Janašram - obdivování a uctívání Jany

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » stř 29. kvě 2019 12:17:17

Jana píše:
Píšu jen, že se to realizuje samo, když zmizí strach ze smrti, když zmizí strach ze setkání s Pravdou, když zmizí strach zcela se odevzdat Boží lásce.

Takže první podmínku splněnou máš, teď ještě ty zbylé dvě.


:)


To jsou tvoje podmínky, nic víc. :lol: Ale nejsi to ty, kdo rozhoduje, koho si Bůh vezme a koho ne. Dokud tuto pokoru nedosáhneš, tak si tě zřejmě nevezme. Ale fakt to přenechávám Jemu. Jen on rozhoduje, ne já, ne ty. Ty mu pořád něco předpisuješ. :what: Tak to opravdu nefunguje.

Ale protože tohle zatím ve své nezměrné pýše nedokážeš pochopit, nemá smysl, o tom s tebou diskutovat.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » stř 29. kvě 2019 12:19:55

Jana píše:
Petra. píše:
Jana píše:
Takhle se Ti to může jevit, pokud jsi to ještě sama nezkusila. Ono se to ve skutečnosti realizuje samo, když v nás zmizí strach z naší vlastní smrti, když zmizí strach ze setkání s Pravdou, když zmizí strach zcela se odevzdat Boží lásce.


Bůh si tě vezme - když má zájem - bez všech těch představ, které si dělá tvoje mysl. Ale asi nebude mít zájem, když ho posuzuješ jako zlého. :what:


Ale dity, Bůh zmizel ve mně a já v něm a zůstala tady jen nekonečná věčná Boží přítomnost plná lásky, krásy a blaha.

Obrázek


Aha, Bůh zmizel v tobě. :roll:

K tomu už opravdu není co říct. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » stř 29. kvě 2019 12:29:09

Jana píše:Petro, přeji Ti hodně Boží milosti.

Obrázek


Tu potřebuješ především ty. :)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » stř 29. kvě 2019 13:12:02

Jana píše:zůstala tady jen nekonečná věčná Boží přítomnost plná lásky, krásy a blaha.



Tedy nic, o co by měl ten, kdo hledá Pravdu zájem.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » stř 29. kvě 2019 13:15:25

Jana píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
M: Říkám-li, že jsem svobodný, tak jenom konstatuji fakt. Jste-li dospělý, jste osvobozen od dětskosti. Já jsem osvobozen od jakéhokoli popisu a ztotožnění. Nejsem nic z toho, co lze vidět, slyšet nebo o čem lze přemýšlet. Jsem osvobozen od toho, abych byl něčím vnímatelným nebo myslitelným.

http://www.advaita.cz/26302n-35.-nejvet ... ja-jsem-to


:yes:


Bůh zmizel ve mně a já v něm a zůstala tady jen nekonečná věčná Boží přítomnost plná lásky, krásy a blaha.

:)


Zde je vidět ten rozdíl mezi slovy realizovaného a toho, kdo se domnívá, že to má.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » čtv 30. kvě 2019 8:56:17

Už jsem tady psala, že jsem od dětství vnímala princip dobra. Princip dobra se stará o to, aby zlo nemohlo nikdy zvítězit - tedy aspon ne na dlouho. Proto vím - že když se někdo neustále a stále více povyšuje nad Boha a Ježíše, nebo že dokonce posuzuje Boha jako zlého - že i to jednou skončí. Jedno kolikrát proto bude muset být posíĺán pro poučení do pekla, aby se mohl osvobodit od pýchy a troufalosti. Příjemnější by pro něj jistě bylo, kdyby si to uvědomil bez tohoto tvrdého způsbu poučení.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod honzam » čtv 04. črc 2019 17:33:48

Nic píše:
honzam píše:
Nic píše:Ano, jeho OK stav narušuje mimo jiné Buddha, Ježíš, guruové, duchovní učitelé, Mistři, webmajstři, administrátoři a čtení slov Probuzených, to se pak neovládá.

Na druhou stranu ovládá profesionální mytí oken. V práci jsme měli profíky, byla to krása na ně koukat, jak bleskově a bezšmouhově jim to šlo od ruky. A jak jsem je tak obdivovala, tak mi jeden prozradil, čím to je.

Takže jsem si objednala profi náčiní a už to umím taky.

Obrázek

:cooool:
Potřeboval bych pro jednoho postiženého pána ZTP/P ženu blondýnu na umytí oken. Má své preference a jinou pomoc odmítá. Jsou to asi tři okna v menším bytě. Rád si i popovídá, je křesťan. Kolik bys za to chtěla?


Když chce jen umýt okna a popovídat si, proč ne, a pohlídáš mezi tím čtyři děti? Dva kluci a dvě holčičky. Tříletý chlapeček miluje strašidla, roční chlapeček všechno a holčičky mají rády to, co je krásné a dobré.

Jsi hvězda. Počítám s Tebou. Když mu přijde na návštěvu křesťanka, bude na vrcholu blaha. Kolik za to budeš chtít?

Omlouvám se, hlídat malé děti neumím.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Alaja » čtv 04. črc 2019 17:54:23

Nic:
Když chce jen umýt okna a popovídat si, proč ne, a pohlídáš mezi tím čtyři děti? Dva kluci a dvě holčičky. Tříletý chlapeček miluje strašidla, roční chlapeček všechno a holčičky mají rády to, co je krásné a dobré.


Ty už jsi konečně v důchodu?
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod honzam » čtv 04. črc 2019 18:04:59

Alaja píše:
Nic:
Když chce jen umýt okna a popovídat si, proč ne, a pohlídáš mezi tím čtyři děti? Dva kluci a dvě holčičky. Tříletý chlapeček miluje strašidla, roční chlapeček všechno a holčičky mají rády to, co je krásné a dobré.


Ty už jsi konečně v důchodu?

Není v důchodu, je teď PROFI umývačka oken. :give_flower:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Alaja » čtv 04. črc 2019 18:23:02

honzam píše:
Alaja píše:
Nic:
Když chce jen umýt okna a popovídat si, proč ne, a pohlídáš mezi tím čtyři děti? Dva kluci a dvě holčičky. Tříletý chlapeček miluje strašidla, roční chlapeček všechno a holčičky mají rády to, co je krásné a dobré.


Ty už jsi konečně v důchodu?

Není v důchodu, je teď PROFI umývačka oken. :give_flower:


A ty jesle si do práce bere s sebou? :koukam:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod honzam » čtv 04. črc 2019 18:27:19

Alaja píše:A ty jesle si do práce bere s sebou? :koukam:

Proč ne, naučí je milovat něco krásného a dobrého. :srdce:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » čtv 04. črc 2019 18:34:30

:lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re:

Příspěvekod Nic » pát 05. črc 2019 6:52:30

Do důchodu teoreticky půjdu asi za šest let, mám prázdniny, hlídám vnoučata. Honzam co se dětí týče se činí a naše děti se taky činí. Minulý týden se narodil další nádherný chlapeček.

Maxmilian.jpg


Za to mytí oken, pokud k němu dojde, nechci nic, Tys taky nikdy nic nechtěl, když jsi pomáhal mým blízkým. Jen bych byla ráda, kdybys mohl u toho mytí oken být. Tví klienti jsou ti, kteří padli na samé dno a když je člověk na dně, tak může mít pocit, že mu ubližuje i ten, kdo mu přišel s něčím pomoct. Proto bych ráda Tvou asistenci, jelikož jsi v péči o ně profík.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Alaja » pát 05. črc 2019 12:43:31

Nic píše:Do důchodu teoreticky půjdu asi za šest let

Tak to jo, pokud můžeš si přivydělávat k důchodu, tak to dělej. Až budeš odkázána jen na samotný důchod, tak tě pro změnu můžou opečovávat děti... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Re:

Příspěvekod honzam » pon 08. črc 2019 16:13:16

Nic píše:Za to mytí oken, pokud k němu dojde, nechci nic, Tys taky nikdy nic nechtěl, když jsi pomáhal mým blízkým. Jen bych byla ráda, kdybys mohl u toho mytí oken být.


:poklona:

Zkusím to domluvit a dám vědět.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re:

Příspěvekod Nic » pon 08. črc 2019 17:03:11

:poklona:

Kontakt na toho člověka a termíny, ze kterých by bylo možné si vybrat, prosím, pošli mailem.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Re:

Příspěvekod honzam » úte 16. črc 2019 21:42:21

Nic píše::poklona:

Kontakt na toho člověka a termíny, ze kterých by bylo možné si vybrat, prosím, pošli mailem.

Omlouvám se, nic z toho mytí oken nebude. Je obecně nedůvěřivý a nepovedlo se mi ho přesvědčit.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod honzam » stř 31. črc 2019 11:50:09

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=83&t=6705&start=40
Zdeněk píše:
Jana píše:Maharadž: "Dítě, udělal si toho více než dost. Postačí, když neustaneš v opakování Božího jména, dokud nedojdeš ke konci. Oddanost k tvému Gurovi je cesta tobě určená. Tato oddanost by se měla stát dokonalou a bezmyšlenkovitou. Ať se stane cokoli, přijmi to jako Jeho (Guruovu) vůli určené pro tvé dobro."

Tak já na uctívání/oddanost moc nejsem (podobně jako třeba Vostál :-), ale podle mých zkušeností se účinnosti cestě lásky, touhy (nikoli sexuální, jak se některým zvrhlým moderním zenovým mistrům v mysli vybaví) ani zdaleka nic nevyrovná.
Jenomže k lásce se nejde přinutit, ani ji nějak rafinovaně vzbudit, kdežto meditaci jo.

:srdce: Zdeňku, oddanost k Janě je cesta Tobě určená. Tato oddanost by se měla stát dokonalou a bezmyšlenkovitou. Ať se stane cokoli, přijmi to jako Její vůli určenou pro Tvé dobro. :srdce:
:starik: Jedině díky Lásce v Janě můžeš poznat ničím nepodmíněnou Lásku k Janě sám v sobě.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Alaja » stř 31. črc 2019 18:48:41

honzam píše:http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=83&t=6705&start=40
Zdeněk píše:
Jana píše:Maharadž: "Dítě, udělal si toho více než dost. Postačí, když neustaneš v opakování Božího jména, dokud nedojdeš ke konci. Oddanost k tvému Gurovi je cesta tobě určená. Tato oddanost by se měla stát dokonalou a bezmyšlenkovitou. Ať se stane cokoli, přijmi to jako Jeho (Guruovu) vůli určené pro tvé dobro."

Tak já na uctívání/oddanost moc nejsem (podobně jako třeba Vostál :-), ale podle mých zkušeností se účinnosti cestě lásky, touhy (nikoli sexuální, jak se některým zvrhlým moderním zenovým mistrům v mysli vybaví) ani zdaleka nic nevyrovná.
Jenomže k lásce se nejde přinutit, ani ji nějak rafinovaně vzbudit, kdežto meditaci jo.

:srdce: Zdeňku, oddanost k Janě je cesta Tobě určená. Tato oddanost by se měla stát dokonalou a bezmyšlenkovitou. Ať se stane cokoli, přijmi to jako Její vůli určenou pro Tvé dobro. :srdce:
:starik: Jedině díky Lásce v Janě můžeš poznat ničím nepodmíněnou Lásku k Janě sám v sobě.



Doporučuji ještě provádět i perfektní meditaci:

Najít si pohodlnou polohu, zavřít oči, myslet na to zářivé prázdno (nic) a neustále si v duchu opakovat ...při nádechu slabiku Ja, při výdechu slabiku Na......
...prro ostatní je vhodná jiná sestava, třeba nádech slabika Lá, výdech slabika Ska......
... a nebo to střídat...lá - ska - Je - na - lá - ska - Ja - na.....atd....

..úspěch se jistě brzo dostaví....

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Alaja » stř 31. črc 2019 19:03:45

A ještě maličká poznámka...

Oči je nutné mít nepřilepené zespodu na víčkách a mají mířit nikoli před sebe nebo nahoru, ale mírně dolů...
Takže oči odlepte od víček a namiřte pod mírným úhlem k zemi....

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků

cron