Janašram - obdivování a uctívání Jany

Re: Janašram - obdivování a uctívání Jany

Příspěvekod Trini » stř 29. kvě 2019 12:17:17

Jana píše:
Píšu jen, že se to realizuje samo, když zmizí strach ze smrti, když zmizí strach ze setkání s Pravdou, když zmizí strach zcela se odevzdat Boží lásce.

Takže první podmínku splněnou máš, teď ještě ty zbylé dvě.

:)

To jsou tvoje podmínky, nic víc. :lol: Ale nejsi to ty, kdo rozhoduje, koho si Bůh vezme a koho ne. Dokud tuto pokoru nedosáhneš, tak si tě zřejmě nevezme. Ale fakt to přenechávám Jemu. Jen on rozhoduje, ne já, ne ty. Ty mu pořád něco předpisuješ. :what: Tak to opravdu nefunguje.

Ale protože tohle zatím ve své nezměrné pýše nedokážeš pochopit, nemá smysl, o tom s tebou diskutovat.
Trini

Poděkoval: 94
Poděkováno: 43-krát v 34 příspěvcích

Příspěvekod Trini » stř 29. kvě 2019 12:19:55

Jana píše:
Petra. píše:
Jana píše:
Takhle se Ti to může jevit, pokud jsi to ještě sama nezkusila. Ono se to ve skutečnosti realizuje samo, když v nás zmizí strach z naší vlastní smrti, když zmizí strach ze setkání s Pravdou, když zmizí strach zcela se odevzdat Boží lásce.

Bůh si tě vezme - když má zájem - bez všech těch představ, které si dělá tvoje mysl. Ale asi nebude mít zájem, když ho posuzuješ jako zlého. :what:

Ale dity, Bůh zmizel ve mně a já v něm a zůstala tady jen nekonečná věčná Boží přítomnost plná lásky, krásy a blaha.

Obrázek

Aha, Bůh zmizel v tobě. :roll:

K tomu už opravdu není co říct. ;)
Trini

Příspěvekod Trini » stř 29. kvě 2019 12:29:09

Jana píše:Petro, přeji Ti hodně Boží milosti.

Obrázek

Tu potřebuješ především ty. :)
Trini

Příspěvekod Trini » stř 29. kvě 2019 13:12:02

Jana píše:zůstala tady jen nekonečná věčná Boží přítomnost plná lásky, krásy a blaha.

Tedy nic, o co by měl ten, kdo hledá Pravdu zájem.
Trini

Příspěvekod Trini » stř 29. kvě 2019 13:15:25

Jana píše:
Návštěvník píše:
Návštěvník píše:
M: Říkám-li, že jsem svobodný, tak jenom konstatuji fakt. Jste-li dospělý, jste osvobozen od dětskosti. Já jsem osvobozen od jakéhokoli popisu a ztotožnění. Nejsem nic z toho, co lze vidět, slyšet nebo o čem lze přemýšlet. Jsem osvobozen od toho, abych byl něčím vnímatelným nebo myslitelným.

http://www.advaita.cz/26302n-35.-nejvet ... ja-jsem-to

:yes:

Bůh zmizel ve mně a já v něm a zůstala tady jen nekonečná věčná Boží přítomnost plná lásky, krásy a blaha.

Zde je vidět ten rozdíl mezi slovy realizovaného a toho, kdo se domnívá, že to má.
Trini

Příspěvekod Trini » čtv 30. kvě 2019 8:56:17

Už jsem tady psala, že jsem od dětství vnímala princip dobra. Princip dobra se stará o to, aby zlo nemohlo nikdy zvítězit - tedy aspon ne na dlouho. Proto vím - že když se někdo neustále a stále více povyšuje nad Boha a Ježíše, nebo že dokonce posuzuje Boha jako zlého - že i to jednou skončí. Jedno kolikrát proto bude muset být posíĺán pro poučení do pekla, aby se mohl osvobodit od pýchy a troufalosti. Příjemnější by pro něj jistě bylo, kdyby si to uvědomil bez tohoto tvrdého způsbu poučení.

Trini

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení