Proč?

Proč?

Příspěvekod honzam » pát 26. dub 2024 15:28:00

http://poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=3&t=9525#p203448

r/nedualita píše:Zajímalo by mě, jestli mohu požádat o nějaké moudro k mé situaci.

Jsem dlouholetým praktikujícím především buddhistické meditace a křesťanských mystických praktik. V posledním roce jsem byl silně přitahován k nedualitě. Jsem ve fázi, kdy jsem upustil od labelů nebo dodržování jakékoli tradice, abych tak řekl.

Rupert Spira, Jim Newman, Tony Parsons a Nisargadatta byli lidé, které jsem v posledních měsících nejvíce poslouchal a četl.

Tady je moje otázka. Chci si uvědomit a poznat pravdu, přestat se připoutávat ke světu a své zkušenosti skrze egoické myšlení. Chci to vidět stejně, jako to vidí ti, kteří to úplně nechali jít. Můj problém je, že navzdory mnoha studiím nemám jasno v tom, jak toho dosáhnout. Oceňuji, že se také možná ptám na paradoxní otázku, protože se možná ptám z egoistického hlediska.

Může mi někdo dát praktické věci, které mám dělat, číst, přemýšlet o tom, že to pomůže.

Předem děkuji

Proč?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2996
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod honzam » pát 26. dub 2024 15:30:41

http://poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=3&t=9525#p203451

Veil píše:Nic není potřeba. Jestli si chceš o tom povídat, můžeme, klidně i přes soukromé zprávy, nebo WhatsApp. Ruperta Spiru, Nisargadattu ani jiné "mistry" nedoporučuji. Newman a Parsons fajn, je i mnoho dalších, kteří o tom mluví podobně jako oni a zároveň trochu jinak.

Nééé!
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2996
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod honzam » pát 26. dub 2024 16:53:39

http://poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=3&t=9525#p203452

Veil píše:
r/nedualita píše:Jsem dlouholetým praktikujícím především buddhistické meditace a křesťanských mystických praktik.


Nejsi.

:? Hrůza!
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2996
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod Nic » pát 26. dub 2024 17:37:16

Honzame, co bys doporučil Ty, jakožto sjednocený s ďáblem?
Nic
 
Příspěvky: 1754
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod Nic » pát 26. dub 2024 17:39:19

A nebo bys dokázal odpovědět bez Tvého sjednocení s ďáblem?
Nic
 
Příspěvky: 1754
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod honzam » pát 26. dub 2024 18:25:44

Co musí být Veil za namyšleného šílence, že hned jeho druhá reakce je snahou zdvořilého tazatele shazovat?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2996
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod honzam » pát 26. dub 2024 18:35:31

Nic píše:Honzame, co bys doporučil Ty, jakožto sjednocený s ďáblem?

Aby tazatel na poradnu nechodil a držel se dál od podobných zoufalců jako je Veil.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2996
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod armin » pát 26. dub 2024 20:15:37

honzam píše:
Nic píše:Honzame, co bys doporučil Ty, jakožto sjednocený s ďáblem?

Aby tazatel na poradnu nechodil a držel se dál od podobných zoufalců jako je Veil.


Jestli se chce opravdu osvobodit, tak to sám pozná, kde je pravda a kde jsou zoufalci, co si na ní hrají.
Jestli chce být jako Jana nebo Veil, je na správné adrese.
Jestli v něm rezonuje opravdové duchovní volání po Pravdě, je pod ochranou a nikdo mu nemůže na jeho cestě ublížit nebo ho svést.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2036
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod honzam » pát 26. dub 2024 20:20:57

armin píše:
honzam píše:
Nic píše:Honzame, co bys doporučil Ty, jakožto sjednocený s ďáblem?

Aby tazatel na poradnu nechodil a držel se dál od podobných zoufalců jako je Veil.


Jestli se chce opravdu osvobodit, tak to sám pozná, kde je pravda a kde jsou zoufalci, co si na ní hrají.
Jestli chce být jako Jana nebo Veil, je na správné adrese.
Jestli v něm rezonuje opravdové duchovní volání po Pravdě, je pod ochranou a nikdo mu nemůže na jeho cestě ublížit nebo ho svést.

:thumb:
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2996
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod Nic » pát 26. dub 2024 20:32:52

armin píše:
honzam píše:
Nic píše:Honzame, co bys doporučil Ty, jakožto sjednocený s ďáblem?

Aby tazatel na poradnu nechodil a držel se dál od podobných zoufalců jako je Veil.


Jestli se chce opravdu osvobodit, tak to sám pozná, kde je pravda a kde jsou zoufalci, co si na ní hrají.
Jestli chce být jako Jana nebo Veil, je na správné adrese.
Jestli v něm rezonuje opravdové duchovní volání po Pravdě, je pod ochranou a nikdo mu nemůže na jeho cestě ublížit nebo ho svést.


Ještě bys mohl, Miroslave, pro jistotu vysvětlit, co tou Pravdou momentálně ze Tvého pohledu je,

jestli ještě pořád platí, že podle Tebe

"Každá existující skutečnost má pět rovnocenných atributů:
Existenci, vědomí, blaho, jméno a tvar."


:happy:
Nic
 
Příspěvky: 1754
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod Nic » pát 26. dub 2024 20:35:44

honzam píše:http://poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=3&t=9525#p203452

Veil píše:
r/nedualita píše:Jsem dlouholetým praktikujícím především buddhistické meditace a křesťanských mystických praktik.


Nejsi.

:? Hrůza!


honzam píše:Co musí být Veil za namyšleného šílence, že hned jeho druhá reakce je snahou zdvořilého tazatele shazovat?


On ho neshazuje, on to jen takhle vidí.

Taky ses shazoval, když jsi měl období, že jsi, jak jsi říkal, nebyl?
Nic
 
Příspěvky: 1754
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod armin » pát 26. dub 2024 21:02:52

Nic píše:
Ještě bys mohl, Miroslave, pro jistotu vysvětlit, co tou Pravdou momentálně ze Tvého pohledu je,


Na pohledy jsi expert ty, zejména na ty pohledy skrz něco.
A vysvětlovat něco tobě je bohužel marné.
Ty tou vyčtenou "moudrostí" totiž přímo přetékáš.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2036
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod Nic » sob 27. dub 2024 6:41:15

armin píše:
Nic píše:
Ještě bys mohl, Miroslave, pro jistotu vysvětlit, co tou Pravdou momentálně ze Tvého pohledu je,


Na pohledy jsi expert ty, zejména na ty pohledy skrz něco.
A vysvětlovat něco tobě je bohužel marné.
Ty tou vyčtenou "moudrostí" totiž přímo přetékáš.


Miroslave, je tohle, co je to ONO? Jsi právě teď šťastný? Opravdu? Nebo to máš jenom vyčtené?

Nebo šťastný z toho, co jsi všechno přečetl, nemůžeš být? Proto předpokládáš, že šťastný může být jen ten, kdo toho tolik, co Ty nepřečetl a hlavně nečetl to, co čteš Ty? Tudíž je hloupý, případně patří do blázince, jak jsi zmiňoval? A v lepším případě to štěstí má maximálně vyčtené, viď.

Miroslave, ani náhodou nemám v úmyslu se Ti smát, nicméně přiznávám, že je s Tebou legrace.

Jsem šťastná, že jsi a neboj, vůbec nic si o Tobě nemyslím.

:happy:
Nic
 
Příspěvky: 1754
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod honzam » sob 27. dub 2024 7:37:34

Nic píše:Miroslave, ani náhodou nemám v úmyslu se Ti smát, nicméně přiznávám, že je s Tebou legrace.

Jsem šťastná, že jsi a neboj, vůbec nic si o Tobě nemyslím.

:happy:

Sytí ji ten výsměch druhým. Každá nesouhlasná reakce na Janu je pro ni příležitostí ponižovat a zesměšňovat ostatní.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2996
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod Nic » sob 27. dub 2024 8:28:41

honzam píše:
Nic píše:Miroslave, ani náhodou nemám v úmyslu se Ti smát, nicméně přiznávám, že je s Tebou legrace.

Jsem šťastná, že jsi a neboj, vůbec nic si o Tobě nemyslím.

:happy:

Sytí ji ten výsměch druhým. Každá nesouhlasná reakce na Janu je pro ni příležitostí ponižovat a zesměšňovat ostatní.


Typla bych si, že Miroslav už dospěl k poznání, že není tím, koho by se mohl jakýkoliv výsměch dotknout, a tudíž nemá důvod se dívat na cokoliv jako na výsměch vůči své osobě.

Nicméně je zajímavé, sledovat Honzame, jak díky svému sjednocení s ďáblem jsi věrný všemu tomu povídání o ďáblu. Dokonce i schopností nalákat na vidinu výhry nejdřív nebožtíka arikirana a teď se Ti totéž daří u Pedrita.
Nic
 
Příspěvky: 1754
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod honzam » sob 27. dub 2024 8:48:17

Nic píše:
honzam píše:
Nic píše:Miroslave, ani náhodou nemám v úmyslu se Ti smát, nicméně přiznávám, že je s Tebou legrace.

Jsem šťastná, že jsi a neboj, vůbec nic si o Tobě nemyslím.

:happy:

Sytí ji ten výsměch druhým. Každá nesouhlasná reakce na Janu je pro ni příležitostí ponižovat a zesměšňovat ostatní.


Typla bych si, že Miroslav už dospěl k poznání, že není tím, koho by se mohl jakýkoliv výsměch dotknout, a tudíž nemá důvod se dívat na cokoliv jako na výsměch vůči své osobě.

Nicméně je zajímavé, sledovat Honzame, jak díky svému sjednocení s ďáblem jsi věrný všemu tomu povídání o ďáblu. Dokonce i schopností nalákat na vidinu výhry nejdřív nebožtíka arikirana a teď se Ti totéž daří u Pedrita.

Protože se o tom nikde dopodrobna nepíše. Všude hledající naráží na samé vysvobozené osvícené mudrce, ale co když netouží po spáse a poznání. Jakou má alternativu?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2996
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod honzam » sob 27. dub 2024 8:50:27

r/nedualita píše:Jsem ve fázi, kdy jsem upustil od labelů nebo dodržování jakékoli tradice, abych tak řekl.
...
Tady je moje otázka. Chci si uvědomit a poznat pravdu, přestat se připoutávat ke světu a své zkušenosti skrze egoické myšlení. Chci to vidět stejně, jako to vidí ti, kteří to úplně nechali jít.

Nechali jít co? Vysvobození?
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2996
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 126-krát v 119 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod Nic » sob 27. dub 2024 9:11:39

honzam píše:Protože se o tom nikde dopodrobna nepíše. Všude hledající naráží na samé vysvobozené osvícené mudrce, ale co když netouží po spáse a poznání. Jakou má alternativu?


Ano, vykonáváš svou funkci naprosto bezchybně. Ďábel nemůže vést své klienty jinam, než do pekla.

Někteří netouží po poznání lásky, svobody, věčném nehmotném ráji pramenícím z poznání pravdy, ale touží po penězích, bohatství, moci, slávě, i když většina z nich mnohé z toho získá, tak potom končí na drogách, jako alkoholici, gambleři, prožívají peklo a páchají sebevraždy.

Vědí do čeho jdou, jako třeba Pedrito, a přes to jim to stojí za to do toho jít.

Víš, co mě na tom překvapuje? Že tyhle všechny bytosti včetně Tebe miluju. Jako by se tohle všechno, čím procházejí, nikdy nedotklo toho, čím skutečně jsou.

:happy:
Nic
 
Příspěvky: 1754
Registrován: úte 07. čer 2016 15:14:14
Poděkoval: 72
Poděkováno: 17-krát v 17 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod armin » sob 27. dub 2024 11:33:06

Nic píše:
Miroslave, je tohle, co je to ONO? Jsi právě teď šťastný? Opravdu? Nebo to máš jenom vyčtené?


Tohle je otázka jako šitá na tebe.
Já štěstí nehledám ani jím poznání neměřím.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2036
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Proč?

Příspěvekod armin » sob 27. dub 2024 11:37:07

Nic píše:Ano, vykonáváš svou funkci naprosto bezchybně. Ďábel nemůže vést své klienty jinam, než do pekla.


To máš ještě z pohádek a katechismu.

Honzam už je ve svém poznání podstatně dál.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2036
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Další

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], Paradoxy, Trini a 28 návštevníků