Poučení z diskusí

Poučení z diskusí

Příspěvekod Lída » pon 27. kvě 2019 12:55:16

Sice už asi 6 týdnů nepíšu žádné reakce ani sem, ani na Poradnu, ale udělám teď výjimku a napíšu, proč už se nepokouším Janě jakkoliv vysvětlit, jak nesmyslné je její urputné lpění na přesvědčení, že v oblasti duality-projevení existuje jen dobro. Stejně jako řada dalších lidí na nejrůznějších diskusních fórech jsem se přestala pokoušet jí vysvětlit, jaký nesmysl to je, protože jsem nakonec zjistila, že právě jen díky příležitosti zareagovat na to co píšeme se Jana může dál utvrzovat ve svém mylném přesvědčení.

Proč se Jana v tom svém názoru potřebuje stále znovu utvrzovat a jak jí v tom napomáhám, když se pokouším jí ty její nesmysly vymlouvat?

Jana pracuje v nemocnici a stará se o děti a o rodiče dětí, které umírají nebo je v krátké době čeká smrt, protože lékaři už nemají k dispozici nic, žádný způsob nebo prostředek, jak je udržet naživu. Proto se Jana musí zuby nehty držet svého přesvědčení, že existuje jen dobro a zdůvodňovat si to od rána do večera naprosto čímkoliv, co se právě naskytne - jinak by se psychicky zhroutila.

Aby se Jana v tom svém mylném přesvědčení mohla dál pořád znovu od rána do večera utvrzovat i potom, co přestala mít možnost dělat to v diskusích, které před léty skončily na Mozaika.cz a na Jitřní zemi, založila si Poradnu.

Co potřebuje Jana od nás ostatních, abychom v diskusi dělali? Potřebuje, aby ti ostatní její přesvědčení v diskusi zpochybňovali - a aby díky tomu ona mohla dál a dál pořád znovu dokazovat (především sobě - proto to dělá), že existuje jen dobro.

Sorry :(

I když chápu, že to Jana zatím nutně potřebuje, nebudu jí v tom dál sloužit jako nástroj.

:ahoj2:


........

Jana zkopírovala tenhle můj pozdrav na rozloučenou na Poradnu a pokouší se tam dál vysvětlovat, že Boží přítomnost je jen dobrá.
Snad jednou pochopí, že Všetvořící Bytí je neosobní, všetvořící Existence nad protiklady, která všechny dualitní jevy ze Sebe Samé promítá - včetně těch, které iluzorní osobní já vnímá jako dobré nebo jako špatné.

Mohu jí jen popřát, aby její probuzení z mylného sebeztotožňování jejího osobního já s Bohem který je pozitivní nebylo jednou příliš bolestivé.

:ahoj:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Trini

Re: Poučení z diskusí

Příspěvekod Lída » pát 31. kvě 2019 15:31:54

Další výjimka ;)

Přiměla mě k tomu možnost zareagovat na dva Janiny výroky na Poradně.

Jana píše:Bůh zmizel ve mně...

Dokud tu není neosobní vnímání, že neexistuje žádný "někdo", v kom by Bůh mohl zmizet, do té doby bude osobní duchovní já sebe samo ztotožňovat s Bytím a místo aby se osobní já rozplynulo v Bytí, může osobní já, které ví, jak to je, začít sebe samo považovat za všetvořící Bytí.

Jedině díky tomu, že takové domněle osvícené osobní já dál vnímá svou existenci jako odlišnou od existence druhých lidí, může v něm znovu a znovu vyvstávat neutuchající nutkání ty neexistující ´druhé´ od rána do večera přesvědčovat, že i oni jsou Bohem. Vůbec nechápe, že lidi z jeho projevů poznají, že není Probuzený, a že proto nikoho ani nenapadne ho prosit o radu, přesto, že velmi mnoho lidí znovu a znovu chodí za těmi, kteří jsou skutečně Probuzení, prosí je o vysvětlení, o pořádaní satsangů a o nahrávání videí. Domněle osvícené osobní já nevnímá rozdíl mezi nutkáním neustále z vlastního rozhodnutí hlásat a doporučovat svoje přesvědčení těm, kteří se ho vůbec na nic neptali, a mezi ochotou skutečně Probuzených odpovídat na prosby těch, kteří za nimi přicházejí.

Neustálá mnohaletá Janina snaha všechny přesvědčovat ve zdejší diskusi i v diskusích na Poradně je důkazem, že nestačí jen pochopit, že

Jana píše: Při rozplynutí iluze oddělenosti, při Probuzení, zmizí rozdíl mezi tím, co je v bdění, spánku i snění, zmizí rozdíl mezi tím, co je uvnitř a vně

Když se to opravdu vnímá neosobním neomezeným vědomím, neexistuje už žádný rozdíl mezi tím, co je uvnitř a vně. Proto neexistuje už ani ten, kdo by cítil potřebu a nutkání kohokoliv z vlastní vůle přesvědčovat, ani kdokoliv jiný samostatně existující, koho by bylo možné přesvědčit.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Trini


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 24 návštevníků