Peklo, nebo ráj

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod armin » sob 06. dub 2024 9:20:32

Nic píše:
Z Tvého pohledu možná ne, z mého pohledu je dobré, aby bylo jasno...


Co bychom si bez tvých pohledů počali....
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2031
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » sob 06. dub 2024 14:47:39

Trini píše:Z mého pohledu to M. Tomášová popsala dokonale a kdyby k tomu bylo potřeba něco dodat, tak by to udělala.

Díky za to, že Tomášovi existovali. :)


Trini, všimni si, že když je nám něco dokonale jasné, tak i když o tom čteme jakoukoliv citaci, tak vždycky je možné o tom dál mluvit. Stejně tak si můžeš všimnout, že když Probuzení někoho citují, tak nikdy nezůstává jen u samotné citace a vždycky k tomu přidávají další dovysvětlení. Stejně tak Míla Tomášová nepochybně toho řekla k tomuhle tématu mnohem mnohem víc.

Na druhé straně, když citujeme něco, s čím nemáme žádnou zkušenost, tak k tomu samozřejmě nemáme co říct. A když by se někdo pustil s námi o tom do diskuze, tak nemáme šanci diskutovat o něčem, co neznáme.

A je možné, že v takovém případě tady není nejmenší chuť si o tom popovídat.

Jedna z nejhloupějších věcí, která se na duchovních fórech někdy objevuje, je jakési soupeření o vyšší dosaženou duchovní úroveň.

Když tady ta nevědomost není, tak není třeba někomu nadávat do hlupáků, idiotů a vyzdvihovat svou osobní pokročilost, protože každá bytost je na té nejvyšší možné úrovni, je tou nejvyšší pravdou.

Takže jestli něco nevíme nebo řekneme špatně, nic se neděje, nejvyšší pravda je nedotknutelná.

:happy:
Nic
 
Příspěvky: 1749
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Trini » sob 06. dub 2024 17:22:57

Trini píše:
Z mého pohledu to M. Tomášová popsala dokonale a kdyby k tomu bylo potřeba něco dodat, tak by to udělala.

Díky za to, že Tomášovi existovali. :)


M. Tomášová: No, když To tak člověk žije, bezprostředně, tak se mu nechce ani o Tom mluvit. :)


Šťastny ať jsou všechny bytosti | režie: Viliam Poltikovič

https://www.youtube.com/watch?v=w4h9s4RjpAU

9:31
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Trini » sob 06. dub 2024 18:17:25

https://www.youtube.com/watch?v=w4h9s4RjpAU

44:51

Míla Tomášová:
Ale ted zase je taková dobrá doba, taková velká Milost Boží, je rozprostřená na naší zem, že je těch učitelů víc a že je hodně knih, že si každý může vybrat. Není jeden učitel pro všechny, to nemůže být, protože lidi jsou úplně různí, jako listy na jednom stromě nejsou stejný, tak také lidé nejsou stejní, tak si mohou vybrat, co je pro ně zrovna nejvhodnější. A když se nás na našich besedách ptají třeba na toho nebo onoho učitele - jako jestli je dobrý nebo jak je dobrý, tak říkáme, nedáváme informace na druhé učitele, protože na určitých ůrovních oni právě jsou pro některé lidi ti nejlepší. Protože lidé nemohou pochopit třeba něco víc, tak mají takového učitele, jaký jim právě náleží - E Tomáš: Jakého právě potřebují - M. Tomášová: A nemůže se třeba nějaký učitel s poznáním, s hlubokým poznáním věnovat úplným začátečníkům, protože to by byla pro něho i pro ně ztráta času. Oni by to nechápali, no, a on by mezitím se mohl věnovat lidem pokročilým.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » ned 07. dub 2024 6:53:20

Trini píše:
M. Tomášová: No, když To tak člověk žije, bezprostředně, tak se mu nechce ani o Tom mluvit. :)



Obrázek

Ano, jasně. Byla jsem na její přednášce, kde o tom mluvila nepřetržitě dvě hodiny.
Nic
 
Příspěvky: 1749
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Trini » ned 07. dub 2024 7:28:48

Nic píše:
Trini píše:
M. Tomášová: No, když To tak člověk žije, bezprostředně, tak se mu nechce ani o Tom mluvit. :)



Obrázek

Ano, jasně. Byla jsem na její přednášce, kde o tom mluvila nepřetržitě dvě hodiny.


A jsi ji za to vděčná, že to pro tebe a jiné posluchače udělala? Že vám všem ty dvě hodiny dala? Nebo chceš svou poznámkou naznačit, že lhala?
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Trini » ned 07. dub 2024 8:02:20

Nechápu tě, Jano.
Nevím, o co ti jde.
Třeba jsi na tak vysoké duchovní úrovni, kterou už skoro - s výjimkou Doda a tvých rodinných příslišníků - nikdo nechápe. a proto se sama stavíš nad Mílu Tomášovou nebo P- Bruntona, kterého E. Tomáš považoval za jednoho z nejlepších duchovních učitelů nebo S. Hendruka atd. A tak se budu řídit radou M. Tomášové a nebudu ztrácet čas tím, co píšeš. Budu se zabývat slovy těch, které chápu, kteří jsou mi blízcí - např. právě Tomášovi, Nisargadatta, Ramana... kteří mi zprostřekovávájí mir a klid Absolutna. To ty - asi kvůli té obrovské duchovní úrovni ? - ve mně nevyvoláváš.

Tak se nediv, že už na tvé příspevky nebudu reagovat. Nebudu je číst, protože nejsou na té úrovni, která by mi mohla něco dát.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » ned 07. dub 2024 10:03:03

Trini píše:
Nic píše:
Trini píše:
M. Tomášová: No, když To tak člověk žije, bezprostředně, tak se mu nechce ani o Tom mluvit. :)



Obrázek

Ano, jasně. Byla jsem na její přednášce, kde o tom mluvila nepřetržitě dvě hodiny.


A jsi ji za to vděčná, že to pro tebe a jiné posluchače udělala? Že vám všem ty dvě hodiny dala? Nebo chceš svou poznámkou naznačit, že lhala?


Nic takového vůbec nenaznačuju. Ono to nemá ve skutečnosti žádnou logiku. Probuzený nepochybně potvrdí, že všechna slova a myšlenky Probuzením zmizely v Tichu, a zároveň o tom dokáže mluvit celé hodiny.

Ve skutečnosti je to humorné.
Nic
 
Příspěvky: 1749
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » ned 07. dub 2024 10:21:14

Trini píše:Nechápu tě, Jano.
Nevím, o co ti jde.
Třeba jsi na tak vysoké duchovní úrovni, kterou už skoro - s výjimkou Doda a tvých rodinných příslišníků - nikdo nechápe. a proto se sama stavíš nad Mílu Tomášovou nebo P- Bruntona, kterého E. Tomáš považoval za jednoho z nejlepších duchovních učitelů nebo S. Hendruka atd. A tak se budu řídit radou M. Tomášové a nebudu ztrácet čas tím, co píšeš. Budu se zabývat slovy těch, které chápu, kteří jsou mi blízcí - např. právě Tomášovi, Nisargadatta, Ramana... kteří mi zprostřekovávájí mir a klid Absolutna. To ty - asi kvůli té obrovské duchovní úrovni ? - ve mně nevyvoláváš.

Tak se nediv, že už na tvé příspevky nebudu reagovat. Nebudu je číst, protože nejsou na té úrovni, která by mi mohla něco dát.


Správně děláš, Péťo. Probouzejí nás jen Ti, které jsme schopni bezpodmínečně milovat.

:happy:
Nic
 
Příspěvky: 1749
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod armin » ned 07. dub 2024 11:34:42

Nic píše:
Správně děláš, Péťo. Probouzejí nás jen Ti, které jsme schopni bezpodmínečně milovat.

:happy:


Tak ty evidentně nikoho neprobudíš. Ale můžeš druhým ukázat na svém příkladu, kudy cesta nevede. A i to má svůj smysl.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2031
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Peklo, nebo ráj

Příspěvekod Nic » ned 07. dub 2024 13:01:48

armin píše:
Nic píše:
Správně děláš, Péťo. Probouzejí nás jen Ti, které jsme schopni bezpodmínečně milovat.

:happy:


Tak ty evidentně nikoho neprobudíš.


Už jsi zkusil někoho, kdo sladce spí, probudit? Měl radost? :D

armin píše: Ale můžeš druhým ukázat na svém příkladu, kudy cesta nevede. A i to má svůj smysl.


Neřekla bych, že se to dá nějak ukázat, a cesta k tomu, co už tady JE, je jaksi ve své podstatě nesmyslná.
Nic
 
Příspěvky: 1749
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: honzam a 161 návštevníků