Boží království

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pon 28. říj 2019 22:19:30

Nic píše:
A je radostí tohle poznávat a sdílet.


Tak už si konečně najdi někoho, kdo s tebou ty tvoje nesmysly bude radostně sdílet. Jestli takový pošetilec vůbec existuje... :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pon 28. říj 2019 22:30:52

Trini píše:
Nic píše:
A je radostí tohle poznávat a sdílet.


Tak už si konečně najdi někoho, kdo s tebou ty tvoje nesmysly bude radostně sdílet. Jestli takový pošetilec vůbec existuje... :roll:


P.S. Mně - a Alaje asi taky - je radostí poznávat a sdílet. Ty tvoje nesmysly, které stále dokola píšeš, známe už nazpamět a nikdy nám nebyly radostí. :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pon 28. říj 2019 22:58:13

Alaja píše:Beru to tak, že si Jana nepřeje, aby honzama tady napsal jediné další písmenko.... :donknow:

Jana by potřebovala odbornou pomoc. Založila si forum, kde si může psát, co chce, po libosti mazat a banovat, a pak z něho tahá příspěvky sem a řeší je tady. :? :netusim: :roll:

To fakt vypadá na vážnou poruchu. :donknow:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pon 28. říj 2019 23:18:51

Trini píše:
Trini píše:
Nic píše:
A je radostí tohle poznávat a sdílet.


Tak už si konečně najdi někoho, kdo s tebou ty tvoje nesmysly bude radostně sdílet. Jestli takový pošetilec vůbec existuje... :roll:

P.S. Mně - a Alaje asi taky - je radostí poznávat a sdílet. Ty tvoje nesmysly, které stále dokola píšeš, známe už nazpamět a nikdy nám nebyly radostí. :roll:

Bohužel, jsme také už jediné, kdo se s ní ještě vůbec baví.....u ní na poradně to už vzdali... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pon 28. říj 2019 23:21:56

To holt jsou ti misionáři - tam, kde nevidí žádný odpor, tam nekáží..... :lol:

Kdysi v Praze, tam jsem občas potkávala krišnovce a jehovisty - byli úplně stejní, jako ona. S vášnivým zaujetím mleli v jednom kuse jenom o tom svém vnímání duchovních věcí, nic jiného je nezajímalo. A kdo s nimi nesouhlasil, byl jejich nepřítel....
Naposledy upravil Alaja dne pon 28. říj 2019 23:38:43, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » úte 29. říj 2019 8:09:35

Alaja píše:A vůbec, celé je to děsný nesmysl, oblbování řečičkami o božím království....

Nesmysl je to, když si někdo o tom udělá svoji představu a pak ji druhým vnucuje jako jedinou pravdu. Staví se tak na místo prostředníka. Ježíš o Božím království ale nic moc konkrétního neřekl.
Pokud vím tak neřekl, že se má čekat, až přijde, ale že se má hledat, což by mělo znamenat, že už tady je. Když říká, že se přiblížilo - tak by to mohlo znamenat něco jako, že přihořívá, když se hraje ta hra něco najít.

Koho Boží královstí zajímá, tak by si podle mne měl přečíst a držet se toho, co o tom řekl Ježíš a ne to, co říkají ti prostředníci. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 29. říj 2019 8:27:42

Trini píše:
Alaja píše:A vůbec, celé je to děsný nesmysl, oblbování řečičkami o božím království....

Nesmysl je to, když si někdo o tom udělá svoji představu a pak ji druhým vnucuje jako jedinou pravdu. Staví se tak na místo prostředníka. Ježíš o Božím království ale nic moc konkrétního neřekl.
Pokud vím tak něřekl, že se má čekat, až přijde, ale že se má hledat, což by mělo znamenat, že už tady je. Když říká, že se přiblížilo - tak by to mohlo znamenat něco jako, že přihořívá, když se hraje ta hra něco najít.

Koho Boží královstí zajímá, tak by si podle mne měl přečíst a držet se toho, co o tom řekl Ježíš a ne to, co říkají ti prostředníci. ;)

:)

I v Bibli to, co řekl ježíš, zprostředkovávají pouze samí prostředníci....natož to, co se po dvou tisícovkám let najde na internetu nebo slyší v kostelech....

:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » úte 29. říj 2019 9:44:23

Alaja píše:
Trini píše:
Alaja píše:A vůbec, celé je to děsný nesmysl, oblbování řečičkami o božím království....

Nesmysl je to, když si někdo o tom udělá svoji představu a pak ji druhým vnucuje jako jedinou pravdu. Staví se tak na místo prostředníka. Ježíš o Božím království ale nic moc konkrétního neřekl.
Pokud vím tak něřekl, že se má čekat, až přijde, ale že se má hledat, což by mělo znamenat, že už tady je. Když říká, že se přiblížilo - tak by to mohlo znamenat něco jako, že přihořívá, když se hraje ta hra něco najít.

Koho Boží královstí zajímá, tak by si podle mne měl přečíst a držet se toho, co o tom řekl Ježíš a ne to, co říkají ti prostřednící. ;)

:)

I v Bibli to, co řekl ježíš, zprostředkovávají pouze samí prostředníci....

Jenomže v těch čtyřech evageliích není právě nic konkrétního. Je to svědectví čtyřech lidí o tom, co Ježíš řekl, a to velmi shodné. Prostředník je podle mě ten, kdo se snaží z toho udělat něco konkretního - pro ostatní. Tím je většinou manipuluje, nezřídka za účelem, aby je mohl ovládat.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 29. říj 2019 17:44:11

Trini píše:Jenomže v těch čtyřech evageliích není právě nic konkrétního. Je to svědectví čtyřech lidí o tom, co Ježíš řekl, a to velmi shodné. Prostředník je podle mě ten, kdo se snaží z toho udělat něco konkretního - pro ostatní. Tím je většinou manipuluje, nezřídka za účelem, aby je mohl ovládat.

Mě to jejich Boží království nějak neláká.
Stačí mi, co jsem si prozkoumala sama. A nikde jsem tam žádné vládnoucí boží postavy a postavičky nenašla...Nenašla jsem žádnou personifikovanou postavu ze žádného náboženství.
Našla jsem jen mentální substanci, která je v nás i všude kolem nás, a i v dalekém vesmíru, našla jsem jen všepronikající Univerzum....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » úte 29. říj 2019 19:04:28

Asi není lehké nebo možné všechno naučené pustit a nezaujatě hledat nebo se prostě jen dát nechat překvapit.
Být nezaujatý. Nic nevědět.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 29. říj 2019 22:31:24

:lol:
Je fakt, že mne dějepis vůbec nebavil.....
Možná, když probírali náboženské téma, tak jsem třeba chyběla, marodila.... :donknow:

Jsem si vzpomněla...v té první třídě...občas nás brali do kina....tenkrát frčel film Jan Hus......když ho upalovali, tak jsem utekla ze sálu.....no to byla vostuda...

...že by to byl ten zárodek odporu vůči všemu náboženství? (křesťané se mezi sebou nemají rádi....)
Naposledy upravil Alaja dne úte 29. říj 2019 23:14:44, celkově upraveno 2
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 29. říj 2019 23:04:27

Verneovky ...ty jsem milovala...ale nějak jsem dodnes nepřekousla v jedné knize popis upalování vdov v Indii...

https://www.prazskyden.cz/upalovani-vdo ... e-provadi/
Naposledy upravil Alaja dne úte 29. říj 2019 23:11:24, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 29. říj 2019 23:10:44

Tenhle film mi otevřel oči....a zjistila jsem, jak je to vlastně se židovským náboženstvím...

https://filmtoro.cz/film/yentl

:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » úte 29. říj 2019 23:12:50

No a o islámu raději už nepíšu - ten také neberu.....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » stř 30. říj 2019 8:35:03

Tak zpátky k tématu:
Nic píše:
Honzam píše:Jano, přemýšlel jsem.

Rozumím tomu dobře tak, že jsi vším, ale ničím konkrétním z toho všeho. Vlastně jsi tím Světlem, ze kterého všechno je a to Světlo samo je láskou. Když se pak stává vším, tak je blažeností, ale pořád je to to samé - Ty.
Z toho Světla nemůžeš nic vyjmout, protože pak to zmizí, tak je všechno stále je tím stejným Světlem. Žádná jednotlivost nemůže být z celku oddělena, jinak se úplně vyprázdní, a tak jsi i ty zároveň prázdnotou, když bys měla hledat sebe v tom všem.

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 590#p18590


Honzam v roce 2012 dokázal Boží království, ve kterém je existence jen blahem, docela dobře popsat.

Je v tom popisu jen drobný nedostatek, Boží království není žádná osobní záležitost, že by tady byl někdo, kdo by to měl jinak, než někdo druhý, protože všechno je TO, každý je TO.

Obrázek

Možná, až sem bude jednou zase Honzam psát, tak třeba dokáže i popsat propad do mentálného snění, co způsobilo ono ztotožnění s ďáblem , aby tím pomohl, jak původně chtěl, bytostem od utrpení.
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » stř 30. říj 2019 8:54:24

Nic píše:
Honzam v roce 2012 dokázal Boží království popsat,

Popsal tvoji představu o Božím království, nic jiného.

Nic píše:Možná, až sem bude jednou zase Honzam psát,

Pokud sem pořád polezeš, tak zde Honzam psát nebude.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » stř 30. říj 2019 9:32:52

Trini píše:
Nic píše:
Honzam v roce 2012 dokázal Boží království popsat

Popsal tvoji představu o Božím království, nic jiného.

Může to být představa do té doby, než se objeví poznání, čím ta samotná existence bez připoutanosti k představám je.

Jakmile ochutnáš z pramene Poznání, je pro Tebe radost milované bytosti, která pije ze stejného pramene, radostí a tohle nekonečné věčné štěstí přeješ každému, jako sobě samé.

Protože v každém Sebe nalézáš a poznáváš.

Těžko pak ještě můžeš někoho s plnou vážností pomlouvat, z čehokoliv vinit.

Obrázek

Ale samo sebou tu může být i propad do snu iluze oddělenosti,

a máš právo realitu vidět úplně jiným způsobem.

Obrázek
Nic
 
Příspěvky: 1697
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » stř 30. říj 2019 11:09:44

Nic píše:
Jakmile ochutnáš

Mně úplně stačí vidět na tvém projevu ty plody tvého ochutnávání. :lol: Takže ochutnávat zaručeně nebudu. ;) Navíc by se mi pak Honzam vyhýbal tak jako tobě a to bych opravdu nechtěla. Takže to běž nabízet někam jinam. Nejlépe na tvoji Poradnu.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » stř 30. říj 2019 11:20:59

Trini píše:
Nic píše:
Jakmile ochutnáš

Mně úplně stačí vidět na tvém projevu ty plody tvého ochutnávání. :lol: Takže ochutnávat zaručeně nebudu. ;) Navíc by se mi pak Honzam vyhýbal tak jako tobě a to bych opravdu nechtěla. Takže to běž nabízet někam jinam. Nejlépe na tvoji Poradnu.
:)


P.S. Kdybys začala ochunávat něco jiného, tak by pak z tebe třeba padalo i něco moudrého a Honzam by se zase vrátil. To by bylo fajn.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » stř 30. říj 2019 15:22:09

Nic píše:Jakmile ochutnáš z pramene Poznání, je pro Tebe radost milované bytosti, která pije ze stejného pramene, radostí a tohle nekonečné věčné štěstí přeješ každému, jako sobě samé.


A že ty jsi se zhluboka nenapila, když jsem kdysi na JZ psala savikalpě, o Univerzu? Jen jsi se mi se svým tehdejším kamarádem posmívala, že jsem usnula u televize....že mám halucinace.... :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků

cron