Zrcadlo

Zrcadlo

Příspěvekod watta » pon 07. zář 2009 9:21:24

napadlo mě, jak jinak může vypadat člověk sám před sebou, když nemá k dispozici žádné zrcadlo. dříve přece lidi zrcadla neměli - kovové vyleštěné plíšky chtě nechtě zobrazovaly jen část celé osobnosti člověka, která je v zrcadle docela nabíledni, a v jezírku člověk vypadá taky jinak, a ještě se mu k tomu třeba navíc pěkně vlní tvářičky :) sama jsem byla hodně překvapená, když jsem sama sebe poprvé viděla na videu, v dávných časech ;), protože jsem se tehdy vnímala úplně jinak, než jak jsem sama sebe viděla na videozáznamu. na fotkách se člověk taky vidí jinak a otázka je - jestli se tak zachytí něco, co vidí v nějakém objektivnějším duchu i ostatní, nebo je to zase jen pohled... tentokrát fotooptiky ;) tak jsem si říkala, jak je to možná užitečné, vlastně se nevidět a usuzovat jen z reakcí okolí. člověk sám sebe určitě vidí jinak, než jak ho vnímají ostatní :) ale nemohu to posoudit, už dlouho se mi nestalo, že bych byla třeba na 14 dní bez jediné možnosti nahlédnout do zrcadla :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Zrcadlo

Příspěvekod Petr » pon 07. zář 2009 10:21:41

zrcadlo je zvlastni :) je pravda ze se v nem vydame docela castou, vetsinou minimalne kazde rano, ale abych pravdu rekl, tak jsou to pohledy spise rychle a povrchni (vlastne doslova) :). nekolikrat jsem se zkousel zadivat se do zrcadla dele, a to je take velmi zajimave, clovek zacne videt co nevidel, a hlavne treba ja, jsem si zacal rikat, toto jsem opravdu ja? protoze se vnimam naprosto jinak...nejen fyzicky, ale i psychycky.. prece jen "uvnitr" sebe mame obrovsky neuveritelny svet.. a pak se podivame do zrcadla a tam vidime to relativne v porovnani s tim svetem neco mensiho, vyhranenejsiho...a rikam si..to jsem ja? v tomto je to vsechno? :))))) protoze se na sebe asi vlastne vetsinou divame zevnitr. a v zrcadle se vidime jakoby zvenku. No myslim, ze existuje i par meditace pred zrcadlem, ale to jsem nezkousel.

Jinak mozna jsi se ptala jeste na neco jineho..na to jestli kdyz se vidime na fotkach, videich, zvukovych nahravkach... se vnimame stejne? ani ne :) ale uz si na sebe zvykam..:D nejvetsi sok je vzdycky hlas, protoze se slysim naprosto jinak, nez me slysi ostatni :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Zrcadlo

Příspěvekod watta » úte 08. zář 2009 12:08:05

no vidíš, s hlasem - tak to mám hodně podobně, ale už jsem se naučila znát ... ovšem kdyby nebyly ty magneťáky atd. - tam ta věrnost není taková jako u zrcadel. no možná máš u zrcadla něco podobného, co já u těch fotek - v zrcadle se vidím stejně tak, jak se znám - jako že vím, toto jsem já, takto se znám. ale na fotkách, to je .... mazec ;))))))))))))
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Zrcadlo

Příspěvekod Petr » úte 08. zář 2009 15:07:48

tak osobne na fotky :Foto: uz jsem si zvykl a s temi jsem v pohode :) ale treba video :tv: ... to je mazec :D :D
je to asi o zvyku, cim vice neco vidame, tim spise si zvykneme.. ja video vidim velmi malo, takze se mam vzdy cemu divit :koukam:
Asi bych se bez toho i obesel... :) bez videa, nahravek hlasu a fotek..
Ale bez zrcadla, to je zajimava otazka.. nikdy nevedet jak presne fyzicky vypadas...ono to neni nijak podstatne.. spis zajimave, spise zvedavost ... jj asi i bez zrcadla bych se obesel (kdyz pominu ty prakticka hlediska) :D
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Zrcadlo

Příspěvekod vostalpetr » pát 25. zář 2009 19:00:45

Já zrcadlo téměř nepoužívám,
jen když má přijet přítelkyně tak jej použiju k holení a učesání...

já nepoužívám ani zpětná zrcátka na svý motorce,
protože se řídím indickým dopravním pravidlem č.1,
že ti blbci za mnou si musí sami poradit s tím blbcem co je před nima, protože jej vidí mnohem lépe, nebot každej ví, že oči máme vepředu a nikoli vzadu...

indičtí motocykloví řidiči mají zpětná zrcátka otočená nikoli ven, ale dovnitř,
protože kdyby je měli vytočený ven, tak by je mohli někde urazit
(platí to ovšem jen pro majitele nových motorek, ti co mají starší motorky už o svá zrcátka dávno přišli, asi jim je odšroubovaly manželky, aby se měly do čeho doma koukat a mohli se přiklášlovat a okouzlovat své manžely)

Navíc zrcadla jsou neduchovní věc,
protože kdykoli jsem se jich ptal: ZRCDALO, ZRCADLO, KDO JE NA SVĚTĚ NEJKRÁSNĚJŠÍ ???
tak mi vždycky odpovědělA, že jsem to já,
a já pak byl nafoukanej a s nikým jsem se moc nebavil,
takže se ze mě posléze stal nafoukaný introvert.... :help2:
Naposledy upravil vostalpetr dne stř 30. zář 2009 11:52:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Zrcadlo

Příspěvekod watta » úte 29. zář 2009 11:42:00

nojono, na blbou otázku blbá odpověď :) :) :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 125 návštevníků

cron