Definice: 1. Co je to UV

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod Trini » stř 09. zář 2020 15:06:57

Alaja píše: :D A za sto let se bude tvrdit zase něco jiného...vylepšeného....


Jo. Všechno je zaručeně pravda - ale jen na chvilku. :lol:

Ale v téhle diskuzi nejde o to, jak to opravdu je, ale o to se prosadit jako jednička, alfa - jen to vím správně, protože jen tomu rozumím, vy ne - a proto jsem si dokázal urvat tu nejlepší manželku, vy troubové bez koulí.
A právě tento postoj brání v duchovním rozvoji. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod honzam » stř 09. zář 2020 17:55:33

Pro zdravého člověka bývá obtížné přiznat chybu. Pro člověka s narcistickou poruchou je to nemožné, pokud se ukáže, že má pravdu jeho soupeř, kterého se snaží stále dokola znevažovat.

https://www.youtube.com/c/NobelPrize/about

Welcome to the Nobel Prize’s official YouTube channel, which showcases videos about Nobel Prize-awarded achievements and Nobel Laureates.
Since 1901, the Nobel Prize has been awarded in the fields of physics, chemistry, physiology or medicine, literature and peace, while a memorial prize in economic sciences was added in 1968.
Please note that our YouTube comments are moderated. Abusive, promotional and otherwise inappropriate comments will not be posted.


Answer: Is universe expanding faster than speed of light?

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli honzam za tento příspěvek:
Trini

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod armin » stř 09. zář 2020 19:39:30

honzam píše:Pro zdravého člověka bývá obtížné přiznat chybu. Pro člověka s narcistickou poruchou je to nemožné, pokud se ukáže, že má pravdu jeho soupeř, kterého se snaží stále dokola znevažovat.


To jsou takové ty nevěcné psychologické pindy
Únik od věcnosti (které nejspíš nerozumím) do posuzování druhých, jejich motivací a duševních poruch :lol:
Zkrátka správná ženská v tom pejorativním slova smyslu.

Když mi někdo bude říkat, že země je placatá, tak se ozvu, že to tak není, že se mýlí a věří nejspíš každé blbosti, kterou si někde přečte.
Já nic netvrdím - co není nepochybně prokázáno, ale jaksi zpochybňuji ty "revoluční" teorie, které prokázány nejsou a které někteří, jako třeba Vostál používají jako argument ve svém duchovním blábolení. I když zrovna on na tom naštěstí nestaví ani nelpí ani to nebere tak vážně jako třeba ty Honzame. V tom se máš od něho hodně co učit.
Jinak je mi to celkem jedno, co si kdo myslí, pokud nepíše veřejně nesmysly. Nepotřebuji někoho o něčem poučovat či přesvědčovat. Ale když někdo píše nesmysly, tak se ozvu. To je celé. Opravdu celé. Nic jiného za tím (co ty si tam dosazuješ) není.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod honzam » stř 09. zář 2020 19:48:08

Trini píše:A právě tento postoj brání v duchovním rozvoji. ;)

Prý se tomu říká chození po hlavě a odrážení se ušima. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod Alaja » stř 09. zář 2020 19:58:54

armin píše:
honzam píše:Pro zdravého člověka bývá obtížné přiznat chybu. Pro člověka s narcistickou poruchou je to nemožné, pokud se ukáže, že má pravdu jeho soupeř, kterého se snaží stále dokola znevažovat.


To jsou takové ty nevěcné psychologické pindy
Únik od věcnosti (které nejspíš nerozumím) do posuzování druhých, jejich motivací a duševních poruch :lol:
Zkrátka správná ženská v tom pejorativním slova smyslu.

Když mi někdo bude říkat, že země je placatá, tak se ozvu, že to tak není, že se mýlí a věří nejspíš každé blbosti, kterou si někde přečte.
Já nic netvrdím - co není nepochybně prokázáno, ale jaksi zpochybňuji ty "revoluční" teorie, které prokázány nejsou a které někteří, jako třeba Vostál používají jako argument ve svém duchovním blábolení. I když zrovna on na tom naštěstí nestaví ani nelpí ani to nebere tak vážně jako třeba ty Honzame. V tom se máš od něho hodně co učit.
Jinak je mi to celkem jedno, co si kdo myslí, pokud nepíše veřejně nesmysly. Nepotřebuji někoho o něčem poučovat či přesvědčovat. Ale když někdo píše nesmysly, tak se ozvu. To je celé. Opravdu celé. Nic jiného za tím (co ty si tam dosazuješ) není.


:D
Všimla jsem si, že přátele manželů Tomášových se dost často rekrutovali z prostředí vysokých škol, takže jsem tak nějak automaticky předpokládala, že jsi také z toho vysokoškolského okruhu.
Odhadovala jsem tě na obor - matematika či jaderná chemie....ale možná jsem se zmýlila... :donknow:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod honzam » stř 09. zář 2020 20:28:09

armin píše:Nepotřebuji někoho o něčem poučovat či přesvědčovat. Ale když někdo píše nesmysly, tak se ozvu. To je celé. Opravdu celé. Nic jiného za tím (co ty si tam dosazuješ) není.

:?:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod armin » stř 09. zář 2020 20:36:44

Alaja píše:Všimla jsem si, že přátele manželů Tomášových se dost často rekrutovali z prostředí vysokých škol, takže jsem tak nějak automaticky předpokládala, že jsi také z toho vysokoškolského okruhu.
Odhadovala jsem tě na obor - matematika či jaderná chemie....ale možná jsem se zmýlila... :donknow:


Opravdu jsem po maturitě studoval FJFI tedy Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou, neb astronomie a fyzika mi byla hluboce vlastní. Už na základní škole jsem chodil se vzdělával ve večerních kurzech na Petřínské hvězdárně a pak jako 15-ti letý prováděl návštěvníky hvězdárny.
Pak u mne ale převážil druhý - zelenější proud mé povahy a dispozice a přešel jsem na agronomickou fakultu zemědělské VŠ v Suchdole, kterou jsem prošel s červeným diplomem. Neb když mne něco opravdu zajímá, tak to dělám důkladně, abych opravdu poznal, ne jen si něco myslel.

Žádná gaučová lenošivá a z nouze bohužel jen blábolivá cesta, jakou tady s Janou i ostatními provozuje třeba Vostál (s těmi svými třemi prsty v pr....) :lol:
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2023
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli armin za tento příspěvek:
Alaja

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod Alaja » stř 09. zář 2020 20:56:00

armin píše:Pak u mne ale převážil druhý


:D
Něco podobného jsem měla doma. Dcera chtěla studovat matiku na UK, ale měli tam plno, tak kývla na tu jaderku. Vydržela rok, ale zjistila, že to není to, co chce. A odešla ze školy přímo do jednoho výpočetního střediska...chtěla být programátorkou....byl to její sen od té doby, co jsem pořídila domů první pc.... :)

PS: Na hvězdičky jsem se také ráda dívala, už od mala. I sem tam nějakou odbornou literaturu jsem si tenkrát pořídila. :-D Ale třeba...Hvězdnou astronomií od P.P.Parenaga jsem se dosud neprokousala... :lol: Na základce jsem si chtěla postavit dalekohled. podle plánku v ABC....no, povedlo se mi to tak z půlky... :lol: a až v Praze jsem si konečně pořídila malý hvězdářský dalekohled....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod Trini » stř 09. zář 2020 22:36:06

honzam píše:Pro zdravého člověka bývá obtížné přiznat chybu. Pro člověka s narcistickou poruchou je to nemožné, pokud se ukáže, že má pravdu jeho soupeř, kterého se snaží stále dokola znevažovat.



Neustále znevažuje druhé, protože se tak pokouší povyšovat sebe. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod honzam » stř 09. zář 2020 22:41:56

Trini píše:
honzam píše:Pro zdravého člověka bývá obtížné přiznat chybu. Pro člověka s narcistickou poruchou je to nemožné, pokud se ukáže, že má pravdu jeho soupeř, kterého se snaží stále dokola znevažovat.



Neustále znevažuje druhé, protože se tak pokouší povyšovat sebe. ;)

Teď je to jen taková křeč. Už neví, co by si vymyslel, aby to před ostatními vypadalo, jak je nad věcí.
armin píše:Žádná gaučová lenošivá a z nouze bohužel jen blábolivá cesta, jakou tady s Janou i ostatními provozuje třeba Vostál (s těmi svými třemi prsty v pr....) :lol:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli honzam za tento příspěvek:
Trini

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod Trini » stř 09. zář 2020 22:43:40

armin píše:
Opravdu jsem po maturitě studoval FJFI tedy Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou, neb astronomie a fyzika mi byla hluboce vlastní.


Holt jsi na to neměl, akorát na tu zemědělskou. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod Trini » stř 09. zář 2020 22:50:08

honzam píše:Teď je to jen taková křeč. Už neví, co by si vymyslel, aby to před ostatními vypadalo, jak je nad věcí.
armin píše:Žádná gaučová lenošivá a z nouze bohužel jen blábolivá cesta, jakou tady s Janou i ostatními provozuje třeba Vostál (s těmi svými třemi prsty v pr....) :lol:


Ale Jana psala, že UK zvládla. On jen tu zemědělskou v Suchdole. ;)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod Alaja » čtv 10. zář 2020 7:41:27

Trini píše:
honzam píše:Teď je to jen taková křeč. Už neví, co by si vymyslel, aby to před ostatními vypadalo, jak je nad věcí.
armin píše:Žádná gaučová lenošivá a z nouze bohužel jen blábolivá cesta, jakou tady s Janou i ostatními provozuje třeba Vostál (s těmi svými třemi prsty v pr....) :lol:


Ale Jana psala, že UK zvládla. On jen tu zemědělskou v Suchdole. ;)

Ona dělala také jaderku? A udělala ji? :roll:

Suchdolská vejška je také fajn, tam studovala jedna má spolužačka.....možná, že se tam s arminem někdy setkala.... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod Trini » čtv 10. zář 2020 8:02:27

Alaja píše:
Trini píše:
Ale Jana psala, že UK zvládla. On jen tu zemědělskou v Suchdole. ;)

Ona dělala také jaderku? A udělala ji? :roll:


Nevím, co tam vystudovala. Zeptej se jí, když tě to zajímá. :donknow:

Alaja píše:Suchdolská vejška je také fajn,


V mých dobách se tvrdilo, že zemědělskou a ekonomku studují převážně ti, co by jinou vysokou nezvládli. :roll:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod Alaja » čtv 10. zář 2020 8:08:50

Trini píše:V mých dobách se tvrdilo, že zemědělskou a ekonomku studují převážně ti, co by jinou vysokou nezvládli.


Asi ta UK musela být věčně přeplněná, takže zbytek se musel spokojit s tím Suchdolem a ostatními vejškami... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod Alaja » čtv 10. zář 2020 8:18:01

Taky jsem si na základce plánovala tu UK.....geologii......a pak na střední jsem zjistila, že holt na ni nemám....asi jsem se neuměla nabiflovat knihy nazpaměť....
Obzvlášť ta cizí slovíčka...jazyky mi vůbec nešly, ani ruština, ani fránina, ani latina..... :lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod Trini » čtv 10. zář 2020 8:24:20

Alaja píše:
Trini píše:V mých dobách se tvrdilo, že zemědělskou a ekonomku studují převážně ti, co by jinou vysokou nezvládli.


Asi ta UK musela být věčně přeplněná, takže zbytek se musel spokojit s tím Suchdolem a ostatními vejškami... :lol:


Ale Armin byl snad původně na ČVUT. To nikdy přeplněno nebylo (můj táta tam přednášel), protože to nebylo vůbec lehké. Moje máma vystudovala jako Jana UK, ale nikdy se tím moc nechlubila. Asi nebylo moc čím. Učila pak chemii a fyziku na gymplu - tenkrát se tomu říkalo středoškolská profesorka. Třeba tam Jana studovala něco podobného. :donknow:
Na UK byla přeplněná medicína, pokud vím. Bez dobrého politického profilu se tam většinou nikdo nedostal. :roll:
Naposledy upravil Trini dne čtv 10. zář 2020 17:49:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod Alaja » čtv 10. zář 2020 8:30:41

Trini píše:Ale Armin byl snad původně na ČVÚT. To nikdy přeplněno nebylo (můj táta tam přednášel), protože to nebylo vůbec lehké. Moje máma vystudovala jako Jana UK, ale nikdy se tím moc nechlubila. Asi nebylo moc čím. Učila pak chemii a fyziku na gymplu - tenkrát se tomu říkalo středoškolská profesorka. Třeba tam Jana studovala něco podobného.
Na UK byla přeplněná medicína, pokud vím. Bez dobrého politického profilu se tam většinou nikdo nedostal.


JJ, medicína byla asi v kurzu. Jen z mé třídy na střední vzešlo několik lékařek...ještě do nedávna vykonávaly praxi.... :D
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod Trini » čtv 10. zář 2020 8:47:40

Alaja píše:
JJ, medicína byla asi v kurzu. Jen z mé třídy na střední vzešlo několik lékařek...ještě do nedávna vykonávaly praxi.... :D


Ta je dodnes v kurzu. Letos tady bylo celostátně k dispozici 1.740 studijních míst, ale zkoušku skládalo 17.599 zájemců. Hodně jich je z Německa. Takže každý desátý má šanci. :?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Definice: 1. Co je to UV

Příspěvekod Alaja » čtv 10. zář 2020 8:54:19

Trini píše:Ta je dodnes v kurzu. Letos tady bylo celostátně k dispozici 1.740 studijních míst, ale zkoušku skládalo 17.599 zájemců. Hodně jich je z Německa. Takže každý desátý má šanci.

Co si ten zbytek počne? Třeba zvolí náhradní obor... sociologii , psychiatrii nebo něco podobného...nebo studování po večerech, na dálku?
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků

cron