Příčiny ... a důsledky

Re: Příčiny ... a důsledky

Příspěvekod Alaja » čtv 06. čer 2019 18:33:07

honzam píše:Miluj! = arogantní, bezohledný, bezcitný projev agresivity

Je to to samé, jako kdybys druhého poslala do toho nejsprostšího místa jako největšího chudáka.

..tam, kde slunce nesvítí? To je prý jedna vesnice v Lancre...viz T.Pratchett a jeho knihy o zeměploše... :lol:
Naposledy upravil Alaja dne čtv 06. čer 2019 18:51:09, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Alaja

Poděkoval: 188
Poděkováno: 253-krát v 241 příspěvcích

Příspěvekod Alaja » čtv 06. čer 2019 18:37:12

honzam píše:
Nic píše:A vděčnost nemůže nic jiného, než dát Vám stejný dar.

Miluj, Petro, Lído, Aleno, Honzo! Miluj!

Obrázek

Strč si ten dar na poradnu. Trini podlehla momentální slabosti a zahrála na Tvou narcistickou notu. U mě platí nulová tolerance sebestředným výlevům o lásce přikazující druhým, co je dobré. Jedinou výjimkou je vlákno Janašram, kde má provolávání lásky a obdivu k Tobě svou specifickou funkci.

:D

A že si dala práci s těmi jmény...jen arminovi nemůže přijít na jméno...na to pravé..... :lol:
Alaja

Příspěvekod Trini » čtv 06. čer 2019 21:33:40

Alaja píše:
Trini píše:
Alaja píše:Třicet stupňů nad nulou, to jsou vedra, to jsou vedra....a bouřka nás těsně minula....takže nepršelo a nepršelo....
:donknow:

U nás je dvacet stupnu a zamračeno. Právě přemýšlím, jestli mám jít zalívat. Bude pršet nebo nebude? :roll:
:donknow:

Nevím....
..no já musím na zahradu...mám tam boží nadělení...vlastně kočičí...jedna místní stará kočka mi nanosila na dvorek svá miminka

Jé, mohla bys je, prosím, vyfotit?
:)
Trini

Poděkoval: 94
Poděkováno: 43-krát v 34 příspěvcích

Příspěvekod Trini » čtv 06. čer 2019 21:39:37

Alaja píše:Nevím jak kde, ale my máme zahradu už zalitou...snad i do sudu mi natekla nějaká ta dešťovka... :D

U nás pořád nic. Všude dokola - podle těch mapek, co jste sem dali - pršelo, ale tady ani kapka. Třeba přijde ještě nějaká bouřka a kroupy v noci. :donknow:
Trini

Příspěvekod Alaja » čtv 06. čer 2019 22:09:18

Trini píše:Jé, mohla bys je, prosím, vyfotit?

Jsou to malí šmudlové, jen je omyji, hned se jdou zase zamazat...ach jo.
Vypadá to, že dva jsou kocouři, krátkosrstí a dvě holky, dlouhosrsté....takže kluci jsou víc upravení...
Mikeš, Lojzík, Šmudla a šmoulinka...nic lepšího mne zatím nenapadlo :lol:
Ale ještě pořádně nejedí, jen sají...ale snad za pár dnů to bude lepší.. :cat:
Přílohy
DSCN9228.JPG
DSCN9228.JPG (189.77 KiB) Zobrazeno 136 krát
Alaja

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Příspěvekod Nic » pát 07. čer 2019 5:45:07

honzam píše:Miluj! = arogantní, bezohledný, bezcitný projev agresivity

Je to to samé, jako kdybys druhého poslala do toho nejsprostšího místa jako největšího chudáka.

Je možné se na tohle dívat různě.

V situaci, kdy to říká Ježíš nebo Saint Germain, to může působit jako moudrá rada, nezdržovat se hledáním jakéhokoliv jiného způsobu k osvobození.

Miluj je ve skutečnosti nesmyslný příkaz. Nedá se to nějak dělat. Je to jen uvědomění kvality, jakou to všechno ve své podstatě má.

Nicméně je štěstím, když jste šťastní, když je váš život i se vším, co se v něm objeví, láskou.

A štěstím je i svoboda, prožívat cokoliv jiného, pokud je to s vámi v souladu, pokud to milujete.
Nic

Poděkoval: 67
Poděkováno: 16-krát v 16 příspěvcích

Příspěvekod Trini » pát 07. čer 2019 7:40:26

Alaja píše:
Trini píše:Jé, mohla bys je, prosím, vyfotit?

Jsou to malí šmudlové, jen je omyji, hned se jdou zase zamazat...ach jo.
Vypadá to, že dva jsou kocouři, krátkosrstí a dvě holky, dlouhosrsté....takže kluci jsou víc upravení...
Mikeš, Lojzík, Šmudla a šmoulinka...nic lepšího mne zatím nenapadlo :lol:
Ale ještě pořádně nejedí, jen sají...ale snad za pár dnů to bude lepší.. :cat:

Ta jsou roztomilá. Dik. Ale vypadají opravdu jinak, než ta kot'ata v reklamách. Je to, protože jsou ještě velmi mladá nebo protože jsou od "nezdomácnělé" kočky? Krmíš je flaškou s dudlíkem?
Naposledy upravil Trini dne pát 07. čer 2019 7:42:01, celkově upraveno 1
Trini

Příspěvekod Trini » pát 07. čer 2019 7:41:41

Trini píše:
Alaja píše:Nevím jak kde, ale my máme zahradu už zalitou...snad i do sudu mi natekla nějaká ta dešťovka... :D

U nás pořád nic. Všude dokola - podle těch mapek, co jste sem dali - pršelo, ale tady ani kapka. Třeba přijde ještě nějaká bouřka a kroupy v noci. :donknow:

Bouřka přišla. A pořádná.
Trini

Příspěvekod Alaja » pát 07. čer 2019 8:35:43

Trini píše:Ta jsou roztomilá. Dik. Ale vypadají opravdu jinak, než ta kot'ata v reklamách. Je to, protože jsou ještě velmi mladá nebo protože jsou od "nezdomácnělé" kočky? Krmíš je flaškou s dudlíkem?

Když jsme ta vřeštící koťata na dvorku našli, tak byla strašně špinavá, zablešená, zaklíšťovaná...
Přenesla jsem je o kus dál, na zahradu, do kočičí boudy, kde by je jejich máma ihned našla, když by se přišla najíst. Zatím ještě nedorazila. :donknow:
Takže koťata krmím jak mohu. Vyzkoušela jsem kdeco, ale zatím zabral jen kus čisté látky ponořené ve smetaně, mohou ji sát, dudlíky nemám...doufám, že během týdne či dvou už by mohly začít normálně jíst kočičí dětské jídlo. Mají neustále připraveny v misce granule pro koťata, misku s jídlem pro koťata, misku s vodou... popřípadě, co se jim podaří ukořistit z vedlejší boudy dospělým kočkám...
Jsou zatím čilá, pohyblivá, zvědavá..a holt neustále špinavá...pohybují se totiž po zemi, ne po trávníku...a hlavně , odpočívají v miskách s jídlem... :lol:

Pořád čekám, že se jejich máma zase objeví....
Alaja

Příspěvekod Alaja » pát 07. čer 2019 10:28:38

Trini píše:Bouřka přišla. A pořádná.

Zalívat tedy zatím nemusíš... :D
Alaja

Příspěvekod Trini » pát 07. čer 2019 11:08:47

Alaja píše:
Trini píše:Ta jsou roztomilá. Dik. Ale vypadají opravdu jinak, než ta kot'ata v reklamách. Je to, protože jsou ještě velmi mladá nebo protože jsou od "nezdomácnělé" kočky? Krmíš je flaškou s dudlíkem?

Když jsme ta vřeštící koťata na dvorku našli, tak byla strašně špinavá, zablešená, zaklíšťovaná...

No, nazdar! Chudinky. Jak jsou podle tebe stará? Já se v tom vůbec nevyznám. Moje dcera byla kočičí máma, než si pořídila vlčáka. Má už ted' jen jediného kocoura, potomka zdivočelé kočky. Myslím, že si už zdivočelé kočky netroufají na jejich zahradu. I když by jim "pejsek" asi nic úmyslně neudělal. Ale je obrovský a velmi hravý. :? :netusim:

Trini

Příspěvekod Alaja » pát 07. čer 2019 17:04:37

Trini píše:
Alaja píše:

No, nazdar! Chudinky. Jak jsou podle tebe stará? Já se v tom vůbec nevyznám. Moje dcera byla kočičí máma, než si pořídila vlčáka. Má už ted' jen jediného kocoura, potomka zdivočelé kočky. Myslím, že si už zdivočelé kočky netroufají na jejich zahradu. I když by jim "pejsek" asi nic úmyslně neudělal. Ale je obrovský a velmi hravý. :? :netusim:

Jestli ta koťata opravdu patří Micce (to je máma všech mých koček...:-D) ...tak tyhle se narodily někdy kolem 13.5....takže je jim necelé 4 týdny... :donknow:
Alaja

Příspěvekod Alaja » sob 08. čer 2019 22:18:09

Je to jasné, někomu holt chybí Odžas....asi je to tím, že hlavu i s rozumem hodil už dávno do odpadkového koše.... :D

Svami Vivekananda:

Jogická Filosofie
Radža joga

Str. 47
...

Joginové tvrdí, že ze všech sil, které jsou v lidském těle, jest nejvyšší silou tak zvaná Odžas. Tato Odžas jest nahromaděná v mozku a čím více má někdo ve své hlavě této síly Odžas, tím je mocnější, tím rozumnější, tím je takový člověk duchovně silnější. Činnost síly Odžas se jeví takto: Někdo může mluviti krásnou řečí a vyjadřovati krásnou myšlenku, ale na lidi to nepůsobí. Jiný člověk nemluví ani krásnou řečí a nevyjadřuje krásných myšlenek a přece jen jeho slova přímo okouzlují. Je to silou Odžas, která se takto projevuje.
....
Alaja

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení