Janašram - obdivování a uctívání Jany

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » pon 27. kvě 2019 6:08:36

Návštěvník píše: Rozhodně ho nenajdeš v líbivých slovech o lásce, ale ve skutcích, v tom, jak se probuzená nebo realizovaná bytost projevuje.


Nebo-li:

Hroby se mohou bílit, jak se dá - neustálým mluvením o lásce a Bohu - ale to nic nezmění na té nečistotě, co je v nich.


"Běda vám, zákoníci a farizejové,pokrytci! Podobáte se obíleným hrobům, které zvenčí vypdají pěkně, ale uvnitř jsou plné lidských kostí a všelijaké nečistoty. Tak i vy se navenek zdáte lidem spravedliví, ale uvnitř jste samé pokrytectví a nepravost." Matouš 23/27-28
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » pon 27. kvě 2019 7:24:21

Zdeněk píše:Ježíš se jistě smrti těla nebál, to si může myslet jen intelektuálně a mravně (neboť z nedostatku respektu/vychovanosti) nedospělý člověk. Temná noc smyslů (tedy těla se týkající) je utrpení, ale daleko horší je noc ducha. Noc ducha jsou vskutku muka, neboť se týkají dosavadního smyslu života, dosavadního poznání Boha, které je rozdrceno na prach.

Hendruk Janu tenkrát odhadl překvapivě dobře, bohužel: učitelka, která se skrze svůj habitus výchovy dětiček dívá na okolní i duchovní svět (odtud i neschopnost se vážněji zabývat argumenty oponenta). A tak by implicitně, nepřiznaně, mistrovala i Ježíše Krista, u kterého skrze svůj světozor předpokládá "zapomnění" vědomí. Bylo by to směšné, ale je to smutné.


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » pon 27. kvě 2019 7:26:19

Zdeněk píše:
Hendruk Janu tenkrát odhadl překvapivě dobře, bohužel: učitelka, která se skrze svůj habitus výchovy dětiček dívá na okolní i duchovní svět (odtud i neschopnost se vážněji zabývat argumenty oponenta).


A tak to řeší tak, že to smaže. Aby ta její neschopnost nebyla vidět.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » pon 27. kvě 2019 7:35:07

Zdeněk píše:
Hendruk Janu tenkrát odhadl překvapivě dobře, bohužel:


Proto ho taky na Poradně smazala z Probuzených.

Tak se projevuje "ta nečistota v nabíleném hrobě". ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » pon 27. kvě 2019 10:37:55

Zdeněk píše:
Návštěvník píše:Ego sice neexistuje, ale existuje jeho skoro pravdivá definice:

"Něco je špatně".

:D

A v tom je naše naděje, naše spása. Kdyby toho nebylo, byli bychom navždy ztraceni.


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » pon 27. kvě 2019 10:54:54

Zdeněk píše:
Jana píše:
Zdeněk píše:A v tom je naše naděje, naše spása. Kdyby toho nebylo, byli bychom navždy ztraceni.

To budeš stejně, tak jako tak. Buď se ztratíš v tom, co je špatně a bude všechno špatně, nebo zmizíš v tom, co je dobře a bude všechno dobře. Záleží jen na tom, kam je upřená pozornost, jestli ke zdroji špatností a zla, nebo ke zdroji dobra a lásky. Ďábel, nebo Kristus. Máš na výběr, koho budeš následovat,co budeš sledovat.

Ďábla považují jeho následovníci za svého spasitele. Zlo mají za dobro.
Je to ignorance, nepokora, která nedovoluje jejich myslím nazřít pravdu. A která nedovoluje tobě porozumět tomu, co píšu.


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Nic » pon 27. kvě 2019 13:26:48

Trini píše:
Zdeněk píše:
Hendruk Janu tenkrát odhadl překvapivě dobře, bohužel:


Proto ho taky na Poradně smazala z Probuzených.

Tak se projevuje "ta nečistota v nabíleném hrobě". ;)


Nemohla jsem ho na Poradně smazat, když jsem ho mezi Probuzené nikdy nezařadila. Nikdy jsem od něj nečetla nic, co by ve mně probudilo impulz ho mezi probuzené zařadit. A ani jsem nikdy nikým nebyla požádána, abych mu zřídila jeho vlastní subfórum. Zatím jsou mezi probuzenými na Poradně tihle:

Mooji, Adyashanti, Gangaji, Eduard Tomáš, Nisargadatta Maharaj, Lama Ole, Osho, Míla Tomášová, Poonja (Púndža, Papadží), Raméš Balsekar, Francis Lucille, Petr Pavlík, Tolle, Sri Chinmoy, Srí Ramana Mahariši, Sri V. V. Brahmam, Jeshua, Sri Swami Vishwananda, Alan Watts, Minařík, Paul Brunton, Krishnamurthi, Trungpa, Anselm Grun, Rupert Spira, Jiří Krutina, Robert Adams, Fráňa Drtikol, Šankara, Jaroslav Dušek, Mnich Sarana, Marta Soreia

Pokud mě někdo přesvědčí, že tam má být zařazen někdo další, tak to jistě udělám.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » pon 27. kvě 2019 13:45:45

Jana píše:
Bůh mi tehdy řekl, že spolu prožijeme ten nejnádhernější život, jaký se dá prožít.



A on ti řekl, že je tvůj Bůh?
Ježíšovi sliboval krásné věci pokušitel. Ale on řekl ne, a vykonal Boží vůli = nechal se dát ukžižovat a to přestože se tomu mohl vyhnout.


"Mojžíši, Mojžíši! ...Já jsem Bůh tvého otce, Bůh Abrahamův, Bůh Izákův a Bůh Jákobův." Druhá Mojžíšova 3/4-6

Pak ho d'ábel vezme na velmi vysokou horu, ukáže mu všechna království světa i jejich slávu a řekne mu: "Toto všechno ti dám..." Matouš 4/8-9

"Otče můj, je -li možné, at'' mne mine tento kalich; avšak ne jak já chci, ale jak ty chceš." Matouš 26/39

"Ale svět má poznat, že miluji Otce a jednám, jak mi přikázal." Jan 14/31

"Hle, přichází hodina, a již je zde, kdy se rozprchnete každý do svého domova a mne necháte samotného. Ale nejsem sám, nebot' Otec je se mnou. Jan 16/32 (Tolik k Janině představě, že Ježíš žil oddělennost. )

....
Kdo to asi byl, kdo sliboval Janě ten nejnádhernější život? ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » pon 27. kvě 2019 14:01:49

Nic píše:
Trini píše:
Zdeněk píše:
Hendruk Janu tenkrát odhadl překvapivě dobře, bohužel:


Proto ho taky na Poradně smazala z Probuzených.

Tak se projevuje "ta nečistota v nabíleném hrobě". ;)


Nemohla jsem ho na Poradně smazat, když jsem ho mezi Probuzené nikdy nezařadila.


Lída to nedávno napsala. A té věřím. Zaprvé to byla ona, kdo dříve hodně o Sašovi Hendrukovi psal. Zřejmě ho mnozí vidí jako nejvhodnějšího nástupce po Tomášových. Prý byl blízkým přítelem Míly Tomášové. Navíc Lída v lednu 2019 otevřela na Poradně v Probuzených zamčené vlákno: Aleksandr Hendruk. Asi abys jí do toho nekecala. ;)

Prý jsi ho smazala potom, co tě vyhnal u sebe z Facebooku (to psala Eva).

Zdeněk píše:Hendruk Janu tenkrát odhadl překvapivě dobře, bohužel: učitelka, která se skrze svůj habitus výchovy dětiček dívá na okolní i duchovní svět (odtud i neschopnost se vážněji zabývat argumenty oponenta). A tak by implicitně, nepřiznaně, mistrovala i Ježíše Krista, u kterého skrze svůj světozor předpokládá "zapomnění" vědomí. Bylo by to směšné, ale je to smutné.


Co k tomu víc říct? :donknow:
Naposledy upravil Trini dne pon 27. kvě 2019 14:26:45, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » pon 27. kvě 2019 14:10:52

Lída píše:I když chápu, že to Jana zatím nutně potřebuje, nebudu jí v tom dál sloužit jako nástroj.


Je to přesně, jak píšeš. A já jí také už tu platformu k psaní jejích absolutních blbin nechci dávat.

Ale bohužel jsem na to, jak si nestoudně dovoluje zkreslovat Ježíšova slova, zatím ještě háklivá. Ta se snad už nezastaví před níčím. :koukam:

Lída píše:Mohu jí jen popřát, aby její probuzení z mylného sebeztotožňování jejího osobního já s Bohem který je pozitivní nebylo jednou příliš bolestivé.


To je od tebe moc milé.
Ale nevím, co čeká na lžimesiáše, pokud se včas z toho ctižádostivého pomatení nedostanou. :donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » pon 27. kvě 2019 14:15:51

lída píše: napíšu, proč už se nepokouším Janě jakkoliv vysvětlit, jak nesmyslné je její urputné lpění na přesvědčení, že v oblasti duality-projevení existuje jen dobro. Stejně jako řada dalších lidí na nejrůznějších diskusních fórech jsem se přestala pokoušet jí vysvětlit, jaký nesmysl to je, protože jsem nakonec zjistila, že právě jen díky příležitosti zareagovat na to co píšeme se Jana může dál utvrzovat ve svém mylném přesvědčení.

A to taky hned udělala. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod honzam » pon 27. kvě 2019 16:25:21

Nic píše:Zatím jsou mezi probuzenými na Poradně tihle:

Mooji, Adyashanti, Gangaji, Eduard Tomáš, Nisargadatta Maharaj, Lama Ole, Osho, Míla Tomášová, Poonja (Púndža, Papadží), Raméš Balsekar, Francis Lucille, Petr Pavlík, Tolle, Sri Chinmoy, Srí Ramana Mahariši, Sri V. V. Brahmam, Jeshua, Sri Swami Vishwananda, Alan Watts, Minařík, Paul Brunton, Krishnamurthi, Trungpa, Anselm Grun, Rupert Spira, Jiří Krutina, Robert Adams, Fráňa Drtikol, Šankara, Jaroslav Dušek, Mnich Sarana, Marta Soreia

Pokud mě někdo přesvědčí, že tam má být zařazen někdo další, tak to jistě udělám.

Obrázek


Měla bys tam zařadit hlavně sebe, ó Bdící. Jsi snad sama o sobě přesvědčená?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Alaja » pon 27. kvě 2019 16:26:48

Poradna:
Jana:

A Boží přítomnost je jen věčná, časem nedotčená.


A Boží přítomnosti, kde je vše jen dobro, se kdysi narodil Ďábel....jak je to jen možné? :P


Asi je to něco jako se kdysi tvrdilo, že i velmi inteligentní rodiče mohou mít dítě s velmi nízkým IQ.....a naopak, to také funguje...
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » pon 27. kvě 2019 16:52:32

Jana píše: mně Bůh sliboval jen svou vlastní Boží přítomnost.


Bůh sliboval tvé osobě svou vlastní Boží přítomnost? Uvědomuješ jsi, jaký nesmysl jsi napsala?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Alaja » pon 27. kvě 2019 17:25:54

Trini píše:
Jana píše: mně Bůh sliboval jen svou vlastní Boží přítomnost.


Bůh sliboval tvé osobě svou vlastní Boží přítomnost? Uvědomuješ jsi, jaký nesmysl jsi napsala?


Tyto podivnosti se občas některým lidem na duchovní cestě přihodí, ani se neví jak...
Kdybych to před lety sama neviděla u někoho jiného, tak bych tomu nevěřila, ale je to fakt, stává se to. Buďme jen rádi, že se u Jany navíc neobjevilo básnické nadání, to by teprve byla bohatá úroda informací přímo od Boha... :P

PS: Ale ten někdo jiný si po letech uvědomil, že to z něho nemluvil Bůh, ale že to bylo jen jeho já.....
Naposledy upravil Alaja dne pon 27. kvě 2019 19:09:21, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Alaja » pon 27. kvě 2019 17:39:56

Ostatně, nemusíme jít pro příklady daleko, třeba jen sem:


http://www.vesmirni-lide.cz/svetelna_kn ... ohem_1.htm

HOVORY S BOHEM

neobvyklý dialog

první kniha

Neale Donald Walsch
..

ÚVOD

Brzy prožijete něco neobyčejného. Budete hovořit s Bohem. Ano, ano. Vím... je to nemožné. Pravděpodobně si myslíte (nebo vás to učili), že to není možné. Člověk může hovořit k Bohu, zajisté, nemůže však hovořit s Bohem. Bůh vám přece nebude odpovídat. Určitě ne ve formě každodenního, běžného rozhovoru !

Totéž jsem si myslil i já. Pak se mi však přihodila tato kniha. A to myslím doslovně. Tuto knihu jsem totiž nenapsal, tato kniha se mi přihodila. Až ji budete číst, totéž se stane vám, neboť všichni jsme vedeni k pravd, na kterou jsme připraveni.

Kdybych o tom nemluvil, pravděpodobně bych měl mnohem klidnější život. Ale to není důvod, proč se mi to stalo. Ať už mi tato kniha způsobí sebevětší nepříjemnosti (například že budu považován za rouhače, podvodníka nebo pokrytce za to, že jsem podle těchto zásad nežil v minulosti, nebo - což je možná ještě horší - že budu považován za svatého muže), není možné, abych tento proces dnes zastavil. Ostatně jej ani zastavit nechci. Měl jsem mnoho příležitostí, abych od toho všeho upustil, nicméně jsem to neudělal. Rozhodl jsem se vytrvat v tom, co mi radí můj instinkt, místo abych se řídil radami většiny lidí.

Můj instinkt mi říká, že tato kniha není nesmyslným výplodem nešťastné duchovní představivosti ani obhajobou člověka, který chce ospravedlnit svůj špatný život. O tom všem jsem samozřejmě přemýšlel. Proto jsem tuto knihu dal přečíst několika lidem, ještě když byla v rukopisné formě. Všichni byli dojati. A všichni plakali. A všichni se smáli jejímu humoru. A pak mi říkali, že se jejich život změnil. Úplně se změnili. Nalezli v sobě novou sílu.

Mnozí tvrdili, že byli transformováni.

A tehdy jsem si uvědomil, že tato kniha je pro každého a že musela být vydána, neboť je nádherným darem pro všechny ty, kteří se vážně zamýšlejí nad otázkami a opravdu hledají odpovědi; pro všechny ty, kteří hledají pravdu s upřímným srdcem, toužící duší a otevřenou myslí. To znamená pro většinu z nás.
.....


Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Alaja » pon 27. kvě 2019 18:06:20

To, že se lidem občas něco "stane", je pravda. Vzpomněla jsem si na jednu spisovatelku... a její sci-fi knihu....

Mosty přes propast času

Ludmila Vaňková


https://www.kosmas.cz/knihy/130199/most ... past-casu/



Její kniha se mi líbila. Jednou jsem se o tom kdesi zmínila a od jednoho pána, který tu spisovatelku znal osobně, jsem se dozvěděla, že se jí ta kniha vlastně "přihodila".....napsala ji celou během asi 14 dnů.....jako by ji někdo diktoval....

:D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Alaja » pon 27. kvě 2019 18:11:39

Z Poradny:

Jana píše:
Boha nikdy nikdo neviděl...


Haha....tady už ho viděl kdekdo, ale Jana dosud ne a ne a ne ho uvidět..... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Nic » úte 28. kvě 2019 5:36:07

Alaja píše:
Z Poradny:

Jana píše:
Boha nikdy nikdo neviděl...


Haha....tady už ho viděl kdekdo, ale Jana dosud ne a ne a ne ho uvidět..... :lol:


To byla citace z Bible.

„Sbohem...,“ řekla liška. „Tady je to mé tajemství, úplně prostinké: správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“ „Co je důležité, je očím neviditelné,“ opakoval malý princ, aby si to zapamatoval.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » úte 28. kvě 2019 8:55:17

Návštěvník píše:
Ja.na píše:"Kdo nemiluje, nepoznal Boha, protože Bůh je láska...."

S realizací Největšího přikázání je tohle, co říká Jan, zcela jasné. Může být pak milovaný Bůh něčím jiným, než láskou?


Nemám potřebu takhle spekulovat a hrát si se slovy.


Mimochodem: Podle Ježíše miluje každý - své přátele, svou rodiinu, své blízké. Ale učil, že se mají milovat i nepřátelé. Pokud vím, tak jsi psala, že se ti nedaří mne milovat. Tak na co ty kecy, že Bůj je láska a ostatní blabla? :donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků

cron