Boží království

Re: Boží království

Příspěvekod Trini » stř 01. led 2020 11:40:04

Alaja píše:
viewtopic.php?f=22&t=3726&p=35171#p35171

...
Kritiku má ale Greta snášet dobře. „Zcela upřímně, nevím, jak to dělá, ale většinu času se směje. Považuje to za legrační,“ odhalil.
....

JJ, dostala zajímavou novou hračku...zeměkouli....

V podstatě šíří jen generační nenávist. Nic konstruktivního. Mládež demonstruje v pátek, zřejmě aby nemusela do školy. Proč řaději nedělají hromadné výpravy na sbírání plastového a jiného odpadu -a to v sobotu? :donknow: To by byla konstruktivní demonstrace jiného druhu.

:)
Trini

Poděkoval: 152
Poděkováno: 67-krát v 58 příspěvcích

Příspěvekod Trini » stř 01. led 2020 15:34:43

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:

Spočinutí v "já jsem" je spočinutí v "já jsem", ono i to spočinutí, ve kterém byl původně záměr, je dozráním k poznání skutečnosti.

Při spočinutí v "já jsem" zmizí hranice mezi tím, co si myslíš, že jsi a tím, co si myslíš, že nejsi. Zmizí připoutanost k představě, že něco je špatně, že něco je chyba, že něco není láska. Zmizí připoutanost k představě, že Tvé "já jsem", je něco jiného, kým jsou ve skutečnosti ti dobroseři a zacyklovanci.

Chybu můžeš najít jen v iluzi oddělenosti, jen v iluzorní realitě, kde chybí poznání, kdo jsi, kde chybí vědomí lásky.

Jestli žiješ v realitě, kde je chyba, tak fajn. Je to Tvůj svět, který si Tvá mysl vytváří, máš svobodu ho takový mít.

............................................................................................................................................................................................................

Moc pěkný,
ale tím si jenom potvrdila to, co jsem napsal,
že to nemůžeš pochopit protože jsi zaměřila pozornost....

Ale takhle je to se vším,
dokonce i učení kde se zaměřuje pozornost (viz. Maharadž) nemůžeš pak pochopit,
jen se tím můžeš voblbovat a vytvářet z toho guláš nepochopení....

Zaměření pozornosti je chyba,
PÁČ TÍM (CHYBNÝM) ZAMĚŘENÍM POZORNOSTI ŘÍKÁŠ - ŽE V EXISTENCI JE CHYBA

což je ovšem tvá realita, nikoliv má realita,
já rozhodně nikomu neradím aby zaměřoval pozornost...

V důsledku zaměření pozornosti pak žiješ v realitě, kde je chyba neustále vytěsnována,
takže tvá realita je bezchybná a vytěsněná....

Což je obdoba fetáka, akoráte ten vytěsnuje pomocí drogy, zatímco duchovnák vytěsnuje pomocí zaměření pozornosti

Trini

Příspěvekod Trini » stř 01. led 2020 15:38:55

Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:

Možná si všimneš, že za slovy, která Tě oslovují a voní Ti pravdou, je něco víc. Jako by Tě láska probuzeného zvala k sobě.
Je to něco, kde už nemá hlavní slovo mysl, ale je tu něco hlubšího.

....................................................................................................................................................................................

Jistě,
jenže to "hlubší" je karma a tvý vasány,
tedy "láska k něčemu"

To je jak nabídnout psovi buřta, krávě trávu, midrákovi naději na štěstí...

Tím se ego jen posiluje, páč ego nedělá nic jiného, nežli že se žene za tím, co mu voní....

Toho si ovšem dobroser nevšimne páč je zcela polapen v záměru, cíli a zisku,
s kterým se ztotožnil, takže už ten záměr, cíl a zisk nevidí,
je totiž lapen ve ztotožnění....

Tydle guruovský bláboly nejsou ničím jiným než "cukrem a bičem",
což skvěle funguje na primitivy....

Trini

Příspěvekod Trini » stř 01. led 2020 15:41:02

Vostalpetr píše:

páč ego nedělá nic jiného, nežli že se žene za tím, co mu voní....

:yes:
Trini

Příspěvekod Alaja » stř 01. led 2020 17:19:11

Trini píše:
Alaja píše:
viewtopic.php?f=22&t=3726&p=35171#p35171

...
Kritiku má ale Greta snášet dobře. „Zcela upřímně, nevím, jak to dělá, ale většinu času se směje. Považuje to za legrační,“ odhalil.
....

JJ, dostala zajímavou novou hračku...zeměkouli....

V podstatě šíří jen generační nenávist. Nic konstruktivního. Mládež demonstruje v pátek, zřejmě aby nemusela do školy. Proč řaději nedělají hromadné výpravy na sbírání plastového a jiného odpadu -a to v sobotu? :donknow: To by byla konstruktivní demonstrace jiného druhu.

Svět, o kterém budou chtít rozhodovat duševně nemocní lidé ....čekají nás ty "zajímavé časy"? :netusim:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Alaja

Poděkoval: 217
Poděkováno: 297-krát v 285 příspěvcích

Příspěvekod Trini » stř 01. led 2020 23:22:01

Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
hunberg tvrdí, že je nyní jeho dcera coby aktivistka šťastnější.

....................................................................................................................

To je přece naprosto normální,

každej kdo je psychicky narušenej se aktivismem poněkud srovná,
takhle pěkně se šířilo i křestanství,
právě aktivitou kázání příchodu Božího království,
mnoho psychicky nevyrovnaných to pěkně srovnalo a dalo to smysl jejich životu,
to je ta stará dobrá víra, naděje a láska,
kterou je třeba šířit třeba i mečem...

Svět, o kterém budou chtít rozhodovat duševně nemocní lidé ....čekají nás ty "zajímavé časy"?

...........................................................................................................................................................................
Si nemyslím, tendle svět je plnej "dobroserů" s mesiáškým komplexem,
v podstatě nic nového pod sluncem,
akoráte se ted bude blbnout kvůli globálnímu voteplování na kvadrát,
jakoby nikdy v minulosti nedocházelo ke kolísání teplot, jako kdyby vzduch byl narvanej CO2 k prasknutí,
jako kdyby stále nebyla doba ledová (na polu je led)

Prostě vobvyklá "pakárna"

Trini

Příspěvekod Nic » čtv 02. led 2020 7:32:19

Vostalpetr píše:

Spočinutí v "já jsem" je spočinutí v "já jsem", ono i to spočinutí, ve kterém byl původně záměr, je dozráním k poznání skutečnosti.

Při spočinutí v "já jsem" zmizí hranice mezi tím, co si myslíš, že jsi a tím, co si myslíš, že nejsi. Zmizí připoutanost k představě, že něco je špatně, že něco je chyba, že něco není láska. Zmizí připoutanost k představě, že Tvé "já jsem", je něco jiného, kým jsou ve skutečnosti ti dobroseři a zacyklovanci.

Chybu můžeš najít jen v iluzi oddělenosti, jen v iluzorní realitě, kde chybí poznání, kdo jsi, kde chybí vědomí lásky.

Jestli žiješ v realitě, kde je chyba, tak fajn. Je to Tvůj svět, který si Tvá mysl vytváří, máš svobodu ho takový mít.

............................................................................................................................................................................................................

Moc pěkný,
ale tím si jenom potvrdila to, co jsem napsal,
že to nemůžeš pochopit protože jsi zaměřila pozornost....

Ale takhle je to se vším,
dokonce i učení kde se zaměřuje pozornost (viz. Maharadž) nemůžeš pak pochopit,
jen se tím můžeš voblbovat a vytvářet z toho guláš nepochopení....

Zaměření pozornosti je chyba,
PÁČ TÍM (CHYBNÝM) ZAMĚŘENÍM POZORNOSTI ŘÍKÁŠ - ŽE V EXISTENCI JE CHYBA...

Nádherná úvaha, a teď dávej pozor, jak je to jednoduché.

Jsou zde jen tři slova, která vystihují tajemství veškerého úspěchu a štěstí:

:D :D :D

"Jednota se životem".
(E.Tolle)

V souvislosti s tímhle poznáním se může objevit otázka:

"Jak to udělat? Jak dosáhnout té jednoty se životem?"

:D

Řešením je vhled, který N. Maharadž vyjadřuje slovy:

Bůh je všekonající, džňánin je nekonající

Tedy jinými slovy: "Život je všekonající, ten, kdo poznává pravdu, je nekonající."
Není jiný Bůh, než život.

Uvědomění si téhle skutečnosti, že Tvé tělo ve skutečnosti není od života, od toho všeho, co existuje, odděleno, osvobozuje od iluze, že Ty jsi tím konatelem, který může nebo nemusí být v souladu. Veškerý projev, který tady je, je v režii Boha Tedy jak by Bůh mohl nebýt sám se sebou v souladu?

A sleduj, jak geniálně k tomuhle přivádí Drtikolovo uvědomění:

A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil.

Drtikol si tady uvědomuje, že on není konatelem toho veškerého projevu, který tady je.

Jediné, co je v jeho možnostech, je způsob, jak se na to všechno bude dívat.

Jediné, co je v jeho možnostech je volba: ANO, nebo NE.
Volit ráj, nebo peklo.
Neboť "V pekle hoří všechna vaše NE", jak říká Mistr Eckhart

Může se rozhodnout, že to všechno, co tady zrovna je, všechno se svým projevem bude vnímat v souladu s Bohem, v souladu se životem, jako dobré, jako to, co tady má zrovna být.

Rozhodl se to, co je, nekritizovat, nehanět, neopovrhovat tím.

Zcela logicky neexistuje snad jednodušší cesta do jednoty s tím vším, do jednoty se životem.

Neexistuje jedno-dušší cesta k samadhi.

Abych od uvažování přešel k jistotě, začal jsem o věcech, které mne potkávaly, myslet znovu, oprošťovat a jak já říkám, zapustil jsem to do Jeho Božského Světla. A On mi to vracel objasněné, osvětlené Jeho Moudrostí. Z toho mi přišlo poznání: přestal jsem myslet na Něj a začal jsem myslet Jím, jednat Jím, mluvit Jím. Přestal jsem jít cestou k Němu a rázem jsem se postavil na Jeho stanovisko.

Byla to naprostá katastrofa. Celý svět, celé mé vědění, celé mé já se rozbilo na cimpr campr, že z toho byl úplný otřes, zemětřesení. A tu jsem poznal v okamžiku, jak je to hrozně jednoduché k Němu dojít. Prostě – vyhodit sebe sama, celou dušičku i s tělem, se vším, s myšlenkami, s vůlí, s touhou, plány, se všemi ctnostmi a nectnostmi, hříchy a dobrými skutky – to jest změnit vědomí, přestat mít vědomí lidské, vědomí oddělenosti, dvojnosti a dosadit na trůn Jeho Vědomí. Bůh je stav.

Ten večer, když to přišlo, v okamžiku jsem viděl, poznal, cítil, prožil najednou, co je to Bůh Otec, Bůh Matka, Bůh Syn, Bůh Duch svatý. Byl jsem v tu chvíli všechno najednou. Prožívaje to celé, nejkrásnější přitom bylo, že jsem se na to díval, jako bych stál nad tím vším. A tu jsem poznal, že To, co se dívá na to vše, je ryzí Božství a že Bůh Otec, Matka, Syn a Duch svatý jsou jen vlastnosti Božství, kterými tvoří vše. Tak je to ohromně jednoduché.

Viděl jsem, že není začátku, není konce, není minulosti ani budoucnosti, že je jen věčné T E Ď. – Hříchy se smyly samy sebou. Viděl jsem, že jsem nikdy nehřešil, že to, co jsem považoval za hřích bylo jen moje vědomí, moje myšlenky, mé stanovisko. A smyl jsem karmu. Nebyla. – Byl to blesk, který mě zasáhl. Viděl jsem, že když přestanu myslit osobnostně a dosadím Jeho Vědomí, tak počne sám od sebe Jeho Život a Jeho Vědomí působit. A viděl jsem, co je Boží Chudoba, že v Něm nic není, že v Něm nic nemáme hledat. Nic takového, co se může vymyslit, co se může pociťovat, nýbrž že je Božství onou Příčinou toho všeho a že zůstanu vždy nedotčen vším tím děním, že zůstanu divákem, ať se děje, co se děje.

A tu přišla koruna všeho – totiž že Bůh je stav. Stav naprostého Nic, kteréž je Vše, které Spočívá Samo v Sobě, které Sama Sebe v Sobě poznává. Vše, co jsem nemohl pochopit v evangeliu, v Bhagavad Gítě, vše to se mi ujasnilo. A byl jsem vše a vše jsem žil, právě, že jsem byl absolutní Nic.

A tak vířilo při plném vědomí, při pokuřování viržinčička Poznání. To zaseté sémě začalo růst a žít. A žije dodnes.

F. D.

No a máš po karmě.
Nic

Poděkoval: 70
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Příspěvekod Trini » čtv 02. led 2020 9:44:57

Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:

Nádherná úvaha, a teď dávej pozor, jak je to jednoduché.

.........................................................................................................

Proč bych měl věnovat pozornost tomu,
co jsem dávno vyhodil jako něco nejen nepotřebného ale i nesmyslného ?
Všechny ty hovadiny kterejma se voblbuješ znám,
ale nezajímají mě,
jsou to dobrosernosti....

To zaseté sémě začalo růst a žít. A žije dodnes.

...................................................................................

Každej dostane to, co si uvaří
takovej je zákon karmy....

Mrkev osvícení

https://www.youtube.com/watch?v=33l9i7NCv2Y

Trini

Příspěvekod Trini » čtv 02. led 2020 9:47:33

Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:

Jediné, co je v jeho možnostech je volba: ANO, nebo NE.
Volit ráj, nebo peklo.

......................................................................................................

Na rozdíl vod tebe jsem se nezajímal o popisy Skutečnosti proto, abych se jimi voblboval,

ale proto abych vyházel veškerý guruovský balast,
takže já nahlížím duchovní cestu z nejvyšší úrovně,

takže se rozhodně nedomnívám,

že VĚDOMÍ MÁ V MOŽNOSTECH VOLIT ANO NEBO NE,

to může dělat pouze a jen ego....

(Stejně tak zaměřování pozornosti může opět dělat jen ego, nemluvě o nějakým uvědomění,
to je stejnej bullshit)

Takže si svý popisy "ego sadhány" strč za klobouk...

Trini

Příspěvekod Trini » čtv 02. led 2020 10:16:35

Vostalpetr píše:

Na rozdíl vod tebe jsem se nezajímal o popisy Skutečnosti proto, abych se jimi voblboval,

Ego hledá a hledá a hledá a ono furt nic. Tak co mu zbývá, než si ze slov probuzených vybrat, co se mu líbí, co mu voní :lol: , totálně na tom ulpět a hned je tady osvícené ego, které neustále musí druhým vyprávět, jak to má super a úplně přesně podle oficiálně uznávaných probuzených. :lol: Zcela zapomene, kolik toho muselo vytěsnit ze slov probuzených, aby si mohlo vytvořit ten svůj dementně blažený ráj. :roll: ;)

Vostalpetr píše:
ale proto abych vyházel veškerý guruovský balast,

Já bych zas radila, bud'' se tím vůbec nezabývat anebo nic, ale opravdu nic, z toho, co probuzení říkají, nevytěsnovat. Všechno to přijmout i ty informace, které egu vůbec nevoní.

Trini

Příspěvekod Trini » čtv 02. led 2020 12:52:31

Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:

Já bych zas radila, bud'' se tím vůbec nezabývat anebo nic, ale opravdu nic, z toho, co probuzení říkají, nevytěsnovat. Všechno to přijmout i ty informace, které egu vůbec nevoní.

..........................................................................................................................................................................................

Já se tím nezabývám,

ale když už někdo posedle nevědomně tlačí dle jejich rad na pilu,

udělám mu to samé a zatlačím mu také na pilu...

Prostě vůni proměním ve smrad

a smrad ve vůni, klidně to můžeš nazvat vytěsnováním...

To je ta dualita a tlačit se musí tak dlouho, dokud to člověk nepustí....

Trini

Příspěvekod Trini » čtv 02. led 2020 13:27:58

Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:

A když už někdo vymyslí, že je vše dobré,
tak pak není rozdíl mezi egem a osvícením,
tak proč ještě furt dál preferuje osvícení ?

Je-li vše dobré, pak je dobré preferovat ego,
naprosto stejně jako preferovat osvícení,
pak je stejně dobré konatelství jako wu wei,
je-li vše dobré, tak je i dobré kritizovat boží dílo
proč by to nemělo bejt dobré ?

Páč má Drtikol zmatek v hlavě a nevidí si na špičku vlastního nosu
a zacykloval se do vlastních hloupostí ?

A další vopice to nadšeně vopakují a kritizují kritizování ???

No i to je dobré zacyklování...

Trini

Příspěvekod Trini » čtv 02. led 2020 13:33:19

Vostalpetr píše:

Páč má Drtikol zmatek v hlavě

Podle mne je to relativní. Kdo ví, v jakém stavu (jak hluboce negativním? komunista?) byl Drtikol, než přešel na náboženský pozitivismus. Zřejmě se mu opravdu ulevilo vzhledem k tomu, jak byl na tom předtím. :donknow:

Trini

Příspěvekod Trini » čtv 02. led 2020 17:46:02

Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:

Podle mne je to relativní.

................................................

Já proti tomu zas až tak moc nemám, na pocitovou vyváženost je to ještě jakštakš dobrý,

ale rozhodně bych z toho nedělal to co Jana,
která si z toho dělá potvrzení nějakýho nekonatelství,
zatímco on naprosto jasně říká, že on do toho nemá co kecat a že on začal považovat vše za dobré,
což je naprosto jasné konatelství dokoce i se záměrem, cílem a ziskem...

Zřejmě někteří lidi nevědí co znamená konatelství,
nejspíš si představujou, že když se někdo něco naučí a pak ta činnost mu již jde zcela hladce, páč se mu zautomatizovala, že to není konatelství, což je ovšem spíše problém Lídy,

Jana ta nedokáže pochopit že když se někdo pro něco rozhodne, tak je to konatelství,
asi si přestavuje že konatelství je pouze něco negativního zatímco to její pomatený ANO již
není konatelství...

Trini

Příspěvekod Alaja » čtv 02. led 2020 17:52:20

Mě to už nebaví. :lol:

Už 2 000 let se vykládá, že BK už přichází, že je blízko....a jak to vypadá, tak přichází pouze a leda soukromá egoistická představa ráje....lidé se dál perou, zvířátka navzájem žerou, země se otřásá , oheň spálí i to co prý nehoří, voda každou chvíli něco zaplaví. a vítr to smete na jednu hromadu.. Jo a po BK nikde ani stopy..... :P
Alaja

Příspěvekod Alaja » čtv 02. led 2020 19:57:49

BK...podle jednoho papeže - tropický les v něžných pastelových barvičkách (a s tmavě modrým prastarým cherubínem... nebo nějakým jiným představitelem nebeské vlády)) ....a cesta do BK podle jednoho kardinála - tunel v rudé barvě....
Přílohy
296986_2171638003072_1834539652_n.jpg
296986_2171638003072_1834539652_n.jpg (43.8 KiB) Zobrazeno 164 krát
raj.jpg
1.4.2005......pro znázornění použito upravené foto z internetu...
raj.jpg (85.63 KiB) Zobrazeno 164 krát
Naposledy upravil Alaja dne čtv 02. led 2020 20:45:12, celkově upraveno 2
Alaja

Příspěvekod Alaja » čtv 02. led 2020 20:38:27

A ještě nebe podle 1,5 letého človíčka....30./31.1.2000 kolem 23 hod.....

...bílý prostor a vněm se vznášely barevné tvary - plastová stavebnice pro batolata .....

:meditace:
Přílohy
nebe.jpg
asi takto....pro znázornění použito foto z internetu...
nebe.jpg (29.51 KiB) Zobrazeno 159 krát
Alaja

Příspěvekod Alaja » čtv 02. led 2020 20:49:46

Na naše Nic v nebi čeká PM s JK, na někoho ze středního východu zase prastaří Anunaki... :donknow:

Stačí si jen vybrat vhodné nebe a věřit a věřit a věřit........jak se zdá .... :church:

Tedy...věřit ještě před skonem, pochopitelně....já jsem nejspíš mezidobí mezi životy přečkala také v nějakém nebi, možná to bylo to bájné buddhistické nebe Tušita , neb v něm bylo 33 jakýchsi bohů a bohyň...nebo aspoň princů a princezen, oblečených do nějakých barevných hedvábných šatů s množství šperků na hlavě, na krku, na rukách....možná snad i na nohách :lol:
Alaja

Příspěvekod Nic » pát 03. led 2020 6:51:29

Vostalpetr píše:

Jana ta nedokáže pochopit že když se někdo pro něco rozhodne, tak je to konatelství,
asi si přestavuje že konatelství je pouze něco negativního zatímco to její pomatený ANO již
není konatelství...

Konatelství je vize: "Jsem tím, kdo koná."

Z pohledu osobní mysli koná individualita, která volí, co je pro ni dobré a odmítá, co je zlé.

Z pohledu celistvosti mysli koná jen Bůh (život, přirozenost, láska). Vše, co se objeví, je to, co je dobré, to, co má právě být, všechno je Bůh, všechno je život, není tu nic jiného, než láska, která je sama o sobě dobrá.

A v nejhlubším poznání, které je zcela mimo mysl, se nic neděje.

Vostalpetr píše:

A když už někdo vymyslí, že je vše dobré,
tak pak není rozdíl mezi egem a osvícením,
tak proč ještě furt dál preferuje osvícení ?

Ego je iluze, která nemůže vytvářet žádný rozdíl mezi sebou a něčím jiným, leda v iluzi, ve snu, v představách.

Tvá přirozenost preferuje dobrý život a nepotřebuješ se rozhodovat mezi tím, co máš rád a mezi tím, co nechceš. Tvá přirozenost se nerozhoduje, jde jen ve směru lásky, toho, co máš rád, ve směru dobra. Ego už to trochu komplikuje, protože je stvořeno z připoutanosti k představám, že existuje něco, co je od Tebe odděleno, něco zlého, co není láska. Vytváří se bloky negativních emocí, víry ve zlo, špatnost, vinění a pocitu viny, kdy, co si nadrobíš, musíš si sníst, a tak podvědomě do svého života přitahuješ i to, co nemáš rád, co nechceš.

Je-li vše dobré, pak je dobré preferovat ego,
naprosto stejně jako preferovat osvícení,

Ego je z mého pohledu iluze, ale je možné, že egem nazýváš něco jiného.
A ona i ta představa, že by existence sama o sobě byla něčím jiným, než osvíceným Vědomím, je také iluzí.

pak je stejně dobré konatelství jako wu wei,
je-li vše dobré, tak je i dobré kritizovat boží dílo
proč by to nemělo bejt dobré ?

Tady je zmínka o tom, že i to je dobré. Dokonce i utrpení může být k něčemu dobré, ale jak říká Tolle, potřebuješ ho jen do té doby, dokud nepoznáš, že ho nepotřebuješ.

Páč má Drtikol zmatek v hlavě a nevidí si na špičku vlastního nosu
a zacykloval se do vlastních hloupostí ? A další vopice to nadšeně vopakují a kritizují kritizování ???..

Kritiku kritizování si v tom představuješ Ty. Drtikol jen dospěl k poznání, že kritiku nepotřebuje.

Obrázek
Nic

Příspěvekod Nic » pát 03. led 2020 7:56:42

Alaja píše:Mě to už nebaví. :lol:

Už 2 000 let se vykládá, že BK už přichází, že je blízko....a jak to vypadá, tak přichází pouze a leda soukromá egoistická představa ráje....lidé se dál perou, zvířátka navzájem žerou, země se otřásá , oheň spálí i to co prý nehoří, voda každou chvíli něco zaplaví. a vítr to smete na jednu hromadu.. Jo a po BK nikde ani stopy..... :P

Boží království tady je pořád. To, kým jsi byla, než se ve Vědomí objevila připoutanost k představě, že jsi to smrtelné tělo, to kým budeš, až tělo opustíš, tím jsi i teď a tohle nikdy Boží království neopouští, protože tím Božím královstvím je.

Jak by se smrt mohla dotýkat nesmrtelného?

Právě TEĎ v tomhle okamžiku, když si nic nepředstavuješ a o ničem nepřemýšlíš, je něco špatně?
Nic

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení