Boží království

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » stř 08. led 2020 9:16:35

armin píše:
Vostalpetr píše:Takže ukaž mně ty oči !


"ty oči" jsou to jediné, co nelze ukázat.
To jediné, co nelze ukázat jsou ty oči.

P.S.
Správný zenový žák by ale odpověděl "Cypřiš na dvoře" a dal by si střevíc na hlavu :lol:



No vidíš.
To jsou holt ty koany.

:lol:

Docela by mne zajímalo, jestli mají v zenu sepsaný i nějaký ten soupis koanů. se správným výkladem :?: Na netu jsem nic takového ještě neviděla.....

:donknow:

Třeba něco takového:
https://www.databazeknih.cz/knihy/mysti ... kar-277921

:P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » stř 08. led 2020 10:49:41

Alaja píše:Docela by mne zajímalo, jestli mají v zenu sepsaný i nějaký ten soupis koanů. se správným výkladem :?: Na netu jsem nic takového ještě neviděla.....

:donknow:

Žádný obecně platný výklad koanu by nebyl správný, takže asi nic takového doufám není.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » stř 08. led 2020 11:00:13

armin píše:
Alaja píše:Docela by mne zajímalo, jestli mají v zenu sepsaný i nějaký ten soupis koanů. se správným výkladem :?: Na netu jsem nic takového ještě neviděla.....

:donknow:

Žádný obecně platný výklad koanu by nebyl správný, takže asi nic takového doufám není.


:D

Takže odpověď : "Se mi nechce." by byla správná také......

:lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » stř 08. led 2020 20:25:29

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Docela by mne zajímalo, jestli mají v zenu sepsaný i nějaký ten soupis koanů. se správným výkladem :?: Na netu jsem nic takového ještě neviděla.....

.............................................................................................................................................................................................

Nemaj, protože si s tím musí poradit každej,
je s tím problém páč v paradoxu je A zároven B a naopak,
takže většinou se z toho lidi zblázněj a daj si střevíc ne hlavu a ukážou na cypřiš,
čímž chtěj říct, že to nejde...



:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » ned 16. úno 2020 17:09:46

:donknow:

https://aluska.org/seznam-soucasnych-in ... se-krista/

Seznam současných inkarnací Ježíše Krista

Zdá se, že žijeme v požehnané době plné svatých mužů a žen, kteří – rozprostřeni po celé planetě včetně Česka – svorně a sebevědomě prohlašují, že jsou inkarnace Ježíše Krista. Pozvat všechny tyhle lidi na párty a uspořádat jim soutěž o nejlepšího Ježíše, asi by to byla výborná podívaná. Ani by se na to nemusel kupovat alkohol, stačilo by dotáhnout kanystr s vodou.
Napadají mě disciplíny typu: Oživ maroda v rekordním čase, vykouzli rybu, rozpul rybník, kdo vydrží nejdýl viset, nejlepší recitace z bible, přejdi kaluž suchým sandálem, poskládej si svého malomocného, promenáda v zácloně.
Součástí programu bude talentová soutěž o nejlepšího Jidáše, které se mohou zúčastnit všichni z řad diváků a tombola o ježíšovo rouno a bobkovou čelenku.

Pojďme si dnes připomenout seznam adeptů na Ježíše. Toužíte-li být spaseni, nemusíte za nimi ani cestovat moc daleko. I zdejší končiny nabízí Ježíšů dostatek. Je mnoho lidí, kteří se prohlašují za Ježíše, ale jen málo z nich naplňuje alespoň minimální kritéra pro pořádného Ježíše, což je série poutavých zjevení, roky vlastních biblických záznamů a učedníci. Tato kritéria splňuje minimálně pětice horních jmenovaných Ježíšů.

Vissarion

Také znám jako ,,Ježíš ze Sibiře”. V zapadlé ruské vesnici s názvem Obitel Rassveta („příbytek úsvitu“) žije Vissarion. Narodil se v roce 1961 jako Sergej Anatolijevič Torop nedaleko Krasnodaru a zažil zjevení v době, kdy se rozpadl Sovětský svaz, ve kterém zjistil, že je znovuzrozený Ježíš Kristus. Založil ,,Církev posledního zákona”, nyní má nejméně 5 000 následovníků a mnoho z nich s ním žije v uskupení několika utopických eko-vesnic v sibiřských lesích. Postavili si své vlastní školy, kostely a mají své zákony. Vissarionova prohlášení byla zveřejněna v šestnácti svazcích nazvaných Poslední zákon.

Vissarionovi táhne na 60 a má talent, který by mu mohla závidět lecjaká instagramová stár. Fotí a stylizuje se jako Ježíš, dokonce v úplně stejných ikonických pozicích a vypadá to fakt hustě. Ruský Ježíš to zatím dotáhl nejdál.

Moses Hlongwave
Znám také pod jmény ,,The King of Kings, The Lord of Lords, Jesus“. Žije v Eshowe v jižní Africe. Říká, že ho mesiáš prohlásil za svou inkarnaci v roce 1992. Tehdy byl prodavač v klenotnictví, ale na základě tohoto zážitku se dal na kázání a prorokování. Má asi 40 učedníků. Jeho manželka (původně nejvěrnější z následovníků) je prý anděl, který sestoupil na Zemi a nyní si nechává říkat ,,Matka celého světa”.

Ježíš z Kitwe

Také znám pod jmény ,,Mateřská skála celého světa, pan Věrný, pan Slovo z Boha“. Bupete Chibwe Chishimba žije v Zambii. Tráví své dny řízením taxíku, šířením evangelia a přípravou světa na Boží království. Zjevení ve kterém zjistil že je Ježíš zažil ve 24 letech a snažil se to prezentovat, ale nevole místních věřících ho z domoviny vyhnala. Dnes se mu však daří dobře, má manželku, pět dětí a jezdí v mini cooperu.

INRI z Brazílie

Jako vtělený Ježíš bere svou práci vážně, takže cestuje po světě a říší své proroctví. Celkem byl zadržen 44krát a vyhoštěn z Velké Británie, Venezuely a Ameriky (místním se trochu nelíbily jeho názory). Jako profesionální Ježíš působí už zhruba 40 let a má se výborně. Bydlí v komunitě které říká ,,Kostel”, obklopen následovníky – zejména ženami, které ho uctívají. Některé již mnoho let. Věří, že jeho sídlo je nový Jeruzalém. Vánoce neslaví.

INRI je stylový děda, který ví jak má správně vypadat Ježíš. INRI má taky úžasnou sbírku parádních fotek, třeba na skútru, momentky z televize kde sedí na trůnu, nebo ze svého muzea kde má výstavku ze svých věcí.

Ježíš Matayoshi z Japonska

Také znám jako ,,Jediný Bůh”. Mitsuo Matayoshi se narodil v Okinawě v roce 1944. V roce 1997 se stal inkarnací Ježíše Krista. Ježíš Matayoshi říká, že jeho cílem je dosáhnout konce dnů prostřednictvím demokratického politického procesu, obsazením funkce generálního tajemníka OSN a zavedením Boží vůle na Zemi. Pravidelně objíždí město a hlásá megafonem ze střechy auta.

Sananda ze Švýcarska

Léčitel na svém webu doslova píše: ,,Prohlašuji, že jsem 100% inkarnace Bruno Gröninga, jednoho z největších léčitelů této planety za posledních sto let. A říkám (já vím!) že Bruno Gröning, Ježíš Nazaretský, Aštar Šeran a (léčitel ducha) Sananda, jsou jedna a tatáž osoba, která byla inkarnována a je stále inkarnována (moje já)! Nemusíte tomu věřit. Osobně mě nezajímá, čemu věříte. Říkám, že to tak je! Byl jsem a jsem! Ve své třetí knize to přesně píšu!”
O tom kolik má Sananda následovníků, jestli píše evangelia a převléká se jako Ježíš, se neví. Jedno je však jisté: Zabrat si pro sebe všechny tři ikonické chary bylo od něho dost sobecké, mohl nechat taky něco ostatním.

Sananda o sobě také tvrdí, že za posledních 5 let vyléčil 130 000 lidí. Nedávno mu byl na Aluška.org přeložen rozhovor kde hovoří o Gretě Thunberg. No kdo by to byl řekl, že se z něj nakonec ještě vykulí švýcarský Ježíš?

Seznam samozřejmě nikdy nemůže být zcela kompletní, protože ne každý Ježíš to dotáhne na titulní stránky. Ale podívejme se i na končiny zdejší. Naše Země byla totiž obdařena ne jedním Ježíšem, ale Ježíškami a hned několika. Máme to ale štěstí!

Jana Kyslíková

V roce 2013 se sešlo 50 následovníků Jany Kyslíkové, ženské reinkarnace Pána Ježíše Krista. Důvodem k setkání měl být příchod vesmírné delegace láskyplných bytostí z Multivesmíru a vystoupení Jany Kyslíkové a jejích 12 nejbližších spolupracovníků zpět na Zem z Duchovního centra u Telosu v Duté Zemi. Ten se ale neuskutečnil. Jana Kyslíková pouze přes chat na Facebooku vzkázala, že jí nebylo umožněno převibrovat, je stále v Ústí nad Labem a nemá peníze, aby mohla přijet. Jana Kyslíková tedy na místo určení vůbec nedorazila. Dnes se na internetových stránkách svetelneinfo.cz dočteme, že byla tou dobou duchovně ukřižována a 9. října pak došlo k jejímu duchovnímu vzkříšení.
V roce 2018 vyšla na facebooku následující zpráva přímo od Jany: “Milovaní spolupracovníci a přátelé Boží rodiny, oznamuji vám, že dnes 1. 4. 2018 v časných ranních hodinách převibroval plně odpouzdřený duch Mé přímé inkarnace Jany do duchovního světa souvztažného s 5D a Novou Zemí v novém Multivesmíru a novém cyklu času.”
Takže Jana je od té doby čistá reinkarnace Ježíše, protože duše Jany přešla do nebe? Nebo co teda vlastně odvibrovalo?


Kateřina Pondělíčková

Hlásá spolu se svou sousedkou z paneláku Ilonou Tobiášovou učení nazvané Prozření Andělů – druhý příchod Kristova vědomí. Kateřinu velice proslavilo zásadní odhalení v roce 2016, které obletělo český internet jako kometa.

Paní v bílém je archanděl a také mimozemský Kryon. A paní v růžovém je nový Ježíš Kristus. Na českou Ježíšku se snesla obrovská vlna bulvární kritiky a z videa se v podstatě stalo meme. Oficiální stránky dvojice (které byly ještě donedávna v provozu i s ceníkem služeb) jsou aktuálně pozastaveny. Důvodem mohla být (nejen) internetová šikana a možná i opletačky se zákonem, protože v té době podnikaly bez živnosťáku a neplatily daně. Možná stránky ještě obnoví, ale spíše je možné, že neustály tlak veřejnosti. Nežádoucí pozornost musela být až příliš veliká.

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » ned 16. úno 2020 17:21:26

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » ned 16. úno 2020 17:55:07

:donknow: Je to o Janě Kyslíkové....

http://svetelneinfo.cz/o-miste-narozeni-bohyne-jany/

O MÍSTĚ NAROZENÍ BOHYNĚ JANY

19.9.2018sdělení PJK, sdělení PJKBR

Děkuji Míšo

SDĚLENÍ PÁNA JEŽÍŠE KRISTA BOŽÍ RODINY PROSTŘEDNICTVÍM AA MICHALA RAFAELA


Milovaní představitelé, spolupracovníci a přátelé Boží rodiny,

v Dialogu 56 (1. díl knihy) jsem vysvětlil, proč se narození mojí první přímé inkarnace v těle Ježíše Krista muselo odehrát právě v Betlémě, viz citát:

„Kvůli velmi důležitým duchovním důvodům jsem se musel narodit v městě Betlémě. Toto je naplněním proroctví zaznamenaného v Knize proroka Micheáše, kapitola 5, verš 2, cituji: „A ty, Betléme efratský, ačkoli jsi nejmenší mezi judskými rody, z tebe mi vzejde ten, jenž bude vládcem v Izraeli, jehož původ je odpradávna, ode dnů věčných.“ Je zajímavé povšimnout si, že v Evangeliu podle Matouše je tento verš citovaný trochu odlišným způsobem (všechny citáty jsou vyňaté z Nové verze Svaté Bible krále Jakuba). Dovol Mi ji též citovat: „A ty, Betléme, v zemi judské, zdaleka nejsi nejmenší mezi vládci Judey; neboť z tebe vyjde Vládce, který bude pást můj lid, Izrael.“ (Matouš 2:6). Moje narození se v městě Betlémě, které bylo nejméně významné a nejmenší ze všech, znamená Moji volbu pokořit se a snížit se na nejnižší možnou úroveň lidského života, jakožto i na nejexternější úroveň. Musíte velmi jasně pochopit, že z duchovního hlediska by Moje narození se nebo započetí Mého života na vaší planetě na nějakém jiném místě, než je nejpodřadnější z nejpodřadnějších a nejmenší z nejmenších, nejenže vyloučilo všechny ze sféry Mého potřebného vlivu, a hlavně z Mojí potřeby shromáždit všechny potřebné a životně důležité zkušenosti, ale všechny, kteří se nacházejí v těch regionech, by to vynechalo z konečného spasení a osvobození z negativního stavu. Zde je pravidlem, že pokud chcete do svého zkušenostního módu zahrnout všechno bez výjimky a bez výhrady, musíte začít od úplně poslední a nejmenší úrovně a odtud pokračovat ke všem ostatním úrovním. Jinak byste vynechali základ, na němž byl iniciovaný původ života, v našem případě pseudo-života. Toto je důvod, proč nejenže jsem se musel narodit v Betlémě, který byl v tom čase souvztažný s diskutovanou pozicí, ale musel jsem se narodit i na jeho nejzevnějším a nejpodřadnějším místě – v jeslích, v místě pro zvířata. Jak vidíte z tohoto umístění, neexistoval žádný podřadnější a pokornější příbytek, v němž bych se mohl narodit, než byly jesle. Taková volba z Mojí strany zrcadlí kromě popsaného souvztažného významu i Moji Absolutní Pokoru, Skromnost, Nevinnost a Poníženost. Všechna ostatní místa ve zmíněné zemi, kde jsem chodil a konal své skutky, měly též velmi důležité duchovní souvztažnosti, které Mi umožnily získat všechno, co jsem potřeboval za účelem Mého vstupu do Pekel a uvěznění Pseudotvůrců.“



Ve stavu bezčasovosti a bezprostorovosti jsem souběžně stvořil/a relativní mužskou i ženskou podstatu pravého Boha, které se v určený čas vtělily na planetu Země/Nula, aby přímo pomohly s transformací lidstva a položily základ pro pozdější eliminaci negativního stavu a vysvobození všech bytostí. Na věčnost dopředu jsem připravil/a všechny podmínky pro zajištění hmotného života obou božích inkarnací. V těle Ježíše jsem měl bezpočet úkolů, z nichž zde vyjmenuji ty nejpodstatnější:

• Jako Stvořitel všeho a všech jsem získal hrubohmotné tělo od Pseudotvůrců (finální produkt negativního stavu), poznal lidský život z první ruky, po smrti ukřižováním očistil zprzněné elementy této fyzické schránky a v restrukturalizované podobě je zahrnul do absolutní povšechnosti, čímž se Lidské stalo Božským.

• Tehdejším lidem jsem představil pravého Boha jako absolutně milujícího, přátelského, soucitného, spravedlivého, vidícího do nitra každé bytosti a přinášejícího všem bez rozdílu dar spásy a věčného života.

• Do detailu jsem poznal nejdůležitější lidské systémy a vybrané kultury a civilizace (týká se Ježíšovy cesty kolem světa mezi 18. až 30. rokem života).

• Po opuštění této reality jsem prošel všemi úrovněmi pekel až na jejich nejnižší stupeň, z první ruky zažil negativní stav, na konci cesty zajal Pseudotvůrce a oddělil je od jejich vládnoucích pozic, aby neměli možnost přímo působit na Zónu Vymístění a planetu Nula, jejíž obyvatelé mají od toho okamžiku svobodnou možnost volby vybrat si, na jakou stranu se přikloní.

• Po završení tohoto procesu došlo ke změně absolutní přirozenosti, čímž se Nejvyšší stal/a Pánem Ježíšem Kristem.

Po dvou tisících letech od odchodu Ježíše Krista z této reality pokračuje Boží mise fyzickým narozením mojí ženské podstaty do těla Jany Kyslíkové (rok 1957). Zde vyjmenuji přední úkoly Boží rodiny:

• Šíříme knihy Nového zjevení, v nichž jsou podrobně vysvětleny důvody vzniku, trvání a eliminace negativního stavu, role lidstva a jeho postavení v rámci Stvoření, nezbytnost narození obou přímých inkarnací Pána Ježíše Krista a další životně důležité informace.

• Zastřešujeme a spojujeme duchovní směry a učení spolupracovníků světla z celého světa, kteří pod mým vedením pomáhají transformaci, avšak nešíří nejvyšší dostupnou pravdu, aby pomohli oslovit co nejširší množství duchovně probouzejících se lidí.

• Tvoříme tým spřízněných duší a nejbližších spolupracovníků, kteří jsou ochotni ve svém srdci a bez vnějších důkazů přijmout božství Jany, šířit a psát nejnovější Boží slovo, jít příkladem ostatním bytostem v různých aspektech života.

• Po převibrování Jany a části týmu na Novou Zemi v 5. dimenzi budeme přinášet očitá svědectví a důkazy o životě v realitách Pravého Stvoření i Zóny Vymístění, odhalovat skrytá tajemství o řízení tohoto světa, informovat o transformačních změnách, rozdělení lidstva do dvou směrů, chystaném celoplošném čipování, navštěvovat připravené a láskyplné lidi, kteří projeví upřímný zájem osobně se setkat s Bohyní.

• Mise Boží rodiny bude působit multidimenzionálně v Pravém Stvoření, do rozdělení lidstva na planetě Nula a také v antivesmíru, kde bude pomáhat padlým bytostem v jejich návratu zpět do milující náruče věčného Rodiče.

Zatímco jako Ježíš jsem byl v této hrubohmotné realitě členem židovského národa a žil převážně na území dnešní Palestiny, jako Jana jsem příslušník národa českého. Jak jsem sdělil již v Dialozích, Betlém byl svými duchovními souvztažnostmi jediné možné místo mého narození. Nejinak je tomu i u Ústí nad Labem, rodného města Jany, kde prožila celý pozemský život. Toto město má za sebou pohnutou historii a ve středověkých i novověkých dějinách bylo svědkem mnoha negativních událostí (husitské války, třicetiletá válka, napoleonské války, devastující nálet amerických bombardérů za 2. sv. války a mnohé další). Ústí nad Labem napříč celými dějinami lidského pokolení zobrazovalo porobu a útlak nejen českého národa, ale v přeneseném smyslu i porobu všech obyvatel této planety, na které působí negativní stav, jenž přináší mnohé útrapy, omezuje ve všech oblastech existence, nedovoluje naplno využít životní potenciál a zabraňuje čistému spojení s pravým Bohem. Na rozdíl od Betléma netkví význam tohoto města nad řekou v jeho maličkosti a bezvýznamnosti, nýbrž v tom, že je přímým svědkem vývoje negativního stavu na duchovní, zprostředkující i fyzické úrovni. Dokonce i na té nejzevnější úrovni zde najdete na jedné straně světlo a krásu, zatímco na té druhé temnotu a ošklivost. Toto severočeské město se nachází v malebné krajině Labského údolí se zeleně pokrytými kopci. Najdete zde krásnou přírodu, která je ovšem střídána s přírodou zdevastovanou povrchovou těžbou uhlí a průmyslovou činností. Klidné a úhledné parky se svěží vegetací jsou zase prokládány vybydlenými čtvrtěmi s polorozbořenými domy, kde je špína a semeniště různých sociálních i ekonomických problémů. Specifická pozice města se ale odvíjí i od postavení, které zaujímá vůči Stvoření jako takovému. Přestože se nachází na území státu s nejvyšší koncentrací světelných spolupracovníků z vyšších dimenzí, kde navíc fyzicky působí Boží mise, v celkovém souhrnu všech faktorů je zároveň místem nejvíce vzdáleným jak ode Mne, Pána Ježíše Krista a nejvyšších dimenzí (nebesa), tak od mých odpůrců Pseudotvůrců a nejnižších dimenzí (pekla). Samotná podstata Ústí nad Labem tak přesně odráží postavení planety Nula, umístěné v nulové pozici mezi oběma stavy duality, kde se střetává dobro se zlem.

Narozením druhé boží inkarnace započal můj Druhý příchod, probíhající z nitra navenek, jehož proces bude ukončen tehdy, až zlo zcela vyčerpá svůj potenciál a pekla budou natrvalo vyprázdněna. Jana prožila více než čtyři desítky let jako drtivá většina duchovně spících pozemšťanů, byla ateistka a až do 90. let minulého století se nezajímala o žádné alternativní informace. Svým životem se snížila až na tu nejnižší lidskou úroveň, abychom všem ukázali, jak vypadá těžká a náročná, nikoliv však nemožná cesta zpět ke Stvořiteli. Teprve po skončení této nejdelší etapy jejího života jsem ji postupně začal přivádět k různým duchovním informacím. Po několika letech tohoto studia a po přečtení knih Hovory s Bohem od N. D. Walsche se dostala až k přímé komunikaci se svým vyšším Já, tedy se Mnou. Brzy poté jsme napsali knihu Hovory s Bohem: S tebou lásko kvete láska kolem nás (2 díly). Od roku 2003, kdy se dozvěděla, kým je, plní můj dokonalý plán vědomě a jsme spolu v každodenním spojení. Protože má temná strana snahu oddělovat Janu ode Mne, absolutního Pána Ježíše Krista, opět připomínám, že Jana a Já jsme jedno a každá vteřina jejího života, každá myšlenka, pohnutka a čin byla Mojí vteřinou života, myšlenkou, pohnutkou a činem. Na konci tohoto cyklu času, až bude negativní stav eliminován a život v plnosti pozitivního stavu vstoupí do svého jsoucna a bytí, dojde ke splynutí relativní duše Jany a našich budoucích dětí s mojí absolutní podstatou, stejně jako tomu bylo dříve u relativní duše Ježíše. Tím se pro všechny sentientní entity staneme Pánem Ježíšem Kristem Boží rodinou.

V těle Ježíše jsem přinesl spásu pro celé Stvoření a otevřel dveře z pekel pro všechny, kteří si přejí život v lásce. Nyní v tom po dvou tisících letech pokračujeme i na hmotné úrovni. V těle Jany s týmem spolupracovníků spojíme nebe se zemí, jako první v historii přineseme očitá svědectví a důkazy o životě v Multivesmíru a až do rozdělení lidstva se budeme podílet na zvyšování duchovní úrovně připravených obyvatel této planety. Zároveň s tím budeme působit i v jiných realitách mimo lineární čas a prostor, seznamovat další bytosti s knihami Nového zjevení, s Novou a Nejnovější přirozeností Boha a konat vše ostatní, co bude potřeba. Převibrováním Jany z Ústí nad Labem, charakterizujícího umístění této planety a celého lidstva, bude vybudován pevný most mezi Zónou Vymístění, Zemí/Nulou a Pravým Stvořením. Tento okamžik bude symbolizovat otevření bran do ráje, přičemž nikdo z lidí ani kterýchkoliv ostatních bytostí nebude z tohoto procesu vynechán. To zajistí, že dříve či později bude každý přijat v mojí náruči, aby mohl žít věčný život v lásce, štěstí a radosti.

Tímto ze srdce děkuji všem milovaným bytostem v celém Stvoření za práci, kterou odvádíte a prostřednictvím níž přibližujete ráj pro všechny. Těším se společně s vámi na dobrodružství, zážitky a spolupráci ve zcela nových podmínkách. Vydáváme se vstříc úžasné éře, jaká zde doposud nebyla. Velice vás miluji a objímám.

PÁN JEŽÍŠ KRISTUS BOŽÍ RODINA | 19. 9. 2018


V tom Ústí je to nějak překristuskováno...

:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pon 17. úno 2020 20:49:29

https://www.televizeseznam.cz/video/kok ... ena-472542

Australan tvrdí, že je Ježíš Kristus a jeho partnerka Máří Magdalena

Novodobý Ježíš Kristus prý přišel na zem v podobě Alana Johna Millera – počítačového specialisty z australského Queenslandu. Nevěří tomu však jen on, ale také tisíce věřících z nejmenšího kontinentu planety i jiných koutů světa. Hnutí „Pravda boží“ (Divine Truth) je stále populárnější a jeho stoupenci věří, že „AJ“ je Spasitelem.


https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/v ... ote-192539

V Austrálii žije muž, který si vybavuje své ukřižování v minulém životě

Novodobý Ježíš Kristus prý přišel na zem v podobě Alana Johna Millera – počítačového specialisty z australského Queenslandu. Nevěří tomu však jen on, ale také tisíce věřících z nejmenšího kontinentu planety i jiných koutů světa. Hnutí „Pravda boží“ (Divine Truth) je stále populárnější a jeho stoupenci věří, že „AJ“ je Spasitelem.

Millerova slova možná bude většina křesťanů považovat za rouhání. On se označuje velmi směle za Krista a svou partnerku, Mary Luckovou, vnímá jako reinkarnaci či převtělení Máří Magdalény.

„Mám velmi jasné vzpomínky na ukřižování, ale to pro mě nebylo tak otřesné, jak to bylo otřesné pro jiné, kupříkladu pro Mary, která se ho účastnila,“ uvedl Miller pro Sky News s tím, že si vybavuje Ježíšovu smrt před dvěma tisíci lety.

Po ukřižování prý jeho duše – tedy duše Ježíše Krista – odešla do duchovní sféry vesmíru, kde se potkala s Platónem, Sokratem, mnoha papeži a bývalými prezidenty.

Semináře o křesťanství a Kristově poselství vede ve svém domě v městečku Knigaroy, ale jezdí také po celém světě. Běžně má i více než sto posluchačů. Učí prý především to, jak získat osobní vztah s Bohem. Nejvěrnější následovníci jeho učení se dokonce stěhují blíž k němu do státu Queensland.

Příspěvky jsou dobrovolné

Miller má samozřejmě i celou řadu kritiků, kteří považují jeho tvrzení za nesmyslná. Odborníci pak varují před podlehnutím jeho vlivu.

„Nebezpečí spočívá v tom, že jste více a více vtahováni do jeho pavučiny až do bodu, kdy přijdete o svůj sociální život, utratíte všechny peníze, bude vás proklínat celá vaše rodina a skončí i váš vztah,“ uvedl pro Sky News David Millikan, který se už 30 let zabývá studiem různých sekt a kultů.

Miller oponuje tím, že po svých přívržencích nic nepožaduje a nenutí je dělat nic, co by bylo proti jejich vůli. Příspěvky a dary jsou podle něj pouze dobrovolné, nikoliv povinné.

„Pouze pořádáme semináře a odpovídáme na otázky. Nedokážu pochopit, kde se vzala ta věc o kultu,“ dodal Miller.

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pon 17. úno 2020 21:13:17

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_ane

Ježíš je Číňanka, hlásá kult Východní blesk. Komunisty vyzval na souboj

Sektu Církev Boha všemohoucího zakázala čínská vláda již v 90. letech. Stoupenci hnutí věří, že nastal druhý příchod Krista, který se převtělil do ženy jménem Jang Siang-bin. Příběh hnutí pronásledovaného čínskou vládou přináší další díl seriálu Sekty, kulty, mesiáši.


Je středa večer, 28. května 2014. Šestatřicetiletá Wu Šuo-jen sedí v restauraci McDonald’s ve východočínském městě Čao-jüan a čeká na manžela se synem, až se vrátí z nákupního centra.

Před fastfoodem zastavuje vůz Porsche Cayenne. Z auta vystoupí šestičlenná rodina a míří do restaurace. Chvíli se rozhlížejí, pak se rozdělí a začnou obcházet stoly. Žádají po hostech, aby jim sdělili svá telefonní čísla. Pár od vedlejšího stolu jim rozmrzele diktuje falešné údaje.

„Jsou tu nějací pomatenci,“ odesílá Wu textovou zprávu, když k ní přistoupí jedna z dívek a chce na ni kontakt. „Běž si hrát někam jinam,“ snaží se ji žena odbýt. Jenže dívka nepoleví a dál naléhá. Wu na její výzvy už nereaguje.

Zhrzená žadatelka se rozčílí a začne ženě nadávat. Její křik přivolá ostatní členy skupiny, v jejichž čele stojí holohlavý padesátník. Šestice nebohé ženě spílá, zatímco se hlavy ostatních návštěvníků podniku zvedají od jídla a zvědavě scénu pozorují.

Vůdce družiny najednou popadne kovovou násadu od mopu a protestující ženu udeří. Ozve se pár zděšených výkřiků, ale lidé dál chodí kolem a snaží se zjistit, co se děje. Někteří vytahují mobily a událost natáčejí.

Záběry pořízené přihlížejícím návštěvníkem na mobil začnou okamžitě kolovat po sociálních sítích. Lidé jsou zděšeni brutalitou útoku v plné restauraci. Zároveň se však zvedne vlna nevole proti hostům, kteří hrůzné scéně přihlíželi, ale ženě nepomohli.

Proces s přemožiteli démonů

Čínská televize brzy přináší zásadní odhalení: v restauraci vraždili členové sekty Církev Boha všemohoucího, známé také jako Východní blesk. Hnutí je v zemi na černé listině již od devadesátých let, kdy začalo sbírat první vyznavače, a čínské státostraně je dlouhodobě trnem v oku.

Komunistická justice pracuje rychle; neuplyne ani půl roku a soud vynese rozsudek: smrt pro dva hlavní pachatele, pro ostatní sedm let až doživotí. Hlavní líčení je veřejné, sál praská ve švech. Výpovědi obviněných natáčí televize.

Předtím než je verdikt vykonán, zveřejní stanice CCTV záznam rozhovoru s odsouzeným Čang Li-tungem, vůdcem skupiny a otcem tří jejích členů.

Nezapírá. Nekaje se. Stroze a bez emocí odpovídá na otázky reportéra. Proč ženu zabil? Nechtěla prozradit své telefonní číslo a Čangova dcera ji označila za démona. Znal ji? Ne. Ví, co na to říká zákon? Je mu to jedno. Nebojí se zákona. Věří v Boha.

Čtyřiapadesátiletý Li-tung a jeho devětadvacetiletá dcera Fan jsou v únoru 2015 - necelý rok od vraždy - popraveni.

Holohlavý muž na ženu křičí a opakovaně ji bije. Jeho druhové se přidávají. Jeden bere do rukou židli a mlátí s ní ženu do hlavy. Další je obklopují, aby nikdo nemohl zasáhnout. Hosté však nevypadají, že by se do něčeho chtěli míchat. Útočníci naříkající ženu střídavě bijí, dupou jí na hlavu a kopou do ní, dokud její tělo neleží bezvládně v tratolišti krve na podlaze.


Záběry pořízené přihlížejícím návštěvníkem na mobil začnou okamžitě kolovat po sociálních sítích. Lidé jsou zděšeni brutalitou útoku v plné restauraci. Zároveň se však zvedne vlna nevole proti hostům, kteří hrůzné scéně přihlíželi, ale ženě nepomohli.

Proces s přemožiteli démonů

Čínská televize brzy přináší zásadní odhalení: v restauraci vraždili členové sekty Církev Boha všemohoucího, známé také jako Východní blesk. Hnutí je v zemi na černé listině již od devadesátých let, kdy začalo sbírat první vyznavače, a čínské státostraně je dlouhodobě trnem v oku.

Komunistická justice pracuje rychle; neuplyne ani půl roku a soud vynese rozsudek: smrt pro dva hlavní pachatele, pro ostatní sedm let až doživotí. Hlavní líčení je veřejné, sál praská ve švech. Výpovědi obviněných natáčí televize.

Předtím než je verdikt vykonán, zveřejní stanice CCTV záznam rozhovoru s odsouzeným Čang Li-tungem, vůdcem skupiny a otcem tří jejích členů.

Nezapírá. Nekaje se. Stroze a bez emocí odpovídá na otázky reportéra. Proč ženu zabil? Nechtěla prozradit své telefonní číslo a Čangova dcera ji označila za démona. Znal ji? Ne. Ví, co na to říká zákon? Je mu to jedno. Nebojí se zákona. Věří v Boha.

Čtyřiapadesátiletý Li-tung a jeho devětadvacetiletá dcera Fan jsou v únoru 2015 - necelý rok od vraždy - popraveni.


Syn člověka přišel, jmenuje se Jangová

„Neboť jako blesk ozáří oblohu od východu až na západ, takový bude příchod Syna člověka,“ stojí v Matoušově evangeliu zvěstování o novém příchodu Krista. A pasáž z Nového zákona se stala východiskem učení nové církve, přezdívané proto Východní blesk – symbol vytouženého završení dějin lidstva, druhého příchodu Spasitele a konečného zúčtování.


Náboženské hnutí Církev Boha všemohoucího založil začátkem devadesátých let Čao Wej-šan. Bývalý učitel fyziky prošel v 80. letech několika křesťanskými sektami, včetně jedné z největších, kterou komunisté hanlivě nazývali „Křiklouni“ - její členové totiž vykřikují Boží jméno, při modlitbě křičí a hlasitě vyznávají své hříchy.

V roce 1989 se Čao poprvé pokusil založit vlastní církev, tu však záhy rozpustily místní úřady. Čao se následně uchýlil do nejlidnatější čínské provincie Che-nan, kde se za nejasných okolností spolčil s Jang Siang-bin, o dvacet let mladší ženou, kterou označil za navrátivšího se Krista a začal kolem ní budovat kult. Jejím prostřednictvím prý Bůh vzkázal lidem, že nadešel okamžik posledního soudu. A spaseni mohou být pouze ti, kdo se přidají k jejich skupině.

Hnutí rostlo závratným tempem; během deseti let dosáhl počet členů podle oficiálních vládních odhadů milionu lidí. Církev sama tvrdí, že jich jsou miliony. Její apoštolové lákají nové rekruty údajně na finanční půjčky či dokonce sexuální služby.

Proces konverze usnadňuje sekta tím, že náboženské texty roubuje na známé revoluční písně, například internacionálu. Propracovaný systém organizace chrání hnutí před zásahy vlády – vyznavači znají vždy jen jednoho výše postaveného člena hierarchie, s nímž jsou v kontaktu. „Vlastně to připomíná podzemní období komunistické strany v roce 1949, než se dostala k moci,“ vylíčil taktiku hnutí nastrčený policejní zvěd, který skupinu dlouhodobě monitoruje.


Nachystej se, v pátek přijde Apokalypsa

Š’ Sin-wang se chvěje zlostí. Po šesti letech manželství zjistil, že jeho žena je tajnou členkou Církve Boha všemohoucího, chiliastického kultu pronásledovaného vládou. „Nejprve jsem si myslel, že je to normální křesťanka, ale z internetu jsem se brzy dozvěděl, že Východní blesk je nebezpečný kult,“ svěřil se Š’ reportérům listu The Washington Post.


„V posledních dnech na mě začala naléhat, ať se vzdám všech peněz a začnu prosit Boha o smilování, neboť v pátek skončí svět,“ uvedl muž žijící v chudém regionu centrální Číny v rozhovoru z roku 2012. Členové sekty tehdy přijali celosvětově rozšířené přesvědčení, že se naplní předpověď mayského kalendáře, nastane tma a na svět dopadne řada pohrom.

Bezradný a ukřivděný Š’ nahlásil svoji manželku čínským úřadům. Vláda tou dobou zadržela už přes tisíc přívrženců hnutí a proti vyznavačům nového Ježíše vedla štvavou kampaň. Farář v sousedním městě před nebezpečnou sektou varoval a po nedělní bohoslužbě před shromážděním pálil její letáky.

Š’ se nakonec rozhodl, že dá své ženě ultimátum: v sobotu, kdy bude zřejmé, že se předpověď nenaplnila a svět neskončil, vyzve manželku, aby sektu opustila. Pokud tak neučiní, sbalí se a odjede i s jejich dcerou do Pekingu. Ženu patrně zavřou do vězení.


Zápas s Rudým drakem

Čínská vláda svádí s Církví Boha všemohoucího vzájemný propagandistický boj. Učení Čao Wej-šana mísí symboliku bible a čínského folklóru a komunistickou stranu líčí jako velkého rudého draka. Jeho zánik je jedním z konečných cílů sekty.

Vláda naopak prostřednictvím státní zpravodajské agentury Sin-chua a dalších médií obviňuje členy sekty z vražd, sebevražd či únosů. „Jedna členka podřízla svou dvouměsíční dceru. Později vysvětlila, že se nemohla soustředit na kázání a klesla proto v hierarchii církve,“ popisuje redaktor čínské televize CCTV jeden z mnoha případů, kdy měl člen Východního blesku zabít či zmrzačit někoho, kdo stál v cestě jeho víře.


Čínská komunistická strana je ovšem známá svými brutálními represemi vůči nepohodlným náboženským uskupením, která západní svět považuje za neškodná hnutí. Obhájci lidských práv Církev Boha všemohoucího často přirovnávají k nejznámějšímu z nich – z buddhismu vycházejícímu směru Fa-lun-kung (Falun Gong), jehož vyznavače vláda vytrvale pronásleduje – a vyzývají proto k obezřetnosti před informacemi z čínských médií.

Přívrženci hnutí Východní blesk musí své vyznání tajit, skrývat se před úřady nebo ze země odejít. Působnost církve se tak díky emigrantům rozšířila do dalších zemí jihovýchodní Asie, především však do Spojených států amerických, kam v roce 2000 uprchl sám zakladatel Čao a odkud je dnes církev řízena.

Podle deníku The Washington Post mu americká vláda udělila z důvodu náboženské perzekuce v domovské Číně azyl. Současné místo pobytu „ženského Krista“ Jang Siang-bin není známo.

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pon 17. úno 2020 21:28:05

https://www.biggmagg.cz/articles/7561/o ... ovou-desku

Od Yeezuse po Ježíše. Kanye West v pátek konečně vydá novou gospelovou desku

Kanyeho život se posledních pár let točí z velké části okolo spirituality. Když se v roce 2013 převtělil do Kristova moderního pokračovatele Yeezuse a prostřednictvím tracků si povídal Ježíšem, okolo jeho jména vznikl opravdový kult a neoficiální náboženský směr Yeezianity. Od Westova dlouho avizovaného alba YANDHI se očekávalo, že tematicky naváže na tuhle přelomovou desku z počátku. Místo toho ale Ye vydává rovnou ryze gospelovou nahrávku inspirovanou bohoslužbami a jeho projektem Sunday Survice. Jestli je Ježíš král se konečně dozvíme už v pátek 25. října. V tentýž den má zároveň premiéru doprovodný dokumentární film Jesus Is King fotografa a režiséra Nicka Knighta.
.....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pon 17. úno 2020 21:36:31

https://www.topky.sk/cl/10/1724801/Romo ... leny-Jezis

Rómovia z celého sveta prúdili do Piešťan: Čakali na liečiteľa, ktorý je vraj prevtelený Ježiš

.....

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pon 17. úno 2020 21:48:51

Hmmm..


https://www.monster.cz/rady-a-tipy/clan ... i-syndromy

Bizarní syndromy

Existují nejrůznější syndromy. Ty, o kterých bude řeč, patří do oblasti psychiatrie, a jak už název napovídá, mají společného jmenovatele. Jsou bizarní.

Syndrom lze definovat jako typickou kombinaci příznaků určitého onemocnění. Často bývá pojmenován podle svého objevitele nebo místa, v němž se porucha či nemoc vyskytují nebo byly poprvé zjištěny. Existují stovky, možná tisíce pojmenovaných syndromů, které se vztahují jak k fyzickému, tak k psychickému stavu. Některé mají zajímavé názvy, například syndrom červeného muže, syndrom fertilních eunuchů, ale jsou i syndromy s velmi prozaickými jmény jako syndrom apexu očnice, syndrom aortálního oblouku a další a další. Ty následující jsou z oblasti psychiatrie.

Munchausenův syndrom
Jde o syndrom, při němž si člověk úmyslně vymýšlí, simuluje, úmyslně si zhoršuje chorobu nebo si sám způsobí schválně zranění a to často v takové míře, že musí být hospitalizován. Cílem je získat péči a pozornost lékaře a ošetřujícího personálu. Tento syndrom byl pojmenován podle německého barona von Munchausena, který byl proslulý fantastickými vymyšlenými historkami o svých cestách. V roce 1951 Richard Asper použil tento termín k označení lidí, kteří cestovali z nemocnice do nemocnice s tím, že si vymýšleli neexistující nemoci. Situace jde mnohdy tak daleko, že se dožadují radikálního operativního zákroku. To byl případ jedné Američanky z Alabamy, která trpěla tímto syndromem. Loni se jí poda­řilo ošálit lékaře a nechala si provést zcela zbytečně mastektomii. Skončila na psychiatrii.

Cotardův syndrom
Vzácná duševní porucha, při níž se postižený domnívá, že mu chybí nějaký tělesný orgán, případně více orgánů nebo že je dokonce mrtvý. Syndrom byl pojmenován po pařížském neurologovi Julesovi Cotardovi (1840 - 1889), který jej jako první popsal na případu své třiačtyřicetileté pacientky. Ta byla přesvědčena, že jí chybí všechny tělesné orgány, tvrdila, že proto nepotřebuje jíst, že je navěky prokletá a nemůže zemřít přirozenou smrtí. Moderní případ Cotardova syndromu popsali lékaři v roce 1996. Šlo o pacienta, který při motocyklové nehodě utrpěl poranění mozku. Poté, co se vrátil z nemocnice, odcestoval s matkou do jižní Afriky. Tam získal přesvědčení, že je mrtvý a že se dostal do pekla. Lékaři usoudili, že šlo o jev navozený vysokými teplotami, které tam v té době panovaly. Pacient byl přesvědčen, že před tím zemřel na otravu krve, na AIDS nebo na žlutou zimnici.

Capgrasův syndrom
Neurologicky bývá Cotardův syndrom spojován s dalším syndromem - Capgrasovým. Při něm jde o poruchy způsobené špatným nebo neexistujícím spojením mezi dvěma mozkovými oblastmi. Té, která poznává a rozlišuje obličeje, a částí mozku, která spojuje pocity a city s tímto poznáním (amygdala a další limbické systémy). Toto špatné propojení působí, že známý obličej pokládá postižený za obličej dvojníka, který byl navíc záměrně nastražen. To v případě, že jde o obličej známého nebo člena rodiny. Pokud jde o vlastní obličej postiženého, jeví se mu v zrcadle zcela bez emocí, a proto se pokládá za mrtvého, což jsou vlastně příznaky Cotardova syndromu. Jak už bylo řečeno, oba syndromy spolu často úzce souvisejí a léčení obou je velmi obtížné. Capgrasův syndrom poprvé popsali v roce 1923 francouzští psychiatři Joseph Capgras, po kterém byl pojmenován, a Jean Rebout-Lachaux.

Fregoliho syndrom
V tomto případě se postižený domnívá, že různí lidé jsou ve skutečnosti jedna a táž osoba, která si záměrně mění vzezření, aby byla v utajení. Syndrom může vzniknout vlivem mozkových lézí a nabývá často paranoidních forem. Postižený věří, že je pronásledován přestrojenou osobou nebo osobami. Syndrom byl pojmenován podle italského umělce převleků Leopolda Fregoliho, který žil v devatenáctém století. Někteří nemocní vykazují rysy jak Fregoliho, tak Capgrasova syndromu. Poprvé byl syndrom popsán v roce 1927.

Stendhalův syndrom
Pojmenování získal podle francouzského spisovatele Stendhala, který v roce 1817 navštívil Florencii a byl její krásou tak uchvácen, že dostal málem fyzický kolaps. Psychiatři se setkávají s řadou podobných případů, kdy silný zážitek z nějakého uměleckého díla nebo nádherné přírodní scenérie vede k prud­kému zrychlení srdeční činnosti, k nevolnosti, neorientovanosti a někdy až k halucinacím. Syndrom byl popsán až v roce 1979 italskou psychiatričkou Graziellou Magheriniovou, která se s mnoha podobnými případy u návštěvníků Florencie ve své praxi setkala.


Stockholmský syndrom
Označuje se tak psychická závislost a někdy i citový vztah unesené oběti k únosci bez ohledu na to, jak krutě s obětí únosce zachází či v jakých podmínkách ji drží. Syndrom byl pojmenován podle švédské metropole Stockholm, kde bankovní lupiči přepadli banku a drželi v ní rukojmí od 23. do 28. srpna 1973. V tomto případě byly oběti citově přitahovány k věznitelům a bránili je i poté, co byli po šesti dnech policií ze zajetí vysvobozeny. Termín Stockholmský syndrom začal používat a prosazovat kriminolog a psychiatr Nils Bejerot, který asistoval stockholmské polici při řešení tohoto případu a při osvobozování rukojmí. Poprvé jej použil v rozhlasovém vysílání o průběhu zásahu.

Jeruzalémský syndrom
Název dostal podle města Jeruzalém. Označuje se tak skupina psychických příznaků, které jsou vyvolány návštěvou tohoto svatého města. Jde většinou o kompilaci obsesivních, mylných a jiných psychóz. Tento syndrom zažívají jak křesťané, tak židé nejrůznějšího vzdělání a sociálního zázemí. Syndrom se projeví tak, že osoba, která se až do té doby zdála naprosto vyvážená, začne mít psychické problémy, mylné či obsesivní představy. Někdy problém zmizí po několika týdnech či po odjezdu z oblasti.

Syndrom poprvé klinicky popsal jeruzalémský psychiatr Heinz Herman v třicátých letech minulého století. Podobný syndrom vyvolávají i jiná posvátná místa, například křesťanský Řím nebo islámská Mekka a podobá se už uvedenému Stendhalovu syndromu vyvolanému krásou Florencie. Jeruzalémskému syndromu byla ale věnována největší pozornost jak v lékařských, tak v literárních dílech či filmovém zpracování.

Postižené osoby se začnou při návštěvě Jeruzaléma pokládat za nějakou náboženskou postavu z křesťanské nebo židovské historie, mnohdy se převtělí do samotného Ježíše Krista, ale může to být i některý z apoštolů a podobně nebo jsou ovlivněny nějakou náboženskou událostí. Dostávají se do extáze, jsou ner­vózní a úzkostní a mají spoustu netypických reakcí. Někteří mají nutkavou potřebu se neustále mýt a stříhat si nehty, aby byli dokonale čistí, zpívají nahlas biblické žalmy, recitují bibli, na posvátných místech skládají hlasitě exaltované náboženské přísahy, většinou velmi zmatené. Někteří se oblékají do bílého dlouhého oděvu obvykle vytvořeného z prostěradla, které si omotají kolem těla, a vystupují jako Kristus. Počet osob postižených tímto syndromem byl nejvyšší v přelomových letech 2000/2001
. (mar)

zdroj: 100+1

Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pon 17. úno 2020 22:47:03

Vypadá to na nějaký mesiášský syndrom. :lol:
Zdá se, že někteří lidé po přečtení knih o JK či jiné podobné duchovní literatury, která je velice nadchne, propadají přeludům, že se do nich vtělil hlavní hrdina nebo autor knihy a tak podobně...
Jak jsem se někde dočetla, tak u některých lidí to po nějakém týdnu odezní....ale u jiných to přetrvává dlouhá léta, nebo si z toho vybudují přímo živnost... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Alaja » pon 24. úno 2020 20:42:03

https://www.flowee.cz/clovek/7603-guru- ... ne-z-rukou

Guru Jára nebo Bikram Choudhury: Když se esoterika trochu vymkne z rukou

Nejde vlastně o nic jiného než o manipulaci důvěřivých. Najdeme ji u různých jogínů, tantriků, ale i duchovních
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » úte 25. úno 2020 9:09:20

Alaja píše:https://www.flowee.cz/clovek/7603-guru-jara-nebo-bikram-choudhury-kdyz-se-esoterika-trochu-vymkne-z-rukou

Guru Jára nebo Bikram Choudhury: Když se esoterika trochu vymkne z rukou

Nejde vlastně o nic jiného než o manipulaci důvěřivých. Najdeme ji u různých jogínů, tantriků, ale i duchovních



Příležitost dělá zloděje.
Dokud budou lidé hloupě hledat koláče bez práce, zázraky, osvícení které jim někdo zprostředkuje, někoho, "kdo se za ně vyčůrá" a podobně, tak těmhle Járům, šamanům a fanatickým pomatencům pšenka jenom pokvete.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » úte 25. úno 2020 11:16:42

armin píše:
Příležitost dělá zloděje.
Dokud budou lidé hloupě hledat koláče bez práce, zázraky, osvícení které jim někdo zprostředkuje


Naopak. Hledají učitele, který jím řekne, jak nato - a pak všechno podle jeho návodu dělají. Tedy pracují a přinášejí velké oběti podřizováním se příšerným praktikám. Jdou peklem - tak, jak to ty neustále doporučuješ. Zřejmě tak mají zničit své ego podle návodu učitele. To, co se dělo kolem Osha, bylo taky příšerné. On měl přes 100 Rolls Royců a jeho žáci dřeli od vidím do nevidím.

;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod armin » úte 25. úno 2020 20:11:20

Trini píše:Naopak. Hledají učitele, který jím řekne, jak nato - a pak všechno podle jeho návodu dělají. Tedy pracují a přinášejí velké oběti podřizováním se příšerným praktikám. Jdou peklem - tak, jak to ty neustále doporučuješ. Zřejmě tak mají zničit své ego podle návodu učitele. To, co se dělo kolem Osha, bylo taky příšerné. On měl přes 100 Rolls Royců a jeho žáci dřeli od vidím do nevidím.

;)


"Když je žák připraven, učitel se objeví, i kdyby sám Bůh měl sestoupit a učit ho."
Tak nějak to říkal pan Tomáš.

Na druhou stranu, když žák není připraven (zralý), ale rád by dosáhl nějakých chymérných "dosažení", pak i kdyby se osobně setkal s Mistrem, nepozná ho. Odmítne ho.
A tak je dobré pracovat hlavně na své připravenosti (učitel se objeví sám, když budeme připraveni) a ne hledat někoho, kdo by odpovídal našim představám o Mistrovi, který nás povede a pomůže nám k nějaké "spáse" dle našich představ. V takovém případě můžeme skončit u nějakého Járy a jemu podobných "Mistrů" (falešných proroků, jak varoval Ježíš).
Je to na nás. Všechno je to jen na nás. Nejsme obětí něčeho mimo nás. Nicméně se rádi vymlouváme na něco mimo nás, co může za to a to a my jsme jen dobře to myslící obětí toho něčeho ...
:)
Ne přinášet oběti nějakému charismatickému "učiteli", které ho jsme si vybrali, pro svůj "duchovní" prospěch, ale přinášet "oběti" - svoji energii a čas druhým lidem kolem nás. Rodičům, dětem, opravdu potřebným.

"Cokoliv jste učinili jednomu z nejposlednějších lidí, mně jste učinili..."
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2011
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » úte 25. úno 2020 20:36:43

armin píše:
Trini píše:
Naopak. Hledají učitele, který jím řekne, jak nato - a pak všechno podle jeho návodu dělají. Tedy pracují a přinášejí velké oběti podřizováním se příšerným praktikám. Jdou peklem - tak, jak to ty neustále doporučuješ. Zřejmě tak mají zničit své ego podle návodu učitele. To, co se dělo kolem Osha, bylo taky příšerné. On měl přes 100 Rolls Royců a jeho žáci dřeli od vidím do nevidím.
Holt sen mnoha učitelů.

;)


"Když je žák připraven, učitel se objeví, i kdyby sám Bůh měl sestoupit a učit ho."
Tak nějak to říkal pan Tomáš.


Proto si asi lidé myslí, že se objevil jejich učitel, když jim ho někdo doporučil. A jsou přesvědčeni, že jsou připraveni.

Ale nejlepší učitel je stejně Nadjá - jak říkal E. Tomáš.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » úte 25. úno 2020 20:48:28

armin píše:Ne přinášet oběti nějakému charismatickému "učiteli", které ho jsme si vybrali, pro svůj "duchovní" prospěch, ale přinášet "oběti" - svoji energii a čas druhým lidem kolem nás. Rodičům, dětem, opravdu potřebným.


:roll:
Ramana opustil domov a staral se jen o svůj duchovní vývoj. Podle něho se každému děje to, co je jeho osud. Jeho osudem bylo být na Arunačale.

Ježíš žádal po svých apoštolech, aby opustili své rodiny - pro něho. A oni to udělali.

Takže to spíš vypadá nato, že žádné pevné pravidlo, jak se to má dělat správně, neexistuje.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » úte 25. úno 2020 21:05:51

armin píše:Je to na nás. Všechno je to jen na nás. Nejsme obětí něčeho mimo nás. Nicméně se rádi vymlouváme na něco mimo nás, co může za to a to a my jsme jen dobře to myslící obětí toho něčeho ...


Komu už intuitivně dochází, že takhle to zřejmě nebude, bych doporučila si přečíst rozhovory s Ramanou.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků

cron