Jsme dokonalí nebo ne?

Jsme dokonalí nebo ne?

Příspěvekod Petr » ned 07. čer 2009 10:48:41

Je člověk dokonalý nebo nedokonalý? Je Bůh dokonalý nebo nedokonalý?

Všechny odpovědi jsou správné v případě, že jsou to stejné odpovědi na obě otázky.

Samozřejmě jsme dokonalí, jsme přesně takový jací jsme chtěli být, proto se dílo povedlo na 100% a jsme dokonalí. Bylo nám dáno zde na Zemi přesně to, co jsme si přáli a plníme dokonale náš záměr zde, ať se nám to zdá nebo ne.

Z drůhé strany, dokonalí nejsme. Dokonalost znamená konečnost, už není kam dále se vyvíjet, protože jsme do-konal(í/i). Ne nejsme dokonalí a ani Bůh není dokonalý, protože se neustále s námi vyvíjí dále a dále. Dokonalost je v rozporu s věčností, kterou je Bůh i my. Neustále s v nás rodí nové a nové představy o tom, co a jak a kde zdokonalit. I když dosáhneme něčeho dokonalého, tak netrvá dlouho, aby se v nás nezrodil nový záměr o tom, jak to dále zdokonalit. Stálé z nás tryskají nové touhy o vyvinutějším já, vyvinutějším tobě nebo jich. Stále je tvoříme a plyneme s nimi.


Tak co tedy? :))) Vidím to tak:
Jsme dokonalí v tom smyslu, že se záměr a dílo povedli dokonale.
Nikdy nebudeme dokonalí v tom smyslu, že bychom vše dokončili - do-konali a neměli se kam dále vyvíjet - k něčemu dokonalejšímu. :)))
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2838
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 588
Poděkováno: 1279-krát v 715 příspěvcích

Re: Jsme dokonalí nebo ne?

Příspěvekod Monika » úte 09. čer 2009 17:05:27

dívám-li se například na květ rozvinuté růže nebo na mořskou lasturu, berušku s tečkama na zádech, mraky na obloze, temné nebe s hvězdami, na síť co před chvílí dokončil pavouk křižák - je to dokonalost sama, opravdový zázrak :)

A tahle dokonalost sama v sobě obsahuje nedokonalost. Nedokonalost v tom smyslu, že okvětní lísty nejsou naprosto stejně symetrické, stejně jako ta lastura není naprosto přesně stejně symetrická, ani ta síť ne, nebo třebas struktura ananasu, květáku ... nejsou dokonale přesnými fraktály. A právě tato možnost odchylky, aniž by byl narušen harmonický celek, dává originalitu jedinečnosti v mnohosti projevu. A v tom spočívá dokonalost živoucí přirozenosti v jaké je tvořen svět se všemi jeho prvky a obyvateli a projevy ;)

to mne tak přišlo při krátkém zastavení s otázkou "jsme dokonalí nebo ne ? je Bůh dokonalý nebo ne ?" tak tedy - ano i ne, a přece v konečném důsledku ANO :jingjang:
Uživatelský avatar
Monika
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Monika za tento příspěvek:
Petr


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník