Ego a mléko s třešněmi

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Petr » stř 25. srp 2010 10:23:33

watta píše:
Petr píše:jj je to pak o tom, ze to neni tak, ze je pravda to NEBO to, ale ze je pravda to A to. Takze mate pravdu :thumb:.


a proč pořád někdo potřebuje mít pravdu? k čemu je to DOBRÉ?


tak ono je to asi dobre pro integritu osobnosti, ze vi (ze se clovek ujisti), ze to v co veri, neni uplne blbe :D... proto mozna chce mit clovek pravdu... napada vas jeste neco jineho? :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod watta » stř 25. srp 2010 10:59:50

a v tomhle smyslu - nemáš pravdu pořád? to jinak asi nejde, ne?
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod watta » stř 25. srp 2010 11:00:49

jamajsky.drap píše:Jenom trochu přiblížím, jaký je stav bez ega. Určiě jste zažili nějaký nádherý západ slunce anebo když jste vysoko nad vámi zahlédli kroužit dravého ptáka. Prostě chvíle, kdy se zastaví čas a vy se naprosto rozplynete do přítomného okamžiku. Většinou to netrvá déle než 10 vteřin než se z "toho probudíte". A teď si představte, že takové chvíle prožíváte trvale během dne. Takový je stav bez Ega. A když vás v té chvíli někdo potká a zeptá se, jak se vám daří. Tak odpovíte, že se máte tak krásně, že to ani nejde popsat slovy. A ono to skutečně nejde...


takový je i stav s egem :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod AlfaScorpii » stř 25. srp 2010 11:19:48

Co kdybyste radši místo Ega používali třeba slovo rezistence? Tam už byste se mohli shodnout, ne? :-)
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Petr » stř 25. srp 2010 12:15:27

AlfaScorpii píše:Co kdybyste radši místo Ega používali třeba slovo rezistence? Tam už byste se mohli shodnout, ne? :-)

jj, taky mam takovy pocit, ze to co se nazyva tim egem je ta rezistivni cast ega, nebo urcita cast systemu presvedceni cloveka, kterou nekdo definoval jako nezadouci - napsal jsem to tak obecne, protoze neumim ted presne definovat, ktera cast nasich presvedceni to je - jestli ta, ktera nam neslouzi, nebo jestli ta, ktera je protichudna a zpusobuje tak rezistenci, nebo jestli ta, ktera neni v souladu s pohledem naseho vyssiho ja.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Petr » stř 25. srp 2010 12:23:14

watta píše:a v tomhle smyslu - nemáš pravdu pořád? to jinak asi nejde, ne?

no prave ze mas. Ale pokud nekdo prijal to presvedceni ze je pravda to NEBO to, tak prezentace jine pravdy jinym clovekem implikuje, ze pokud je pravdive jejich presvedceni, tak to moje presvedceni se tim popira a je nepravdive.. proto nekteri lide si brani ten svuj system. protoze vidi, ze pro ne to funguje a pro ne to tak je. Zatimco by ale mohli verit, ze to je pravda A zaroven i to druhe muze byt pravda, i kdyz se to jevi treba zcela protichudne.
A to umozni i tu diverzitu o ktere jsi psala vedle, protoze pak nepopirame jejich system, tim ze se snazime vytvorit nasi moznost NEBO jejich moznost.. ale muzeme tvorit tu moznost A tu moznost.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Radek » stř 25. srp 2010 20:51:31

AlfaScorpii píše:Co kdybyste radši místo Ega používali třeba slovo rezistence? Tam už byste se mohli shodnout, ne? :-)


Na co vymýšlet další termíny a celou věc ještě více komplikovat? Evidentně všichni zainteresovaní přesně ví, co je to dobré ( já, ego ) a co je to špatné ( já, ego ).

Já, ego, ego já ... já já já jenom já, já já jupí jupí já, já já ego ego já. :D :o

Jinak všechny moje příspěvky o egu, jsem napsal jako obhajobu Abrahama, protože jak já, egoista považován za neegoistu, jsem četl ty příspěvky vás neegoistů považovaných za egoisty, tak mi spojování Abrahama s egem prostě hodně nesedí. Jak někteří píšete, že ego je nějak žádoucí, potřeba k praktikování Abrahama, tak si myslím, že kdyby to takhle slyšela Ester, tak by jí vypadl signál. :)

Myslím, že tohle slovní spojení může být více zavádějící pro všechny co si tady čtou o Abrahamovi, než všechny teorie o egu dohromady. Jestli se pletu, tak mi někdo ukažte někde nějaké video, kapitolu, citaci, kde takhle Abraham ego se svým učením spojuje. A teď mi tady zase někdo napíše, že ego = latinsky já. Já vím :D

Důležité je ale, že stejně všichní ví o co go, jen z nějakého důvodu, všichni lpí na té své značce toho co myslí. Vykašleme se na značky, jsou to jenom vodítka, důležitý je význam a ten nám tady je všem jasný. :church:
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Radek za tento příspěvek:
destiny, Jana

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Petr » stř 25. srp 2010 21:22:34

Radek píše:Myslím, že tohle slovní spojení může být více zavádějící pro všechny co si tady čtou o Abrahamovi, než všechny teorie o egu dohromady. Jestli se pletu, tak mi někdo ukažte někde nějaké video, kapitolu, citaci, kde takhle Abraham ego se svým učením spojuje. A teď mi tady zase někdo napíše, že ego = latinsky já. Já vím

jj Arahama se na ego cas od casu nekdo zepta. Minimalne jednu odpoved jsem prelozil zde (i kdyz mam podezreni, ze nejake uryvky se tu nachazeji jeste jinde): Abraham: O egu a mozna jeste se toho trochu dotyka i zde: Abraham a buddhista.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod watta » stř 25. srp 2010 22:00:26

Radek píše:Na co vymýšlet další termíny a celou věc ještě více komplikovat? Evidentně všichni zainteresovaní přesně ví, co je to dobré ( já, ego ) a co je to špatné ( já, ego ).


no tos tomu dal :D ono je z toho ještě něco špatného a něco dobrého? nééé :) tak to opravdu nechytnu, jakmile se mluví o dobrý a špatný, vypadává signál mě :D


Radek píše:Důležité je ale, že stejně všichní ví o co go, jen z nějakého důvodu, všichni lpí na té své značce toho co myslí. Vykašleme se na značky, jsou to jenom vodítka, důležitý je význam a ten nám tady je všem jasný. :church:


upřímně řečeno ten termín se používá, a proto získal nějaký význam (z mého přebrání toho, v jakých intencích se používá) i pro mě. samotnou by mě nikdy takový termín nenapadl, v mém Já žádný koncept ega nemám. takže abych byla upřímná, vlastně nevím, co to je. ale nedělá mi problém respektovat to, že ostatní mají něco, co já nemám, a naopak. s tím, že onen význam - jeden jediný shodný - je nám všem jasný, bych tudíž byla velice opatrá. tak to podle mě opravdu není. leč nač by mělo být důležité se shodnout? :poklona:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Radek » stř 25. srp 2010 22:28:14

watta píše:
Radek píše:Na co vymýšlet další termíny a celou věc ještě více komplikovat? Evidentně všichni zainteresovaní přesně ví, co je to dobré ( já, ego ) a co je to špatné ( já, ego ).


no tos tomu dal :D ono je z toho ještě něco špatného a něco dobrého? nééé :) tak to opravdu nechytnu, jakmile se mluví o dobrý a špatný, vypadává signál mě :D


Vždyť celá ta dlouhatánská debata byla o tom, že polovina lidí včetně tebe říkala jak je ego báječné a druhá polovina říkala, že je špatné a že je lepší žít bez něho. :o ;)
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Radek » stř 25. srp 2010 22:30:42

Petr píše:jj Arahama se na ego cas od casu nekdo zepta. Minimalne jednu odpoved jsem prelozil zde (i kdyz mam podezreni, ze nejake uryvky se tu nachazeji jeste jinde): Abraham: O egu a mozna jeste se toho trochu dotyka i zde: Abraham a buddhista.


díky, nedá se to sehnat nějak jinak, než objednávat kazety a CD z USA?
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod AlfaScorpii » stř 25. srp 2010 23:10:11

Radek píše:Na co vymýšlet další termíny a celou věc ještě více komplikovat? Evidentně všichni zainteresovaní přesně ví, co je to dobré ( já, ego ) a co je to špatné ( já, ego ).


Rezistence není přeci žádný nový termín. A podle mého soudu všichni zde diskutující ho chápou přibližně stejně, takže nedojde k disinterpetacím. Zatímco s Egem to tak v žádném případě není, jak jsi se mohl sám jasně přesvědčit. Ale jinak na jeho používání opravdu nelpím, jen jsem to nadhodil právě pro zjasnění a zjednodušení debaty, protože právě rezistence je prapříčina celého toho "zlého" Ega. Ale jinak si dál klidně používej Ego nebo třeba fujtajxl, když myslíš, že to bude srozumitelnější, dle Tvé libosti ;)
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli AlfaScorpii za tento příspěvek:
watta

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod AlfaScorpii » stř 25. srp 2010 23:19:22

Radek píše:Důležité je ale, že stejně všichní ví o co go, jen z nějakého důvodu, všichni lpí na té své značce toho co myslí. Vykašleme se na značky, jsou to jenom vodítka, důležitý je význam a ten nám tady je všem jasný. :church:


Nejsem si jist, jestli úplně všichni, ale většina určitě ano. Problém je zase jen v používání určitých termínů, které holt každý chápe poněkud jinak, proto je docela praktické používat termíny pokud možno co nejneutrálnější, které nemají nejrůznější náboženské a dogmatické konotace.
Mimochodem proto Abraham mluví primárně o Zdroji, ne o Bohu, proto mluví o rezistenci, ne o Egu a pod.
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Petr » čtv 26. srp 2010 7:09:28

Radek píše:
Petr píše:jj Arahama se na ego cas od casu nekdo zepta. Minimalne jednu odpoved jsem prelozil zde (i kdyz mam podezreni, ze nejake uryvky se tu nachazeji jeste jinde): Abraham: O egu a mozna jeste se toho trochu dotyka i zde: Abraham a buddhista.


díky, nedá se to sehnat nějak jinak, než objednávat kazety a CD z USA?

myslis jako ty audia ze seminaru, nebo vseobecne Abraham?
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Kerry

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Radek » čtv 26. srp 2010 8:21:27

Petr píše:myslis jako ty audia ze seminaru, nebo vseobecne Abraham?


Myslel jsme konkrétně tu nahrávku z Londýna 2008, jak si na to poslal odkaz.
Naposledy upravil Radek dne čtv 26. srp 2010 8:21:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod watta » čtv 26. srp 2010 8:21:46

Radek píše:
watta píše:
Radek píše:Na co vymýšlet další termíny a celou věc ještě více komplikovat? Evidentně všichni zainteresovaní přesně ví, co je to dobré ( já, ego ) a co je to špatné ( já, ego ).


no tos tomu dal :D ono je z toho ještě něco špatného a něco dobrého? nééé :) tak to opravdu nechytnu, jakmile se mluví o dobrý a špatný, vypadává signál mě :D


Vždyť celá ta dlouhatánská debata byla o tom, že polovina lidí včetně tebe říkala jak je ego báječné a druhá polovina říkala, že je špatné a že je lepší žít bez něho. :o ;)


aha, tak to pardon :) pochopila jsem to tak, že je to debata o tom, zda se ega zbavit nebo nikoli (v tom smyslu jestli ti může ublížit, nebo pro tebe být prospěšné)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Petr » čtv 26. srp 2010 10:33:09

Radek píše:Myslel jsme konkrétně tu nahrávku z Londýna 2008, jak si na to poslal odkaz.


tak legalne asi jen koupit. ted nove zacinaji nabizet i digital download http://www.abraham-hickslawofattraction ... 32008.html ale maji tam jen vybrane seminare a vybrane otazky ze seminaru - ale meli byt to to zajimavejsi otazky, odpovedi a nove temata.

A pak je take spousta jednoduchych, ale nelegalnich cest.
Jinak ja to kupuji spolecne jeste s par lidma z US, kteri mi to konvertuji do MP3, takze kdyz se chce, da se k tomu dostat i jednoduse jinak :).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 126 návštevníků

cron