Zářivá budoucnost

Zářivá budoucnost

Příspěvekod Petr » úte 09. čer 2009 20:24:25

Představte si svět, nebo sebe před několika lety.. vidíte ten obrovský posun kupředu? Jak v sobě, tak v okolí? Aspoň já ho vnímám čím dál tím více, jak u sebe, tak u lidí se kterými se setkávám. Stačí se i podívat na Inspiruj s kolika lidmi začínalo (s jedním :) ) a kolik je nás tu dnes.. stačí se podívat i na počet podobných serverů a stránek, který neustále přibývá. Vidíte jak sebe-vědomých lidí neustále stoupá? Jak jsou lidé šťastnější, přesnějí vědí, co chtějí, a jsou odvážnější v tom, to požadovat. Lidé jsou otevřenější. Lidé se učí novým způsobům uvažování, otevírají se radosti, lásce a jsou čím dál, tím šťastnějsí. Lidé se stávají záměrnými tvůrci, místo tvůrců náhodných. A to jsou lidé, kteří se narodili před x generacemi a prošli si ještě docela sevřeným obdobím, kdy je rodiče vychovávali podle ideálů minulého století. Obdobím, kdy mnoho informací nebylo tak lehce dostupných.

Teď si představte nově příchozí děti, které jsou novou úžasnou energiíí. Přicházejí na svět, již zase o něco širším vědomím, než současné generace.. možná by se dalo říci i řádově vyspělejším a širším vědomím, obzvláště u indigových a podobných dětí. Teď si představte, že těmto úžasným dětem budou dělat rodiče tito dospělí, o kterých jsem psal před tím. Představte si, že je jim dostupné široké portfolio vědomostí, o kterých se tu dnes bavíme a které žijeme. Teď to vše zkombinujte... vidíte tu neuvěřitelně krásnou a zářivou budoucnost, kterou tuto Zemi čeká? A to nemusíme ani chodit někam pro rok 2012, nebo pro přestup do vyšší dimenze.. stačí vnímat tento svět.

:)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod vostalpetr » ned 26. črc 2009 11:41:37

Já to vidím naprosto obráceně něžli ty,
protože já nenosím růžový brýle, ale brýle černý
(černá mi víc sluší)

Nejlepší je ovšem VIDĚT VĚCI TAK JAK JSOU,
což ovšem znamená, že to není koukání na včerejšek, nebo zítřek a dokonce ani ne na dnešek,
dokonce to není ani nějaké bdělé pozorování přítomného okamžiku
(něbot to vše se odehrává v čase a prostoru a je to tedy spíše jen nějaká neustále se měnící mysl)

Vidět tedy věci tak, jak jsou znamená být v Přítomnosti Ted a Tady
(tedy mimo čas a prostor, tedy mimo mysl)
no a ti, co už takhle viděj,
tak ti říkají, ŽE VŠECHNO CO SE DĚJE JE UŽ PRÁVĚ TED V TOM NEJLEPŠÍM POŘÁDKU A PŘESNĚ TAK, JAK JE

Takže to, co je zářivé není jen nějaká budoucnost (kterou si ovšem můžeme klidně vymalovat zářivě černou barvou), ale PŘÍTOMNOST TED A TADY :ahoj2:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod Petr » ned 26. črc 2009 12:14:26

:) no ja taky nenosim ruzovy brejle, ruzova mi vetsinou neslusi :)))

To co jsem napsal, bylo tak jak to presne vidim, tak jak to pro me je, tak jak veci pro me jsou.

Zariva pritomnost.. to je presne ono, neni to jen zariva budoucnost, ale hlavne pritomnost.. to je opravdu velmi dobre podotknout ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod vostalpetr » ned 26. črc 2009 19:38:51

Ono když se řekne, že zítřek bude lepší, nebo že bude horší (třeba že bude konec světa)
tak se tím vlastně říká, že dnešek je špatnej...

Ale to všechno jsou jen dedukce mysli, jak ohledně zítřka, tak i ohledně dneška,

ona ta naše budoucnost, o niž lze snad říci, že si ji plánujeme sami
(no dá se to tak říci, ale není to asi tak úplně přesně)
tak se neplánuje ani tak představami o zítřku, ale plánuje se především dneškem, tedy naším názorem na dnešek...

Takže pokud jsme dneska nespokojení s dneškem, tak zítra to bude to samý....

Proto je vcelku důležitá ta bezpředmětná radostivost, nebot ta není ovlivnována tím, co se nám dneska stalo,
takže je stále přirozeně radostivá jako je to u těch malých dětí,
kde vychází z čistého pocitu bytí, existence...

Samozřejmě vidět věci tak jak jsou je bytí v Přítomnostu Ted a Tady, což už není osobní úroven,
ale úroven boha, no a tam ta radostivost je prostě nepředstavitelně velká,
nelze to nějak srovnat s radostivostí osoby,
je to Blaženost, která je ovšem naprosto přirozená i když je "obrovská"...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod Petr » ned 26. črc 2009 20:12:26

jj presne tak, budoucnost neplanujeme pouze nazorem na zitrek, ale nazorem na dnesek nebo na vcerejsek.. na cokoliv na co upirame pozornost, cokolic je zdrojem naseho smutku, znechuceni, nebo radosti a stesti, tak nas ovlivnuje v pritomnosti a v ni se tvori budouci pritomnost :).. dulezite jsou vibrace, jestli jejich puvodcem byl zitrek, dnesek nebo vcerejsek je uz uplne jedno.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod JitkaSt » ned 27. zář 2009 20:58:14

Ahoj, vaše příspěvky jsem skutečně jen prolétla a docela se mi už chce spát :zzz: , tak mě, prosím, berte s rezervou.
Moje dva vjemy:
1. zářivá buducnost - to je jak heslo komunistů (ti používali šťastný zítřek) :D
2. nad čím to vlastně debatují - místo toh, aby žili *** (naplno a teď)
Uživatelský avatar
JitkaSt
 
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 10. zář 2009 16:54:20
Bydliště: Svitavy
Poděkoval: 2
Poděkováno: 0-krát v 0 příspěvku

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod vostalpetr » ned 27. zář 2009 23:15:47

2. nad čím to vlastně debatují - místo toh, aby žili *** (naplno a teď)
.................................................................................

vůbec jsem netušil, že když někdo debatuje, tak nežije naplno

(ono přemýšlení a diskutování je stejně tak zajímavá věc, stejně tak relaxační, uklidnující i adrenalinová jako třeba skákání padákem, malování obrazů, cestování po neznámých krajích apd.)

samozřejmě, určitě jsou lidé, kteří považují přemýšlení za zbytečnou ztrátu času a dávají přednost něčemu jinému,
ale přemýšlení je tvoření , poznávání, objevování, je to dorodružství

ale jen pro ty, který to baví....

:lol:



PS.
Jung říkal, že máme 4 protikladné funkce poznávání:
rozum a cit
vnímání (detailů) a intuici (celek)

a s těmito protiklady jde dělat v jakékoli diskuzi či úvaze ohromný věci....
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod vostalpetr » pon 28. zář 2009 18:38:12

Cílem meditace není nějaká změna světa či vlastní osoby ( ikdyž to tak mohou mnozí chápat)
ale jednoduše poznání sebe sama,
z čehož samozřejmě vyplyne známé : POZNEJ SÁM SEBE A POZNÁŠ BOHA A UNIVERZUM

Takovýmto poznáním je nakonec zjištěno,
že celý svět je jen pouhá představa jevící se v neomezeném božském Vědomí,
a že všechny ty rozdílnosti, protiklady a boje a nespravedlnosti a neštěstí jsou nejen nedílnou jednotou,
ALE TAKÉ ŽE CELÝ PROJEVENÝ SVĚT JE NAPROSTO V POŘÁDKU...


meditace vychází (samozřejmě meditační školy se také dost liší) z toho, že všechno je naprosto v pořádku

Ramana Mahariši byl častokrát dotazován ohledně nápravy světa a jeho vylepšení,
a vždycky tazatele vedl k poznání sebe sama a říkal, že tím se vyřeší všechny problémy se "špatností" světa

Takže ono to přání: Necht jsou všechny bytosti štastny
je spíše přáním ideologickým (a tudíž zavádějícím)
než že by bylo nějak moc duchovní

(nakonec jak ukazuje historie, lze docela dobře ve jménu tohoto hesla bytosti, které nejsou štastny napravit tak, že se zlikvidují, vždyt kolik lidí bylo zabito ve jménu boha, lásky, pravdy, spravedlnosti, pokroku, vlasti apd.
nebot není zase tak těžké zdůvodnit, že neštatné bytosti jsou protispolečenští živlové, kteří kazí duchovní pokrok lidstva k nebeským výšinám)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Petr

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod Petr » úte 29. zář 2009 13:35:56

:) psal jsem to jak jsem to citil, jak jsem to videl a jak mi to prislo. :)

i ja velmi rad pretvarim na asociace nove, soucasne, cerstve :ahoj:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod opcan » úte 29. zář 2009 16:53:17

Ahoj Petre,
ano castecne s tebou souhlasim, lide maji vetsi zajem o duchovno, ezoteriku, astrologii, holotropni dychani a ja nevim co vsechno...coz je do urcite miry pozitivni. Duchovno a veci stim spojene je VELKA MODA. Ted moje vyhrada: lide se maji tendence zajimat o veci ktere nemaji nic spolecne s moznosti vlastni zkusenosti. Zajimaji se o tajemne veci, reinkarnace, minule zivoty, vesteni budoucnosti, maji tendecne zjistovat co nevjice informaci o sobe at uz pomoci horoskopu a nebo i jinych metod.Proste tajemno je N° 1. Vsechno tohle jsou jiste zajimave veci ,ale k pravde to ma jeste docela daleko. Ta je tak trosku porad opomijena.
Lide by meli v prve rade se snazit prijit na to kdo jsou. To je zazitek prime zkusenosti. Pokud o sobe lide premylsi jako o tele nebo o mylsi tak i sebevetsi zajem o duchovno nic neresi a jedna se o stejnou zalibu jako treba lepeni letadylek .. tim se nechci dotkonout astrologu, pozitivnich myslitelu, kresliru mandal a vykladacu karet ... VSICHNI JSME SOUCASTI JEDNOHO CELKU. Pokud ma nekdo tendecni brat si to osobne tak to neni nic jineho nez pocit oddelenosti od celku.

to vostalpetr:

jsme na stejne vlne ovlivneni stejnym ucenim. Dovol mi otazku kam az si se dostal rikejme tomu trebe realizece vlastniho ja ..nebo stupen uvedomeni...nebo meditace ....zazitek prime relaity.... urcite vis na co se ptam. Zajimave jsi popsal metodu dotazovani. Jak dalece se ti podarilo odstranit ego (mysl) a uvedomit si vlastni ja ...

mejte se
L.
Uživatelský avatar
opcan
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 13. úno 2009 19:13:09
Poděkoval: 11
Poděkováno: 30-krát v 14 příspěvcích

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod Petr » stř 30. zář 2009 3:46:14

Ahoj,
asi vim co mas na mysli, a za sebe musim rict, ze ten dojem, ze prevlada spise zajem o tajemno a ze je to nejak moc modni moc nemam.. spis ze sveho okoli mohu rici to, ze to ti lide uprimne hledaji...a samozrejme se treba tech regresi (coz za tajemno moc nepovazuji), astralu, predvidani budoucnosti atd atd samozrejme dotknou..protoze na to proste narazi a jsou zvedavi.. :) ale vubec bych si to netroufl nejak posuzovat.. je to soucast jejich cesty, zivota.. a pro me je to naprosto v poradku a vnimam to i tak velmi pozitivne (neni to prece jen posuzovani? mozna jsem mel napsat odsuzovat :D) Ale jak jsem psal, bylo to spise o pocitech z budoucnosti a hlavne tedy pritomnosti, ktere jsem mel a mam a ty jsou velmi uprimne pozitivni :).
A jinak velky souhlas s tim, ze prijit na to kym skutecne jsme, prozit to, je velmi velmi prinosnym ;)

:ahoj2:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod vostalpetr » stř 30. zář 2009 7:10:34

ale vubec bych si to netroufl nejak posuzovat.. je to soucast jejich cesty, zivota..
........................................................................................................

ale jo, je to v pořádku,
jenom já jsem trošku ortodoxní protože většina těchle věcí kolem duchovna mě nikdy nezajímala,
skoro bych řekl, že jsem vždycky cítil nějaký intuitivní vnitřní odpor vůči duchovnu

samozřejmě, každej začne na nějaký úrovni (dle svého naprogramování)
no a pak se budto posunuje dál, nebo zde ustrne, nebot nemá pocit něco dál prozkoumat

já chci jen říci, že je třeba ke všem informacím co člověku přijdou pod ruku přistoupit kriticky,
přijmout je (proč ne) ale taky je prozkoumat, snažit se pochopit princip, najít omezenost těch informací,
ale i "nesprávnost" nebot duchovních úrovní je velké množství a to co platilo níže už neplatí výš...

ALE TO JE MŮJ KONCEPT, ALE CELKOVĚ JE TO BLBOST,
PROTOŽE TO, OČ SE JEDNÁ JE

POZORNOST,


NIKOLI NAŠE ZNALOSTI:

A TAK JE VCELKU JEDNO, JESTLI NĚCO ZNÁME NEBO NEZNÁME VŮBEC NIC, JESTLI USTRNEME NA SVÉM POZNÁNÍ, NEBO SVOJE POZNÁNÍ ROZŠIŘUJEME
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod vostalpetr » stř 30. zář 2009 8:26:34

jsme na stejne vlne ovlivneni stejnym ucenim. Dovol mi otazku kam az si se dostal rikejme tomu trebe realizece vlastniho ja ..nebo stupen uvedomeni...nebo meditace ....zazitek prime relaity.... urcite vis na co se ptam. Zajimave jsi popsal metodu dotazovani. Jak dalece se ti podarilo odstranit ego (mysl) a uvedomit si vlastni ja ...
................................................................................................................................................

Ta moje zkušenost Já byla omezena časem,
šlo to klasickou cestou přes nirvikalpa samandhi k samandhi s vnímání světa a postupně to odeznělo zpět do ega

A všechno se po této zkušenosti absolutně zastavilo, čímž chci říci, že dnes pro mě nefunguje žádný duchovní návod (postavený na úsilí osoby), můžu dělat cokoli cokoli kdo radí, ale nefunguje to...


Myslím, že tohle období má každý člověk,
a nechtěl bych to nazývat nějakou temnou nocí duše,
spíš je to období, kdy člověk musí vyzkoušet všechny možnosti co by mohl udělat pro svoje osvícení,
ale všechny jsou víceméně nanic,
protože jsou postavené na úsilí osoby a fungují v čase a prostoru

V podstatě jde jen o dvě věci:
jak dosáhnout poznání toho, čím už jsme
a jak dosáhnout toho, aby toto poznání nebylo časově omezené

Advaitová prohlášení typu TY JSI TO, nebo NENÍ TŘEBA NIČEHO DOSAHOVAT jsou v pořádku,
JE OVŠEM TŘEBA TOMU POROZUMĚT CO JE TÍM ŘEČENO

Většina duchovní literatury je psána dualisticky, což je jednoduché a každý pochopí, že by měl dělat tohle nebo tamto ( třeba se ptát komu se to děje)
Advaita zase říká, že už Tím jsem a není třeba nic dělat a ničeho dosahovat.

A principem těchto dvou protikladných přístupů či učení je POZORNOST
(protože pozornost či pozorování i když se jeví jako osobní a dynamická záležitost, tak je v podstatě neosobní a statické, navíc, bez pozornosti zde není žádný pozorovaný svět, žádný proostor a čas, ale ani zde nejsem "já", protože moje osobní sebeuvědomění "já jsem" (s kterým jsem ztotožněn takže se považuju za osobu)

Je to naprosto jednoduchá záležitost,
a přesto se učí špatně,
nebot v trojici pozorovatel - pozorování - pozorované jevy je řečeno, že má být pozorován pozorovatel (otázka KDO JSEM JÁ?) přičemž je naprosto jasné, že pozorovatel je v podstatě také pozorovaný jev
Tomáš říká, že tahle metoda musí být praktikována s vysokou intenzitou pozornosti,
a ta vysoká intenzita pozornosti je zde proto, protože jde o pozornost samu,
a nikoli o pozorovatele

Ale i celá tahle metoda SEBEDOTAZOVÁNÍ je podle mě "ŠPATNÁ"
PROTOŽE JDE V PODSTATĚ O NEGOVÁNÍ, tedy pozorované jevy jsou "ne - Já" a jsou odsunuty "bokem"
tudíž vasány (připoutanosti pozornosti k pozorovaným jevům) nejsou touto metodou vyřešeny

Podle mě lze takto dosáhnout jen časově omezeného vnitřního nirvikalpa samandhi,
nebot připoutanost pozornosti kvasánám nejsou uvolněny
(nemusí to samozřejmě platit pro všechny, ale řekl bych, že to platí víceméně pro všechny)

Proto za mnohem "vyšší" metodu považuji metodu PŘIJÍMÁNÍ,
což jednoduše řečeno znamená, že se přímo praktikuje sahadža nirvikalpa samandhi, tedy samandhi s vnímáním světa
je to opět o pozornosti, nebot jde o pozornost, protože pozornost je v podstatě Univerzální Vědomí,
avšak všechny pozorované jevy jsou přijmuty jako ON,
jestliže něco přijmu jako ON nebo TO, tak vlastně říkám, že je to v pořádku,
dokonce i když přijmu jako ON myšlenku či pocit, že něco není v pořádku, že je něco špatně, tak i tato myšlenka (ve své podstatě, kterou je pozoornost ((musím tu myšlenku samozřejmě pozorovat, takže její podstatou je pozornost))samozřejmě ON
Takto postupně se pozornost uvolnuje od ztotožnění s pozorovanými jevy a samozřejmě i pocit "já jsem" je takto přijmut až je poznáno že podkladem všech pozorovaných jevů je pozornost, tedy Univerzální Vědomí...
Při praktikování této metody mohu vyvíjet obrovské osobní úsilí, jen je třeba i toto praktikování a úsilí označit jako ON...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod vostalpetr » stř 30. zář 2009 11:28:44

Ještě dodám

Balsekar to píše správně:
Přesně toto neustálé očekávání člověku brání v tom, aby byl připojen k Já a tím brání tomu, aby nastal klid mysli, Sukha – Shanti.

Nebýt schopen přijmout úplně, že je vše předurčené, a proto každé očekávání něčeho v běhu života – více potěšení, méně bolesti – může vést pouze ke zklamání. Je to právě toto nepřijmutí, které brání té nejdůležitější věci, kterou lidská bytost ‘‘opravdu‘‘ chce: klid mysli, zatímco přijímá jako nevyhnutelné cokoliv, co se stane v daném okamžiku – potěšení nebo bolest. Tento klid mysli není součástí běhu života – nad kterým nemáme kontrolu – ale je založený na naší reakci vůči němu....

TAKŽE DUCHOVNÍ CESTA NENÍ NĚJAKÝ VÝVOJ A DUCHOVNÍ CVIČENÍ
(NEBOT TÍM ŘÍKÁME, ŽE JE NĚCO ŠPATNĚ A JE TŘEBA TO NAPRAVIT)
ALE PŘÍMO NAOPAK
PŘIJMUTÍ, ŽE VŠECHNO JE ON
(TEDY ŽE VŠECHNO JE V POŘÁDKU A JE TO PŘESNĚ TAK JAK MÁ BÝT)

A z tohoto pohledu jakákoli úvaha o zářivé budoucnosti či přání štěstí všem bytostem,
a to se týká i duchovní cesty
je něčím naprosto antiduchovním...

(Samozřejmě, je to úplně jedno, protože nemůžeme minout cíl v kterém jsme,
takže všechny hlouposti jsou naprosto v pořádku,
jenže všechna ta naše očekávání a nespokojenosti a tvrzení že něco je špatně,
vlastně říkají, že nejsme v cíli,
no a proto tam tedy nejsme....
i když tam jsme....)

To je ovšem pro mysl každého z nás poměrně těžké pochopit,
protože mysl je mnohem jednodušší mysl zastavovat, čistit, vylepšovat, odstranovat vasány apd.
nebot negování je prostě princip tvoření a mysl přesně tímto způsobem tvoří zářivou budoucnost
ale PŘIJMUTÍ, ŽE VŠECHNO JE ON JE PRO MYSL VELICE TĚŽKÉ
JE TO JAKOBY PROTI JEJÍ PŘIROZENOSTI

ALE PŘESTO TO MYSL MUSÍ POCHOPIT A ZPRACOVAT
(což se děje neustálým opakováním chyb, tedy duchovním blbnutím na nějaké duchovní cestě za duchovním cílem)

V podstatě nejde o mysl, ale jde o POZORNOST (která je zde neustále)
avšak mysl si to musí celé sama se sebou vyřešit a přijmout sebe sama,
protože jinak bude pozornost vázaná nestále k mysli

Takže je třeba mysli dopřát prostor a ne ji omezovat a říkat o ní, že je nebožská a tudíž špatná a proto je třeba ji zničit,
klid mysli nelze dosáhnout protože nám to někdo naordinoval jako duchovní cestu,
takovéto umělé zastavování mysli v koncentracích a meditacích
je vždy jen časově omezené
a proto i výsledek musí být časově omezen...

a to je zkušenost mnoha "hledajících"
kdy po určité zkušenosti Já je všechno totálně v...
a lidé se v tomto zastaví na mnoho let
(a často pak jdou úplně jiným směrem od duchovnosti)
a to je podle mě čas, kdy mysl postupně nahlíží a přijímá, že VŠECHNO JE ON...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod Petr » stř 30. zář 2009 14:25:02

K pozornosti bych se pak jeste nekdy vratil :) ted jen dotaz:
Myslis, ze je mozne mluvit o budoucnosti, nebo zarive budoucnosti, nebo o tom co chces, co preferujes a zaroven plne prijimat pritomnost?
Podle me ano a to je to oc tu bezi ;) Necitim v tom pro sebe rozpor.. spise uspokojivy pohyb od jedne pritomnosti do jine pritomnosti, od krasneho do krasneho, od spokojenosti ke spokojenosti.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod vostalpetr » stř 30. zář 2009 17:03:20

Myslis, ze je mozne mluvit o budoucnosti, nebo zarive budoucnosti, nebo o tom co chces, co preferujes a zaroven plne prijimat pritomnost?
..............................................................................................................................

To je to co píšu,
je to možné, není v tom žádnej problém,
ale všechny takovéto představy je třeba brát a přijímat jako že to je ON,

problém vzniká jen tehdy, když ty záležitosti vidíme pouze odděleně od podkladu (kterým je pozornost)
protože pak se s nimi pozornost ztotožní a a pak jsou tyto představy přijmuty jako "moje" představy a následně vznikne lpění na těchto představách

Je možné myslet, cítit, dělat opravdu cokoli
nic není neduchovní,
když si uvědomujeme, že základem všeho je pozornost, která je vlastně Univerzálním Vědomím

ale naprosto všechno je stejně tak neduchovní,
když si to uvědomuje odděleně od zdroje

((Faktem ovšem je, že když dojde k uvědomění zdroje, sebe sama si vědomé pozornosti, tedy Já,
že celá tahle spekulativní mysl se velmi ztiší,
nebot už zde není tendence hledat někde v budoucnu či na jiném místě štěstí jenž by nás naplnilo,
protože štěstí (ananda) je součástí Já))
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod vostalpetr » čtv 01. říj 2009 6:36:47

ZAPOMNĚL JSEM NA JEDNU OPRAVDU DŮLEŽITOU VĚC,
KTERÁ SE TÝKÁ MEDITACE "VŠECHNO JE ON"

A JE VLASTNĚ ZNÁMKOU DUCHOVNÍHO POKROKU:

LÁSKA

Maharadž říká, že známkou ducovního pokroku je uvolněnost, radostivost a nezájem o duchovní pokrok.
Co jsem si kdy všimnul, tak většina džnána jogínů je však spíše strnulých, chladných, jakoby bez života,
což je velká chyba, která je známkou toho, že klid v kterém se ocitnou je pouze uměle vyvolaný, povrchový, silou vůle udržovaný a dočasný. To je přesně ta věc, když vám nějaký duchovní mistr řekne o důležitosti klidu mysli a žáci to začnou praktikovat.

Výsledkem meditace VŠECHNO JE ON, nebo spíše vedlejším účinkem, by neměla být nějaká suchá neživá strnulost, ale naopak RADOSTIVOST, UVOLNĚNOST, RELAXOVANOST, HLUBOKÉ PROŽÍVÁNÍ ŽIVOTA I SEBE SAMA, LÁSKA

TAHLE MEDITACE V PODSTATĚ ŘÍKÁ (A JE TO TO SAMÉ CO PLATÍ O REALIZACI JÁ):

ŽE NEJSTE VE SVĚTĚ (BÝT VE SVĚTĚ ZAMENÁ PLNO NEBEZPEČÍ, ROZPORŮ, PROBLÉMŮ, NEPŘÍJEMNOSTÍ, STAROSTÍ APD)

ALE ŽE JSTE DOMA (COŽ ZNAMENÁ BEZPEČÍ, UVOLNĚNOST, PŘÍTOMNOST, LÁSKU)(Mahariši tomu říkal "mír")

takže vlastně již v této fázi se postupně uklidnuje spekulativní mysl a nepřemýšlí o zářivé budoucnosti nebo nad štěstím všech bytostí, nebot se ocitá ve stavu dětské bezpříčinné radostivosti (Když nebudete jako malé děti, nevstoupíte do království nebeského - Ježíš) což je jinými slovy život v přítomném okamžiku jenž postupně přechází v prožívání Přítomnosti (mimo čas a prostor)

Celá ta záležitost musí být naprosto přirozená,
nic nesmí být děláno, protože to někkdo tak řekl a protože to je nějaký duchovní návod,
proto je velmi důležté, aby to mysl chápala,
přemýšlení není nic negativního, přemýšlení je rozjímání mysli nad duchovními "pravdami" a to je meditace,
nebot meditace je rozjímání (nikoli jen nějaké umělé zastavování mysli)

ROZHODNĚ NEMÁ SMYSL SE STAVĚT DO NĚJAKÉ UMĚLÉ POZIICE DUCHOVNÍHO HLEDAJÍCÍHO
(i když smysl to má, zjistíte že to funguje, ale že to je omezené)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod Petr » pát 02. říj 2009 11:01:17

vostalpetr píše:A JE VLASTNĚ ZNÁMKOU DUCHOVNÍHO POKROKU:

LÁSKA

Maharadž říká, že známkou duchovního pokroku je uvolněnost, radostivost a nezájem o duchovní pokrok.


:thumb: to je velmi dobre :poklona:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod Monika » pát 02. říj 2009 11:31:57

vostalpetr píše:
RADOSTIVOST, UVOLNĚNOST, RELAXOVANOST, HLUBOKÉ PROŽÍVÁNÍ ŽIVOTA I SEBE SAMA, LÁSKA


proto se doporučují různé způsoby a techniky, které zklidńují a uvolňují ... je jich velká spousta, stačí vybrat která komu nejvíc vyhovuje :) kdo spočívá v uvolněné přirozenosti to pochopitelně nepotřebuje 8-)
Uživatelský avatar
Monika
 
Poděkoval: 0
Poděkováno: 27-krát v 22 příspěvcích

Re: Zářivá budoucnost

Příspěvekod honzam » pát 03. bře 2017 16:14:19

Petr píše:Představte si svět, nebo sebe před několika lety.. vidíte ten obrovský posun kupředu? Jak v sobě, tak v okolí? Aspoň já ho vnímám čím dál tím více, jak u sebe, tak u lidí se kterými se setkávám. Stačí se i podívat na Inspiruj s kolika lidmi začínalo (s jedním :) ) a kolik je nás tu dnes.. stačí se podívat i na počet podobných serverů a stránek, který neustále přibývá. Vidíte jak sebe-vědomých lidí neustále stoupá? Jak jsou lidé šťastnější, přesnějí vědí, co chtějí, a jsou odvážnější v tom, to požadovat. Lidé jsou otevřenější. Lidé se učí novým způsobům uvažování, otevírají se radosti, lásce a jsou čím dál, tím šťastnějsí. Lidé se stávají záměrnými tvůrci, místo tvůrců náhodných. A to jsou lidé, kteří se narodili před x generacemi a prošli si ještě docela sevřeným obdobím, kdy je rodiče vychovávali podle ideálů minulého století. Obdobím, kdy mnoho informací nebylo tak lehce dostupných.

Teď si představte nově příchozí děti, které jsou novou úžasnou energiíí. Přicházejí na svět, již zase o něco širším vědomím, než současné generace.. možná by se dalo říci i řádově vyspělejším a širším vědomím, obzvláště u indigových a podobných dětí. Teď si představte, že těmto úžasným dětem budou dělat rodiče tito dospělí, o kterých jsem psal před tím. Představte si, že je jim dostupné široké portfolio vědomostí, o kterých se tu dnes bavíme a které žijeme. Teď to vše zkombinujte... vidíte tu neuvěřitelně krásnou a zářivou budoucnost, kterou tuto Zemi čeká? A to nemusíme ani chodit někam pro rok 2012, nebo pro přestup do vyšší dimenze.. stačí vnímat tento svět.

:)


E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2923
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Další

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron