Boží království

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » pát 13. pro 2019 17:04:23

Alaja píše:
Eva Nada píše:Založ vlákno . Otázky pro armina :)
Ráda si počtu, budu mít teď hafo času. Dnes jsem přistála do Hrabyně :)


No nevím, kolik budeš mít času, určitě tě tam plně zaměstnají... koukla jsem na rozvrh a vypadá to, že tam mají hafo nejrůznějších aktivit.... :2in1:
Jak se cítíš? :srdce:

Když armin neodpovídá, tak to asi má nějaký svůj důvod... ;)


Nemám už takové bolesti, teď jen tu nohu rozcvičit a hlavně neudělat nějaký blbý pohyb. Údajně to trvá 6 měsíců, než budu moct nohu plně zatížit. Tady bych měla být 6 týdnů.
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Eva Nada za tento příspěvek:
Alaja, Nic

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pát 13. pro 2019 17:08:19

Trini píše:
Alaja píše:
Když armin neodpovídá, tak to asi má nějaký svůj důvod... ;)


Cítíš a uvědomuješ si neosobní všestranný soucit tak jako Armin, Alajo?


Já ti nevím...

Kdysi dávno, v počátcích svého duchovňování možná ano. Ale později jsem si uvědomila, že Svět o nějaký ten můj soucit s ním vůbec nestojí, nejspíš ho to i obtěžovalo, co já vím.....tak jsem ho nechala jeho osudu...už zeměkouli na ty její bolístky nefoukám.... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pát 13. pro 2019 17:20:22

Eva Nada píše:Nemám už takové bolesti, teď jen tu nohu rozcvičit a hlavně neudělat nějaký blbý pohyb. Údajně to trvá 6 měsíců, než budu moct nohu plně zatížit. Tady bych měla být 6 týdnů.

Držím ti palečky.

To ty mé bývalé zlomeniny, co jsem za posledních 30 let utržila, se občas ozývají, hlavně při změnách počasí...někdy dost fest... ;)
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 13. pro 2019 17:30:35

Alaja píše:
Trini píše:
Alaja píše:
Když armin neodpovídá, tak to asi má nějaký svůj důvod... ;)


Cítíš a uvědomuješ si neosobní všestranný soucit tak jako Armin, Alajo?


Já ti nevím...

Kdysi dávno, v počátcích svého duchovňování možná ano. Ale později jsem si uvědomila, že Svět o nějaký ten můj soucit s ním vůbec nestojí, nejspíš ho to i obtěžovalo, co já vím.....tak jsem ho nechala jeho osudu...už zeměkouli na ty její bolístky nefoukám.... :donknow:


Aha, ty to vidíš takto. Že Armin cití soucit k tomu ostatnímu.

Já to chápala tak, že vnímá soucit nekonečného prostoru, ne svůj.

armin píše:Soucit je v absolutní podobě nic víc a nic méně kvalitou nekonečného prostoru.

Kdybys cítila všesměrný přirozený soucit,


Vnímáš soucit v záři neomezeného prostoru?

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pát 13. pro 2019 17:46:22

Trini píše:Vnímáš soucit v záři neomezeného prostoru?

:donknow:

Nehledala jsem ho tam, my se spíš kamarádili, než tentononc....sousiťovali navzájem... :lol:

No a nirvikalpě...tak tam se nějaký soucit fakt blbě hledá, když je vše prolezlé extrasupermaximální extází z rozmnožování a ničení všeho vším a se vším.....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pát 13. pro 2019 17:50:13

Trini píše:Že Armin cití soucit k tomu ostatnímu.

Já advaitista bohužel nejsem... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » pát 13. pro 2019 18:37:42

Alaja píše:
Trini píše:Že Armin cití soucit k tomu ostatnímu.


Já advaitista bohužel nejsem... :donknow:


Armin taky není advaitista..., jeho metou je moudrost...možná podobně jako umne...
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » pát 13. pro 2019 18:38:51

Trini píše:Jana neuznává Sašu Hendruka, který už má své veřejné publikum (i moje neteř je na FB mezi jeho přáteli :koukam: )


To že Saša Hendruk není jmenovitě zařazený mezi Probuzené na Poradně neznamená, že ho nějak neuznávám. Chová se ke mně přátelsky, poslal mi dokonce blahopřání k narozeninám, je to jistě slušný člověk.

Jen jsem od něj nečetla zatím nějaký text, který by mi rezonoval s probuzeností. Možná už něco takového řekl nebo napsal a jen jsem to možná neslyšela nebo nečetla.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pát 13. pro 2019 18:41:51

Eva Nada píše:
Alaja píše:
Trini píše:Že Armin cití soucit k tomu ostatnímu.


Já advaitista bohužel nejsem... :donknow:


Armin taky není advaitista..., jeho metou je moudrost...možná podobně jako umne...


Jelikož byl žákem advaitistů, tak ho jako advaitistu také vnímám... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Nic » pát 13. pro 2019 18:43:13

Ale není třeba z toho dělat vědu, je to něco jako hra Vědomí, které nemůže být jiné, než probuzené. Není to žádná tragédie, jestli se v téhle hře projevů někdy jevíme méně probuzení nebo neprobuzení.

:D
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 13. pro 2019 18:50:59

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Soucit je v absolutní podobě nic víc a nic méně kvalitou nekonečného prostoru.


..................................................................................................................................................

Kvalitou prostotu je paradox, humor a změna,

jenže,

jenže málokdy je blaženost pohromadě...

https://www.youtube.com/watch?v=G-2KJMPtKDc






:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 13. pro 2019 19:05:29

Nic píše:Jen jsem od něj nečetla zatím nějaký text, který by mi rezonoval s probuzeností.


Přesně o tom jsem psala - že ho neuznáváš jako probuzeného. ;)

Martu Soreiu jsi mezi probuzené zařadila. A Armin ji tam kritizoval.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 13. pro 2019 19:49:42

Alaja píše:No a nirvikalpě...tak tam se nějaký soucit fakt blbě hledá, když je vše prolezlé extrasupermaximální extází z rozmnožování a ničení všeho vším a se vším.....


Od kterého učitele ses dověděla, že tohle je nirvikalpa?

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » pát 13. pro 2019 19:52:36

Já Tomåšovy, nebo Trungpu nevnímám jako advaitisty...., možno srovnat s písáním na advaita.cz

Nevíte někdo, co je s Lídou?
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 13. pro 2019 20:01:48

Eva Nada píše:Já Tomåšovy, nebo Trungpu nevnímám jako advaitisty...., možno srovnat s písáním na advaita.cz

Nevíte někdo, co je s Lídou?


Pokud si dobře pamatuji, tak Lída oznámila, že tady už nebude psát, aby neškodila Janě. :donknow:


Zde to vysvětluje:

pát 12. črc 2019 17:44:13

viewtopic.php?f=4&t=4037&p=32295#p32295

Lída píše:
Trini píše:
Lída přestala psát i tady, asi dost kvůli ni. To je podle mne škoda. Ale to, co jí Jana prováděla...


Asi čtvrt roku to tu už jen občas čtu, teď jsem se výjimečně přihlásila :)

Možná bude užitečné tady napsat, proč jsem přestala diskutovat na Poradně i tady: protože po celá léta se stále znovu ukazuje, že ať napíšu cokoliv, Janě to nejen nepomůže, ale naopak jí to umožní, aby se zaktivováním svého iluzorního osobního já, které samo sebe prohlašuje za božské neduální Bytí, mohla ještě víc ujistit ve svém mylném sebeztotožňování osobního já s Bohem a utvrdit se tak znovu ve své mylné domněnce, že existuje jen jedna polovina duality, ta dobrá, pozitivní, a že nic negativního neexistuje.

Taková zaslepenost je opravdu neobvyklá a tak jsem pokoušela pochopit, proč asi se Jana potřebuje v takovém nesmyslném přesvědčení pořád znovu utvrzovat. Po všech těch létech našich diskusí, kdy vytrvale ignorovala jakékoliv trpělivé vysvětlování těch, kteří už měli nějaké hlubší zkušenosti na cestě k nedualitě a nakonec pochopili, že nemá smysl jí cokoliv vysvětlovat a z diskuse na Poradně odešli (malesrdce, malpan, rosada, zulu, lama...) mi napadlo, že to co Jana tak zaslepeně už po tolik let na všech diskusních fórech dělá a prosazuje a nebere přitom v úvahu vůbec nic z toho, na co ji všichni upozorňují, by mohlo mít jistou souvislost s její profesí. A tak jsem na Poradnu napsala:

Jani, ... tolik let se furt někdo snaží tě z těch kolejí sundat a nic a nic a nic :-)

Už hodně dlouho – kdysi na Jitřní zemi a na Mozaice, a pak tady – sleduju nejrůznější pokusy Janu přesvědčit, že iluzorní dualita, projev Jediného Bytí, v sobě obsahuje a ze Sebe Samé vytváří oba dva póly projevů: všechno pozitivní i všechno negativní.

No, možná mi – konečně – začalo docházet, proč jsou všechny tyhle naše pokusy marné.

Kdyby po mnoho let bylo součástí mé profese pečovat v nemocnici o těžce zraněné a umírající děti, asi jediný způsob, jak to dělat, by bylo úplně popřít existenci čehokoliv negativního. Odmítala bych vnímat jakékoliv negativní projevy duality (rovnou bych je prohlásila za neskutečné), ale intenzivně bych vnímala všechny pozitivní projevy duality, a měla bych radost ze všeho pozitivního (bez potřeby uvidět to pozitivní i svou radost z toho jako něco neskutečného). Odpojila bych se tím od vnímání jednoho z obou pólů duality, toho negativního, protože tak často vnímat hrozné utrpení bezmocných dětí i jejich zoufalých rodičů, když neexistuje už žádná lékařská možnost to ovlivnit, by asi stejně jako u každého citlivého člověka velmi brzy vedlo k totálnímu zhroucení. Jediná možnost, jak tuhle profesi dlouhodobě, po celé roky dělat, by byla naprosto odmítat existenci čehokoliv negativního. Bylo by pak ovšem nezbytné neustále znovu a znovu se v tom přesvědčení utvrzovat – přesvědčováním každého, kdo to vidí jinak.

Mohla by se objevit šance připustit existenci všech těch negativních projevů a začít je vnímat stejně, jako se vnímají všechny pozitivní?

Ochota plně vnímat a přijímat obojí, tedy nejen to, co se v dualitě vnímá jako pozitivní, ale i všechno, co se vnímá jako negativní, včetně příležitosti uvidět, že obojí je projevem Všetvořícího Bytí, by se (možná) objevila až v důchodu, když každodenní kontakt s trpícími a umírajícími dětmi skončil. Ale těžko říct, jak velká bude šance připustit konečně existenci něčeho, co po celou dobu až doteď prostě existovat nesmělo.

Tady asi člověk nic nezmůže, nezbývá než přijmout, že to tak prostě je.

A popřát, aby – až k tomu dojde – zmizela potřeba pokaždé utéct k představě, že "Nic z toho, co trpící právě prožívá, neexistuje. Neexistuje (jeho) tělo, (jeho) pocity, (jeho) myšlenky, protože je jen Já " - na rozdíl od toho, co se vnímá jako pozitivní a u čeho nevzniká zájem uvidět, že ani nic z toho, co je oblažující, včetně vlastní radosti z toho neexistuje, protože je jen Já.

Jednou možná odložení toho růžového ochranného krunýře bude úlevou, která dá sílu unést dodatečnou konfrontaci se všemi odmítnutými negativními pocity, uloženými kdesi v podvědomí, protože vnímat je by tehdy bylo naprosto zničující.


Obrázek

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.p ... 75#p140799

Kdyby tomu bylo jinak, zřejmě by jí stačilo jednou si poctivě přečíst, uvědomit si, co říká Probuzený

Trini píše:Nisargadatta:
Když pak budete přesvědčen o tom, že o sobě nemůžete říct pravdivě víc než "Já jsem" a že nic, na co můžete ukázat, nejste skutečně Vy,

potom to "Já jsem" už není zapotřebí
-

Už nebudete chtít vyjadřovat slovy, co jste.

Nisargadatta: Musíte se pouze zbavit tendence definovat sám sebe

a plně to vzít v úvahu.

Došlo by k prohlédnutí a dosavadní nutkavá potřeba pořád znovu sebe definovat a slovně se v diskusi prohlašovat za neosobní "Já jsem" by úplně ztratila smysl.

.......

Přeju vám všem pohodové léto a mějte se :give_flower:

:ahoj:

Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Lída » pát 13. pro 2019 20:11:34

Eva Nada píše:Já Tomåšovy, nebo Trungpu nevnímám jako advaitisty...., možno srovnat s písáním na advaita.cz

Nevíte někdo, co je s Lídou?


Ahoj Evo :)

Nic se nezměnilo. Občas do nějakých diskusí nahlídnu, jenže nějak zmizela moje potřeba diskutovat :donknow:
Taxe mějte a užívejte si hezký vánoce :christmas:

:ahoj2:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Alaja, armin, Pavel, Trini

Re: Boží království

Příspěvekod Eva Nada » pát 13. pro 2019 20:13:47

Lída píše:
Eva Nada píše:Já Tomåšovy, nebo Trungpu nevnímám jako advaitisty...., možno srovnat s písáním na advaita.cz

Nevíte někdo, co je s Lídou?


Ahoj Evo :)

Nic se nezměnilo. Občas do nějakých diskusí nahlídnu, jenže nějak zmizela moje potřeba diskutovat :donknow:
Taxe mějte a užívejte si hezký vánoce :christmas:

:ahoj2:


Ahoooj :) :give_flower: :christmas:
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pát 13. pro 2019 20:18:21

Trini píše:
Alaja píše:No a nirvikalpě...tak tam se nějaký soucit fakt blbě hledá, když je vše prolezlé extrasupermaximální extází z rozmnožování a ničení všeho vším a se vším.....


Od kterého učitele ses dověděla, že tohle je nirvikalpa?

:)


Ani nevím, pročetla jsem toho vícero a porovnávala s tím, co jsem prožila já.....no a vyšlo mi, že to holt musí být jedině ta nirvikalpa... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Alaja za tento příspěvek:
Trini

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » pát 13. pro 2019 20:20:10

Lída píše:Nic se nezměnilo. Občas do nějakých diskusí nahlídnu, jenže nějak zmizela moje potřeba diskutovat :donknow:
Taxe mějte a užívejte si hezký vánoce :christmas:

:ahoj2:


Díky. Taky si je krásně užívej. :christmas: :srdce: :ahoj:

Chybíš tady.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pát 13. pro 2019 20:28:57

Eva Nada píše:Já Tomåšovy, nebo Trungpu nevnímám jako advaitisty...., možno srovnat s písáním na advaita.cz



:D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 132 návštevníků

cron