Inspirativní citáty, pokyny pro pokročilé

Re: Inspirativní citáty, pokyny pro pokročilé

Příspěvekod armin » čtv 07. bře 2024 12:36:30

Jana píše:Tyhle stránky jsou tady pro to, aby byly inspirací k pohodě, spokojenosti, štěstí.


Nevím jak pro tebe, ale pro mne je inspirací k pohodě, spokojenosti, štěstí úplně všechno.
A snad ještě výrazněji ty různé negativity a hlouposti, které pro některé lidi asi nejsou tak úplně "Boží", nebo alespoň méně "Boží" než ty "pozitivnosti".

Asi záleží na tom, co kdo za Boží a Boha považuje, co si pod tím představuje.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2031
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Inspirativní citáty, pokyny pro pokročilé

Příspěvekod honzam » čtv 07. bře 2024 19:43:49

poradnazdarma.cz by mohla být inspirací k pohodě, spokojenosti a štěstí, kdyby tam Jana vůbec nepsala. Neuvědomuje si, jak moc jsou její příspěvky agresivní a že nepřispívají k pohodě na fóru.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2953
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Inspirativní citáty, pokyny pro pokročilé

Příspěvekod honzam » čtv 07. bře 2024 19:48:28

http://poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=140&t=8938&start=600#p201939
miroslav píše:Ta vysoká návštěvnost je asi dána názvem - takže na Googlu vyběhne mnoha lidem, kteří hledají nějakou radu. No a když zjistí o co tady jde, tak pokračují v hledání dále, protože to asi není to, co hledali.

Už před lety jsem Janě doporučoval, ať změní doménu na pravdazdarma.cz, ale asi se sama sebe bojí.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2953
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Inspirativní citáty, pokyny pro pokročilé

Příspěvekod honzam » pát 08. bře 2024 20:48:51

honzam píše:poradnazdarma.cz by mohla být inspirací k pohodě, spokojenosti a štěstí, kdyby tam Jana vůbec nepsala. Neuvědomuje si, jak moc jsou její příspěvky agresivní a že nepřispívají k pohodě na fóru.

Tady je šílený příklad, kam ta její agresivita ostatní vede.

http://poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=140&t=8938&start=620#p201975
dodo píše:
Pedriito píše:
Vsadíš na to svůj život, že nerozumím tomu, proč a o čem vy dva táráte?
;-)


Netárame. Vsadíš na to svoj život, že rozumieš tomu o čom hovoríme ?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2953
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Inspirativní citáty, pokyny pro pokročilé

Příspěvekod honzam » pát 08. bře 2024 20:58:03

Tohle je ta agresivita, o které píšu:

http://poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=140&t=8938&start=620#p201978
Jana píše:Ale pokud nejsme sami nevědomí, tak to nikdy nezastírá uvědomění nejvyšší pravdy, kterou bez rozdílu jsme.


Je to ekvivalentní výroku: "Všichni bez rozdílu mě poslouchejte!"

Toto je projev narušené osobnosti, která má nejen nulovou schopnost sebereflexe, ale také nulovou empatii a není schopna vnímat, jak takové arogantní výkřiky skutečně působí na druhé.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2953
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Inspirativní citáty, pokyny pro pokročilé

Příspěvekod armin » ned 31. bře 2024 9:13:34

Tohle je dobré, dávám to sem, aby to mezi těmi Janiným chrlením nezaniklo.

V rámci jedné "tantrické" supervizní konstelace jsem si hlouběji uvědomil spoustu věci. Byl jsem v roli Temnoty, temné stránky v nás. Princip stínu, temnoty v nás je velmi inteligentní. Záleží jen, jak se na něj díváme.

Milující temnota

Často se ho bojíme. Nazýváme ho třeba ďáblem. Tento princip je naší nedílnou součástí a jako boží nástroj nám pomáhá růst. Je také symbolem hmoty, ve které žijeme a tvoříme. Pokud se dokážeme plně uvědomit v tomto principu, tak se cítíme uzemněni a takoví více "fyzičtí". Uvědomil jsem si, že jsou přístupy, kterými se ke hmotě vztahujeme.

1.Nevědomý materialistický - jsme pohlceni hmotou a vnímáme ji jako jedinou realitu.

2.Nevědomý duchovní - žijeme příliš duchovně a díky mnoha zraněním a traumatům fyzickou realitu, své pudy a animálnost odmítáme.

3.Vědomý duchovně-materialistický - fyzickou realitu vnímáme jako nástroj učení a s láskou v něm můžeme více či méně tvořit a učit se. Sv.Augustin pravil: "Miluj a dělej, co chceš." .

Hmotnou rovinu můžeme opustit jen tehdy, pokud uznáme její místo ve tvoření. Bez ní vlastně nemůžeme být lidmi. Ono plně uznání nemusí být vůbec lehkým procesem. Setkáme se svým chtíčem, touhou po moci, chamtivost, agresí. To znamená fenomény, které bychom rádi vůbec neviděli. Alespoň mně docela dlouho trvalo přiznat si svůj vztek a touhu ovládat.

Když jsem byl roli temnoty, najednou jsem silně vnímal jak z neduality (skutečnosti za světlem i temnotou, za jakoukoli polaritou) se dívám na svět skrze temnotu. Byl jsem laskavým a milujícím nástrojem božím. Zároveň také velmi jasným,hutným a hmotným. Světlo naproti mně bylo kolegou v mé práci. Společně jsme pracovali na projektu, který bych nazval "prozírání duší". A byl jsem rád, když nějaká duše prohlédla klam iluze a zároveň si uvědomila její roli. Ale ty, kteří vězeli stále v pasti (typ 1 a 2), jsem byl ochoten v rámci možnosti pražit v kotlích pekelných, dokud si neuvědomí mou pravou podstatu.

Amen.

Michal Müller
http://www.jitrnizeme.cz/rservice.php?a ... 2008090032
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2031
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Inspirativní citáty, pokyny pro pokročilé

Příspěvekod Nic » ned 31. bře 2024 15:08:46

Aby to nezaniklo:

armin píše:JMÉNO a TVAR

Každá existující skutečnost má pět rovnocenných atributů:
Existenci, vědomí, blaho, jméno a tvar.


Probuzení upozorňují na tu existenci vědomí a blaho každé existence (SČA), protože to si lidé v zápalu rozlišování jmen a tvarů většinou neuvědomují.
Chybou ale je, když pak někteří hloupější se domnívají, že existence, vědomí a blaho (SČA) jsou to ono, to duchovní a že jména a tvary je třeba vyloučit, nevnímat a v tom, že spočívá nějaké to probuzení.

Ne, naopak. Celek je existence, vědomí, blaho, jméno a tvar. Všech pět atributů tvoří duchovní, probuzený celek, není žádný z nich lepší, pravdivější, vyšší apod. Jestliže některý z nich chybí, není naše vnímání celé, pravdivé, osvobozující.


A co je to "jméno"? Jméno je význam tvaru. Tvar sám o sobě žádný význam nemá. Proto i ti ďáblíci, když se pojmenují, ztrácejí svůj neuvědomělý, nevědomý význam, "kouzlo" a ve světle pravdivého pojmenování ten nepravdivý, klamný význam ztrácejí.


************************************************************************************************************************************************


Tohle je jasné:

Brahman má pět aspektů. Sat-čit-ánanda-náma-rúpa (bytí-vědomí-míruplná blaženost-jméno a forma). První tři aspekty jsou skutečné, věčně osvětlující, zatímco jméno a tvar představují neskutečné aspekty, protože se jenom zdají, že existují a jsou závislé na tom, že je sat-čit-ánanda osvětluje (umožňuje jejich zdánlivou existenci).

Ramana Mahariši


Tohle je také naprosto jasné:

Ve Védách se uvádí pět přídavných jmen, která vystihují povahu TOHO, co JE.

sat – Bytí
cit – vědomí
ānanda — blaženost/láska
ananta - neomezené
amala – zbavené všech myslitelných nedokonalostí

:)


A teď se objevuje otázka: Kdepak se bere tohle?
armin píše:Každá existující skutečnost má pět rovnocenných atributů:
Existenci, vědomí, blaho, jméno a tvar.


:D
Nic
 
Příspěvky: 1744
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: honzam a 157 návštevníků