Janašram - obdivování a uctívání Jany

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » stř 29. kvě 2019 12:17:17

Jana píše:
Píšu jen, že se to realizuje samo, když zmizí strach ze smrti, když zmizí strach ze setkání s Pravdou, když zmizí strach zcela se odevzdat Boží lásce.

Takže první podmínku splněnou máš, teď ještě ty zbylé dvě.

:)

To jsou tvoje podmínky, nic víc. :lol: Ale nejsi to ty, kdo rozhoduje, koho si Bůh vezme a koho ne. Dokud tuto pokoru nedosáhneš, tak si tě zřejmě nevezme. Ale fakt to přenechávám Jemu. Jen on rozhoduje, ne já, ne ty. Ty mu pořád něco předpisuješ. :what: Tak to opravdu nefunguje.

Ale protože tohle zatím ve své nezměrné pýše nedokážeš pochopit, nemá smysl, o tom s tebou diskutovat.
Trini

Poděkoval: 128
Poděkováno: 51-krát v 42 příspěvcích

Příspěvekod Trini » stř 29. kvě 2019 12:19:55

Jana píše:
Petra. píše:
Jana píše:
Takhle se Ti to může jevit, pokud jsi to ještě sama nezkusila. Ono se to ve skutečnosti realizuje samo, když v nás zmizí strach z naší vlastní smrti, když zmizí strach ze setkání s Pravdou, když zmizí strach zcela se odevzdat Boží lásce.

Bůh si tě vezme - když má zájem - bez všech těch představ, které si dělá tvoje mysl. Ale asi nebude mít zájem, když ho posuzuješ jako zlého. :what:

Ale dity, Bůh zmizel ve mně a já v něm a zůstala tady jen nekonečná věčná Boží přítomnost plná lásky, krásy a blaha.

Obrázek

Aha, Bůh zmizel v tobě. :roll:

K tomu už opravdu není co říct. ;)
Trini

Příspěvekod Trini » stř 29. kvě 2019 12:29:09

Jana píše:Petro, přeji Ti hodně Boží milosti.

Obrázek

Tu potřebuješ především ty. :)
Trini

Příspěvekod Trini » stř 29. kvě 2019 13:12:02

Jana píše:zůstala tady jen nekonečná věčná Boží přítomnost plná lásky, krásy a blaha.

Tedy nic, o co by měl ten, kdo hledá Pravdu zájem.
Trini

Příspěvekod Trini » stř 29. kvě 2019 13:15:25

Jana píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
M: Říkám-li, že jsem svobodný, tak jenom konstatuji fakt. Jste-li dospělý, jste osvobozen od dětskosti. Já jsem osvobozen od jakéhokoli popisu a ztotožnění. Nejsem nic z toho, co lze vidět, slyšet nebo o čem lze přemýšlet. Jsem osvobozen od toho, abych byl něčím vnímatelným nebo myslitelným.

http://www.advaita.cz/26302n-35.-nejvet ... ja-jsem-to

:yes:

Bůh zmizel ve mně a já v něm a zůstala tady jen nekonečná věčná Boží přítomnost plná lásky, krásy a blaha.

Zde je vidět ten rozdíl mezi slovy realizovaného a toho, kdo se domnívá, že to má.
Trini

Příspěvekod Trini » čtv 30. kvě 2019 8:56:17

Už jsem tady psala, že jsem od dětství vnímala princip dobra. Princip dobra se stará o to, aby zlo nemohlo nikdy zvítězit - tedy aspon ne na dlouho. Proto vím - že když se někdo neustále a stále více povyšuje nad Boha a Ježíše, nebo že dokonce posuzuje Boha jako zlého - že i to jednou skončí. Jedno kolikrát proto bude muset být posíĺán pro poučení do pekla, aby se mohl osvobodit od pýchy a troufalosti. Příjemnější by pro něj jistě bylo, kdyby si to uvědomil bez tohoto tvrdého způsbu poučení.

Trini

Příspěvekod honzam » čtv 04. črc 2019 17:33:48

Nic píše:
honzam píše:
Nic píše:Ano, jeho OK stav narušuje mimo jiné Buddha, Ježíš, guruové, duchovní učitelé, Mistři, webmajstři, administrátoři a čtení slov Probuzených, to se pak neovládá.

Na druhou stranu ovládá profesionální mytí oken. V práci jsme měli profíky, byla to krása na ně koukat, jak bleskově a bezšmouhově jim to šlo od ruky. A jak jsem je tak obdivovala, tak mi jeden prozradil, čím to je.

Takže jsem si objednala profi náčiní a už to umím taky.

Obrázek

:cooool:
Potřeboval bych pro jednoho postiženého pána ZTP/P ženu blondýnu na umytí oken. Má své preference a jinou pomoc odmítá. Jsou to asi tři okna v menším bytě. Rád si i popovídá, je křesťan. Kolik bys za to chtěla?

Když chce jen umýt okna a popovídat si, proč ne, a pohlídáš mezi tím čtyři děti? Dva kluci a dvě holčičky. Tříletý chlapeček miluje strašidla, roční chlapeček všechno a holčičky mají rády to, co je krásné a dobré.

Jsi hvězda. Počítám s Tebou. Když mu přijde na návštěvu křesťanka, bude na vrcholu blaha. Kolik za to budeš chtít?

Omlouvám se, hlídat malé děti neumím.
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
honzam

Poděkoval: 35
Poděkováno: 67-krát v 66 příspěvcích

Příspěvekod Alaja » čtv 04. črc 2019 17:54:23

Nic:
Když chce jen umýt okna a popovídat si, proč ne, a pohlídáš mezi tím čtyři děti? Dva kluci a dvě holčičky. Tříletý chlapeček miluje strašidla, roční chlapeček všechno a holčičky mají rády to, co je krásné a dobré.

Ty už jsi konečně v důchodu?
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Alaja

Poděkoval: 200
Poděkováno: 272-krát v 260 příspěvcích

Příspěvekod honzam » čtv 04. črc 2019 18:04:59

Alaja píše:
Nic:

Není v důchodu, je teď PROFI umývačka oken. :give_flower:
Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
honzam

Příspěvekod Alaja » čtv 04. črc 2019 18:23:02

honzam píše:
Alaja píše:
Nic:

Není v důchodu, je teď PROFI umývačka oken. :give_flower:

A ty jesle si do práce bere s sebou? :koukam:
Alaja

Příspěvekod honzam » čtv 04. črc 2019 18:27:19

Alaja píše:A ty jesle si do práce bere s sebou? :koukam:

Proč ne, naučí je milovat něco krásného a dobrého. :srdce:
honzam

Příspěvekod Trini » čtv 04. črc 2019 18:34:30

:lol:
Trini

Re:

Příspěvekod Nic » pát 05. črc 2019 6:52:30

Do důchodu teoreticky půjdu asi za šest let, mám prázdniny, hlídám vnoučata. Honzam co se dětí týče se činí a naše děti se taky činí. Minulý týden se narodil další nádherný chlapeček.

Maxmilian.jpg

Za to mytí oken, pokud k němu dojde, nechci nic, Tys taky nikdy nic nechtěl, když jsi pomáhal mým blízkým. Jen bych byla ráda, kdybys mohl u toho mytí oken být. Tví klienti jsou ti, kteří padli na samé dno a když je člověk na dně, tak může mít pocit, že mu ubližuje i ten, kdo mu přišel s něčím pomoct. Proto bych ráda Tvou asistenci, jelikož jsi v péči o ně profík.
Nic

Poděkoval: 69
Poděkováno: 16-krát v 16 příspěvcích

Příspěvekod Alaja » pát 05. črc 2019 12:43:31

Nic píše:Do důchodu teoreticky půjdu asi za šest let

Tak to jo, pokud můžeš si přivydělávat k důchodu, tak to dělej. Až budeš odkázána jen na samotný důchod, tak tě pro změnu můžou opečovávat děti... :D
Alaja

Re: Re:

Příspěvekod honzam » pon 08. črc 2019 16:13:16

Nic píše:Za to mytí oken, pokud k němu dojde, nechci nic, Tys taky nikdy nic nechtěl, když jsi pomáhal mým blízkým. Jen bych byla ráda, kdybys mohl u toho mytí oken být.

:poklona:

Zkusím to domluvit a dám vědět.
honzam

Re:

Příspěvekod Nic » pon 08. črc 2019 17:03:11

:poklona:

Kontakt na toho člověka a termíny, ze kterých by bylo možné si vybrat, prosím, pošli mailem.
Nic

Poděkoval: 69
Poděkováno: 16-krát v 16 příspěvcích

Re: Re:

Příspěvekod honzam » úte 16. črc 2019 21:42:21

Nic píše::poklona:

Kontakt na toho člověka a termíny, ze kterých by bylo možné si vybrat, prosím, pošli mailem.

Omlouvám se, nic z toho mytí oken nebude. Je obecně nedůvěřivý a nepovedlo se mi ho přesvědčit.
honzam

Příspěvekod honzam » stř 31. črc 2019 11:50:09

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=83&t=6705&start=40
Zdeněk píše:
Jana píše:Maharadž: "Dítě, udělal si toho více než dost. Postačí, když neustaneš v opakování Božího jména, dokud nedojdeš ke konci. Oddanost k tvému Gurovi je cesta tobě určená. Tato oddanost by se měla stát dokonalou a bezmyšlenkovitou. Ať se stane cokoli, přijmi to jako Jeho (Guruovu) vůli určené pro tvé dobro."

Tak já na uctívání/oddanost moc nejsem (podobně jako třeba Vostál :-), ale podle mých zkušeností se účinnosti cestě lásky, touhy (nikoli sexuální, jak se některým zvrhlým moderním zenovým mistrům v mysli vybaví) ani zdaleka nic nevyrovná.
Jenomže k lásce se nejde přinutit, ani ji nějak rafinovaně vzbudit, kdežto meditaci jo.

:srdce: Zdeňku, oddanost k Janě je cesta Tobě určená. Tato oddanost by se měla stát dokonalou a bezmyšlenkovitou. Ať se stane cokoli, přijmi to jako Její vůli určenou pro Tvé dobro. :srdce:
:starik: Jedině díky Lásce v Janě můžeš poznat ničím nepodmíněnou Lásku k Janě sám v sobě.
honzam

Příspěvekod Alaja » stř 31. črc 2019 18:48:41

honzam píše:http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=83&t=6705&start=40
Zdeněk píše:
Jana píše:Maharadž: "Dítě, udělal si toho více než dost. Postačí, když neustaneš v opakování Božího jména, dokud nedojdeš ke konci. Oddanost k tvému Gurovi je cesta tobě určená. Tato oddanost by se měla stát dokonalou a bezmyšlenkovitou. Ať se stane cokoli, přijmi to jako Jeho (Guruovu) vůli určené pro tvé dobro."

Tak já na uctívání/oddanost moc nejsem (podobně jako třeba Vostál :-), ale podle mých zkušeností se účinnosti cestě lásky, touhy (nikoli sexuální, jak se některým zvrhlým moderním zenovým mistrům v mysli vybaví) ani zdaleka nic nevyrovná.
Jenomže k lásce se nejde přinutit, ani ji nějak rafinovaně vzbudit, kdežto meditaci jo.

:srdce: Zdeňku, oddanost k Janě je cesta Tobě určená. Tato oddanost by se měla stát dokonalou a bezmyšlenkovitou. Ať se stane cokoli, přijmi to jako Její vůli určenou pro Tvé dobro. :srdce:
:starik: Jedině díky Lásce v Janě můžeš poznat ničím nepodmíněnou Lásku k Janě sám v sobě.

Doporučuji ještě provádět i perfektní meditaci:

Najít si pohodlnou polohu, zavřít oči, myslet na to zářivé prázdno (nic) a neustále si v duchu opakovat ...při nádechu slabiku Ja, při výdechu slabiku Na......
...prro ostatní je vhodná jiná sestava, třeba nádech slabika Lá, výdech slabika Ska......
... a nebo to střídat...lá - ska - Je - na - lá - ska - Ja - na.....atd....

..úspěch se jistě brzo dostaví....

:meditace:
Alaja

Příspěvekod Alaja » stř 31. črc 2019 19:03:45

A ještě maličká poznámka...

Oči je nutné mít nepřilepené zespodu na víčkách a mají mířit nikoli před sebe nebo nahoru, ale mírně dolů...
Takže oči odlepte od víček a namiřte pod mírným úhlem k zemi....

:meditace:
Alaja

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení