Síla slova

Re: Síla slova

Příspěvekod Alaja » ned 01. pro 2019 17:59:58



Vždyť to píšu - nezvládáš ani základní počty...jen tu papouškuješ...a chybně...

Smrt mysli je jen alegorie, znamená to totiž jen to, že začátečníci v duchovním bádání musí pouze zklidnit své myšlenky, nikoli zabít mysl....tu mysl budou pak, jako pokročilí, potřebovat ještě víc než předtím... :P
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod Trini » ned 01. pro 2019 18:05:42

:lol:
No jo, univerzální Vědomí si v Janě holt pořádně zablbne.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod Alaja » ned 01. pro 2019 18:21:23




Nakoukla jsem přečetla několik řádků a vzdala to....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod Nic » ned 01. pro 2019 19:14:47

Alaja píše:



Nakoukla jsem přečetla několik řádků a vzdala to....


Nisargadatta Maharaj na to konec konců často upozorňoval, že málo komu bude jasné, o čem mluví.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod Alaja » ned 01. pro 2019 19:51:19

Nic píše:
Alaja píše:

Nakoukla jsem přečetla několik řádků a vzdala to....

Nisargadatta Maharaj na to konec konců často upozorňoval, že málo komu bude jasné, o čem mluví.


Já měla na myslí jeho tvrzení, že bez žijícího mistra to To nelze najít,....nevím, co jsi si myslela ty... :donknow:

Přečetla jsem opravdu jen pár prvních řádků... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod armin » ned 01. pro 2019 20:13:03

armin píše:
Trini píše:
armin píše:Takže v mém případě píšeš více o sobě než o mně.


Tak se zamysli nad tím, jestli ty všechny nesmysly, které o mně píšeš, nemají spíš něco společného s tebou. ;)

:)


Co konkrétně považuješ za nesmysl?

???
Nebo jen tak plácáš, abys měla poslední slovo a nevíš co na jasnou otázku odpovědět?
Nevíš. Protože jsem žádné nesmysly o tobě nenapsal.

Příčinou asi bude to, co ty obvykle říkáš, že "nemůžeš jinak"
Zřejmě soudíš podle sebe, protože já mám zkušenost, že lidé opravdu mohou jinak. I ty.
Stačí chtít a nebát se se změnit.
:)
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod Trini » ned 01. pro 2019 21:32:42

armin píše:
armin píše:
Trini píše:
Tak se zamysli nad tím, jestli ty všechny nesmysly, které o mně píšeš, nemají spíš něco společného s tebou. ;)

:)


Co konkrétně považuješ za nesmysl?

???
Nebo jen tak plácáš, abys měla poslední slovo a nevíš co na jasnou otázku odpovědět?
Nevíš. Protože jsem žádné nesmysly o tobě nenapsal.

Příčinou asi bude to, co ty obvykle říkáš, že "nemůžeš jinak"
Zřejmě soudíš podle sebe, protože já mám zkušenost, že lidé opravdu mohou jinak. I ty.
Stačí chtít a nebát se se změnit.
:)


:lol:
Když máš pocit, že máš něco změnit, tak to změn.

Já ten pocit nemám, všechno je, jak má být, tudíž perfektní.

:)
Naposledy upravil Trini dne ned 01. pro 2019 21:48:10, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod Trini » ned 01. pro 2019 21:46:55

Alaja píše:
Nic píše:Není co promíjet, Alajo, Nisargadatta Maharaj na to konec konců často upozorňoval, že málo komu bude jasné, o čem mluví.

Já měla na myslí jeho tvrzení, že bez žijícího mistra to To nelze nají,t....nevím, co jsi si myslela ty... :donknow:


Přečetla jsem opravdu jen pár prvních řádků... :lol:

No, on na závěr řekl, že to všechno máme zapomenout. Že jediné podstatné je soustředit se na Nadjá ve vlastním nitru a všechny odpovědi se objeví. Prostě nejlepší učitel je Nadjá, jak řekl E. Tomáš.


:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod Trini » ned 01. pro 2019 21:51:08

armin píše:Nevíš. Protože jsem žádné nesmysly o tobě nenapsal.



Snad si nemyslíš, že kvůli tobě budu hledat a sepisovat všechny ty blbiny, co jsi kdy o mně napsal?
To opravdu ne.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod Trini » ned 01. pro 2019 21:57:57

armin píše:Takže v mém případě píšeš více o sobě než o mně.


Nesmysl.

armin píše:Nebo jen tak plácáš, abys měla poslední slovo a nevíš co na jasnou otázku odpovědět?


Nesmysl.


armin píše:Nevíš. Protože jsem žádné nesmysly o tobě nenapsal.


Nesmysl.

armin píše:Příčinou asi bude to, co ty obvykle říkáš, že "nemůžeš jinak"
Zřejmě soudíš podle sebe, protože já mám zkušenost, že lidé opravdu mohou jinak. I ty.



Nesmysl.


To všechno si myslíš, ok. To má co dělat s tebou, se mnou ne. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod Nic » pon 02. pro 2019 6:17:03



Alaja píše:Nakoukla jsem přečetla několik řádků a vzdala to....

Nic píše:
Nisargadatta Maharaj na to konec konců často upozorňoval, že málo komu bude jasné, o čem mluví.


Alaja píše:Přečetla jsem opravdu jen pár prvních řádků... :lol:


Tvým pravým Guruem je moudrost v hlubinách ticha ve Tvém srdci, kde si nic o ničem nemyslíš, kde je čisté uvědomování skutečnosti, proto Nisargadatta říká:

"Smrt mysli je zrozením moudrosti",

proto lidé meditují, hledají způsob, jak zastavit mysl, jak ji překročit, jak mezi dvěma myšlenkami zachytit záblesk Pravdy.

Tvým pravým Guruem je Tvé pravé Já, které promlouvá z Probuzených.
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod Alaja » pon 02. pro 2019 6:41:34

:lol:

Nic píše:No právě, přečetla jsi prvních pár řádků a hned víš, že "Maharaj má fakt velikánské ego, domýšlivost z něho tryská na všechny strany.. a také záměrně lže.......brrr..."

A tohle je právě ukázkový příklad temnoty mysli, kdy si myslíme, že víme a tahleta nevědomost, na které lpíme, které věříme, že je pravdou, nás nepouští dál k Poznání.

Tvým pravým Guruem je moudrost v hlubinách ticha ve Tvém srdci, kde si nic o ničem nemyslíš, kde je čisté uvědomování skutečnosti, proto Nisargadatta říká:

"Smrt mysli je zrozením moudrosti",

proto lidé meditují, hledají způsob, jak zastavit mysl, jak ji překročit, jak mezi dvěma myšlenkami zachytit záblesk Pravdy.

Tvým pravým Guruem je Tvé pravé Já, které promlouvá z Probuzených.


:lol:

číst to stejně nehodlám.....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod Alaja » pon 02. pro 2019 6:58:26

A vůbec, na řečičky o smrti mysli a podobně skočilo už dost lidí a vzali doslovně....bohužel... :cry:

Krutina-Vacek: Sebevraždy, pokusy o sebevraždu, psychiatrické drogy, psychiatrická léčba

péči psychiatrů skončila řada členů sekty, konkrétně: Jaroslav Šajban, dat. nar. 12. 4. 1980 (pokus o sebevraždu; případ Jaroslava Šajbana je zadokumentován v psychiatrické léčebně v Bohnicích, kam byl v lednu 2015 převezen přímo z „meditačního semináře“ sekty Vacka-Krutiny ve Zlenicích poté, co se pokusil opakovaně o sebevraždu (skok pod vlak) a vyhrožoval vraždou své matky). Jaroslav Šajban sám konzumoval LSD a těsně před uvedenou akcí syntetické THC), Markéta Jindráková, Dagmar Pospíchalová, Nikol Šrajerová, Jiří Vacek, Emilie Vacková, Jiří Krutina, Eva Krutinová, Karolína Volfová, Miloš Cimprich (sebevražda), Pavel Štumpf, nar. 19. 5. 1986, Miroslava Pettingerová (pokus o sebevraždu, manželka dalšího člena sekty Roberta Pettingera, René Hrala dat. nar. 22.02.1954 a jeho syn Filip Hrala, Tomáš Havlíček a zřejmě řada dalších, jejichž osudy byly/jsou vůdci sekty utajovány. Většina z uvedených osob konzumvala a/nebo stále konzumuje psychotropní látky nebo silné psychiatrické drogy (to platí zejména pro stále okultně aktivně působící osoby: J. Krutinu, E. Krutinovou, M. Dědečka, R. Dědečkovou).


•Filip Blažek, dat. nar. 5. 5. 1978, sebe-vraždu oběšením spáchal 23. 12. 2011 v obci ZLENICE, v lese na posedu nedaleko budovy /bývalé protialkoholní léčebny/, kde se konaly "meditační semináře" Vacka-Krutiny
•Miloš Cimprich z Aše na Chebsku (skončil v psychiatrické léčebně v Dobřanech na Plzeňsku)
•Jana Lišková z Prahy
Filip Blažek, dlouholetý člen sekty a blízký "přítel" J. Vacka i J. Krutiny konzumoval psychotropní látky na základě "inspirace" od Krutiny i Vacka. Blažek bydlel v bytě Krutiny ve Strašnicích a do bytu Vacka na Lužinách docházel několikrát týdně.

Na sebe-VRAŽDĚ F. Blažka nesou Krutina s Vackem významný podíl. Krutina F. Blažkovi přímo napovídal, že „má již konečně UMŘÍT!“. Vacek, Krutina a řada takzvaných "přátel" ze sekty se k Blažkovi zachovali jako typické "hyeny" - byl pro malichernost (neúčast na "meditačním semináři") exkomunikován, ostrakizován a šikanován. Toto si jistě velmi dobře vzpomenou a vybaví "těňprtka" Dymanus, Počtová, Počta (Počtovi již mají fragment svého "přítele FUBU" opět doma v podobě syna Honzíka), Dědečková, Dědeček, Volfová-Krutinová, Vacek a další "přátelé". Podobně se chovali i k Janě Liškové, další sebevražedkyni (skok z okna panelového domu), která navštěvovala "klubovnu" v Praze (Ke klubovně 1).

V dopise F. Blažkovi Krutina stran konzumace LSD a lysohlávek přímo sděluje:

„Je možné, že si to v lysohlávkových experimentech otevřel a zůstal v tom uvíznutý, to se stává. To je z těch nevědomých experimentech. Málo lidí vůbec chápe, co je to psychedelická zkušenost a jak v ni meditovat a co dělat. Zjištuji stál evíce, soudě podle dopisů do dostávám, že s tím hledající experimentují, ale vůbe co tom nic nemají a naznají zákonitost, kterou se to řídí a zůstávají často uvíznutí se svým vědomím v těchto chycených stavech a pak pod jejich vlivem žijí svůj život. Pak vidí jaksi, jak je maminka neměla ráda a přitom si vůbec neuvědomují, že v psychedelickém stavu nahlédli pouze sebe sama a své vlastní tendence ovládat citově druhé promítli na vztah matky k nim. Nebo v psychedelické zkušenosti neprošli plně za rozpuštění ega a tedy fáze porodu, které se otiskují silou karmy a našeho podvědomí a zůstali uvízli v některé jejich části a to kolo karmy nepřesekli. Toto málokdo ví o čem je psychedelická meditace, an se není co divit, nikdo o tom z duchovních mistrů nepíše o této zákonitosti. Mám připravené pojednání o této zákonitosti, někteří si stál nemysli, že dát si LSD nebo huby je jen takový trip, opak je pravdou, je velkým zásahem do celé karmy i naší budoucnosti a může při správné znalosti a vybavení duchovní naukou mnohé přinést, ale také mnohé pokazit. Asi to budem ale muset vydat jako „samizdat“

„Vzhledm k vnitřnímu potenciálu a schopnostem jsem neměl nikdy o tebe obavy, nicméně stezku si jaksi neprováděl nejlépe ve vztahu k očistě a chápáním pozorovatele mysli, ale nebylo a není to má věc, neb jako tvůj mistr jsem se nikdy nepovažoval a ty jsi mě také nikdy tak nebral.Ale zapomen, že je něco jaksi oddělitelného, nebo, že snad vše jistým způsobem nesouvisí se vším.

Jinak doufám a přeji ti, at se vzpamatuješ, ale není to má věc, pokud nechápeš co a proč ti to píši, nevadí.“

„Jednak žádná panika. Nic zevně se neděje … jinými slovy musíš už konečně plně UMŘÍT!“

Krátce po sebevraždě Filipa Blažka vydal Krutina cynický, tradičně "vyhulený" a LSD "inspirovaný" článek s názvem „Sebevražda z duchovního pohledu“.

http://sekta-kult.blogspot.com/2017/09/ ... usy-o.html
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod Nic » pon 02. pro 2019 7:18:58

Alaja píše::lol:

Nic píše:No právě, přečetla jsi prvních pár řádků a hned víš, že "Maharaj má fakt velikánské ego, domýšlivost z něho tryská na všechny strany.. a také záměrně lže.......brrr..."

A tohle je právě ukázkový příklad temnoty mysli, kdy si myslíme, že víme a tahleta nevědomost, na které lpíme, které věříme, že je pravdou, nás nepouští dál k Poznání.

Tvým pravým Guruem je moudrost v hlubinách ticha ve Tvém srdci, kde si nic o ničem nemyslíš, kde je čisté uvědomování skutečnosti, proto Nisargadatta říká:

"Smrt mysli je zrozením moudrosti",

proto lidé meditují, hledají způsob, jak zastavit mysl, jak ji překročit, jak mezi dvěma myšlenkami zachytit záblesk Pravdy.

Tvým pravým Guruem je Tvé pravé Já, které promlouvá z Probuzených.


:lol:



a číst to stejně nehodlám.....


Zajímalo by mě jenom, kde jsi se dočetla, že Maharadž tvrdí, že je zapotřebí. "žijící mistr - v těle.."?


Naopak v tom textu je právě na tohle téma dotaz a odpověď:

T: Může si jedinec začít sám od sebe uvědomovat své já?

M: Ano, stává se to někdy jako následek velkého utrpení. Guru vás chce uchránit před nekonečnou bolestí. Má s vámi soucit. I tehdy, kdy není přítomen vnější Guru, je tu vždy sadguru, vnitřní Guru, který vás řídí a pomáhá vám zevnitř. Ale slova „vnější“ a „vnitřní“ jsou jen relativní vzhledem k tělu. Ve skutečnosti je tu jednota a vnější je jen projekcí vnitřního. Uvědomění přichází jakoby z vyšší dimenze.
http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=104&t=8613
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod Nic » pon 02. pro 2019 7:22:06

Alaja píše:A vůbec, na řečičky o smrti mysli a podobně skočilo už dost lidí a vzali doslovně....bohužel... :cry:

No, a co bys čekala jiného, když se informace berou povrchně, když se nejde do hloubky poznání?
Nic
 
Příspěvky: 1724
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod Alaja » pon 02. pro 2019 7:25:04

Nic píše:Zajímalo by mě jenom, kde jsi se dočetla, že Maharadž tvrdí, že je zapotřebí. "žijící mistr - v těle.."?


.... to je přece ten, od koho dostává mantru a kdo ho hlídá...

a i v tvé citaci...

I tehdy, kdy není přítomen vnější Guru,...
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod Trini » pon 02. pro 2019 8:27:49

Alaja píše:
Nic píše:Zajímalo by mě jenom, kde jsi se dočetla, že Maharadž tvrdí, že je zapotřebí. "žijící mistr - v těle.."?


.... to je přece ten, od koho dostává mantru a kdo ho hlídá...

a i v tvé citaci...

I tehdy, kdy není přítomen vnější Guru,...


No, ono se nemusí jednat jen o jednu inkarnaci. Třeba se v některé z předchozích inkarnací objevil krátce ten fyzický guru a zapalíl svíci.

Univerzální Vědomí prožívá zkušenost naprostého zapomnění sebe sama a někde se holt zase formuje jako guru, který z toho zapomnění pomůže. Pomáhá si tak samo sobě. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod Trini » pon 02. pro 2019 8:36:42

Nisargadatta říká, že z pohledu moudrého se nikdy nic nestalo a nic se neděje.

Takže to, že se Jana s Alajou právě dohadují, jak to je - se nikdy nestalo. :lol: :lol: :lol:

;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod Trini » pon 02. pro 2019 9:00:55

Nic píše:
A tohle je právě ukázkový příklad temnoty mysli,


Proč posuzuješ Alajinu mysl jako temnou, když pořád tvrdíš, že se to nemá? Projikuješ do ní jen svou představu.

Alajina mysl je soucitná.

Kdo tohle nechápe, ten je velmi vzdálen od Poznání.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Síla slova

Příspěvekod Trini » pon 02. pro 2019 9:16:21

Smrt mysli je opravdu hloupý výraz.

Nisargadatta řekl, že mysl se musí pročistit, aby se ze špatného pána stala dobrým sluhou. Jak by se jinak mohla projevovat moudrost? Bez mysli to opravdu nejde. ;)

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5107
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků