Peklo, nebo ráj

Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » sob 09. bře 2024 18:42:04

honzam píše:Nejsou zde svobodní, ale od početí mi patří, což se jim zjevně nelíbí.Jednota s Ďáblem


Ty, které přitahuje tajemství duchovna se mohou svobodně rozhodnout, jestli v srdci budou pěstovat lásku nebo nenávist.

Ti, kteří ve svém srdci pěstují jen čistou ničím nepodmiňovanou lásku, vstupují do Božího království.

Ti, kteří pěstují ve svém srdci nenávist, směřují sem, k Honzamovi, který je v jednotě s ďáblem.
Nic
 
Příspěvky: 1731
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » sob 09. bře 2024 18:48:53

Honzame

Pedro. píše:Jsi safra vítán, na tom posezeníčku, neboj od tud tě nikdo nevyhodí. Ještě jsme dosti neprobrali starou techniku.
Nic
 
Příspěvky: 1731
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod honzam » sob 09. bře 2024 21:32:00

Díky za pozvání. Přesunu se tam. Alespoň tady vyčichne ten sirný zápach a zůstane prostor pro jiné věci.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2933
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » ned 24. bře 2024 15:43:02

Je možné žít v iluzi duality, kde probíhá boj mezi dobrem a zlem, tak jak to popisuje Honzamem vyznávaný zoroastrismus, který odkazuje na existenci zla a separaci dobra a zla. Tento dualismus je rozpoznáván dvěma propojenými způsoby:

Kosmický dualismus: Odkazuje na probíhající bitvu mezi Dobrem (Ahura Mazda) a Zlem (Angra Mainyu) ve vesmíru. Angra Mainyu není rovnocenným opakem Boha, ale je to destruktivní energie, která se vymezuje proti Boží kreativní energii. Tato kreativní energie se nazývá Spenta Mainyu. Bůh vytvořil čistý svět prostřednictvím své kreativní energie, který Angra Mainyu pokračuje v útocích, čímž ho znečišťuje. Stárnutí, nemoci, hladomory, přírodní katastrofy, smrt a podobné jevy jsou připisovány tomuto.

Morální dualismus: Odkazuje na opozici dobra a zla v mysli lidstva. Boží dar pro člověka byla svobodná vůle; proto má člověk možnost sledovat cestu Zla (druj - klam) nebo cestu Spravedlnosti (asha - pravda). Cesta Zla vede k utrpení a nakonec k peklu. Cesta Spravedlnosti vede k míru a věčnému štěstí v nebi.

Tato volba je zásadní, protože určuje, zda jsme pomocníkem Ahura Mazda nebo pomocníkem Angra Mainyu. Když se všichni lidé rozhodnou pro první možnost namísto druhé, zlo bude definitivně poraženo a na zemi se uskuteční ráj.

V praxi má moderní zoroastrismus pozitivní výhled. Učí, že lidstvo je nakonec dobré a že toto dobro nakonec zvítězí nad zlem.

Zoroastrismus učí, že lidé mají svobodnou vůli a mohou se rozhodnout, zda budou následovat cestu dobra (asha) nebo cestu zla (druj).
A také učí, že existuje mezi dobrem a zlem boj, a že lidé mají svobodnou vůli rozhodnout se, kterou cestu budou sledovat. Pokud někdo věří, že se může sjednotit s “ďáblem” nebo zlem, aby získal moc, je to velmi osobní interpretace zoroastriánských učení.

Sjednocení se s ďáblem může také znamenat z pohledu Honzama, stát na straně poražených, tedy těch, kteří se odsoudili k prožívání pekla, což může vrhnout na Honzamův postoj pozitivní pohled, že je schopen cítit hlubokou empatii k těm, kteří jsou v nevýhodě, prohrávají, se kterými prohraje i on sám, ale na druhou stranu toto sjednocení nedává šanci se z moci zla vymanit a přejít na stranu dobra a dovolit, aby dobro v nás zvítězilo.

Zoroastrismus učí, že dobro nakonec zvítězí nad zlem, což je v rozporu s Honzamovým přesvědčením, že utrpení a nenávist jsou nezbytné pro vyvážení dobra a zla.

Z pohledu Probuzených je tato dualita iluzí, snem, májou, protože probuzením došlo k tomu, co je popisováno v zoroastrismu jako vítězství dobra nad zlem. Probuzením dochází k poznání, že Skutečností je jen Bytí osvobozené od iluze oddělenosti.

Mír a věčné štěstí v Božím království.

:happy:
Nic
 
Příspěvky: 1731
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » pon 25. bře 2024 7:39:37

honzam píše:Než to vostalpetr smaže.

http://vp.inspiruj.cz/viewtopic.php?f=2&t=827#p23518

Jana píše:Máš pravdu v tom, že mě ve skutečnosti osvícení nijak nezajímá. Tedy nezajímá mě v tom smyslu, že bych mohla být osvícenější než Ty nebo kdokoliv jiný.

Ale pokud chceš tvrdit, že osvícení je od slova světlo, tak se podívej na tohle:

Ve Tvé hlavě umím nepřetržitě strašit ve dne v noci a i kdyby ses unadával, tak se toho strašení nezbavíš.

Ale ve Tvém srdci zářím jako to nejnádhernější slunce.

Tohle je osvícení.

Tohle je štěstí.



Pedrito píše:
Ve Tvé hlavě umím nepřetržitě strašit


Hezká myšlenka strašáka.. ale straší jen v strašákově makovici.
Je to jen jeho fikce, že umí strašit, či nestrašit, ci dokonce pomáhat a léčit.
Nic z toho neumí, jen si to urputně představuje.
V blahobytu žije spousta lidí, a spousta živoří.
Přičítat, že někoho dovedly afirmace k luxusu a štěstí a jiné, co neafirmují, to vede k bídě a utrpení,
je ten nejhorší vtip, co jsem kdy slyšel. A není divu...
Jak ta prasata v žitě. Neschopná přestat žrát a odvalit se podívat ven ze svého chlívku (ráje).


Ono to takhle platí obecně:

S připoutaností k negativitě mysli, ve které vládne zloba, závist, zášť, nenávist, se vnímaná bytost stává strašákem v hlavě a s tím i nutkavou potřebou vyjadřovat se o ní při každé příležitosti negativně.

S čistou nevinnou myslí a s ničím nepodmiňovanou láskou tatáž bytost září v srdci jako to nejnádhernější slunce.

V prvním případě prožíváme peklo. Tomu říkají Probuzení: sen, mája, iluze.

Ve druhém případě poznáváme Boží království. Tomu říkají Probuzení: Pravda, osvícení.

:happy:
Nic
 
Příspěvky: 1731
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » sob 30. bře 2024 6:09:32

Pedrito píše:Si osoba asi myslí, že oponentůra vůči ní, znamená automaticky, že oponent vidí vše negativně :hahaha:

To je fakt veleúžasná povaha mentální, co afirmována na samý pramen božství, nechává jej protékat si mezi prsty.
S vidinou však koupání se v něm, až rozplynutí... Do očí bijící sen.

Kdo jen pozitivní vidět ráčí, negací odmítaje, sám stává se jejich nití, nevědomky je tkaje. :old:


V Bibli se říká: "Hledejte nejprve Boží království a jeho spravedlnost, a toto vše vám bude přidáno. "

Co je Boží království?

Je to poznání, že všechno, co skutečně existuje, je Láska, kterou je Bůh. Je to život v blahobytu, protože absolutně nic nechybí, je tady poznáváno to skutečné, věčné, co se nemění, proto tady není lpění na pomíjivém, materiálním. Blahobyt, znamená být v blahu, protože naše existence je celistvá, úplná.

To, co křesťané nazývají Božím královstvím, je ve Védách uváděno pěti přídavnými jmény, která vystihují povahu TOHO, co JE.

sat – Bytí
cit – vědomí
ānanda — blaženost/láska
ananta - neomezené
amala – zbavené všech myslitelných nedokonalostí

Boží království s blažeností/láskou osvobozené od všech myslitelných nedokonalostí je absolutně pozitivní záležitost.

A co je Boží spravedlnost?

Boží spravedlnost se odehrává podle tohoto zákona:

„‚Miluj Hospodina, svého Boha, celým svým srdcem, celou svou duší a celou svou myslí. ' To je první a největší přikázání. Druhé je mu podobné: ‚Miluj svého bližního jako sám sebe. ' V těchto dvou přikázáních spočívá celý Zákon i Proroci.


Z něj vyplývá například:

Jakou měrou měříte, takovou vám bude naměřeno... Nesuď, nebudeš souzen.... každému, kdo má, bude dáno a přidáno; kdo nemá, tomu bude odňato i to, co má.


Můžeme se podívat jak to funguje v praxi, když se dává prostor myšlenkám typu:
Pedrito píše:V blahobytu žije spousta lidí, a spousta živoří.
Přičítat, že někoho dovedly afirmace k luxusu a štěstí a jiné, co neafirmují, to vede k bídě a utrpení,
je ten nejhorší vtip, co jsem kdy slyšel. A není divu...
Jak ta prasata v žitě. Neschopná přestat žrát a odvalit se podívat ven ze svého chlívku (ráje).

Do podvědomí se ukládá afirmace: " Blahobyt je založen na možnosti nepřestávat žrát, ráj je chlívkem ve kterém má člověk všechno, co potřebuje ke štěstí, a takového člověka nemám rád, proto používám výrazy typu žrát a chlívek. Za žádnou cenu nesmím dopadnout jako on."

Do podvědomí na nevědomou úroveň se ukládá informace: "Musím žít v nedostatku", což podvědomá mysl realizuje.

A v praxi se pak na vědomé úrovni objevují tyto myšlenky:

Pedrito píše:No tak až vyhraju ve sportce, tak do toho půjdu ;D


Jinými slovy: "Doufám v zázrak, že na úkor ostatních sázejících získám to, co podvědomě na druhých odsuzuji a odmítám."


Pedrito píše:P.S. O bezpodmínečné síle ducha, jejímž aspektem je i láska, jsou kompetentní mluvit ti, v nihž vzplanula. A ne magorizující egocentričtí individuálové, vidící omámeně vše svým zafirmovaným zhypnotizovaným fanatickým farizejským vychcaným já.


Jinými slovy: "Kdyby ve mně vzplanula bezpodmínečná láska, tak budu přát všem bytostem, ať jsou šťastné, všem bytostem budu přát, ať žijí v blahobytu, budu šťastný, že šťastné bytosti jsou šťastné, ale jelikož závidím a nepřeji druhým to, po čem sám toužím, tak sázím sportku, protože doufám, že někdy vyhraju a na rozdíl od těch, co živoří, budu konečně žít také v blahobytu."
Nic
 
Příspěvky: 1731
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » ned 31. bře 2024 7:51:38

http://vp.inspiruj.cz/viewtopic.php?f=2 ... 87952f3e8c

Pedrito píše:Tak jsem tý Janě řek něco na tý poradně po dlouhý době, a sprosté to nebylo. Máš smůlu holka, už poučen ti říkám že jsi kurva v satanově harému. To je tvoje věc.


Pedrito píše:Jak jsi drzá farizejko, můžeš říkat bezpodmíněná? Když tě každý nesouhlas vyprovokuje ke skryté agresi (mazání, banování, vysvětlováním afirnovaných píčovin). I ten jetel na louce je pravdomluvný a moudrý sám sebou. Typ "Jana" je sebelhářstvím.


Pedrito píše:PS. To je ta mysl, co nic neřeší, a je jen iluzí :hahaha:

Jó holka, afirmace, to je magie. A v tvým případě temná!


Pedrito, vyjádřil ses na Poradně pohrdlivě vůči promluvě Šrí Siddharaméšvara Maharádže, jednoho z nejvýznamnějších učitelů advaity védánty 20. století, aniž by ses alespoň nepatrně pokusil pochopit, o čem vůbec mluví.

Poradna slouží jako inspirace pro ty, kdo mají zájem poznat to, co poznávají Probuzení.

Tvá cesta vede přesně opačným směrem. Je to Tvá volba. Nikdo Ti v tom nebrání, nikdo Ti to nevyčítá, ale zároveň tady není zájem, abys troloval na webu, který Tě nijak nezajímá.
Nic
 
Příspěvky: 1731
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » ned 31. bře 2024 8:33:20

I když to tak nevypadá, tak je tady svobodná volba rozhodnout se pro peklo, nebo ráj. Ten, kdo volí peklo, tomu slouží Ten, kdo je sjednocen s ďáblem.

Chces byt strazny? Ok...ale prace za tebou musi byt videt - arikiran


Honzam byl, co vím, naposledy ve službách Arikirana (Papadeva, Teonika, Jaosivy), který procházel opravdovým peklem. Na poslední chvíli se mu podařilo změnit směr:

"...už tu chorobu nezvládám...či aspon do včerejška....dnes sem najel na Kristovu modlitbu a zdá, že se mi ulevilo...

ona je to vlastně pravoslavná modlitba a knihu o ní prodával Vacek na svých seminářích už kolem 1990
no nic...hlavně že sem začal ted"..."
Nic
 
Příspěvky: 1731
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » ned 31. bře 2024 8:36:03

V rámci jedné "tantrické" supervizní konstelace jsem si hlouběji uvědomil spoustu věci. Byl jsem v roli Temnoty, temné stránky v nás. Princip stínu, temnoty v nás je velmi inteligentní. Záleží jen, jak se na něj díváme.

Milující temnota

Často se ho bojíme. Nazýváme ho třeba ďáblem. Tento princip je naší nedílnou součástí a jako boží nástroj nám pomáhá růst. Je také symbolem hmoty, ve které žijeme a tvoříme. Pokud se dokážeme plně uvědomit v tomto principu, tak se cítíme uzemněni a takoví více "fyzičtí". Uvědomil jsem si, že jsou přístupy, kterými se ke hmotě vztahujeme.

1.Nevědomý materialistický - jsme pohlceni hmotou a vnímáme ji jako jedinou realitu.

2.Nevědomý duchovní - žijeme příliš duchovně a díky mnoha zraněním a traumatům fyzickou realitu, své pudy a animálnost odmítáme.

3.Vědomý duchovně-materialistický - fyzickou realitu vnímáme jako nástroj učení a s láskou v něm můžeme více či méně tvořit a učit se. Sv.Augustin pravil: "Miluj a dělej, co chceš." .

Hmotnou rovinu můžeme opustit jen tehdy, pokud uznáme její místo ve tvoření. Bez ní vlastně nemůžeme být lidmi. Ono plně uznání nemusí být vůbec lehkým procesem. Setkáme se svým chtíčem, touhou po moci, chamtivost, agresí. To znamená fenomény, které bychom rádi vůbec neviděli. Alespoň mně docela dlouho trvalo přiznat si svůj vztek a touhu ovládat.

Když jsem byl roli temnoty, najednou jsem silně vnímal jak z neduality (skutečnosti za světlem i temnotou, za jakoukoli polaritou) se dívám na svět skrze temnotu. Byl jsem laskavým a milujícím nástrojem božím. Zároveň také velmi jasným,hutným a hmotným. Světlo naproti mně bylo kolegou v mé práci. Společně jsme pracovali na projektu, který bych nazval "prozírání duší". A byl jsem rád, když nějaká duše prohlédla klam iluze a zároveň si uvědomila její roli. Ale ty, kteří vězeli stále v pasti (typ 1 a 2), jsem byl ochoten v rámci možnosti pražit v kotlích pekelných, dokud si neuvědomí mou pravou podstatu.

Amen.

Michal Müller
http://www.jitrnizeme.cz/rservice.php?a ... 2008090032
Nic
 
Příspěvky: 1731
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » ned 31. bře 2024 12:38:09

Pedrito píše:Mě to můžeš furt mazat a produkovat svý popírající bláznoství, "vše je iluze"
Ne Matka není iluze, iluze neexistuje. A jen kokoti o ní rurt mluví.


Pedrito, měl bys zájem zjistit, o čem Šrí Siddharaméšvar Maharádž mluví, když říká:  "Vše je iluze" a pokloňme se  před Matkou Šruti (Matkou Véd)?

Tušíš, co to jsou Védy?

Tušíš, co je iluze?

Tušíš, co je skutečnost?
Nic
 
Příspěvky: 1731
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod armin » ned 31. bře 2024 13:28:16

Nic píše:
Pedrito píše:Mě to můžeš furt mazat a produkovat svý popírající bláznoství, "vše je iluze"
Ne Matka není iluze, iluze neexistuje. A jen kokoti o ní rurt mluví.


Pedrito, měl bys zájem zjistit, o čem Šrí Siddharaméšvar Maharádž mluví, když říká:  "Vše je iluze" a pokloňme se  před Matkou Šruti (Matkou Véd)?

Tušíš, co to jsou Védy?

Tušíš, co je iluze?

Tušíš, co je skutečnost?


A tušíš ty, jak seš hloupá a přitom ještě namyšlená?
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2026
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » ned 31. bře 2024 13:51:18

armin píše:
Nic píše:
Pedrito píše:Mě to můžeš furt mazat a produkovat svý popírající bláznoství, "vše je iluze"
Ne Matka není iluze, iluze neexistuje. A jen kokoti o ní rurt mluví.


Pedrito, měl bys zájem zjistit, o čem Šrí Siddharaméšvar Maharádž mluví, když říká:  "Vše je iluze" a pokloňme se  před Matkou Šruti (Matkou Véd)?

Tušíš, co to jsou Védy?

Tušíš, co je iluze?

Tušíš, co je skutečnost?


A tušíš ty, jak seš hloupá a přitom ještě namyšlená?


Ve Tvé mysli, ve Tvých představách, samo sebou mohu být přesně taková, jakou si mě představíš, přesně taková, v co jsi ochoten uvěřit, ale poznáním Probuzených je, že jsme vždy nejvyšší pravdou:

"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
E. Tomáš


A jistě mi dáš za pravdu, že nejvyšší pravda nemá šanci být ani hloupá a ani namyšlená.
Nic
 
Příspěvky: 1731
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » ned 31. bře 2024 14:03:06

Pedrito píše:Ta bezděčná láska zas banuje všechno mý připojení. Aniž sprostý. To abyste lidi věděli, jakou sprostotu si tahle hříčka přírody v sobě nese.


Je řeč o bezpodmínečné lásce, Pedrito. Boží láska je bezpodmínečná. Tvá existence je samo sebou láskou bez ohledu na to, co si kdo o Tobě myslí.

A přeci máš možnost výběru, vybrat si Boží království s ničím nepodmiňovanou láskou, nebo peklo, ve kterém je místo pro nenávist, odpor, zlobu, závist, zášť, strach, dehonestaci Probuzených, kteří napomáhají k osvobození...

Nemůžeš se zlobit na Boha, jestliže sis vybral to druhé, že máš zabanovaný přístup do Božího království, je to Tvá volba.
Nic
 
Příspěvky: 1731
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » ned 31. bře 2024 15:03:25

Pedriito píše:Ale tobě nemizí, jsi jedno pitomé já si co si hraje na boha. Čím víc to tu slovy mistrů rozklíčuješ, tím víc se zamykáš. Nevíš, jen znáš. A ta slova poznání nejsou kapkami, co samy sebe smejou. Jsou pro tebe afirmacemi, což se stává magií, a proto jsi získala kvalitu dénmona . A já ti tu hlavu useknu. "Hanuman".


Boží království poznává ten, kdo poznává ničím nepodmíněnou lásku.

Boží království je nám uzavřeno, když vidíme ve druhých něco pitomého, co potřebuje useknout hlavu.

Boží království je nám uzavřeno, když vidíme démona v tom, v čem není a nevidíme to Boží v tom, čím je.

:happy:
Nic
 
Příspěvky: 1731
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod armin » ned 31. bře 2024 17:33:14

Nic píše:A tušíš ty, jak seš hloupá a přitom ještě namyšlená?



"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
E. Tomáš


Takže netušíš. A ani netušíš, co je myšleno pojmem nejvyšší pravda.
Máš to překryté svými sebestřednými, sebezbožňujícími představami. A chytáš se citátů, které ty tvoje představy podle tebe potvrzují.
V tom právě spočívá ta tvoje hloupost a namyšlenost.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2026
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » ned 31. bře 2024 18:20:58

Pedrito píše:Jak je to s ní zajímavý, ona mě nachvilku odbanuje, pak jí řeknu že se plete, smaže, a zas mě zabanuje...
Ty jsi prostě psychicky nemocná. Mám výbornýho kamaráda, co je ateista. A hádáme se jak draci. Ale víme že za sebe dáme ruku do ohně. Mou manželkou ani v počasu oduchovnělými přítelkyněmi jsem si jimi nebyl jist...
Ale myslím že i to je přepych, když máš jedinou takovou bytost, a ona tebe. Mohla by to být žena? Ano mohla a věřím v ně.


Čas od času odbanuju všechny IP adresy, co kdyby náhodou z těch IP adres se už nelinulo trolování, ale třeba nějaké moudro, které by mohlo být ku prospěchu všem. Nebo by si třeba našel něco, co mu udělá radost, něco, co je jeho šálek kávy. Podstata každého z nás je Božská.

Chápej, že nikdo Tě nenutí chodit na Poradnu, nikdo Tě nenutí tam všechno číst, se vším souhlasit, všemu rozumět, ale když pod video Nisargadattova Gurua Šrí Siddharaméšvara Maharádže


Šrí Siddharaméšvar Maharádž | Vše je iluze |
57. Pokloňme se před Matkou Šruti


napíšeš: .
Pedrito píše:..
Ne Matka není iluze, iluze neexistuje. A jen kokoti o ní furt mluví.


Tak je jasné, že sis to ani nepustil, netušíš o čem je řeč, a na místo aby v Tobě byla vůči takové bytosti alespoň trochu úcta, tak jsi vulgární.

Divím se, že se se vůbec divíš.
Nic
 
Příspěvky: 1731
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » ned 31. bře 2024 18:31:33

armin píše:
Nic píše:A tušíš ty, jak seš hloupá a přitom ještě namyšlená?


"Nejvyšší překážkou je nevědomost. Myšlenka "já jsem tělem" je jejím základem. Proto ani o sobě, ani o jiných nemyslete, jako by byli tělem, ale vždy nejvyšší pravdou."
E. Tomáš


Takže netušíš. A ani netušíš, co je myšleno pojmem nejvyšší pravda.


Miroslave, zatím jsem nepostřehla, že by ses svěřil s tím, co je podle Tebe nejvyšší pravda - pokud doufám nemáš na mysli tohle: Každá existující skutečnost má pět rovnocenných atributů: Existenci, vědomí, blaho, jméno a tvar..

Máš to překryté svými sebestřednými, sebezbožňujícími představami. A chytáš se citátů, které ty tvoje představy podle tebe potvrzují.
V tom právě spočívá ta tvoje hloupost a namyšlenost.

Abys mohl něco takového tvrdit, že poznáváš, co poznáváš, tak bys muselo být v Tobě uvědomění, že jsi mnou, abys skutečně přímo poznával, to, co poznávám, ale pak bys nebyl ztotožněn s egem, které ve druhých vidí hlupáky, idioty a v sobě pokročilého, ale bylo by v Tobě uvědomění pravého Já a bylo by Ti jasné, že veškerá existence je Boží, všechno, co skutečně existuje, je sat-čit-ánanda, Bytí, Láska.

:happy:
Nic
 
Příspěvky: 1731
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod armin » ned 31. bře 2024 20:22:27

Nic píše:
Máš to překryté svými sebestřednými, sebezbožňujícími představami. A chytáš se citátů, které ty tvoje představy podle tebe potvrzují.
V tom právě spočívá ta tvoje hloupost a namyšlenost.

Abys mohl něco takového tvrdit, že poznáváš, co poznáváš, tak bys muselo být v Tobě uvědomění, že jsi mnou, abys skutečně přímo poznával, to, co poznávám, ale pak bys nebyl ztotožněn s egem, které ve druhých vidí hlupáky, idioty a v sobě pokročilého, ale bylo by v Tobě uvědomění pravého Já a bylo by Ti jasné, že veškerá existence je Boží, všechno, co skutečně existuje, je sat-čit-ánanda, Bytí, Láska.



Naopak. Kdyby ve mně bylo uvědomění, že jsem tebou a poznával jen to, co poznáváš ty - byl bych stejně hloupý a namyšlený jako ty a neviděl bych to, stejně jako to nevidíš teď ty. To by k ničemu nebylo - to už se realizuje v tobě.
Ta hloupost, namyšlenost a představy o kterých mluvím nejsou v mé mysli, ale v té tvé.
Podobně jako halucinace schizofrenika jsou v mysli schizofrenika, nikoliv v mysli psychiatra, který má zkušenosti s podobně postiženými a nadhled nad jejich duševním stavem.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2026
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » pon 01. dub 2024 13:05:42

Pedriito píše:Bezforemné brahman je díl v Šankarově větě. To si myslíš že neomoderní guru na to přšel?

Jestli to smažeš, pošlu ti bandam proti démonům.


Pedrito, na mě jakékoliv vyhrožování neplatí. Není ve mně absolutně vůbec žádný strach z čehokoliv, protože nejsem tím, co by se mohlo čehokoliv bát.

Na druhou stranu platí ono Vostálovo: "Co vyšleš, to se Ti vrátí." To, co přeješ druhým, to je dopřáno Tobě, jakou měrou měříte, takovou je vám naměřeno.

A k té Tvé otázce: "Bezforemné brahman je díl v Šankarově větě. To si myslíš že neomoderní guru na to přišel?"

Pro mě není důležité si o tom něco myslet, ale důležité je samo uvědomění, že nejvyšší pravdou je Bezforemné braman, jehož uvědoměním je bezforemná sat-čit-ánanda.
Nic
 
Příspěvky: 1731
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » pon 01. dub 2024 13:30:27

armin píše:
Nic píše:
Máš to překryté svými sebestřednými, sebezbožňujícími představami. A chytáš se citátů, které ty tvoje představy podle tebe potvrzují.
V tom právě spočívá ta tvoje hloupost a namyšlenost.

Abys mohl něco takového tvrdit, že poznáváš, co poznáváš, tak bys muselo být v Tobě uvědomění, že jsi mnou, abys skutečně přímo poznával, to, co poznávám, ale pak bys nebyl ztotožněn s egem, které ve druhých vidí hlupáky, idioty a v sobě pokročilého, ale bylo by v Tobě uvědomění pravého Já a bylo by Ti jasné, že veškerá existence je Boží, všechno, co skutečně existuje, je sat-čit-ánanda, Bytí, Láska.



Naopak. Kdyby ve mně bylo uvědomění, že jsem tebou a poznával jen to, co poznáváš ty - byl bych stejně hloupý a namyšlený jako ty a neviděl bych to, stejně jako to nevidíš teď ty.


Adélka by na tohle řekla: "Krásná práce."

Jinými slovy: "Kdybych byl totéž, co Ty, pak bych si nemohl myslet, že jsem lepší, než Ty, pak bych nemohl být namyšlený."

A nebo: "Od té doby, co nejsem namyšlený, nemám jedinou chybu."

Viď.

armin píše:To by k ničemu nebylo - to už se realizuje v tobě.
Ta hloupost, namyšlenost a představy o kterých mluvím nejsou v mé mysli, ale v té tvé.

V mé mysli nejsou vůbec žádné představy o nikom, ani o mně a ani o Tobě. Pouze je tady uvědomění nejvyšší pravdy, a to, že Tvá i má existence má absolutně stejnou kvalitu. Kvalitu nejvyšší pravdy.


armin píše:Podobně jako halucinace schizofrenika jsou v mysli schizofrenika, nikoliv v mysli psychiatra, který má zkušenosti s podobně postiženými a nadhled nad jejich duševním stavem.


A tahle představa se v Tobě utvořila z jediného důvodu, že Jana mluví o nejvyšší pravdě, kterou poznávají Probuzení a troufá si tvrdit, že to co poznávají Probuzení a to, o čem mluví, je pravda, protože poznává totéž.

Nenapadlo Tě, že se ve Tvém podvědomí usadila informace, že Ty to, o čem mluví Probuzení, za žádnou cenu nemůžeš také poznávat, protože by sis připadal nenormální, duševně nemocný, namyšlený?

Co kdybys na místo posuzování představ, které o Janě máš, zkusil zkoumat skutečně nejvyšší pravdu, hledat ve svém nitru spojnici mezi tím, o čem Probuzení mluví a prohlédnutím, čím tohle skutečně je.

Jestli máš odvahu, můžeme to zkusit.

:happy:
Nic
 
Příspěvky: 1731
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 74
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Další

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 124 návštevníků