Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod armin » pát 19. črc 2019 8:33:59

Trini píše:Škoda, domnívala jsem se, že si ve svém vývoji trochu pokročil. Pořád žádná sebereflexe. Zřejmě si vůbec neuvědomuješ, že jsi právě udělal to samé, co u mne kritizuješ


Možná něco z toho, co tu píšu, chápeš jako kritiku toho, co děláš ty, ale já to, co děláš, nekritizuji. Jen píšu, jak to vidím já.
A jak píše Eva ve svém komentáři o motivacích k reakcím, tak já píšu většinou proto, abych se o druhých a o sobě něco dozvěděl.

Určitě nechci někoho manipulovat. K čemu a proč? K čemu by to bylo dobré??
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod Trini » pát 19. črc 2019 8:44:13

Eva Nada píše:Někde jsem četla takovou větu, že nikdy nemůžeš nikomu ublížit, pokud t i to ten "druhý" nedovolí... tedy je to jejich cesta.... a zachraňovat před ublížením druhého smrdí spasitelským syndromem, za kterým se ukrývá ještě další PROČ...


Smrdí to spíš představami, že měl být někdo zachranován před ubližováním. :lol: Vůbec nepochybuji, že jak Lída, tak Honzam a ostatní si se vším poradí sami. Ti tady veřejně nepláčou, jak se k nim někdo nehezky chová. Nepotřebují zachranovat. ;)

Ty, jak se zdá, považuješ za správné mlčet k sobeckosti a bezohlednosti, já ne. Zřejmě ti je jedno, jestli tady Lída kvůli Janě přestane psát. Většinou se ti stejně nelíbilo, co Lída psala.

A jasně, Armin mě vůůůbec nekritizoval a nedával mi rady, jak mám to od něho kritizované měnit. On si jen interpretoval moje motivace po svém.

:)
Naposledy upravil Trini dne pát 19. črc 2019 8:52:59, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod Trini » pát 19. črc 2019 8:51:52

armin píše:
Trini píše:Škoda, domnívala jsem se, že si ve svém vývoji trochu pokročil. Pořád žádná sebereflexe. Zřejmě si vůbec neuvědomuješ, že jsi právě udělal to samé, co u mne kritizuješ


Možná něco z toho, co tu píšu, chápeš jako kritiku toho, co děláš ty, ale já to, co děláš, nekritizuji. Jen píšu, jak to vidím já.


A vídíš to kriticky, tedy rozhodně jsi mne nechválil. :lol: Ale mně kritika nevadí. Já jsem tě jen upozornila, že děláš přesně to samé, co mně předvrhuješ. ;)

armin píše:A jak píše Eva ve svém komentáři o motivacích k reakcím, tak já píšu většinou proto, abych se o druhých a o sobě něco dozvěděl.

Určitě nechci někoho manipulovat. K čemu a proč? K čemu by to bylo dobré??


Zatím sis toho tedy ani nejsi vědom, že manipuluješ. :roll: Tak to holt bývá u většiny lidí.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod Eva Nada » pát 19. črc 2019 9:15:59

Trini píše:Ty, jak se zdá, považuješ za správné mlčet k sobeckosti a bezohlednosti, já ne. Zřejmě ti je jedno, jestli tady Lída kvůli Janě přestane psát. Většinou se ti stejně nelíbilo, co Lída psala.


Jana za to, CO píše, nemůže. Svým způsobem. Je to jako když nemocný člověk (ano, nemocný) pčiká a kašle na všechny strany, protože si nemůže pomoct... a navíc, ještě o tom, že je nemocný neví...

Co můžeš udělat? Upozornit ho na to, že je nemocný a že roznáší bacily, jednou, podruhé, nabídnout mu kapesník, roušku :-).... no a to je všechno.
Když i poté je to pořád stejné, ani o píď s tím pčikáním a kašláním na všechny strany lepší, nemůžeš udělat už nic...
Stíhat ho roky (!!!) už jde svým způsobem taky o nemoc :-) Stihomam. Který si ale mohu omluvit tím, že bojuji (!!!) za (mír :-)) proti sobeckosti a bezohlednosti...

:-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod armin » pát 19. črc 2019 9:23:15

Trini píše:Zatím sis toho tedy ani nejsi vědom, že manipuluješ. :roll: Tak to holt bývá u většiny lidí.

:)

Tak to se hluboce omlouvám, že jsem tě nějak nechtěně zmanipuloval. :lol:

Hodně lidí má dnes dojem, že je někdo stále manipuluje, nebo v netových diskuzích šikanuje, nebo že rodiče je šikanovali, ubližovali jim, že je někdo nebo něco uráží a podobně nebo že osud je k nim nespravedlivý. Cítí se v roli oběti někoho nebo něčeho. Je jim nepříjemné nebo nepřijatelné pomyšlení, že pokud jsou něčeho obětí, jsou obětí sami sebe, že za všechno - i za ty své rodiče - si mohou výhradně sami. Že si svoji situaci vytvořili a stále vytvářejí tím jak myslí, cítí, mluví a jednají. Svojí sebestředností.

My jsme čistí, nevinní ale svět je zlý, špinavý, nespravedlivý.

A to je hlavní překážka poznávání Pravdy - skutečnosti. Že ji ani vidět nechceme, chceme aby věci byly tak, jak je chceme vidět.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod Trini » pát 19. črc 2019 9:48:55

Eva Nada píše: (Honzam...) na Janu reagujete ze svého určitého důvodu - to je to PROČ.


Honzam reaguje na Janu, protože ji má opravdu rád. Proto se jí snaží pomoci. Zřejmě je přesvědčený, že se to musí nějakým způsobem podařit.
Proto Janu občas provokuje - nevím, jestli vědomě nebo nevědomě - a ona sem hned nadšeně přilétne, protože tak dostala příležitost psát o lásce a blaženosti. Na Poradně jí, pokud je vostalpetr zabanován, tato příležitost už zcela chybí.
Podle mě je Janě Honzam stále nějakým způsobem důležitý. Nebo jen dodnes nestrávila, že se od ní odloučil.

Samozřejmě, že Jana má právo vidět všechno jako dobré. Ale ostatní mají právo to vidět jinak. Není potřeba jim proto předvrhovat, že jsou v temnotě, oddělenosti, s dáblem a podobné jiné nesmysly. To jsou metody středověku, inkvizice. To si snad každý trochu inteligentní člověk v dnešní době už může uvědomit. Proto mne neudivuje, že někomu připadá, že Janě snad chybí kus mozku. :roll:

Ale ty a Armin jste s Janou v pohodě, na Poradně se vám líbí, tak je otázkou, proč jste to sem přišli řešit. PROČ? ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod Trini » pát 19. črc 2019 9:51:13

armin píše:
Trini píše:
Zatím sis toho tedy ani nejsi vědom, že manipuluješ. :roll: Tak to holt bývá u většiny lidí.

:)


Tak to se hluboce omlouvám, že jsem tě nějak nechtěně zmanipuloval. :lol:


Ale kdeže, když tvou manipulaci vnímám, tak mě nemůžeš zmanipulovat. Máš to zatím nějak zcela popletené.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod Lída » pát 19. črc 2019 10:00:36

Když občas čtu tyhle diskuse, napadá mi při tom obrázek, jak různí poutníci putují lesem...

Obrázek

Každý poutník přitom jde jinou jeho částí.

Jeden z nás právě prochází vysokým porostem stromů, druhý jde pasekou, třetí jde právě vysázenými malými stromky ... a na mobilech si přitom sdělujeme svoje přesvědčení, co je les, jak vypadá, a kudy vede ta nejlepší cesta lesem... ;) :lol:

V takové chvíli nevnímám, že by něco z toho co říkají ti ostatní bylo špatně, ale ztrácím potřebu v diskusi kohokoliv přesvědčovat, co je les a jak vypadá

Akorát mi dlouho trvalo pochopit, že k těmhle putujícím může patřit i poutník, který jde lesem a tvrdí, že žádný les neexistuje... :lol:

:ahoj:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Trini

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod Eva Nada » pát 19. črc 2019 10:13:56

No hurá, tak už jsme skoro komplet ;) :ahoj2: :ahoj: :give_flower:
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod Alaja » pát 19. črc 2019 10:29:41

Eva Nada píše:No hurá, tak už jsme skoro komplet ;) :ahoj2: :ahoj: :give_flower:


Omlouvám se za pozdní příchod, pančelko, já jsem zaspala. :sleep2:

Jsem tu ale jenom na skok...tak co se dnes probírá?? :koukam:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod Trini » pát 19. črc 2019 10:32:08

Trini píše:Ale ty a Armin jste s Janou v pohodě, na Poradně se vám líbí, tak je otázkou, proč jste to sem přišli řešit. PROČ? ;)

:)


Že by smradlavý spasitelský syndrom zachranovat Janu před ubližováním? :roll:

:lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod Trini » pát 19. črc 2019 10:33:51

Lída píše:
Akorát mi dlouho trvalo pochopit, že k těmhle putujícím může patřit i poutník, který jde lesem a tvrdí, že žádný les neexistuje... :lol:

:ahoj:


:lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod Alaja » pát 19. črc 2019 10:39:35

Lída píše:Akorát mi dlouho trvalo pochopit, že k těmhle putujícím může patřit i poutník, který jde lesem a tvrdí, že žádný les neexistuje...


Nejvíc trablů mají ti, co chtějí les pro jistotu vykácet celý, protože se v něm necítí dobře...

Naše Nic se například bojí sama sebe .... to jsem zjistila už dávno, hned na začátku jejího pobytu na JZ, když tam kdesi psala o tom svém odkládání svých "paraschopností", aby je prý nezneužila.....ví velmi dobře, co se skrývá v tom jejím "sklepě" (a občas to vystrkuje růžky a ničí jí její skvělý imič, namáhavě budovaný, na veřejnosti)....

:donknow:
Naposledy upravil Alaja dne pát 19. črc 2019 10:44:30, celkově upraveno 2
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod Trini » pát 19. črc 2019 10:41:40

Eva Nada píše:
Trini:
Ty, jak se zdá, považuješ za správné mlčet k sobeckosti a bezohlednosti, já ne. Zřejmě ti je jedno, jestli tady Lída kvůli Janě přestane psát. Většinou se ti stejně nelíbilo, co Lída psala.


Jana za to, CO píše, nemůže. Svým způsobem. Je to jako když nemocný člověk (ano, nemocný) pčiká a kašle na všechny strany, protože si nemůže pomoct... a navíc, ještě o tom, že je nemocný neví...

Co můžeš udělat? Upozornit ho na to, že je nemocný a že roznáší bacily, jednou, podruhé, nabídnout mu kapesník, roušku :-).... no a to je všechno.
Když i poté je to pořád stejné, ani o píď s tím pčikáním a kašláním na všechny strany lepší, nemůžeš udělat už nic...
Stíhat ho roky (!!!) už jde svým způsobem taky o nemoc :-) Stihomam. Který si ale mohu omluvit tím, že bojuji (!!!) za (mír :-)) proti sobeckosti a bezohlednosti...


Ty si opravdu myslíš, že pšíkat a roznášet bacily na všechny strany není sobecké a bezohledné? A že se k tomu musí mlčet? :? :koukam:

Eva Nada píše:Může psát cokoli

:-)


To si fakt nepamatuješ, co jsi jí psala?

Za co vlastně tady právě bojuješ? A proč? :donknow:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod Eva Nada » pát 19. črc 2019 10:52:15

Jak v židovské škole :lol:
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod Trini » pát 19. črc 2019 10:52:54

Eva Nada píše:Stíhat ho roky (!!!) už jde svým způsobem taky o nemoc :-) Stihomam.
:-)


A ty už je taky roky zato stíháš!!! Stihoman. :lol:

Pořád děláš to samé, ale u sebe to nevidš, jen u druhých. Jako nemoc to nevidím. Prostě nulová sebereflexe. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod Trini » pát 19. črc 2019 10:54:56

Eva Nada píše:Jak v židovské škole :lol:


Spíš jak u blbejch na dvorku.

:lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod Alaja » pát 19. črc 2019 10:57:45

Eva Nada píše:Jak v židovské škole :lol:


Jak to vlastně vypadá v takové škole? Já nevím, nikdy jsem v ní nebyla....

Ale zkusím se optat jedné spolužačky na srazu, jestli ovšem ještě někdy přijede...ta by to mohla vědět, její děti snad do takové školy chodily....snad... :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod Alaja » pát 19. črc 2019 11:01:55

Trini píše:
Eva Nada píše:Stíhat ho roky (!!!) už jde svým způsobem taky o nemoc :-) Stihomam.

:-)


A ty už je taky roky zato stíháš!!! Stihoman. :lol:

Pořád děláš to samé, ale u sebe to nevidš, jen u druhých. Jako nemoc to nevidím. Prostě nulová sebereflexe. ;)

:)


My vlastně to naše Nic nestíháme, my se zabýváme spíš tím, co z toho jejího "sklepa" vystrkuje ty růžky.....dalo by se říci, že ji vychováváme, je to sice obtížné, ale my ji pořád milujeme...... :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Snaha duchovního já o sebeobranu a sebepropagaci

Příspěvekod Alaja » pát 19. črc 2019 11:03:51

Už musím zase jinam, tak pááá :ahoj:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků