny ty citace, komentáře, nauky, cvičení, satsangy, daršany, kterými se běžně duchovní ega živí.
Ale třeba si myslíš, že to tak není. A třeba oprávněně :)
Co jsem mohl podle svého nejlepšího vědomí a svědomí (a bez rozmyslu, záměru, úsilí - čistě intuitivně) jsem udělal - a dělám. A jak to dopadne, není mojí věcí.
Provokace vlastního hledání a nalézání, probuzení otázky, probuzení z letargie. Víc se nedá pro nikoho udělat, přesněji řečeno já nic víc neumím.

Ok, tohle je od srdce...

A děkuju ... :-)

Víš, ..., nevím, jestli brouzdáš ještě na jiných webech, nebo jen na inspiruj a poradně, ale pokud chodíš jen tady na tyto dvě fora, (kde já a jinde než ještě FB nechodím), pak ti přece musí být po takové době jasné, že zde nikoho vhodného pro tvůj - váš záměr (blbé slovo) nenajdeš, jsme tu vesměs pořád jedni a ti samí a jak je vidět, jaxi je to pořád o tom samém bez známky, že by přece jen..., alespoň mi to tak přijde a proto je mi divné, že tady (s námi) pořád zvostáváš :-)

Za tu (dlouhou) dobu se objevil akorát Zdeněk, který mě zaujal, ros je živá (ale má svou jasnou cestu - Mooji...) a to je všechno.... určitě jsou někde (ale jinde) kandidáti (zase blbé slovo, ale spěchám) k tvému - vašemu plánu (zase blbé slovo..), přání, kteří by byli vhodní ke společné cestě....

pa pa a děkuju, mám teď nějaké povinnosti...

Ještě PS: sleduji na FB profil saši hendruka, sem tam, když něco, s ním prohodím řeč přes zprávu, je vždy ochotný odpovědět, na nic si nehraje, určitě ne na pana tajemného i dokonce co se telefonního čísla týče, díky Lucii, jeho manželce, sdílí s námi, co sledujeme tuhle komunitu kolem Saši, sdílíme, jak buduje centrum - dům, interiéry, venkovní prostory, co měli dobrého (a zdravého :-) k snědku, jak společně pracovali, meditovali, hráli na kytaru atd. atd, zkrátka sdílejí ....

a teď si to porovnej s tím, jak ty (zatím) působíš, jak si hraješ na pana tajemného, je to prostě rozdíl, nevím, proč to tak máš, čeho se bojíš, že zůstáváš v anonymitě, jestli je to tak dobře...

Určitě by neřekl:

Dříve byla jiná doba, dnes je to komerce, předvádění se, business atd.
Zkrátka asi ta Kalijuga.

Žije něco jiného, totiž...

Námět k popřemýšlení...


pac
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod adiuv » pon 18. bře 2019 20:17:03

armin píše:A co je tvoje životní zkušenost. To by bylo zajímavé.
Nějakého Balsekara si může vygůgklit každý, koho to zajímá,
ale co ty, co tvoje životní zkušenost?
Jak to vidíš ty, ke konci tvého života.
To by bylo zajímavé, skutečné, neumělé, přínosné pro ostatní, kteří mají uši k slyšení.
Vidíš to nějak sama o sobě, bez všech Balsekarů atd.?
Jako třeba paní Tomášovou, jak to měla možnost upřímně slyšet mezi čtyřma očima - poznat moje žena.

"Šedá všechna teorie, zelený strom života"


Odpověděla jsem Ti na http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 30#p147192.

A co je tvoje životní zkušenost?
To by bylo zajímavé, skutečné, neumělé, přínosné pro ostatní, kteří mají uši k slyšení.

"Šedá všechna teorie, zelený strom života"

:)
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod armin » pon 18. bře 2019 21:07:49

Eva Nada píše:
a teď si to porovnej s tím, jak ty (zatím) působíš, jak si hraješ na pana tajemného, je to prostě rozdíl, nevím, proč to tak máš, čeho se bojíš, že zůstáváš v anonymitě, jestli je to tak dobře...


Já si na pana tajemného nehraju.
O ostatních vím jenom jejich přezdívku - či jméno, co píší, takže jsou pro mne také anonymní.
Na fóru se dorozumíváme a sdílíme slovy. Tedy bezpečně a ve vší počestnosti. Je třeba něco víc? A pokud ano proč?
Osobními kontakty - telefonáty, návštěvami atd. tohle čisté a jasné prostředí zatím nechci obcházet ani aby bylo někým druhým obcházeno.
To není hra na tajemného, ale společná pravidla společné hry.
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod armin » pon 18. bře 2019 21:40:40

adiuv píše:
armin píše:A co je tvoje životní zkušenost. To by bylo zajímavé.
Nějakého Balsekara si může vygůgklit každý, koho to zajímá,
ale co ty, co tvoje životní zkušenost?
Jak to vidíš ty, ke konci tvého života.
To by bylo zajímavé, skutečné, neumělé, přínosné pro ostatní, kteří mají uši k slyšení.
Vidíš to nějak sama o sobě, bez všech Balsekarů atd.?
Jako třeba paní Tomášovou, jak to měla možnost upřímně slyšet mezi čtyřma očima - poznat moje žena.

"Šedá všechna teorie, zelený strom života"


Odpověděla jsem Ti na http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 30#p147192.

A co je tvoje životní zkušenost?
To by bylo zajímavé, skutečné, neumělé, přínosné pro ostatní, kteří mají uši k slyšení.

"Šedá všechna teorie, zelený strom života"

:)


Děkuji za optání a za tvoji odpověď na stejnou otázku.
Moje životní zkušenost jak co se faktů týče, tak duchovních zkušeností, by vydala na knihu. A ta kniha se stále ještě píše, není uzavřená. To, co se zrovna hodí do kontextu konkrétní diskuze a okruhu zúčastněných občas sem i napíšu.
Zatím mi připadá, že to není jako celek veřejně publikovatelné, protože se to dotýká mnoha konkrétních lidí a mohlo by působit zbytečně kontroverzně. Vzpomínám si, že když jsme chtěli po panu Tomášovi půjčit jeho rukopis Duhy v zrcadle, řekl nám (protože moc dobře věděl, že bychom si ho chtěli ofotit, okopírovat), že to může být zveřejněno až po jeho smrti, protože se to dotýká mnoha dosud žijících lidí. A tak nám ho nepůjčil, jen občas citoval.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Eva Nada » pon 18. bře 2019 22:35:04

armin píše:
Eva Nada píše:
a teď si to porovnej s tím, jak ty (zatím) působíš, jak si hraješ na pana tajemného, je to prostě rozdíl, nevím, proč to tak máš, čeho se bojíš, že zůstáváš v anonymitě, jestli je to tak dobře...


Já si na pana tajemného nehraju.
O ostatních vím jenom jejich přezdívku - či jméno, co píší, takže jsou pro mne také anonymní.
Na fóru se dorozumíváme a sdílíme slovy. Tedy bezpečně a ve vší počestnosti. Je třeba něco víc? A pokud ano proč?
Osobními kontakty - telefonáty, návštěvami atd. tohle čisté a jasné prostředí zatím nechci obcházet ani aby bylo někým druhým obcházeno.
To není hra na tajemného, ale společná pravidla společné hry.
:)

Nerozumím, skutečně ne...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Eva Nada » pon 18. bře 2019 22:39:04

Na fóru se dorozumíváme a sdílíme slovy. Tedy bezpečně a ve vší počestnosti.

Čeho se bojíš?
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Eva Nada » pon 18. bře 2019 22:51:31

Moje životní zkušenost jak co se faktů týče, tak duchovních zkušeností, by vydala na knihu. A ta kniha se stále ještě píše, není uzavřená. To, co se zrovna hodí do kontextu konkrétní diskuze a okruhu zúčastněných občas sem i napíšu.
Zatím mi připadá, že to není jako celek veřejně publikovatelné, protože se to dotýká mnoha konkrétních lidí a mohlo by působit zbytečně kontroverzně. Vzpomínám si, že když jsme chtěli po panu Tomášovi půjčit jeho rukopis Duhy v zrcadle, řekl nám (protože moc dobře věděl, že bychom si ho chtěli ofotit, okopírovat), že to může být zveřejněno až po jeho smrti, protože se to dotýká mnoha dosud žijících lidí. A tak nám ho nepůjčil, jen občas citoval.

Nemohu se ubránit dojmu, že i tato odpověď je hra, ano, tvoje hra, na pana tajemného. Resp. hra tvého ega...


Četl jsi celou knihu pana Tomáše Duha v zrcadle? Když oficiálně vyšla... Předpokládám, že četl. Já také....

Na té knize je něco zvláštního...., i když jsem Eduarda ani paní Mílu nezažila osobně, něco nás spojovalo = spojuje.... a to něco dává rozpoznat psaní z pravé = žité zkušenosti a psaní rádoby ze zkušenosti...

Příjde ti ta (celá) kniha v pořádku? Je psaná (celá) E.T.?
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Eva Nada » pon 18. bře 2019 23:02:40

PS: Jednou jsem se osobně setkala s Milošem Tomášem a pak ho sem tam potkávám přes písmenka na FB....
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod adiuv » pon 18. bře 2019 23:31:03

armin píše:
adiuv píše:
armin píše:A co je tvoje životní zkušenost. To by bylo zajímavé.
Nějakého Balsekara si může vygůgklit každý, koho to zajímá,
ale co ty, co tvoje životní zkušenost?
Jak to vidíš ty, ke konci tvého života.
To by bylo zajímavé, skutečné, neumělé, přínosné pro ostatní, kteří mají uši k slyšení.
Vidíš to nějak sama o sobě, bez všech Balsekarů atd.?
Jako třeba paní Tomášovou, jak to měla možnost upřímně slyšet mezi čtyřma očima - poznat moje žena.

"Šedá všechna teorie, zelený strom života"


Odpověděla jsem Ti na http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 30#p147192.

A co je tvoje životní zkušenost?
To by bylo zajímavé, skutečné, neumělé, přínosné pro ostatní, kteří mají uši k slyšení.

"Šedá všechna teorie, zelený strom života"

:)


Děkuji za optání a za tvoji odpověď na stejnou otázku.
Moje životní zkušenost jak co se faktů týče, tak duchovních zkušeností, by vydala na knihu. A ta kniha se stále ještě píše, není uzavřená. To, co se zrovna hodí do kontextu konkrétní diskuze a okruhu zúčastněných občas sem i napíšu.
Zatím mi připadá, že to není jako celek veřejně publikovatelné...


Díky i za odpověď bez odpovědi :) ;)
Uživatelský avatar
adiuv
 
Příspěvky: 400
Registrován: čtv 01. zář 2011 15:49:54
Poděkoval: 26
Poděkováno: 30-krát v 29 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Alaja » úte 19. bře 2019 4:50:36

armin píše: Vzpomínám si, že když jsme chtěli po panu Tomášovi půjčit jeho rukopis Duhy v zrcadle, řekl nám (protože moc dobře věděl, že bychom si ho chtěli ofotit, okopírovat), že to může být zveřejněno až po jeho smrti, protože se to dotýká mnoha dosud žijících lidí. A tak nám ho nepůjčil, jen občas citoval.


:donknow:


https://www.cbdb.cz/kniha-33800-duha-v- ... -v-zrcadle
Přílohy
duha.jpg
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Nic » úte 19. bře 2019 7:47:39

adiuv píše:Proč mě i po tolika létech ještě občas napadne chvíli diskutovat s Janou?

Jana píše:zkusit ignorovat všechno, co mysl označuje jako negativní.


Nechápeš, že ignorovat můžeš jen to, co vnímáš jako existující. Kdyby to neexistovalo, nebylo by co ignorovat, nevznikala by v Tobě tudíž ani potřeba to ignorovat = nevšímat si toho: nemohla bys místo přijímání všeho, co Je - ať se to jeví jako pozitivní nebo negativní - odmítat fakt, že existují oba aspekty duality, které Absolutno ze Sebe promítá. A nedoporučovala bys jeden z nich stále znovu ignorovat, místo jeho plného vnímání a přijímání coby projevu Absolutna.

Jelikož sis na to založila tohle fórum, budeš zřejmě dál propagovat svoje přesvědčení a snažit se to dokládat všemi možnými citacemi vytrženými z kontextu, mě ale prosím už vynech. Dál reagovat na tak nesmyslnou argumentaci by bylo plýtvání časem i energií.

Asi bych byla na tuhle Tvou argumentaci už dávno reagovat přestala, kdyby nešlo o veřejný rozhovor, který sleduje poměrně hodně návštěvníků. Je tu tudíž jistá pravděpodobnost, že jeho čtení by mohlo být užitečné alespoň některým z těch, kteří diskuse s Tebou čtou; většinou je snazší poučit se z omylů druhých, při tom obvykle nedochází k takové zaslepenosti.

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 11#p147211



Důvod, proč se může jevit jako problém diskutovat na duchovním fóru o hlubších neosobních věcech, může být i strach, že při dotknutí se Pravdy, nezůstane kámen na kameni.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Eva Nada » úte 19. bře 2019 8:11:42

Moje životní zkušenost jak co se faktů týče, tak duchovních zkušeností, by vydala na knihu. A ta kniha se stále ještě píše, není uzavřená. To, co se zrovna hodí do kontextu konkrétní diskuze a okruhu zúčastněných občas sem i napíšu.
Zatím mi připadá, že to není jako celek veřejně publikovatelné, protože se to dotýká mnoha konkrétních lidí a mohlo by působit zbytečně kontroverzně. Vzpomínám si, že když jsme chtěli po panu Tomášovi půjčit jeho rukopis Duhy v zrcadle, řekl nám (protože moc dobře věděl, že bychom si ho chtěli ofotit, okopírovat), že to může být zveřejněno až po jeho smrti, protože se to dotýká mnoha dosud žijících lidí. A tak nám ho nepůjčil, jen občas citoval.

No, něco na tom asi bude, musím přiznat... :-)

Jen, abys ji stačil dopsat... ;)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Eva Nada » úte 19. bře 2019 8:15:42

Důvod, proč se může jevit jako problém diskutovat na duchovním fóru o hlubších neosobních věcech, může být i strach, že při dotknutí se Pravdy, nezůstane kámen na kameni.


Tak to jistě může být a bývá...

Někdy ovšem to může být a bývá :-) o tom, že pochopíme (po určité době), že dále diskutovat nemá smysl, protože jednoduše to nemá smysl...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Proč v člověku vzniká zájem sledovat diskuse a diskutovat?

Příspěvekod Alaja » úte 19. bře 2019 8:57:51

Nic píše:Důvod, proč se může jevit jako problém diskutovat na duchovním fóru o hlubších neosobních věcech, může být i strach, že při dotknutí se Pravdy, nezůstane kámen na kameni.


No já nevím, ono to u každého člověka, to dotknutí, proběhne nejspíš pokaždé jinak. Například u mne to bylo parádní naštvání, že jsem promarnila tolik let, že tohle ve škole neučili...a nyní po dalších letech, si říkám, že jsem reagovala špatně, protože tyhle věci (to dotýkání a pod.) mají být skryté před obecním lidem i nadále, dokud k tomu ten lid nedozraje sám od sebe, přirozenou cestou vývoje...
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků

cron