Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » ned 10. lis 2019 14:21:32

Nic píše:A s připoutaností k filtru mysli, tedy s připoutaností k představě o tom, co si myslíme, že víme, se namísto radosti, že JSI, JSEM, JSME, na místo Lásky, kterou tahle celá existence je, namísto radosti a štěstí, může zase objevit špekulování, pomlouvání, vinění, odmítání, nesnášení... prostě všechno možné.



A taková nesnášenlivá mysl pak maže a banuje to, co odmítá.
Jo, to všichni moc dobře známe z Poradny. A tak si povídáme tady, kde to jde, a ta nesnášenlivá mysl sem za námi dolejzá. :roll: :lol:

;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » ned 10. lis 2019 17:23:59

:idea2:
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
A s připoutaností k filtru mysli, tedy s připoutaností k představě o tom, co si myslíme, že víme, se namísto radosti, že JSI, JSEM, JSME, na místo Lásky, kterou tahle celá existence je, namísto radosti a štěstí, může zase objevit špekulování, pomlouvání, vinění, odmítání, nesnášení... prostě všechno možné.

.................................................................................................................................................................................................

Tak to si tedy ještě zašpekuluji,
ani ne snad kvůli Janě, ale kvůli mistru Eckhartovi,
který v traktátu o vyprázdněnosti na konci říká, že nejrychlejší cesta k bohu je UTRPENÍ,

což je taková voblíbená katolická poučka, tak tedy :

Utrpení je spontánní pocitová KONCENTRACE a pokud člověk zaměřuje svou pozornost na pocit utrpení,
dojde takto poměrně rychle k sjednocení mysli, tudíž dochází spontánně k přeměně pocitu,
a ze stavu utrpení vzniká stav lásky díky tomu, že došlo k sjednocení mysli...

Je to nepochybně povznášející stav našeho bytí,
ale je to stále ego, jen je to štastný ego,
který ovšem neustále zůstává v rozporu s tím zlým nebožským světem plný dábla,
to je asi tak maximum co lze očekávat od křestanství,
to pak jeden jen povznešeně blábolí : "Bože odpust jim nebot nevědí co činí"
a sám se cítí nezranitelný zatímco ti ostatní jsou posedlí dáblem...

Je lépe se takovýmto stavům vyhnout,
páč když už je člověk takto oblbnut pocity, je těžké se toho zbavit a pustit to,
a takto postoupit dále ke stavu osvícení....

Přirozený stav ega ovšem není štastné ego, nýbrž klidné (spokojené) ego,
nebot v klidu je latetně obsažena blaženost, zatímco ve štěstí je latentně obsaženo neštěstí,
většinou si ovšem z dětství pamatujeme pocit štěstí, nebot to je "novinka"
zatímco klid je přirozenost, tedy "stará vesta"

Tak asi tak k tomu "pocitářskýmu" blbnutí s utrpením a láskou jak to předvádí křstanství...

Ještě zopakuji, píšu to kvůli Mistru Eckhartovi a ne kvůli pomatené Janě,
ta z toho stejně jen vyrobí guláš pitomostí, páč je "štastná"
a proto nemůže pochopit, že to nemá nic společnýho s osvícením....


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » ned 10. lis 2019 17:34:34

Vostalpetr píše:Přirozený stav ega ovšem není štastné ego, nýbrž klidné (spokojené) ego,
nebot v klidu je latetně obsažena blaženost, zatímco ve štěstí je latentně obsaženo neštěstí,
většinou si ovšem z dětství pamatujeme pocit štěstí, nebot to je "novinka"
zatímco klid je přirozenost, tedy "stará vesta"



:thumb: Přesně.
Já ten klid nazývám tichou blažeností. "Neutrální stav", jak to označil Ramana.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » ned 10. lis 2019 17:40:54

Vostalpetr píše:
to pak jeden jen povznešeně blábolí : "Bože odpust jim nebot nevědí co činí"
a sám se cítí nezranitelný zatímco ti ostatní jsou posedlí dáblem...



Takhle Ježíšova slova nevnímám. Naopak byl velmi zranitelný, nebot' jeho srdce bylo zcela otevřené. Vystavit se zranitelnosti vyžaduje velkou sílu a odvahu...a opravdovou, skutečnou lásku.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Alaja » ned 10. lis 2019 18:09:36

Ještě že mám tu kočičí bandu na zahradě, ta mi nic o náboženství nevykládá.... :lol:

Jak píšete o vybavení kostelů či chrámů....tak kdysi v mládí, když jsem na tom slavném výletě v první třídě zůstala sama v chrámu sv. Víta, tak za to mohly ty svaté obrázečky na prodejním pultíku. Byly malé - asi tak 4 x 8 cm, ale zato krásně barevné, plné pozlátka....leskly se a třpytily....no, na takové lesklé cetky jsem byla už od narození....tak jsem tam dlouho civěla na tu krásu a litovala, že nemám žádné peníze, abych si nějaký mohla koupit a donést domů, třeba jako záložku do knížky.... :lol:
No a podobné je to asi s ostatními náboženstvími....samá socha, samá výrazná barvička, samé pozlátko - vypadá to pak velmi krásně a přitažlivě.
Jak jsem se v knihách o historii poučila, tak takové krásné barevné věci používaly i stará, dávno zaniklá náboženství - Egypt, Mezopotámie, Peru, Mexiko a podobně. I Knihy o Krišnovi jsou plné barevných lesklých obrázků..... :lol:

Prostě je to barevná a lesklá náboženská reklama, protože popis toho, o co vlastně v náboženství jde (ovšem na té úplně poslední pozici), by vůbec nikoho nezaujal - jakýsi prázdný prostor, co svítí i bez vnějšího osvětlení - to skoro nikoho nezajímá, ani tady.....natož mezi prostým nevzdělaným lidem....

:P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Alaja » ned 10. lis 2019 18:14:20

Trini píše:
Vostalpetr píše:
to pak jeden jen povznešeně blábolí : "Bože odpust jim nebot nevědí co činí"
a sám se cítí nezranitelný zatímco ti ostatní jsou posedlí dáblem...



Takhle Ježíšova slova nevnímám. Naopak byl velmi zranitelný, nebot' jeho srdce bylo zcela otevřené. Vystavit se zranitelnosti vyžaduje velkou sílu a odvahu...a opravdovou, skutečnou lásku.

:)


Hmm, a co to vyhánění zlých duchů z nějakých lidí a zahánění je do stáda prasat a ta prasata pak zahnat na skálu, aby z ní spadla a zabila se ( ta prasata) - vždyť to byla přímo jatka, jak k tomu ta prasata přišla, za co si to zasloužila?

:donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Alaja » ned 10. lis 2019 18:17:47

Trini píše:
Eva Nada píše: ne-li stejně s Janou, Petr vše shrnuje na hromadu hoven, Jana


Sakra, že jsi ji jmenovala. Už ji sem ten přismrádlý démonek zase nahnal. :roll:


O kom se mluvívá, nedaleko bývá, praví nějaké lidové přísloví.... :lol: :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Alaja » ned 10. lis 2019 18:23:48

Trini píše::)
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
k Petrovi.... mě jeho projev taky nevyhovuje, mírně řečeno


...........................................................................................................
Ta moje reakce taky nebyla určena tobě nebo Miroslavovi nebo Nic,

ale Petře a Polině,

ale mohlo mě napadnout,
že katolický potrhlí moderátoři se hnedka přiběhnou voblbovat svými svatými pocity,
takže když tak si běžte se svým svatým harampádím zase na Poradnu,
případně ještě někam jinak (mírně řečeno)


:)



Mě sice jako nemluvně pokřtili, ale jako křesťan se kvůli tomu necítím... :lol:
Nepatřím k žádnému náboženství.

Nejblíž by se k tomu mému poznání dal ale najít buddhismus, ale to by musel být očesán o všechny své bohy, démony a pozlátka sv. guru...... :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » ned 10. lis 2019 19:02:39

Alaja píše:
Hmm, a co to vyhánění zlých duchů z nějakých lidí a zahánění je do stáda prasat a ta prasata pak zahnat na skálu, aby z ní spadla a zabila se ( ta prasata) - vždyť to byla přímo jatka, jak k tomu ta prasata přišla, za co si to zasloužila?

:donknow:


Jo, zřejmě je lepší, aby si prasata počkala na opravdová jatka, než aby spadla ze skály. To by se jim jistě líbilo mnohem víc. :lol:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » ned 10. lis 2019 19:10:20

Trini píše:
Alaja píše:
Hmm, a co to vyhánění zlých duchů z nějakých lidí a zahánění je do stáda prasat a ta prasata pak zahnat na skálu, aby z ní spadla a zabila se ( ta prasata) - vždyť to byla přímo jatka, jak k tomu ta prasata přišla, za co si to zasloužila?

:donknow:


Jo, zřejmě je lepší, aby si prasata počkala na opravdová jatka, než aby spadla ze skály. To by se jim jistě líbilo mnohem víc. :lol:


P.S. Vždyt'' ho taky hned žádali, aby šel jinam, protože přišli o vepřové. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Alaja » ned 10. lis 2019 19:12:10

Trini píše:
Alaja píše:
Hmm, a co to vyhánění zlých duchů z nějakých lidí a zahánění je do stáda prasat a ta prasata pak zahnat na skálu, aby z ní spadla a zabila se ( ta prasata) - vždyť to byla přímo jatka, jak k tomu ta prasata přišla, za co si to zasloužila?

:donknow:


Jo, zřejmě je lepší, aby si prasata počkala na opravdová jatka, než aby spadla ze skály. To by se jim jistě líbilo mnohem víc. :lol:


No jo...
Ale je pravda, že židé vepřové nejedli. Takže prasata chovali jen kvůli Římanům a těm, co měli jinou víru....

Takže Ježíš vlastně znehodnotil potravu pro místní římskou legii... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » ned 10. lis 2019 19:14:41

Alaja píše:Ještě že mám tu kočičí bandu na zahradě, ta mi nic o náboženství nevykládá.... :lol:



Bud' ráda, že jsi narozená v dnešní době. Dříve by tě za tu nechut' k náboženství upálili jako čarodějnici. A Ježíše ukřižovali.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Alaja » ned 10. lis 2019 19:39:16

Trini píše:
Alaja píše:Ještě že mám tu kočičí bandu na zahradě, ta mi nic o náboženství nevykládá.... :lol:



Bud' ráda, že jsi narozená v dnešní době. Dříve by tě za tu nechut' k náboženství upálili jako čarodějnici. A Ježíše ukřižovali.


Jsem opravdu ráda...

Jestli mohu věřit tomu, co jsem kdysi zahlédla při tom svém jediném holotropku, tak jsem se náboženstvím zabývala kdysi dost
Bílá pyramida kdesi...ve stř. Americe....tam jsem stála na vrcholku a dívala se do dálky....a byla jsem chlap...asi mayové...
Bazének u Tadž Mahálu...tam jsem seděla na obrubníku a brečela kvůli někomu, kdo navždy odešel....nejspíš islám....
Nějaký vnitřek tmavého kamenného chrámu....tam jsem tančila nějaký indický obřadní tanec, snad oddissi.......asi k oslavě krišny....hinduismus....
A pak se tam ještě mihnul nějaký zářící šestiúhelník, snad to mělo spojitost se židovstvím....
Jo a pak tu máme ještě tu moji klinickou smrt v mládí...tam jsem měla co do činění s....asi...buddhistickým nebem Tušita....

:donknow:

Takže už to mám dávno za sebou..... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod armin » ned 10. lis 2019 19:47:25

Jednou mi paní Tomášová, když se děsila, kolik výtisků knihy "Za čas a prostor" se udělalo a všude v Jílovém byly balíky s knihami, jsem jí řekl: "To se všechno určitě prodá", řekla: "Ano tak to bude, když to říkáš, ty máš sílu slova".
Jindy zase Martinovi, který ji podobně utěšoval v nějakém světském problému, řekla "Škoda, že nemáš sílu slova"
Já jsem ji neutěšoval, mně to bylo jasné. Nikoho neutěšuji, pokud to co říkám nevidím jasně, tak to neříkám. Nemám rád milosrdné lži.
No a stále nevím, co to je "síla slova". Nezeptal jsem se tehdy, bohužel.
Nicméně pozoruji, že třeba tady napíšu krátký komentář a Vostál vstane z mrtvých a začne vysvětlovat atd. a rozvine se následně výživná diskuze k věci.
Když jsem psal Maríči na její web a o Maríči na web svůj- zrušila následně svoje pomlouvačné stránky o Tomášových a tomášovcích.
Ryunin mi poslal na poradně SZ a začali jsme spolu tedy komunikovat mailem. Po několika našich mailech (pozitivně laděných) zřejmě něco pochopil a přestal pokračovat v mailování a dokonce i v psaní na poradnu.

Možná tyto efekty mohou nějak souviset s tou "silou slova"
Nevíte někdo, co tím může být přesně míněno?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » ned 10. lis 2019 19:50:44

Alaja píše:Jestli mohu věřit tomu, co jsem kdysi zahlédla při tom svém jediném holotropku, tak jsem se náboženstvím zabývala kdysi dost
Bílá pyramida kdesi...ve stř. Americe....tam jsem stála na vrcholku a dívala se do dálky....a byla jsem chlap...asi mayové...
Bazének u Tadž Mahálu...tam jsem seděla na obrubníku a brečela kvůli někomu, kdo navždy odešel....nejspíš islám....
Nějaký vnitřek tmavého kamenného chrámu....tam jsem tančila nějaký indický obřadní tanec, snad oddissi.......asi k oslavě krišny....hinduismus....
A pak se tam ještě mihnul nějaký zářící šestiúhelník, snad to mělo spojitost se židovstvím....
Jo a pak tu máme ještě tu moji klinickou smrt v mládí...tam jsem měla co do činění s....asi...buddhistickým nebem Tušita....



No, vidíš, jak ti bylo s náboženstvím dobře. :lol:

Moje vzpomínky tak růžové nejsou. Zřejmě jsem byla vždy velmi svobodomyslná, než abych se mohla oddat nějakému náboženství. :donknow:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » ned 10. lis 2019 19:57:49

armin píše:Jednou mi paní Tomášová, když se děsila, kolik výtisků knihy "Za čas a prostor" se udělalo a všude v Jílovém byly balíky s knihami, jsem jí řekl: "To se všechno určitě prodá", řekla: "Ano tak to bude, když to říkáš, ty máš sílu slova".
Jindy zase Martinovi, který ji podobně utěšoval v nějakém světském problému, řekla "Škoda, že nemáš sílu slova"
Já jsem ji neutěšoval, mně to bylo jasné. Nikoho neutěšuji, pokud to co říkám nevidím jasně, tak to neříkám. Nemám rád milosrdné lži.
No a stále nevím, co to je "síla slova". Nezeptal jsem se tehdy, bohužel.


Ty to fakt nevíš?


armin píše:Nicméně pozoruji, že třeba tady napíšu krátký komentář a Vostál vstane z mrtvých a začne vysvětlovat atd.


Máš tendenci se hodně přecenovat. Jestli si kdy tu sílu měl, tak se už vytratila. Jeden důvod je právě to sebe-přecenování.

:)

P.S. Vostalpetr tady píše průběžně pořád. Jestli sis nevšiml, tak ty jsi reagoval na něho a ne obráceně. On totiž reagoval na to, co jsem napsala já. Ptal se, jestli chci znát jeho názor. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » ned 10. lis 2019 20:05:58

:)
Od Vostalpetra:

Vostalpetr píše:
Takhle Ježíšova slova nevnímám. Naopak byl velmi zranitelný, nebot' jeho srdce bylo zcela otevřené. Vystavit se zranitelnosti vyžaduje velkou sílu a odvahu...a opravdovou, skutečnou lásku.

.............................................................................................................................................................................................
Ale to co píšu je popis otevřené srdeční čakry,
ale jenom jí,
nic víc tam není,
je tam soucit s těmi nevědomými chudáky a zároven pevná jistota v sebe sama a lásku...

Pro mě je ovšem soucit něco negativního, páč je to pocit s nímž se ztotožnuji...

Prostě tam chybí otevřené další čakry, hlavně 6 a 7 a vzájemné spojení těchto vyšších čaker,
proto to ukřižování taky svádí na ty nevědomé a neuvědomuje si,
že sklízí to co zasel,
tedy že to co vyslal to se mu vrátilo....

Tedy jednoduše řečeno, být dobroser a být neutrální to jsou dvě zcela různé polohy či úrovně,
jaký dobro kdo vyšle, takové se mu vrátí,
prostě mu to svině a zmije pěkně naložili .....


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Alaja » ned 10. lis 2019 20:06:56

U toho z holotropka opravdu nevím. Třeba to byla jen asociace s právě hranou hudbou.....
No a u toho nebe - tam jsem hledala nějaké vysvětlení o co šlo snad 40 - 50 let.....než jsem díky netu našla nějaké informace o tom nebi Tušita (to na to, co jsem viděla, docela pasovalo).... :lol:


Ale i kdyby to byly jen asociace, tak jsem zahlédla zcela unikátní výjevy, které jsem předtím a i po tom nikde takto neviděla... :donknow:
Jen nedávno...zmínka, že při stavění silnice rozbourali malou bílou pyramidu....tanec jedné asijské dívky...
Přílohy
372851-free1-y910l.jpg
372851-free1-y910l.jpg (87.77 KiB) Zobrazeno 6415 krát
Sarmila Rai.png
mayan a  vize.jpg
Naposledy upravil Alaja dne ned 10. lis 2019 20:43:27, celkově upraveno 3
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Alaja » ned 10. lis 2019 20:19:52

armin píše:Možná tyto efekty mohou nějak souviset s tou "silou slova"
Nevíte někdo, co tím může být přesně míněno?

Že si to nevygůglíš... :lol: Na netu je na toto téma napsané více než dost. :D
Jo - a jistě víš, čemu se říká Sedmá velmoc..... ;)
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Království nebeské podle Jana Křtitele a Ježíše

Příspěvekod Trini » ned 10. lis 2019 20:24:54

Vostalpetr píše:proto to ukřižování taky svádí na ty nevědomé a neuvědomuje si,


To si snad myslí Jana, že za to mohl dav.

Ale Ježíš to na nikoho nesvádí. On věděl už dávno, do čeho jde a že ho ukřižujou. Měl tak obrovskou sílu a odvahu, že do toho přesto šel. Já bych to nedokázala. Utekla bych. :?

Podle mne splnil určitý úkol, který si naplánoval, než se tady inkarnoval. Z povrchního pohledu by mi mohlo připadat, že šlo o náboženství, ale to jen proto, že tenkrát bylo pro lidi - pro většinu Židů je to zřejmě dodnes - náboženství alfa a omega jejich života. A tomu se Ježíš samozřejmě musel přizpůsobit (jinak by ho zklividovali okamžitě :? ) a přesto říkat zcela něco jiného, než stálo v židovské bibli. Bylo mu jasné, že kněží a farizejové nemohou nikdy jeho slova akceptovat.

Vidím prostě Ježíše po svém, ale nikdy bych to nikomu nevnucovala. Obvykle o tom ani nemluvím.

Takže když ho vidíš jako "dobrosera", ok. Zřejmě to má pro tebe nějaký smysl. :lol:

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 21 návštevníků

cron