Ego a mléko s třešněmi

Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Petr » úte 21. črc 2009 9:05:16

Tak jako se nezlobíte na svůj trávící systém, když mu poskytnete mléko a třešně, že se nám z toho neudělá dobře (slušně řečeno), tak se není třeba zlobit na svoje ego (nebo jěště hůře na cizí ego :), kterému, když se poskytnou určité myšlenky, časté myšlenky, až přesvědčení, že se chová tak, jak se chová.

Ego prostě pracuje..tráví naše přesvědčení a dělá to nejlepší, co umí abychom se cítíli dobře s tou potravou, co jsme mu nabídli. Mám dojem, že ego má nepřekonatelnou touhu být šťastné a cítit se dobře – to mu bylo vrozeno a to je to genialní. Opravdu není problém ve velikosti ega, problém vidím v přesvědčeních, která máme a ego už pak s nimi jen dělá to, co umí.

Zdá se mi, že většina těchto přesvědčeních, které dělají tzv. to špatné ego nebo velké ego, jsou založena na nedostatku... čehokoliv.. nedostatku sebeocenění, sebevědomí, sebelásky, nedostatku financí, prostředků atd.
Například přesvědčení o nedostatku prostředků v našem životě nebo na světě, z nás začne dělat sobce, protože pokud egu poskytneme přesvědčení, že něčeho se nedostává, tak se ego necítí dobře, ale ono se chce cítit dobře a chce být šťastné.. a tak nás začne směřovat třeba k sobectví, prospěchářství, atd.
Myšlenky o svém nedocenění v nás zase vyvolávají negativní pocity, a ego zase negativní pocity nerado a tak nás táhne k tomu se cítit dobře a tak jednoduše může začít se povyšovat nad druhé, zesměšňovat druhé, dělat spoustu věcí, které nám dodávají dobré pocity a jaksi kompenzují toto falešné přesvědčení o naší nehodnotě.

Ale není špatné to ego, špatné jsou ty ingredience, které jsme mu poskytli.

Pokud se zaměříme na hojnost, budeme vědět, že tento svět je nám schopen poskytnout hojnost prostředků, které si zasloužíme a že je tu dost všeho pro všechny, tak okamžitě spousta těchto tzv. špatných eg zmizí. Pokud budeme znát svou hodnotu, budeme se cítit cennými, prospěšnými, tak nebudeme mít sebemenší potřebu se nad někoho povyšovat, někoho urážet. Budeme milovat jak sebe, tak ostatní a přijde to naprosto samo a bude to naprosto přirozené.

Tj. pokud změníme své myšlenky, svá přesvědčení, ego se pak samo přizpůsobí a pokud mu budeme dávat chutnou zdravou potravu, tak to proklínané ego, které „je třeba“ rozpustit, bude tím nejmilejším a nejlepším nástrojem, který zde máme. :)

PS. Mléko a třešně byli vybrány čistě náhodně, protože jsem se o tom s někým nedávno bavil :) Věřím, že existuje skupina lidí, kterým dělají v žaludku dobře.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Kerry

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod opcan » úte 21. črc 2009 12:14:13

Zdravim,
vyborne je o egu psano v knize Nova zeme. Jednodussi je pochopit co je ego tzn. pochopit co nejsme. Potom nam dojde co jsme.
L.
Uživatelský avatar
opcan
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 13. úno 2009 19:13:09
Poděkoval: 11
Poděkováno: 30-krát v 14 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Petr » úte 21. črc 2009 14:17:18

Pokud si dobre vzpominam, tak Tolle velmi dobre popisuje prave ty stranky ega, kdy se chova prave na zaklade techto presvedcenich o nedostatku a rozkryva jak toto chovani identifikovat. Ale trochu se mi zda, ze tim pak zavrhuje cele ego, i s jeho dobrymi vlastnostmi... nebo ne? Uz je to dyl co jsem to cetl... :aha:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod opcan » stř 22. črc 2009 9:43:34

Ahoj Petre,
V knize se pise ze ego je v podstate jediny zdroj utrpeni. Kde neni ego neni problem. Ego cloveka oddeluje od jednoty a snazi se mu namluvit ze je neco jineho nez ostatni. .. ale je ? Za egem je krasa a svoboda. My nejsme hlas v nasi hlave, mi jsem posluchaci/pozorovatele. Take jsem si driv mylsel ze na egu se da najit neco dobreho, ale kdo to rika ? Zase nase ego. Ja knihu ctu potreti. Je to krasa. Zacinam zazivat sam sebe ...toho kdo jsem...toho posluchace/pozorovatele meho ega....toho kdo nereaguje na svoje ego.... to je osvobozeni......neda se to popsat.
Mej se
Ludek
Uživatelský avatar
opcan
 
Příspěvky: 42
Registrován: pát 13. úno 2009 19:13:09
Poděkoval: 11
Poděkováno: 30-krát v 14 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli opcan za tento příspěvek:
Ladislav

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Petr » stř 22. črc 2009 12:36:30

no to je pak otazka co se nazyva egem. :)

Muj soucasny postoj je, ze kdybychom zili zcela bez ega, tak nemame zadnou vyhodu oproti tem v nefyzicnu...bylo nam dano ve fyzicke realite ego, aby jsme se ho pracne zbavovali? Nebylo nam prave dano z nejakeho duvodu? Abychom zakusili tento svet z jedinecneho uhlu pohledu, abychom individualne definovali to co chceme, co je pro nas dobre?
Zda se mi, ze se vseobecne nazyvaji egem pouze "jeho" spatne stranky, neco jak rika Tolle - ego je zdrojem vseho utrpeni.. tak ja to ted vubec nevnimam, vidim ego i jako zdroj velke radosti :) je to nastroj jako spousta dalsich, jako ohen, voda, nuz.. vse muze velmi dobre slouzit, zaroven ale muze zabijet..zalezi jen na zpusobu vyuziti.. a zda se mi, ze to, co ego zasadne ovlivnuje jsou nase myslenky a nase presvedceni.. ego ma pak v sobe tu touhu po stesti..neco jako pud sebezachovy a dela co umi, hleda radost a stesti s tou mnozinou presvedceni, ktere jsme mu poskytli.
Ted se mi prave zda lepsi, nez se snazit odstranit toto ego (je to vubec mozne ho trvala odstranit?) tak radeji pracovat na vlastnim systemu presvedcenich.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
destiny, Kerry

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod watta » stř 22. črc 2009 15:52:22

Díky moc Petře za hezké (prozatím nesmrtelné :) ) téma. Já mám moc veliké ego, pěstuji si ho a mám ho móóc ráda. Je tak veliké, že se toho do něj hodně vejde. Je to moje vazba k tomuto světu, prostřednictvím které od malička tento svět prozkoumávám a učím se ho znát. O ego se vždycky něco zarazí, a tím něco poznám - tak poznávám už od nejsvobodnějšího dětství, jak to v této realitě funguje. K tomu mi slouží ego. Bez něj bych byla asi hodně na rozpacích, protože bez něj bych nebyla řádně inkarnovaná - žila bych si svým plným vědomím, takže nejen, že by na mě všichni zírali jako na ještě většího trotla než nyní, neb bych se chovala značně nesocializovaně :), ale taktéž bych nemohla činit to, proč jsem se odhodlala (jestli vůbec!) se do téhle zrcadlové síně zúžit: myslet, bolet, růst - a tím vším tvořit. Takže by to asi nemělo moc cenu, že, že bych si tu tak žila, bez onoho mého ega.

Musím ale říct, že ve své vlastní štěstí se můj život proměnil právě až poté, co jsem takhle své vlastní Ego odhalila. Předtím mi stálo leckdy v cestě, protože jsem si ho holt do té cesty postavila. Prostě jsem ho tam chtěla mít. Ono skvěle spolupracuje, jako vše, dělá jenom to, co se po něm chce :) (až na ty proradné předměty, které pořád předstírají, že se nemohou hýbat, takže je člověk musí nosit, jaká to práce, chm :poklona: ) Nu a je to myslím dost velký rozdíl. Teď si totiž mohu dovolit v klidu být kompletně inkarnovaná a zároveň žít ve víru svého plného vědomí.

Ještě bych chtěla zmínit jednu velkou drobnost, kterou považuji za užitečnou znát z vlastní zkušenosti - je-li Ego opravdu hodně velké, velké jako vesmír sám a aspoň dost velký kus z něho je jako Ego vnímán - pak už ten svět nepotřebuji poznávat a pak právě úplně automaticky mizí to posuzování, o němž je tu také zmínka - s opravdu velkým a pevným Egem nemohu nikým pohrdat, ani se nad nikoho nadřazovat. Myslím, že tohle je skutečnost s největšími obtížemi vysvětlitelná těm, kteří s velkým pevným Egem nemají vlastní zkušenost a pohrdají jak jím, tak všemi, o nichž tvrdí, že jimi pohrdají :idea2: :). Pro nás, opravdové egoisty *** , pro nás neexistuje žádná dělící čára na špatné nebo dobré, nízké či vysoké. Takže se jaksi nemáme nad co povyšovat (a nic nám nestojí za pohrdání :D - to je přííliš negativní energie, než abychom se jí zabývali - stojí to opravdu maximum energie, být negativní). Můžeme jenom uvažovat o tom, jestli něco (například tento svět) je pro nás vhodné či nikoliv, a pokud ne, začínáme tvořit něco, co pro nás vhodné bude (například nový svět). Ale není možné pohrdat něčím, co nepovažujeme za menší. Srovnávání je hudbou spanilé minulosti rodu homo sapiens :happyturn:

Go ahead :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Kerry, Petr

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Petr » stř 22. črc 2009 20:09:06

Díky moc, myslím že jsi to posunula zase krásně o kus dál..toto je moje čelní linie ;) :yes:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod vostalpetr » ned 26. črc 2009 20:13:48

Myšlenky o svém nedocenění v nás zase vyvolávají negativní pocity, a ego zase negativní pocity nerado a tak nás táhne k tomu se cítit dobře a tak jednoduše může začít se povyšovat nad druhé, zesměšňovat druhé, dělat spoustu věcí, které nám dodávají dobré pocity a jaksi kompenzují toto falešné přesvědčení o naší nehodnotě.

Ale není špatné to ego, špatné jsou ty ingredience, které jsme mu poskytli.
..............................................................................................
To je dobře napsaný,
ego rozhodně není špatný,
čisté ego - podstata bytí je radostiplný stav existence...

Je to ale zároven základ na kterém mohou vyrůst ty negativní pocity s nimiž se pak ego ztotožní,
tento mechanismus popírání a negování je ale naprosto přirozený,
protože i ego je určité popření jednoty a proto všechny ostatní věci se dějí dalším a dalším popíráním,

proto se joze hovoří o egu jako o největší zlu či zdroji zla apd.

ale když se to takto řekne, že ego je zlo, tak je to zase jen další prohlášení ega a další negování, takže se to jen roztáčí dokola

to negování je přirozený, je to stejně přirozený jako to ego a je to prostě boží vůle,
takže ani ty ingredience nejsou špatný,

je to trošku nedokonalé, říci, že ego je přirozený a negace jsou nepřirozený,
protože obojí je naprosto přirozený mechanismus postavený na negování

Joga je o tom,
nikoli měnit tu přirozenost negování a popírání,
bojovat sám se sebou a proti sobě,
ale přijmout ji,
což znamená především uvědomit si ten podklad či základ, díky jemuž se to celé děje,
jenoduše řečeno poznat, že PODSTATOU VŠEHO JE ON (BŮH)

A když člověk přijme sám sebe i s těmi negacemi,
tak se stane bezpříčinně radostivý,
protože už nemá potřebu tu mysl roztáčet v stále dalších a dalších negacích že něco je špatně a je to třeba změnit,
přijmutí je prostě odevzdání a je tím řečeno" Bud vůle tvá...

((SAMOZŘEJMĚ ŽE V JOZE JSOU TAKOVÝ POJMY, JAKO KLIDNÁ MYSL, BÝT BEZ POCITŮ, JÁ NEJSEM TOTO ANI TOTO, ŽE VŠECHNO CO JE UVĚDOMOVÁNO JE BRÁNO JAKO NĚCO NESKUTEČNÉHO, ŽE SVĚT JE ZLÝ A OD BOHA ODPADLÝ A ŽE EGO JE ZLO APD. ALE TAKY TAM LZE NALÉZT PRAVÝ OPAK VÝŠE ŘEČENÉHO,
COŽ JE OVŠEM DÁNO UROVNÍ A SPRÁVNOSTÍ VÝKLADŮ)

(DUCHOVNÍ MISTŘI MOHOU BÝT REALIZOVANÍ, ALE TO NENÍ ZÁRUKA SPRÁVNOSTI A PRAVDIVOSTI JEJICH UČENÍ,
PROTOŽE SPRÁVNÉ UČENÍ JE PARADOXNÍ)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Radek » sob 21. srp 2010 22:50:13

Petr píše:Pokud si dobre vzpominam, tak Tolle velmi dobre popisuje prave ty stranky ega, kdy se chova prave na zaklade techto presvedcenich o nedostatku a rozkryva jak toto chovani identifikovat. Ale trochu se mi zda, ze tim pak zavrhuje cele ego, i s jeho dobrymi vlastnostmi... nebo ne? Uz je to dyl co jsem to cetl... :aha:


Myslím, že Tolleho znám velmi dobře, četl, viděl a slyšel jsem od něj skoro všechno, a dovoluji si tvrdit, že Tolle nerozděluje ego na dobré a špatné stránky, ani neříká, že má dobré a špatné vlastnosti. Ego je podle Tolleho ale i mnohých jiných souhrn myšlenkových konstrukcí, který jsme si za celý život nashromáždili ale hlavně, se kterými se identifikujeme, považujeme je za své, věříme jim a chováme se podle nich. Mnohé z těchto myšlenkových konstrukcí jsme přijali za své v ranném dětství od rodičů, prostředí ve kterém jsme vyrůstali, od společnosti a jejich zažitých klišé a přesvědčení. Každý z nás má svoje ego a tedy souhrn svých vlastních myšlenkových konstrukcí a pokud se s nimi identifikujeme a věříme jim, více méně žijeme život podle těchto konstrukcí.

Příklad takového ega: jsem Pepa, je mi 30 let, umím dobře vařit, nejsem dobrý sportovec, dbám na pořádek, jsem spirituálně založený, neumím jezdit na bruslích a asi se to nikdy nenaučím, jsem společenský, jsem tolerantní, nejsem dobrý na matematiku a chemii.

Na tomhle není ani nic dobrého ani nic špatného, to špatné přijde v okamžiku, kdy se s tímhle egem identifikujeme, ztotožňujeme. Takže, když takovému Pepovi pak někdo řekne, že neumí vařit a že je bordelář, Pepa, který se identifikuje se svým egem, se cítí ohrožen a brání svoje přesvědčení ( svoje ego ) a bu'd se začne hádat, obhajovat, kritizovat nebo napadat dotyčnou osobu nebo se uzavře a je zklamaný.
Pepa, který se neidentifikuje se svým egem, nic takového neudělá, necítí se napaden, ani ohrožen, necítí potřebu se obhajovat a prostě vnímá danou situaci jako: člověk XY řekl, že neumím vařit a že jsem bordelář. TEČKA. Žádná obhajoba, žádné rozebírání situace, žádné další navazující přemýšlení, žádné negativní emoce. Prostě holé konstatování faktu, tohle to se teď stalo a tak to je.

Petr píše:Muj soucasny postoj je, ze kdybychom zili zcela bez ega, tak nemame zadnou vyhodu oproti tem v nefyzicnu


Tolle neučí ani nepřesvědčuje, že máme žít bez ega. Jen říká, že identifikace, ztotožňování se s ním přínáší neštěstí a utrpení. Klidně si svoje ego můžeme nechat, nemusíme se ho zbavovat. Jen ho nemáme brát tak vážně a nemáme se s touhle myšlenkovou konstrukcí identifikovat. Když mi někdo v mládí vtloukal do hlavy, že nikdy nebudu dobrý plavec a já tomu budu celý život věřit a identifikovat se s tou myšlenkou, jako by byla moje vlastní, tak je pak jasné, že se nikdy dobře plavat nenaučím. Pokud se nebudu indentifikovat s touhle myšlenkou, řeknu si, ok, tohle je co se mi teď prohnalo hlavou, denně mám spousty myšlenek, tahle je jedna z nich, ani jí nevěřím ani jí neodporuji.

Petr píše:Zda se mi, ze se vseobecne nazyvaji egem pouze "jeho" spatne stranky, neco jak rika Tolle - ego je zdrojem vseho utrpeni.. tak ja to ted vubec nevnimam, vidim ego i jako zdroj velke radosti

tohle Tolle myslím nikdy neřekl, že ego je zdrojem všeho utrpení, říká, že identifikace s egem přínáší utrpení.

Osobně vidím celkem velkou podobnost mezi Tollem a Abrahamem. Oba nabádají ke sledování svých vlastních emocí, myšlenek, oba mluví o našem vnitřním já, oba mluví o tom, že jsme energie zdroje, oběma učením jde o to abychom dosáhli vnitřního klidu a štěstí, oba mluví o přijetí toho co je. Jen to každý obalí do jiné omáčky.

Rozdíl mezi Abrahamem a Tollem je ta část, kdy Abraham mluví o vytváření naší reality. Tolle se ničím takovým nezabývá, ten učí naučit se žít v přítomném okamžiku, neidentifikovat se s egem, prostě být šťastný tady a teď. Neříká, že chtít nové auto, nový barák, nový vztah je špatné nebo dobré, říká, že hledání naplnění, uspokojení v těchhle věcech je špatné, přidávání těchhle věcí k vlastnímu egu a identifikace mého vlastního já s těmito věcmi je špatná.
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Radek za tento příspěvek:
Jana, Ladislav

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Lída » ned 22. srp 2010 8:59:25

Radek píše:Tolle se ničím takovým nezabývá, ten učí naučit se žít v přítomném okamžiku, neidentifikovat se s egem, prostě být šťastný tady a teď. Neříká, že chtít nové auto, nový barák, nový vztah je špatné nebo dobré, říká, že hledání naplnění, uspokojení v těchhle věcech je špatné, přidávání těchhle věcí k vlastnímu egu a identifikace mého vlastního já s těmito věcmi je špatná.

Ulpívání na tom, co chceme (=identifikace s toužícím "já") může přinést buď zklamání v případě, že se nám nepovede dosáhnout toho, co jsme chtěli, anebo - když se nám to povede - se objeví uspokojení.

Tohle uspokojení, že se nám podařilo získat, po čem jsme toužitli, anebo zbavit se něčeho, co nám vadilo, není podle mé zkušenosti špatné, ale je dočasné. Když jsme dosáhli toho, co jsme chtěli, naše uspokojení trvá jen chvíli. Pak pomalu vyprchá a my musíme začít hledat nové uspokojení v něčem dalším. V tom se chvilkové uspokojení liší od spokojenosti, která - ať děláme cokoliv - je tu pořád, jakmile tvořivě zacházíme se vším, s čím se setkáváme, tj. plně využíváme všechny možnosti, jak věci co nejlíp řešit, ale na ničem jednotlivém neulpíváme.

Je to takříkajíc "tanec bytí" v současném okamžiku :)

:lodka:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Radek

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Radek » ned 22. srp 2010 10:00:14

Lída píše:Tohle uspokojení, že se nám podařilo získat, po čem jsme toužitli, anebo zbavit se něčeho, co nám vadilo, není podle mé zkušenosti špatné, ale je dočasné. Když jsme dosáhli toho, co jsme chtěli, naše uspokojení trvá jen chvíli. Pak pomalu vyprchá a my musíme začít hledat nové uspokojení v něčem dalším.


přesně takhle o tom mluví Tolle v tomhle videu, které jsem od něj viděl jako první:

http://video.google.com/videoplay?docid=-3281956072837009943#
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Kerry » ned 22. srp 2010 22:07:17

Podle mých zkušeností je právě ego to nejdůležitější k žádání a tedy růstu a bez něj by život neměl smysl. Kdo si zažije 10 minut "čistého vědomí" bez ega, tak si právě toho ega začne vážit a díky Abrahamovu učení s ním správně nakládat - to je radost z toho vědomého tvoření, z toho neskutečného množství variant, které díky tobě (tvému egu) vzniká a proto je každé ego jiné - jedinečné, aby to byla větší zábava a ještě více variant, protože tak dochází podle Abrahama k obrovské expanzi. :dance:
A osobně za sebe mohu napsat, že ego dává mému životu smysl. :)
Uživatelský avatar
Kerry
 
Příspěvky: 42
Registrován: pon 10. kvě 2010 14:18:57
Bydliště: Praha
Poděkoval: 50
Poděkováno: 25-krát v 11 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Radek » pon 23. srp 2010 0:16:09

Kerry píše:Podle mých zkušeností je právě ego to nejdůležitější k žádání a tedy růstu a bez něj by život neměl smysl. Kdo si zažije 10 minut "čistého vědomí" bez ega, tak si právě toho ega začne vážit a díky Abrahamovu učení s ním správně nakládat - to je radost z toho vědomého tvoření, z toho neskutečného množství variant, které díky tobě (tvému egu) vzniká a proto je každé ego jiné - jedinečné, aby to byla větší zábava a ještě více variant, protože tak dochází podle Abrahama k obrovské expanzi. :dance:
A osobně za sebe mohu napsat, že ego dává mému životu smysl. :)


Ukaž mi jedno jediné video, jednu jedinou citaci, jeden jedniný řádek, kde se Abraham vyjadřuje ve smyslu, že ego je nějak potřeba nebo jakokoliv jinak zainteresováno v žádání? To není tvoje ego, kdo si přeje všechny ty dobré věci a pocity v tvém životě, kdo vytváří tvou realitu, jsi to ty sama kdo žádá, fyzická Kerry, ne tvoje nefyzické ego. Ego není nic fyzického, nic hmatatelného, je to představa, iluze, ty jsi něco jiného, jsi tvoje vědomí.
Uživatelský avatar
Radek
 
Příspěvky: 73
Registrován: ned 01. srp 2010 10:06:05
Poděkoval: 58
Poděkováno: 28-krát v 20 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Jana » pon 23. srp 2010 5:38:34

Kerry píše: Kdo si zažije 10 minut "čistého vědomí" bez ega ...

Kerry, prosím, mohla bys to popsat?

Pokud vím, tak čisté vědomí bez ega je blažené, sat-čit-ánanda, je to ten nejlepší stav, jaký je. Je to náš nejpřirozenější stav.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Ladislav » pon 23. srp 2010 7:56:11

Krásná debata, jen se tu trošku míchají "jabka s hruškama"....ale všechna ega jsou spokojena (ukojena ?)...i to moje :happy:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Ladislav za tento příspěvek:
AlfaScorpii

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod watta » pon 23. srp 2010 8:12:34

Kerry píše:Podle mých zkušeností je právě ego to nejdůležitější k žádání a tedy růstu a bez něj by život neměl smysl. Kdo si zažije 10 minut "čistého vědomí" bez ega, tak si právě toho ega začne vážit a díky Abrahamovu učení s ním správně nakládat - to je radost z toho vědomého tvoření, z toho neskutečného množství variant, které díky tobě (tvému egu) vzniká a proto je každé ego jiné - jedinečné, aby to byla větší zábava a ještě více variant, protože tak dochází podle Abrahama k obrovské expanzi. :dance:
A osobně za sebe mohu napsat, že ego dává mému životu smysl. :)


vidím to úplně stejně. je to dar. proč bychom ho jinak měli? proč bychom ho jinak dostávali? abychom ukázali "bohu na obláčku", jak jsme dobří, jestli se ho dokážeme zbavit? abychom trpěli život v ďábelských pokušeních? nebo proč? díky egu, tak jak je projeveno v našem životě, se učíme být člověkem. to je myslím dost fajn, a troufla bych si tvrdit, že o to v lidském životě jde :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod watta » pon 23. srp 2010 8:12:50

nicméně je to opravdu velmi zajímavá debata :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Jana » pon 23. srp 2010 8:30:32

Ladislav píše:Krásná debata, jen se tu trošku míchají "jabka s hruškama"....ale všechna ega jsou spokojena (ukojena ?)...i to moje :happy:


Ladislave, možná by to chtělo, abys o tom napsal víc.

Mohl bys ujasnit pojem čisté vědomí?

Je v něm ztotožnění s egem?

Je stav čistého vědomí poznatelný?
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Ladislav » pon 23. srp 2010 9:08:57

Jana píše:
Ladislav píše:Krásná debata, jen se tu trošku míchají "jabka s hruškama"....ale všechna ega jsou spokojena (ukojena ?)...i to moje :happy:


Ladislave, možná by to chtělo, abys o tom napsal víc.

Mohl bys ujasnit pojem čisté vědomí?

Je v něm ztotožnění s egem?

Je stav čistého vědomí poznatelný?


..to je jako u zkoušek... ;) Mám pocit že je to hodně o slovech - každý si pod konkrétním výrazem představí trochu něco jiného. Tak např. "hruška", to je asi v pohodě - budou se samozřejmě lišit, ale pořád to bude "hruška"..., ale "ego" ? "čisté vědomí" ? Tady jde hlavně o vlastní prožitek (zážitek, zkušenost). Někdo to zažil, a díky svému egu (jak já to cítím) to možná ani neví, a někdo jiný, zase díky svému egu tvrdí že ví o čem je řeč... Je to velmi osobní, je to velmi intimní a cesta k čistému vědomí (pokud tomu tak budu říkat - ale stejně, je to to samé co myslíš ty ??? :happy: ) vede (podle mě) přes "sebe". Neexistuje (podle mě :happy: ) žádný návod nebo univerzální cesta. Vždy je tam "něco cizího" - osobnost: autora knihy, gurua, jogína, channelujícího...atd. A to může být, a dle mého názoru, vždycky je, zavádějící. Mohu odpovědět na tvé otázky, ale bude to mít význam jen pro mě... :happy:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Ego a mléko s třešněmi

Příspěvekod Lída » pon 23. srp 2010 10:04:01

Ladislav píše:Krásná debata, jen se tu trošku míchají "jabka s hruškama"....ale všechna ega jsou spokojena (ukojena ?)...i to moje :happy:

Je to ještě zábavnější: jablkům se tady říká hrušky a banánům papriky... a diskuse se - i díky tomu - zdárně rozvíjí :) :lol:

Je to zdejší specialita .. možná díky channelingu

:) :ahoj3:
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Další

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků