Boží království

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » ned 22. bře 2020 15:15:34

Trini píše:Podle toho, co tady čtu, mne napadá, že jsme to s tím bardem museli naposledy dělat pěkně blbě, když jsme se ocitli tady. :lol:

Anebo je všechno trochu jinak. ;)

:)

Kdo ví....

O sobě vím, díky svému zážitku z mládí, že poslední život mezi životy jsem musela trávit v nějaké té šťastné říši a tudíž jsem se sem musela narodit, abych objevila tu savikalpu a nirvikalpu. Nejspíš.. :lol:
A pak už vím jen o své vnučce, ta se jako batole v noci ve spánku vracela do říše bílého světla... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » ned 22. bře 2020 15:39:40

:lol:

https://www.youtube.com/watch?v=DRIUrvw ... yl__QYC0hc

Bardo Thödol (záznam celé symfonicko-rockové opery)

:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 22. bře 2020 16:54:58

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Naťukává z různých stran a nevysvětluje polopatě nějaký koncept, který by to zažití obsahu za slovy spolehlivě zazdil (nahradil rozumovým vysvětlením).


...........................................................................................................................................................................................

No ale to platí pouze o duchovní cestě kde je ego,
ale neplatí to o intuitivním procesu kterým to umírání nejspíše je....
Proto taky říkám, že dzogčhen se nemá praktikovat i když víš jak se může praktikovat.....

Prostě v i ntuitivním procesu tydle znalosti nemáš, všechno naskakuje naprosto spontánně,
když se objeví strach tak je tady prostě strach a taktrošku pochybuju,
že to čtení knihy mrtých tomu mrtvému je něco platno...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 22. bře 2020 16:57:01

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Podle toho, co tady čtu, mne napadá, že jsme to s tím bardem museli naposledy dělat pěkně blbě, když jsme se ocitli tady. :lol:

Anebo je všechno trochu jinak.


.......................................................................................................................................................................................

Tak to si myslím taky, vždyt je to logický, že jo

Protože to lidské chtění a nechtění, to je dle mého názoru ta stupnice duchovních úrovní,
takže kdo by neskočil po tom co chce a kdo by neutíkal od toho co nechce,
at už to jsou jen vize duchovních úrovní....

Proto sem se o to zajímal,
jinak já se smrti nebojím,
vláda na mě uvrhla fyzickou karantenu,
na poradně pak karantenu duchovní,
takže já jsem chráněn před virovejma epidemiema ze všech stran...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 22. bře 2020 17:20:21

Vostalpetr píše:
No ale to platí pouze o duchovní cestě kde je ego


Ego/ já existuje jen ve spojení s nějakým tělem. Má pak astrální tělo? Pokud se plně ztotožnovalo s fyzickým tělem, tak to pak pro něj bude fungovat jako ve snu :donknow: .

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » ned 22. bře 2020 17:39:32

Peťulo V.,

ten text visí už 14 let na JZ... http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2006030101 ...a dosud tě nezajímal....

:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » ned 22. bře 2020 17:53:28

Nevím, jestli jsem si všimla jen já, nebo i další, že co se situace přiostřila "díky" k viru, že armin začal jinak vystupovat...
Už není arogantní a povýšený a nesnaží se popíchnout, ale naopak, vystupuje smířlivě ve snaze předat, podat si ruce.... tož armine, ať ti to dlouho vydrží...

Děkuji. :srdce:

Jinak taky jsem se snažila několikrát přečíst (uf) Toltéckou knihu mrtvých, mám ji někde v knihovně, ale pro mě je to fakt telefonní seznam, nic neříkající... tož asi zase umřu nepoučena a nevysvobozena... :-)

Podobně jako odkaz od Trungpy, --- je to hlavové a nic pro mě, k prožití... (opak A. Larsena, příběhů od E.Tomáše...), jsem hold prožívající typ... :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 22. bře 2020 19:21:51

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:

Peťulo V.,

ten text visí už 14 let na JZ... http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2006030101 ...a dosud tě nezajímal....

.......................................................................................................................................................................................................

Víím jakej ten text je, tak se mně to nechtělo číst, nakonec jsem to musel stejně přeskákat, páč jsem zcela zbloudil v pořadí co a kdy a jak...


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 22. bře 2020 19:23:24

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Ego/ já existuje jen ve spojení s nějakým tělem. Má pak astrální tělo? Pokud se plně ztotožnovalo s fyzickým tělem, tak to pak pro něj bude fungovat jako ve snu


..........................................................................................................................................................................................................

No to by určitě tak mohlo bejt,
páč jediný tělo které odložíš je asi jen to fyzické,
takže to možná může fungovat jako ve snu a pak se v podstatě můžeš rozhodovat zcela vědomně jako individuální duše...
Pak tam to předčítání té knihy má smysl

Možná to není zcela spontánní a intuitivní, to já fakt nevím,
možná je to spontánní jen v případě vizí světel,
a pak už to je v případě božstev v režii astrálního těla...

To může být takto klidně spojený, páč i pro relaxaci se rozhoduješ zcela vědomně, záčátek uvolnění je vědomej,
ale pak už je to spontánní...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 22. bře 2020 19:30:56

Eva Nada píše:Nevím, jestli jsem si všimla jen já, nebo i další, že co se situace přiostřila "díky" k viru, že armin začal jinak vystupovat...
Už není arogantní a povýšený a nesnaží se popíchnout, ale naopak, vystupuje smířlivě ve snaze předat, podat si ruce.... tož armine, ať ti to dlouho vydrží...

Děkuji. :srdce:

Jinak taky jsem se snažila několikrát přečíst (uf) Toltéckou knihu mrtvých, mám ji někde v knihovně, ale pro mě je to fakt telefonní seznam, nic neříkající... tož asi zase umřu nepoučena a nevysvobozena... :-)

Podobně jako odkaz od Trungpy, --- je to hlavové a nic pro mě, k prožití... (opak A. Larsena, příběhů od E.Tomáše...), jsem hold prožívající typ... :-)


Pokud vím, tak Toltéci žádnou knihu mrtvých nemají. Ale zřejmě jsi myslela tu tibetskou.

Podle mého toltéckého učitele je myšlenka na smrt to jediné, co člověka zklidní. A Armin ted' zřejmě myslí na smrt, když sem dal ten KOMENTÁŘ Chogöyama Trungpy, Rinpocheho
k TIBETSKÉ KNIZE MRTVÝCH.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » ned 22. bře 2020 19:48:48

Trini píše:
Eva Nada píše:Nevím, jestli jsem si všimla jen já, nebo i další, že co se situace přiostřila "díky" k viru, že armin začal jinak vystupovat...
Už není arogantní a povýšený a nesnaží se popíchnout, ale naopak, vystupuje smířlivě ve snaze předat, podat si ruce.... tož armine, ať ti to dlouho vydrží...

Děkuji. :srdce:

Jinak taky jsem se snažila několikrát přečíst (uf) Toltéckou knihu mrtvých, mám ji někde v knihovně, ale pro mě je to fakt telefonní seznam, nic neříkající... tož asi zase umřu nepoučena a nevysvobozena... :-)

Podobně jako odkaz od Trungpy, --- je to hlavové a nic pro mě, k prožití... (opak A. Larsena, příběhů od E.Tomáše...), jsem hold prožívající typ... :-)


Pokud vím, tak Toltéci žádnou knihu mrtvých nemají. Ale zřejmě jsi myslela tu tibetskou.

Podle mého toltéckého učitele je myšlenka na smrt to jediné, co člověka zklidní. A Armin ted' zřejmě myslí na smrt, když sem dal ten KOMENTÁŘ Chogöyama Trungpy, Rinpocheho
k TIBETSKÉ KNIZE MRTVÝCH.

:)

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kniha_mrtv%C3%BDch

JJ, ve viki není uvedena... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » ned 22. bře 2020 20:01:43

A protože vím jakej ten text je, tak se mně to nechtělo číst, nakonec jsem to musel stejně přeskákat, páč jsem zcela zbloudil v pořadí co a kdy a jak...


Já si to kdysi dávno vyřešila takhle:...

:lol:
Přílohy
DSCN0597u.jpg
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » ned 22. bře 2020 20:47:59

Jj, poplantala jsem název :-)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » ned 22. bře 2020 22:34:40

Trini píše: A Armin ted' zřejmě myslí na smrt, když sem dal ten KOMENTÁŘ Chogöyama Trungpy, Rinpocheho
k TIBETSKÉ KNIZE MRTVÝCH.

:)

Na smrt myslím stále. "Memento moris" je to totiž dobré měřítko, zrcadlo našich případných iluzí ....
No, ale dal to sem proto, že jsem to slíbil, že to až to najdu v zálohách počítače sem to k originálu knihy dám.
A jsem rád, že to alespoň Vostála zaujalo. Nečekal jsem, že to někoho osloví.
Ostatní - třeba ty, na to totiž zatím nemají ("nepotřebují to"), je to pro ně mrtvé. To je v pohodě.
Tak to má být, tak je to správně, aby nezasvěcený se nedopátral...
Tak tajné nauky samy svojí formou podání brání nezasvěceným a nepovolaným aby nemohly být zneužity pro potřeby (sebepotvrzení) ega. :)

P.S.
Ty to opravdu nepotřebuješ.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 22. bře 2020 23:16:23

:idea2:
Od Vostalpetra:
Vostalpetr píše:
Nevím, jestli jsem si všimla jen já, nebo i další, že co se situace přiostřila "díky" k viru, že armin začal jinak vystupovat...

............................................................................................................................................................................................

Proč by měl ?

Vždyt se bavíme o tématu o kterým nikdo nic neví

To je moje chyba, že jsem si dělal srandu z toho že jsem vohroženej druh koronavirem



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » ned 22. bře 2020 23:22:16

:lodka:
Naposledy upravil Trini dne stř 25. bře 2020 0:07:40, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » ned 22. bře 2020 23:35:36

Ale myslím, že ti to bude houby platný, páč se domnívám, že existují pouze inkarnace a ne reinkarnace,
ale pro jistotu si tu pajdu vem s sebou, co kdybych se mýlil....


:lol:
V těchto zlých časech u nás ve městě a okolí autobusy převážejí lidi zadarmo....takže převozník na Léthé by to mohl udělat také... :P

Mám dojem, že ty reinkarnace jsou, jinak by se mi do mých meditací několikrát někdo nevnucoval s tím 8-špriclíkovým kolečkem (osmicípou hvězdou)...... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pon 23. bře 2020 9:28:19

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Na smrt myslím stále. "Memento moris" je to totiž dobré měřítko, zrcadlo našich případných iluzí ....
No, ale dal to sem proto, že jsem to slíbil, že to až to najdu v zálohách počítače sem to k originálu knihy dám.
A jsem rád, že to alespoň Vostála zaujalo. Nečekal jsem, že to někoho osloví.


.........................................................................................................................................................................................

To že na to stále myslíš je asi ten problém,

von totiž ten koncept smrti lze pojmout různě, tak například někomu z toho začne třeštit hlava a začne tu smrt popírat kudy chodí páč neustále na tu smrt nevědomně myslí,
zatímco u jiného může dojít k vytvrdnutí srdce páč neustále na tu smrt myslí...

To je ošidnej koncept k použití, páč tě spíše nasměruje ve směru tvých vasán,

Myslím, že by to mělo fungovat tak, že tě to posune do přítomného okamžiku, či píše to přítomnosti,
ale právě kvůli vasánám či individuální karmě tě to spíše posune někam jinam,
pak začneš serfovat na vlně svých připoutaností...

Jinak mě to oslovilo, některé věci co tam píše mně přijdou dobré ale je to značně zamotané a smotané s tou knihou mrtvých



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » pon 23. bře 2020 13:41:09

Trini píše:
armin píše:
Trini píše: A Armin ted' zřejmě myslí na smrt, když sem dal ten KOMENTÁŘ Chogöyama Trungpy, Rinpocheho
k TIBETSKÉ KNIZE MRTVÝCH.

:)

Na smrt myslím stále. "Memento moris" je to totiž dobré měřítko, zrcadlo našich případných iluzí ....
No, ale dal to sem proto, že jsem to slíbil, že to až to najdu v zálohách počítače sem to k originálu knihy dám.
A jsem rád, že to alespoň Vostála zaujalo. Nečekal jsem, že to někoho osloví.
Ostatní - třeba ty, na to totiž zatím nemají ("nepotřebují to"), je to pro ně mrtvé. To je v pohodě.
Tak to má být, tak je to správně, aby nezasvěcený se nedopátral...
Tak tajné nauky samy svojí formou podání brání nezasvěceným a nepovolaným aby nemohly být zneužity pro potřeby (sebepotvrzení) ega. :)

P.S.
Ty to opravdu nepotřebuješ.


Vždyt' já vím, že mě miluješ. :lol:


Ne ne, miluje mě! :)
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pon 23. bře 2020 14:39:31

:lodka:
Naposledy upravil Trini dne stř 25. bře 2020 0:07:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků

cron