Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod armin » ned 17. lis 2019 18:31:32

Alaja píše:Hele, ty jsi pomalu jak některý ženy....co milují agresivní a vůdčí typy mužů a pak si stěžují, že ti muži jsou agresivní a dominantní a že ženy utiskují... :lol:


Já si ale nestěžuji, naopak. Já mám rád dokonce i zvířata - kočky, kocoury, krávy, vlky atd. Dokonce i rostliny, kameny atd. :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod armin » ned 17. lis 2019 18:42:22

Vostalpetr píše:
Takže vem si svý "pocity na ramena a následuj Janu na Poradnu"
třeba se ti ten Ryunin vrátí.....


Vostál už je bohužel také úplně mimo ve svých pochopeních a z toho generovaných radách.
V tomhle se hodně přiblížil Trini.
Evidentně vůbec neporozuměl tomu, co jsem psal, i o tom Ryuninovi a proč jsem to psal.
Možná, podobně jako Trini, jen nechce porozumět (dělá blbýho).
Nebo že by opravdu tak zblbnul?
To se mi nechce věřit vzhledem k jeho jiskrným a vtipným postřehům dříve. A je-li tomu tak, pak by mne zajímalo, co je toho příčinou.
Že by to, co psala Trini, že se musí dostat až do extrému (na dno) a pak teprve změní směr?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Alaja » ned 17. lis 2019 19:27:48

armin píše:
Alaja píše:Hele, ty jsi pomalu jak některý ženy....co milují agresivní a vůdčí typy mužů a pak si stěžují, že ti muži jsou agresivní a dominantní a že ženy utiskují... :lol:


Já si ale nestěžuji, naopak. Já mám rád dokonce i zvířata - kočky, kocoury, krávy, vlky atd. Dokonce i rostliny, kameny atd. :)


Nepovídej....vždyť jsi si přál, aby byly jiné (některé)...aby už nepsaly tak, jak psaly, aby zmlkly.... a pod. :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod armin » ned 17. lis 2019 19:44:15

Alaja píše:
armin píše:
Alaja píše:Hele, ty jsi pomalu jak některý ženy....co milují agresivní a vůdčí typy mužů a pak si stěžují, že ti muži jsou agresivní a dominantní a že ženy utiskují... :lol:


Já si ale nestěžuji, naopak. Já mám rád dokonce i zvířata - kočky, kocoury, krávy, vlky atd. Dokonce i rostliny, kameny atd. :)


Nepovídej....vždyť jsi si přál, aby byly jiné (některé)...aby už nepsaly tak, jak psaly, aby zmlkly.... a pod. :P

To jsem byl ještě trochu nezkušenej a tak mi vadilo psaní Jany, že ředí věcné diskuze svými kolovrátkovými komentáři. Teď už mi to nevadí, zkrátka to nečtu a tak mi dala pokoj. To svědčí o tom, že není zas tak hloupá, jak vypadá.
No a třeba Maríči - tu jsem měl také rád, akorát mi vadily ty její dezinformace o Tomášových.
Nemám rád lži, pomluvy, dezinformace a žvanění. Nikoliv jejich nositele. Pokud mohu, tak se pokouším jim pomoci se toho zbavit. A to je většinou dost marná snaha. Ale čemu jinému věnovat životní energii? Tomu abych byl šťastný, uznávaný, aby druzí věděli, že jsem osvícený (jako se o to snaží třeba Trini) atd.??
Ne to jsou sebestředné motivace a ty mne naštěstí už nedrží :)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Alaja » ned 17. lis 2019 19:55:14

armin píše:To jsem byl ještě trochu nezkušenej

Takže jsi dozrál.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod armin » ned 17. lis 2019 21:08:21

Alaja píše:
armin píše:To jsem byl ještě trochu nezkušenej

Takže jsi dozrál.... :lol:

Spíš zatím zraji.
Od jednoho osvobození k dalšímu osvobození. Od osvícení k hlubšímu osvícení, od poznání k hlubšímu poznání... atd.
Kdo se zastaví (přivlastní si) první osvícení - zamrzne - přivlastní si ho a to poznáš podle toho, jak si je pak zuby nehty hájí :lol:
A to je dost časté. Hladové ego konečně něčeho dosáhlo...
Viz třeba Trini - jak to pak vypadá a jak se to projevuje.
No a co s tím?
Pokusit se nastavit zrcadlo. A to se nesetkává s pozitivními reakcemi :lol:

Přece až budeme umírat - je tak důležité co si o nás druzí myslí?
Není. Někteří si nejspíš myslí (cítí), že ano.
Co je tedy opravdu důležité?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Alaja » ned 17. lis 2019 21:14:50

armin píše:
Alaja píše:
armin píše:To jsem byl ještě trochu nezkušenej

Takže jsi dozrál.... :lol:

Spíš zatím zraji.
Od jednoho osvobození k dalšímu osvobození. Od osvícení k hlubšímu osvícení, od poznání k hlubšímu poznání... atd.
Kdo se zastaví (přivlastní si) první osvícení - zamrzne - přivlastní si ho a to poznáš podle toho, jak si je pak zuby nehty hájí :lol:
A to je dost časté. Hladové ego konečně něčeho dosáhlo...
Viz třeba Trini - jak to pak vypadá a jak se to projevuje.
No a co s tím?
Pokusit se nastavit zrcadlo. A to se nesetkává s pozitivními reakcemi :lol:

Přece až budeme umírat - je tak důležité co si o nás druzí myslí?
Není. Někteří si nejspíš myslí (cítí), že ano.
Co je tedy opravdu důležité?


Nic. Stejně všechno poznání překryje zase povinné zapomnění..... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » ned 17. lis 2019 21:55:40

:idea2:

Matouš 13

Podobenství o pokladu v poli

13/44

Království nebeské je jako poklad ukrytý v poli, který někdo najde a skryje; z radosti nad tím jde, prodá všecko, co má, a koupí to pole.


Podobenství o perle

13/45-46

Anebo je království nebeské, jako když obchodník, který kupuje krásné perly, objeví jednu drahocennou perlu; jde, prodá všecko, co má, a koupí ji.



Podobenství o rybářské síti

13/47-50

Anebo je království nebeské jako sít', která se spustí do moře a zahrne všechno možné; když je plná, vytáhnou ji na břeh, sednou, a co je dobré, vybírají do nádob, co je špatně, vyhazují ven. Tak bude i při skonání věku: vyjdou andělé, oddělí zlé od spravedlivých a hodí je do ohnivé pece; tam bude pláč a skřípění zubů.


O nových a starých pokladech

13/51-52

"Pochopili jste to všecko?" Odpověděli: "Ano." A on jim řekl: "Proto každý zákoník, který se stal učedníkem království nebeského, je jako hospodář, který vynáší ze svého pokladu nové i staré."

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » ned 17. lis 2019 22:19:55

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Evidentně vůbec neporozuměl tomu, co jsem psal, i o tom Ryuninovi a proč jsem to psal.

..........................................................................................................................................................................

Ty už začínáš bejt docela silně na tom jak ta Jana,
tý chudince taky nikdo nerozumí ....

Ted už jenom zbejvá že bys nás měl začít kritizovat za to, že tě kritizujeme,
a přitom ty nám chceš vlastně jen pomoci a my si toho nevážíme....

Na to by sis měl nejlépe vytáhnout nákej dobrej citát od Tomáše,
a alespon dvěstěkrát nám ho sem napsat abychom mu porozuměli....

Kdybys případně kápnul na něco lepšího,
tak děj vědět,
ale jinak "Nashledanou v lepších časech"


;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » pon 18. lis 2019 9:04:50

Alaja píše:
Eva Nada píše:A co to je? Bo už se mi tady taky nechce. Stačilo.


viewtopic.php?f=22&t=3961&p=26059&hilit=tu%C5%A1ita#p26059

...Dle nejstarších škol probíhá život každého samjaksambuddhy a jeho cesta k osvícení podle předem daných pravidel. Před dosažením probuzení se samjaksambuddhové nazývají bódhisattvové, což jsou podle původního učení taktéž obyčejné bytosti, které v dávném věku před jiným samjaksambuddhou učinili slib, že jednoho dne uskuteční nejvyšší dokonalé osvícení, aby tak pomohli jiným bytostem najít cestu ke svobodě. Pokaždé, když bódhisattva nahromadí dostatečný počet zásluh, narodí se v nebeském světě zvaném Tušita, kde čeká na příhodnou chvíli, aby se zrodil jako člověk a realizoval tak konečný cíl své cesty. Ve svém posledním lidském zrození má dostatek moudrosti a vytrvalosti k tomu, aby byl schopen realizovat osvícení bez pomoci učitele. Po svém probuzení stráví zbytek života šířením nově objeveného učení. V okamžiku své smrti pak vstoupí do parinirvány. Vstupem do parinirvány je označována smrt každé plně probuzené bytosti, mysl i tělo se rozpadnou, aniž by došlo k novému zrození a je tak plně realizována absolutní pravda (nirvána).....



Podle Nisargadatty se člověk narodí, protože je zde přání narodit se. To má logiku. Ale když je tady, padne závoj zapomnění, a tak je obvykle nespokojený, to přece vůbec nechtěl, co tady prožívá atd. atd. Chtěl by to mít holt úplně jinak a "to jinak" začne nazývat štěstí.


Někteří jsou ze začátku jen trochu zmatení, než jim dojde, že se tady zřejmě narodit chtěli. Asi je lepší si myslet, to jsem byl pěknej vůl, že jsem se chtěl tady narodit :lol: , než se cítit jako obět', že mne sem něco nedobrého poslalo, donutilo mne, abych se zrodil. Ještě snad horší je si myslet, že jsem tady jaksi za trest, protože jsem špatný a nezralý, a proto mě čekají miliony zrozeni, ve kterých musím trpě a zrát, než se mi podaří se z toho dostat ven. :?

Paprsek Univerzálního vědomi/Nadjá se spojil s tělem, s kterým se může více či méhě identifikovat, a příběhy mohou začít. :)

Univerzální vědomí/Nadjá si hraje na nespokojenost nebo osvícení, a nic pro něj z toho nemá výhodu. I když si může hrát i na to, že něco výhodu má. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » pon 18. lis 2019 9:21:21

Trini píše:
Podle Nisargadatty se člověk narodí, protože je zde přání narodit se.


P.S. Asi by nebylo na škodu prozkoumat své podvědomí, kde to přání, proč se chtít narodit, je skryté. Třeba touha zažít být bohatý, slavný, mocný, obdivovaný, úspěšný atd.. K tomu bude potřeba zřejmě hodně zrozeních - povětšinou se musí hrát role těch ne-bohatých, ne-mocných, ne-slavných, ne-obdivovaných, kteří jsou ke splnění toho přání nutní :roll: - než se to všechno prostřídá. :lol:

Když se v podvědomí to přání najde, tak je možné se ho vzdát. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Alaja » pon 18. lis 2019 10:01:42

Trini píše:
Trini píše:
Podle Nisargadatty se člověk narodí, protože je zde přání narodit se.


P.S. Asi by nebylo na škodu prozkoumat své podvědomí, kde to přání, proč se chtít narodit, je skryté. Třeba touha zažít být bohatý, slavný, mocný, obdivovaný, úspěšný atd.. K tomu bude potřeba zřejmě hodně zrozeních - povětšinou se musí hrát role těch ne-bohatých, ne-mocných, ne-slavných, ne-obdivovaných, kteří jsou ke splnění toho přání nutní :roll: - než se to všechno prostřídá. :lol:

Když se v podvědomí to přání najde, tak je možné se ho vzdát. ;)

:)


Já fakt stále nevím, proč tu jsem. Sice mi indicie naznačují, že jsem tu o své vůli, ale nějak se mi tomu nechce věřit.... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » pon 18. lis 2019 10:34:07

Alaja píše:
Trini píše:
Trini píše:
Podle Nisargadatty se člověk narodí, protože je zde přání narodit se.


P.S. Asi by nebylo na škodu prozkoumat své podvědomí, kde to přání, proč se chtít narodit, je skryté. Třeba touha zažít být bohatý, slavný, mocný, obdivovaný, úspěšný atd.. K tomu bude potřeba zřejmě hodně zrozeních - povětšinou se musí hrát role těch ne-bohatých, ne-mocných, ne-slavných, ne-obdivovaných, kteří jsou ke splnění toho přání nutní :roll: - než se to všechno prostřídá. :lol:

Když se v podvědomí to přání najde, tak je možné se ho vzdát. ;)

:)


Já fakt stále nevím, proč tu jsem. Sice mi indicie naznačují, že jsem tu o své vůli, ale nějak se mi tomu nechce věřit.... :lol:


No, když to nejsou ta obvyklá přání, jak jsou uvedena nahoře, tak to taky může být jen na několik zrozeních na zemi nebo jen na jedno. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » pon 18. lis 2019 10:41:11

Trini píše:
Alaja píše:Já fakt stále nevím, proč tu jsem. Sice mi indicie naznačují, že jsem tu o své vůli, ale nějak se mi tomu nechce věřit.... :lol:


No, když to nejsou ta obvyklá přání, jak jsou uvedena nahoře, tak to taky může být jen na několik zrozeních na zemi nebo jen na jedno. ;)

:)


P.S. Teda pokud se neuvízne. Přijde se sem s určitým přáním, kterému by stačilo jen jedno zrození, ale dojde k polapení v té energetické "síti" těch obvyklých přání většiny bytostí a už se jede na obdiv, bohatství, moc, slávu atd. :lol: (tedy stála reinkarnace na zemi :roll: ).

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » pon 18. lis 2019 11:06:53

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Anebo je království nebeské, jako když obchodník, který kupuje krásné perly, objeví jednu drahocennou perlu; jde, prodá všecko, co má, a koupí ji.

.....................................................................................................................................................................................................

Ten Ježíš taky mluví jak troglodyt,
to Mahariši, když popisuje stav KONCENTRACE používá srozumitelnějšího příměru krávy co se žene za zelenou trávou,
bohužel 99,9% mistrů si neuvědomuje fakt, že pomocí koncentrace si takto každý vytvoří zákonitě spásonosnou vasánu, kterou už pak není možno rozpustit, nebot si ji již nejsou schopni uvědomit,

a tak :

Mahariši vyleze na Arunačálu,

Ježíš vyleze na kříž

Budha vyleze na Supí vrch

Osho nakoupí roysroyse a kritizuje vlády

Sai Baba začne kouzlit prsteny

Maharadž (a tisíce dlaších Moojiů) začnou pořádat satsangy

což není nic jiného než právě ta jejich spásonosná vasána co je nadále ovládá...


Aspon že ten Mahariši věděl na rozdíl od jiných,
že silou Já je ticho,
a neblbnul druhé až tak moc nevědomě "silou slova" která je vždy postavena na víře, naději a lásce...


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » pon 18. lis 2019 11:09:25

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Já fakt stále nevím, proč tu jsem.

.........................................................

Slyšel jsem pár dobrých odpovědí na tento problém,
jsou ovšem paradoxní :

((za sebe říkám, že "když to nevíš, tak pak to víš správně"))

Renz říká že "jsi tady proto, protože zde nemůžeš nebejt"

a Hendruk říká, že tím, že se" dokonalý Bůh omezí a stane se nedokonalým se tak stává ještě dokonalejším"


PS.

Já hovořím o egu, Renz o UV a Hendruk o V


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Alaja » pon 18. lis 2019 11:45:58

A vůbec, Nebe je tady u nás....a je tam pusto a prázdno, jen vítr tam ševelí v listech stromů....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » pon 18. lis 2019 12:16:12

Trini píše::idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Já fakt stále nevím, proč tu jsem.

.........................................................

Slyšel jsem pár dobrých odpovědí na tento problém,
jsou ovšem paradoxní :

((za sebe říkám, že "když to nevíš, tak pak to víš správně"))

Renz říká že "jsi tady proto, protože zde nemůžeš nebejt"

a Hendruk říká, že tím, že se" dokonalý Bůh omezí a stane se nedokonalým se tak stává ještě dokonalejším"


PS.

Já hovořím o egu, Renz o UV a Hendruk o V


:)


Jo, to jsou dobrá vysvětlení o existenci projevu. Že není možné být neustále mimo projev. To je jasné.

Ale jiná otázka je, jak se dostat do jiných oblastí projevu - nebot' jak říká Ježíš: V domě mého otce je mnoho příbytků.
Jak se dostat ze Země lomcované válkami, přírodními katastrofami, věčným bojem o moc, mamon atd. do trochu klidnějších a mírumilovnějších oblastí. :? Inkarnovat se někde jinde než na Zemi.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » pon 18. lis 2019 12:31:10

Trini píše:Jo, to jsou dobrá vysvětlení o existenci projevu. Že není možné být neustále mimo projev. To je jasné.

Ale jiná otázka je, jak se dostat do jiných oblastí projevu - nebot' jak říká Ježíš: V domě mého otce je mnoho příbytků.
Jak se dostat ze Země lomcované válkami, přírodními katastrofami, věčným bojem o moc, mamon atd. do trochu klidnějších a mírumilovnějších oblastí. :? Inkarnovat se někde jinde než na Zemi.

:)


P.S. Ale většiny lidí se to netýká. Ti jsou rádi na Zemi.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Nic » pon 18. lis 2019 12:42:55

Trini píše:
Podle Nisargadatty se člověk narodí, protože je zde přání narodit se. To má logiku. Ale když je tady, padne závoj zapomnění, a tak je obvykle nespokojený, to přece vůbec nechtěl, co tady prožívá atd. atd. Chtěl by to mít holt úplně jinak a "to jinak" začne nazývat štěstí.


Někteří jsou ze začátku jen trochu zmatení, než jim dojde, že se tady zřejmě narodit chtěli. Asi je lepší si myslet, to jsem byl pěknej vůl, že jsem se chtěl tady narodit :lol: , než se cítit jako obět', že mne sem něco nedobrého poslalo, donutilo mne, abych se zrodil. Ještě snad horší je si myslet, že jsem tady jaksi za trest, protože jsem špatný a nezralý, a proto mě čekají miliony zrozeni, ve kterých musím trpě a zrát, než se mi podaří se z toho dostat ven. :?

:)


Probuzení do skutečného sebepoznání je koncem vinění sebe natož kohokoliv druhého.

V mém světě se nikdo nenarodil a nikdo neumírá. Někteří lidé se vydají na cestu a vrátí se zpět, jiní nikdy neodejdou. Jaký rozdíl to činí, dokud cestují v snových zemích, zabraní do svého vlastního snu?

Důležité je se pouze probudit.

N. Maharaj
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 120 návštevníků

cron