TVOŘÍME: Nový svět

TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod Petr » úte 05. kvě 2009 8:23:07

Jaká je vaše osobní představa o ideálním světě, společnosti, soužití, komunikaci, vztazích,... zde na Zemi?

Stejně jako naši předkové snili o tomto světě a vysnili si ho, tak že my ho nyní žijeme. Žijeme doslova jejich sen. Skoro se mi chce říci, že je tu tolik blahobytu, o kterém se jim ani nesnilo.. ale naopak... snilo se jim o něm! :))))

O čem sníme my? Co chceme žít v budoucnosti?
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod Petr » úte 05. kvě 2009 10:51:34

Já vidím svět, kde jsou si lidé plni vědomi sebe sama. Svět, kde lidé spolu jednají s vědomím, že každý z nás je individualita a přitom jsme všichni spojeni. Svět, kde se lidé podporují ve svých snech. Svět bezpodmínečné lásky. Svět, kde si každý tvoří jasnou představu o tom, co chce žít. Svět, kde lidé rozumní vesmírným zakonům a jsou záměrnými tvůrci a ne nahodnými tvůrci. Svět, kde lidé ví, že jejich štěstí je pouze jejich osobním úkolem. Svět, kde štěstí a blahobyt převažuje.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod Monika » úte 05. kvě 2009 11:50:50

Vidím svět ve kterém si lidé začínají uvědomovat sounáležitost všeho se vším, kde se stále více projevuje moudrost poznání zákonitostí dharmy. Vidím že vzrůstá počet těch co se vrací zpátky k sobě, ke kořenům, ke Zdroji. Vidím svět kde lidé žijí v harmonii (ne v rozporu) s Tvůrčí Inteligencí. Svět kde lidstvo, jako celek, konečně poznalo a ctí kouzlo vzájemnosti, moudrého využívání tvůrčího potenciálu, svět kde již nepřevažuje osobní ctižádost a soutěživost na úkor celku. Svět spolupráce a tvořivého rozvoje ku prospěchu všech i celé planety. Svět kde převažuje vzájemná úcta a láska k principu života samého. :)
Uživatelský avatar
Monika
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Monika za tento příspěvek:
Lída, Petr, Trini

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod Petr » úte 19. kvě 2009 21:35:46

Podobné, ne-li stejné téma diskutujeme i zde, na fóru Školy pozitivního myšlení. :wow:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod Petr » stř 20. kvě 2009 14:11:38

Jeste me napadla jedna vec, kterou bych chtel zminit, i kdyz na techto strankach je to mozna zbytecne, ale mam proste impuls to napsat :))))

Tvoreni noveho sveta neznamena, ze tento soucasny svet je stary, nefunkcni nebo dokonce spatny. Kdyby se v nas v uvazovani o novem svete aktivovali tyto myslenky a s nimi vetsinou negativni emoce (jako vzdy kdyz premyslime nad necim co se nam nelibi) tak by to bylo naopak kontraproduktivni – netvorili bychom novy svet, ale naopak bychom ten prirozeny vyvoj brzdili – zpomalovali, vytvareli bychom znovu svet podobny soucasnemu.

Proto jak jsem psal na zacatku, ze zijeme ve svete, ktery si vysnili generace pred nami, ze tento svet prekypuje hojnosti i blahobytem ve srovnani s minulymi stoletimi nebo tisiciletimi, a ze se i nam zde ted plni nektere sny pred ocima.. ze tento svet neni spatny a neni ho potreba nutne zmenit, jinak tu vsichni zahyneme… to vubec ne..

Proc chceme tedy budovat novy svet, novou zemi? Protoze se chceme vyvijet dal! Protoze je dobre naplnit nase touhy! Protoze si tu jizdu naramne uzijeme! Protoze v tom ucitime nasi silu, radost, nadseni!

Jak to vidite vy?
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod Petr » čtv 21. kvě 2009 10:05:11

Kazdy mame svuj svet, a vicemene tvorime pouze ten nas svet, ani nic jineho nez nas svet tvorit nemuzeme, nemuzeme tvorit svet nekoho jineho, ani vsech okolo. Podstatu vidim v tom, ze si tu opravdu kazdy tvorime svuj svet, podle sve nejlepsi predstavy, kterou mame - od toho si myslim, ze je treba zacit.. vicemene zbytek je pak v rukou zakona pritazlivosti nebo rezonance, kde podobne pritahuje podobne. Vesmir pak tyto nase svety propoji, da je dohromady, tak jak si budou odpovidat, tak jak se budou prolinat.

V tom novem svete budeme tady nejdrive zit sami, postupne, treba i docela brzy, ale najednou zacneme narazet na lidi, kteri maji podobne predstavy, a svet kolem nas se zacne menit. Budete rikat jak je ten svet jiny, protoze to bude to, co zijete. Nebude to ale svet vsech. Treba vas soused, kdyz mu to budete vypravet nebude mit tuseni o jake zmene to mluvite Bude rikat, vzdyt ten svet je tak spatny a zkazeny, podivej se na tamhle ty a tamhle ty.. a vy budeme moci rici... to neni muj svet. A muzete mu klidne popsat ten svuj, pokud to uznate za vhodne

Nechceme menit svet a lidi okolo ke stejnemu obrazu. Tak aby vsichni meli tu nasi vizi. To je opravdu tezke zavazi, ktere bychom sebou tahli a nikdy bychom stejne nebyli uspesni a ani stastni. Nepotrebujeme 10milionu lidi, aby chteli to same.. uplne staci, kdyz kazdy bude mit tu svou predstavu, bude ji sdilet a ty lidi, kteri jsou s ni v souladu se sami pritahnou.. tak jak se to deje treba na tomto webu. K realizaci neceho neni potreba vsech... ale staci docela male mnozstvi lidi, navic pokud to male mnozstvi lidi vi, co je to zamerne tvoreni.

Je tu tolik skupin s ruznymi zamery a s ruznymi predstavami o svete, kazdy svetadil, stat, mesto, rodina i jednotlivec, kazdy jsme si prosli jinymi zkusenostmi a nase predstavy o budoucnosti jsou prave vetsinou zalozene na tom, cim jsme si prosli. Tj, kazdy si budeme tvorit svuj svet, ktere se v neskutecne hre energii a vibraci setkavaji a propojuji a spolutvori..

:cooking: :obed: :happyroll:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod Motýlek » sob 01. pro 2012 17:07:42

přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod vostalpetr » pon 03. pro 2012 22:54:36

O čem sníme my? Co chceme žít v budoucnosti?


Mně by úplně stačilo, kdyby si každej začal především starat o svý pitomosti,
tedy především si zametl před vlastním prahem,

než aby se se staral o druhý a furt zachranoval svět, protože prý není v pořádku,
a protože jsme prý jeden celek


Už je na čase skončit s těmi pitomostmi a přestat si představovat jak má svět vypadat a snažit se jej uspořádat k obrazu svému,
to je jen samá mysl zběsilých politicko - nábožensko - duchovních pošuků...

Bez podobných kreténismů by byl i tebhle starej svět božím rájem...


PS.
Koukám, že Petr vlastně píše víceméně to samý... :D :D :D
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Ladislav

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod vostalpetr » pon 03. pro 2012 23:04:23

Monika píše:Vidím svět ve kterém si lidé začínají uvědomovat sounáležitost všeho se vším, kde se stále více projevuje moudrost poznání zákonitostí dharmy. Vidím že vzrůstá počet těch co se vrací zpátky k sobě, ke kořenům, ke Zdroji. Vidím svět kde lidé žijí v harmonii (ne v rozporu) s Tvůrčí Inteligencí. Svět kde lidstvo, jako celek, konečně poznalo a ctí kouzlo vzájemnosti, moudrého využívání tvůrčího potenciálu, svět kde již nepřevažuje osobní ctižádost a soutěživost na úkor celku. Svět spolupráce a tvořivého rozvoje ku prospěchu všech i celé planety. Svět kde převažuje vzájemná úcta a láska k principu života samého. :)



Jo tohle je přesně ta stará dobrá křestansko-komunistická vize,
jenže tentokrát na trůnu nesedí ani bůh a ani pracující lid,
ale nějaká vyšpekulovaná Jednota...

Von fakt někdo v žije v rozporu s tvůrčí inteligencí ????

No to nejspíš i sám Šiva je podobnej průserář a bude se muset přizpůsobit vašim božským zákonům vycucaným z prstu...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod Trini » ned 09. pro 2012 14:58:00

vostalpetr píše:

Už je na čase skončit s těmi pitomostmi a přestat si představovat jak má svět vypadat a snažit se jej uspořádat k obrazu svému,


Tedy chceš svět zachranovat před pitomostmi. A samozřejmě to vůbec není tvoje představa, jak by svět měl být k obrazu tvému. :roll:

Vypadá to, že si někdy člověk nevidí na špičku nosu, ale předepisovat druhým, jak by to měli a neměli dělat, to ví úplně přesně. :Coffee:
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod Trini » ned 09. pro 2012 15:07:38

Monika píše:Vidím svět ve kterém si lidé začínají uvědomovat sounáležitost všeho se vším, kde se stále více projevuje moudrost poznání zákonitostí dharmy. Vidím že vzrůstá počet těch co se vrací zpátky k sobě, ke kořenům, ke Zdroji. Vidím svět kde lidé žijí v harmonii (ne v rozporu) s Tvůrčí Inteligencí. Svět kde lidstvo, jako celek, konečně poznalo a ctí kouzlo vzájemnosti, moudrého využívání tvůrčího potenciálu, svět kde již nepřevažuje osobní ctižádost a soutěživost na úkor celku. Svět spolupráce a tvořivého rozvoje ku prospěchu všech i celé planety. Svět kde převažuje vzájemná úcta a láska k principu života samého. :)


:)

Je nádherné vědět, že takové světy existují.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod Motýlek » ned 09. pro 2012 21:29:20

kdyby tomu bylo tak, jak se píše třeba tady: http://inner-light.ning.com/profiles/blogs/rok-2012-2015-vzestup-planety-zem-a-lidstva-pozdrav-od-archand-la, vůbec bych se nezlobil... :)
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod Motýlek » ned 09. pro 2012 22:57:07

anebo třeba takto: http://www.vzostup.sk/co-muzeme-ocekava ... ch-sferach

za sebe říkám: JO!!! :)
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod vostalpetr » ned 09. pro 2012 23:35:42

Trini píše:
vostalpetr píše:

Už je na čase skončit s těmi pitomostmi a přestat si představovat jak má svět vypadat a snažit se jej uspořádat k obrazu svému,


Tedy chceš svět zachranovat před pitomostmi. A samozřejmě to vůbec není tvoje představa, jak by svět měl být k obrazu tvému. :roll:

Vypadá to, že si někdy člověk nevidí na špičku nosu, ale předepisovat druhým, jak by to měli a neměli dělat, to ví úplně přesně. :Coffee:


No tak především píšeme o SVÉ PŘEDSTAVĚ jak by asi měl vypadat ten nový svět,
což ti asi uniklo,
při tvý starosti o můj nos

A za druhé, nejsem proti pitomostem,
ale at si svý pitomosti řeší každej sám a necpe je druhým lidem jako nějakou pravdu,
nebo především at nevytváří nějaký zákony, kterými se musí řídit i ostatní,
což je věc která ti asi unikla,
jinak si samozřejmě blbni jak chceš,
klidně chod po rukou nebo skákej po jedný noze, vytvářej si jednotu jakou chceš, štourej se klidně obouma rukama ve svým nose,
ale především ve svým nose

nikoliv však v mém...ve jménu nějaký jednoty,,,

To se ti ale asi moc nelíbí vid,
koukat se především na svůj nos a můj nechat na pokoji,
no to už tak u milovniků vymyšlený pseudojednoty bývá,
ti totiž ve jménu nějakýho vyššího principu chtějí tvořit jednotu,
samozřejmě vždy na úkor jednotlivce,
nebot jednotlivec pro ně nic neznamená

PS.
Kdyby se vám milovníkům jednoty stále nepletly vaše svaté pravdivé pocity s realizací,
tak bys věděla, proč píšu co píšu,
a proč právě vás svatý srdcaře považuju za největší škodiče
a za základní příčinu toho, že svět je takový jaký je...

Předpokládám tedy,
že si nejspíš vidíš na špičku svýho nosu,
takže snad jsi schopná vidět rozdíl mezi realizací Jednoty a nějakou pocitovou jednotou v nějakým srdci
Naposledy upravil vostalpetr dne pon 10. pro 2012 0:15:40, celkově upraveno 5
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod vostalpetr » ned 09. pro 2012 23:46:43

Je nádherné vědět, že takové světy existují.


Se divím,
že se tam neodstěhuješ,
byla bys druhým emigrantem do tohle komunistickýho ráje,
hnedka po Deanu Reedovi

PS.
Koukám Trini,
že ti to trvalo celej rok,
než jsi se rozhoupala k nějaký reakci na Inspiruj,
a jsem rád, že tě k tomu vedla starost o můj nos,
nebot mám rád, když se někdo stará o mý zdraví,
obzvlášt v této zimní době, kdy jednomu může zamrznout nos i hlava

Kdybys chtěla, tak můžeme založit zvláštní vlákno o mém nose,
je to můj oblíbený nos,
takže o něm rád pojednám,
jestli bych třeba s ním neměl zajít na plastiku a nechat si ho prodloužit,
abych na něj líp viděl

Ale už jsem si objednal u Ježíška takový to zvětšovací zrcadlo,
tedy ani ne tak kvůli nosu,
jako spíše kvůli holení na který moc už nevidím takže často bývám po holení oholen jen z půli...

Takže hnedka po Ježíškovi si už budu vidět mnohem líp na svoji celou hlavu,
a možná pak začnu taky psát něco jinýho než píšu ted,
ono vlastně taky v tý době už budeme tvořit ten nový svět,
to už asi budu taky psát oslavný ody na jednotu,
nebo možná taky ne,
protože já na nějaký konce světa tedy moc nevěřím, podobně jako nevěřím na nějakou štastnou jednotu všech lidí na světě
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod vostalpetr » pon 10. pro 2012 0:54:41

Motýlek píše:anebo třeba takto: http://www.vzostup.sk/co-muzeme-ocekava ... ch-sferach

za sebe říkám: JO!!! :)



10. Nebudete se už zabývat mentálními a analytickými procesy. Budete se zabývat „cítěním“.


No to jsou mi tedy věci,
já myslel, že mně začne fungovat intuice, která nahlíží svět jakoby z pohledu celku,
a ono mně místo toho začne běhat cítění,
no to se tedy máme na co těšit.... :D

Budu muset ještě napsat Ježíškovi,
aby mně k tomu zvětšujícímu zrcadlu na holení přibalil ještě flašku rumu,
protože tahle transformace bude pro mě fakt záhul... :wow:

Navíc ještě k tomu bude tři dny tma jak v pytli,
takže mě zrcadlo bude úplně na prd,
ale flaška se mi určitě šikne...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod Trini » pon 10. pro 2012 23:24:05

vostalpetr píše:
Trini píše:
vostalpetr píše:

Už je na čase skončit s těmi pitomostmi a přestat si představovat jak má svět vypadat a snažit se jej uspořádat k obrazu svému,


Tedy chceš svět zachranovat před pitomostmi. A samozřejmě to vůbec není tvoje představa, jak by svět měl být k obrazu tvému. :roll:

Vypadá to, že si někdy člověk nevidí na špičku nosu, ale předepisovat druhým, jak by to měli a neměli dělat, to ví úplně přesně. :Coffee:


No tak především píšeme o SVÉ PŘEDSTAVĚ jak by asi měl vypadat ten nový svět,
což ti asi uniklo,




:roll:


vostalpetr píše:Už je na čase skončit s těmi pitomostmi a přestat si představovat jak má svět vypadat a snažit se jej uspořádat k obrazu svému,


Trochu padlý na hlavu...
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod Trini » pon 10. pro 2012 23:26:10

vostalpetr píše:
Je nádherné vědět, že takové světy existují.


Se divím,
že se tam neodstěhuješ,


Není potřeba, nebot je to můj domov.
:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5116
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod vostalpetr » úte 11. pro 2012 1:00:35

Trochu padlý na hlavu...


No jak pro koho,
záleží na tvém IQ
není to ale žádnej intelktuální výkon, je to jen představa o tom, že by se mělo především skončit s představováním

Není potřeba, nebot je to můj domov.


Tak to je super,
v tom případě máš všechno vyřešený
a už nemusíš tvořit novej svět
a můžeš se jít natáhnout na gauč,
nebot dělat nějakou jinou bohulibou činnost co tě napadne....

Je vidět, že jsi ten rok od tvé registrace nijak nepromarnil planými debatami,
jako například já,
ale naopak už jsi doma,
takže když budeš mít dlouhou chvíli,
tak nám můžeš popovídat jak to tam doma vypadá,
abychom se nemuseli plácat v nějakých svých představách,
a věděli co nás čeká...

Ono je docela dobrý vědět, do čeho člověk jde,
protože kdyby to mělo být něco jako ten známý komunistický ráj,
tak já bych se tomu docela vyhnul a zůstal si třeba radši na měsíci,
kde by stále mohla být stará dobrá a osvědčená nepřátelská kalijuga....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: TVOŘÍME: Nový svět

Příspěvekod Motýlek » úte 11. pro 2012 20:42:27

vostalpetr píše:
Ono je docela dobrý vědět, do čeho člověk jde,
protože kdyby to mělo být něco jako ten známý komunistický ráj,
tak já bych se tomu docela vyhnul a zůstal si třeba radši na měsíci,
kde by stále mohla být stará dobrá a osvědčená nepřátelská kalijuga....


nechci být na tebe příliš zlý, ale rád bych ti připomněl, že ty jako entita nejsi oddělený od celku.
to zaprvé znamená: že zrovna teď jsi v pohodě, klidu, zdraví a hojnosti, ale nemusí (a v kalijuze ani není) být stav trvalý. pamatuj, že VELMI RYCHLE se můžeš propadnout do přesného opaku. plky o tom, že si vystačíš se svým vostálismem (čili filosofií, že vše je na hovno a tedy vlastně v pořádku) tě nijak nezachrání, dostaneš okamžitě na prdel. bolest tě zpřítomní a ty si najednou svou oddělenost uvědomíš velmi bolestně, protože budeš potřebovat někoho, kdo by s tebou byl nebo ti nějak pomohl. pak ne hlava, ale srdce dostane zásah a nevím, nevím, jak si povedeš. vím, o čem mluvím ze své zkušenosti.
za druhé: vesmír není mechanická záležitost, ale má naopak vysoce duchovní podstatu, která i tou kalijugou, v níž ještě pořád jsme, něco sleduje; není to jen souhra náhod. a my zde máme úkol. duchovní úkol. jaký? na to si má přijít každý sám, po svém - ale na konci je právě to uvědomění, že ne oddělenost, ale Jednota je naším Domovem, z kterého pocházíme a do kterého se vracíme. a který máme tvořit i zde, ve světě oddělenosti.

a prosím, nevysmívej se těm, kteří si přejí lepší svět.
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Další

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 110 návštevníků