Avesta - Ardwahišt jašt

Re: Avesta - Ardwahišt jašt

Příspěvekod honzam » stř 29. pro 2021 16:16:33

Přijde mi to moc agresivní, stále se tam píše o konfrontaci Pravdy s odpůrci a nepřáteli. Čekal jsem více duchovní texty. Pravdu vnímám jako univerzální živý princip, který neslouží jako zbraň k boji mezi národy starověku.

Já nejsem podstatný. Jsem jen nástroj vyšší moci a nicotná součást hadího rodu, který obývá tuhle planetu. Jako alternativu k individuálnímu prožívání Sat-čit-ánanda zde uvádím globální trojici, která je mi milejší a představuje ideální nový světový řád.

(Sat) jedna planeta - To je náš společný domov a místo, kde existujeme. Všichni bychom ji měli chránit i na úkor vlastní nenasytné existence.

(Ánanda) jeden rod - Všichni i se zvířaty jsme jeden hadí druh a jsme příbuzní. Všichni bychom měli chránit život ostatních tvorů i na úkor svého pohodlí a blaha.

(Čit) jeden Vůdce - To je společné kolektivní vědomí šedivek, které pro svého Vůdce rodí děti a starají se o ně jako milující matky. Tento společný moudrý Vůdce zároveň reprezentuje Nejlepší Pravdu podobně jako je Aša spojená s Ahura Mazdou ("Moudrý Pán"). Všichni bychom měli ctít Pravdu jako to nejlepší, co je.

Nevím, nakolik je tahle kontroverzní trojice v souladu s rolí Fravaši. Třeba je to jen nějaká podvědomá vzpomínka na mou předchozí inkarnaci, kdy jsem byla členkou BDM.

BDM - označení funkcí připomínající zobrazení Fravaši.

Obrázek
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků