Příčiny ... a důsledky

Re: Příčiny ... a důsledky

Příspěvekod armin » čtv 06. čer 2019 7:07:49

...hrdliččin zve ku lásce hlas:
"Hynku! Viléme!! Jarmilo!!!"

Obrázek
NECHAL JSEM SI ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ ZMENŠIT OBSAH MOZKU A TEĎ SE V TÉHLE SPOLEČNOSTI CÍTÍM BÁJEČNĚ!
armin

Poděkoval: 7
Poděkováno: 29-krát v 26 příspěvcích

Příspěvekod Trini » čtv 06. čer 2019 7:13:06

Nic píše:DÍKY

:srdce:

Nejlépe nám poděkuješ tím, když si tu radu, co ti dávame, vezmeš k srdci a začneš milovat. A tak: Miluj, Jano!
:)
Trini

Poděkoval: 94
Poděkováno: 43-krát v 34 příspěvcích

Příspěvekod Trini » čtv 06. čer 2019 7:15:26

armin píše:...hrdliččin zve ku lásce hlas:

Obrázek
NECHAL JSEM SI ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ ZMENŠIT OBSAH MOZKU A TEĎ SE V TÉHLE SPOLEČNOSTI CÍTÍM BÁJEČNĚ!

Miluj, Armine!

Třeba ti pak mozek zase doroste. :lol:
Trini

Příspěvekod Trini » čtv 06. čer 2019 7:37:15

Lída píše: jsem nakonec zjistila, že právě jen díky příležitosti zareagovat na to co píšeme se Jana může dál utvrzovat ve svém mylném přesvědčení.

A to dělá dál, i když jí dáváme její nejoblíbenenější radu - aby milovala, tak se jí neřídí a jen se dál utvrzuje ve svém mylném přesvědčení.

Z Poradny:

Jana píše:
Lída píše:
Nic píše:Láska sama je tou největší dokonalostí, krásou, blahem...

Už jsem někde v diskusi psala, jak se podle mých zkušeností projevuje opravdová láska k druhým: ochotou jim naslouchat, hlubokým zájmem tomu druhému porozumět a být mu užitečný způsobem, který - podle jeho dosavadních reakcí - by pro něj mohl být přijatelný.

Když láska chybí, člověk se v diskusích snaží především pokaždé ´vyhrát´ a mít ´pravdu´. Znovu a znovu vnucuje svůj názor druhým a nezajímá ho, co by dotyčnému mohlo být v dané chvíli opravdu nápomocné. Nebere vůbec v úvahu, že to co by mohlo někomu druhému pomoci se případ od případu liší a že právě proto Probuzení často odpovídají na tutéž otázku každému tazateli trochu nebo úplně jinak.

Při neschopnosti pokusit se v diskusi pokaždé pozorně, se zájmem si přečíst, co ten druhý napsal, a zareagovat pak na to způsobem, který by mu mohl být v něčem užitečný, dochází znovu a znovu jen k neustálému opakování vlastního přesvědčení - tedy k uspokojování vlastní potřeby druhé poučovat a sám se tak utvrzovat ve svém přesvědčení.

Ty mluvíš o vztahu s dobrou vůlí, ale Láska je radostí a štěstím samotného Bytí. Láska je zmizení iluze dvojnosti, poznáním bytosti jako svého vlastního já v jiné formě, je štěstím pravého Já, blahem, ve kterém zcela zmizí iluze ega, veškeré touhy, chtění.

Stejně tak, jako je možné v jedné bytosti vidět zcela odlišné typy bytostí, stejně tak se nám může rozmanitě jevit cokoliv, diskuze, život...

Z těch nejtemnějších úrovní nevědomosti se nám život jeví jako těžký, strastiplný, nepřátelský, bez lásky, diskutující jako protivníci, kteří si potřebují něco dokazovat.

A při probuzení je láska - přesně tak jak to říkají mudrcové - doslova vším. Zmizí konatel - proto zmizí i jakákoliv vina. Zmizí všechny ty rozmanité motivace. Láska je jedinou skutečnou motivací.

Diskuze a celá ta iluze dvojnosti a hra na probouzení, je jen zábavnou podívanou, ve které ve skutečnosti vůbec o nic nejde, protože každá bytost v ní je ve skutečnosti Božstvím, které bere na sebe převlek individuality.

A i kdyby ta bytost udělala cokoliv, nemůže to její hodnotu a dokonalost nijak snížit.

Často píše o těžkém, strastiplném životě, nepřátelském, bez lásky. Je fakt k politování. Ale proč už neposlechne naši radu a nezačne milovat?

Miluj, Jano, miluj, pak se ti přestane život jevit jako nepřátelský a bez lásky. Přestaneš nás vidět jako protivníky a poznáš, že ti láskyplně pomáháme, aby ses probudila.

Trini

Příspěvekod Trini » čtv 06. čer 2019 7:48:01

Trini píše:
Často píše o těžkém, strastiplném životě, nepřátelském, bez lásky. Je fakt k politování. Ale proč už neposlechne naši radu a nezačne milovat?

Pokud vím, tak je jediná, kdo zde na forech píše o strastiplném, těžkém, nepřátelském životě, bez lásky atd.. Tyhle zkušenosti ji opravdu nezávidím. Musí to být strašné žít takový život.

A tak moje rada: Miluj, Jano, miluj.
Trini

Příspěvekod Trini » čtv 06. čer 2019 8:39:44

Trini píše:
Lída píše:

Už jsem někde v diskusi psala, jak se podle mých zkušeností projevuje opravdová láska k druhým: ochotou jim naslouchat, hlubokým zájmem tomu druhému porozumět a být mu užitečný způsobem, který - podle jeho dosavadních reakcí - by pro něj mohl být přijatelný.

Když láska chybí, člověk se v diskusích snaží především pokaždé ´vyhrát´ a mít ´pravdu´. Znovu a znovu vnucuje svůj názor druhým a nezajímá ho, co by dotyčnému mohlo být v dané chvíli opravdu nápomocné. Nebere vůbec v úvahu, že to co by mohlo někomu druhému pomoci se případ od případu liší a že právě proto Probuzení často odpovídají na tutéž otázku každému tazateli trochu nebo úplně jinak.

Při neschopnosti pokusit se v diskusi pokaždé pozorně, se zájmem si přečíst, co ten druhý napsal, a zareagovat pak na to způsobem, který by mu mohl být v něčem užitečný, dochází znovu a znovu jen k neustálému opakování vlastního přesvědčení - tedy k uspokojování vlastní potřeby druhé poučovat a sám se tak utvrzovat ve svém přesvědčení.

Je dobře, že si i na Poradně mohou návštěvníci přečíst Lídin pohled na lásku. Je pak na nich, jestli je víc zaujme fantasmagorie nebo Lídin moudrý pohled.
Trini

Příspěvekod Alaja » čtv 06. čer 2019 9:08:19

Třicet stupňů nad nulou, to jsou vedra, to jsou vedra....a bouřka nás těsně minula....takže nepršelo a nepršelo....
:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Alaja

Poděkoval: 188
Poděkováno: 253-krát v 241 příspěvcích

Příspěvekod Trini » čtv 06. čer 2019 9:13:08

Alaja píše:Třicet stupňů nad nulou, to jsou vedra, to jsou vedra....a bouřka nás těsně minula....takže nepršelo a nepršelo....

U nás je dvacet stupnu a zamračeno. Právě přemýšlím, jestli mám jít zalívat. Bude pršet nebo nebude? :roll:
Trini

Příspěvekod Alaja » čtv 06. čer 2019 9:15:14

Trini píše:
Trini píše:

Pokud vím, tak je jediná, kdo zde na forech píše o strastiplném, těžkém, nepřátelském životě, bez lásky atd.. Tyhle zkušenosti ji opravdu nezávidím. Musí to být strašné žít takový život.

A tak moje rada: Miluj, Jano, miluj.

To je tím, že nemá vůbec žádného jiného koníčka než psát o duchovnu na internetu... :donknow:
Alaja

Příspěvekod Alaja » čtv 06. čer 2019 9:21:05

Trini píše:
Alaja píše:Třicet stupňů nad nulou, to jsou vedra, to jsou vedra....a bouřka nás těsně minula....takže nepršelo a nepršelo....

U nás je dvacet stupnu a zamračeno. Právě přemýšlím, jestli mám jít zalívat. Bude pršet nebo nebude? :roll:

Nevím....
..no já musím na zahradu...mám tam boží nadělení...vlastně kočičí...jedna místní stará kočka mi nanosila na dvorek svá miminka a odkráčela...a už se nevrátila.....asi šla umřít stářím....

Takže je miluji, miluji, miluji....a na Janu nemám čas..... :lol:
Alaja

Příspěvekod Lída » čtv 06. čer 2019 9:46:17

Trini píše:U nás je dvacet stupnu a zamračeno. Právě přemýšlím, jestli mám jít zalívat. Bude pršet nebo nebude? :roll:

Jestli, kdy a kolik asi bude pršet v Evropě se dá zjistit na http://www.radareu.cz/

(je fajn, že mapa se dá posouvat, kliknutím na + zvětšit, je pak vidět detailněji jednotlivé oblasti),

taky na https://www.meteox.com/h.aspx?r=&jaar=-3&soort=loop1uur

a v ČR

http://portal.chmi.cz/files/portal/docs ... short.html
Lída

Poděkoval: 157
Poděkováno: 455-krát v 274 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Alaja, Trini

Příspěvekod Alaja » čtv 06. čer 2019 13:35:59

A v ČR ještě tady...to se dá rozklikat hoodně podrobně...

https://mapy.in-pocasi.cz/

:D
Alaja

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Lída

Příspěvekod Alaja » čtv 06. čer 2019 13:43:30

Ještě klasika:

http://portal.chmi.cz/

...tam se koukám třeba na satelitní mapu a na kamery...nebo překliknu z počasí na vodu a sleduji, jaký je stav vody na našich tocích.. :D

K mání jsou ještě meteostanice...stačí si vybrat...

https://www.in-pocasi.cz/aktualni-pocasi/?tlak
Alaja

Příspěvekod Alaja » čtv 06. čer 2019 13:47:31

A chci-li vědět, jak bylo a je na celé zeměkouli, tak tady je animace:

https://eldoradoweather.com/satellite/s ... r-sat.html

:meditace:
Alaja

Příspěvekod Alaja » čtv 06. čer 2019 16:19:58

Nevím jak kde, ale my máme zahradu už zalitou...snad i do sudu mi natekla nějaká ta dešťovka... :D
Alaja

Příspěvekod honzam » čtv 06. čer 2019 17:59:17

armin píše:...hrdliččin zve ku lásce hlas:

Obrázek

Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
honzam

Poděkoval: 30
Poděkováno: 57-krát v 56 příspěvcích

Příspěvekod honzam » čtv 06. čer 2019 18:01:04

Lída píše:

Řekla bych, že by si mohl dát tuhle fotku snad i do občanky, on měl vždycky talent dělat všechno důkladně. - Jana (Nic)
honzam

Příspěvekod honzam » čtv 06. čer 2019 18:14:17

„Hudba není ukryta v notách, ale v tichu mezi nimi.“ — Wolfgang Amadeus Mozart

Zdroj: https://citaty.net/citaty/1958283-wolfgang-amadeus-mozart-hudba-neni-ukryta-v-notach-ale-v-tichu-mezi-nimi/
honzam

Příspěvekod honzam » čtv 06. čer 2019 18:26:43

Nic píše:A vděčnost nemůže nic jiného, než dát Vám stejný dar.

Miluj, Petro, Lído, Aleno, Honzo! Miluj!

Obrázek

Strč si ten dar na poradnu. Trini podlehla momentální slabosti a zahrála na Tvou narcistickou notu. U mě platí nulová tolerance sebestředným výlevům o lásce přikazující druhým, co je dobré. Jedinou výjimkou je vlákno Janašram, kde má provolávání lásky a obdivu k Tobě svou specifickou funkci.
honzam

Příspěvekod honzam » čtv 06. čer 2019 18:29:50

Miluj! = arogantní, bezohledný, bezcitný projev agresivity

Je to to samé, jako kdybys druhého poslala do toho nejsprostšího místa jako největšího chudáka.
honzam

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení