Vibrace

Vibrace

Příspěvekod San » pon 09. lis 2009 12:20:30

Co jsou ty vibrace?
Uživatelský avatar
San
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 05. lis 2009 8:05:13
Poděkoval: 114
Poděkováno: 8-krát v 7 příspěvcích

Re: Vibrace

Příspěvekod Monika » pon 09. lis 2009 13:15:02

San píše:Co jsou ty vibrace?


rozonanční kmitočty - energetická frekvence ...
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: Vibrace

Příspěvekod Petr » pon 09. lis 2009 13:35:48

Cela tato realita je o tom, ze my - take vibracni bytosti - nejak prekladame vibrace okolo nas a interpretujeme je jako objekty, barvy, zvuky.. vsechno jsou to vibrace, ktere my, nasimi smysly, nejak prekladame. Ono je to i zalezitost fyzikalni, takze kdejaky fyzik, ti toto vysvetli :). Vsechno ma urcitou vibraci, vsechny tyto vibrace spolu interuji.
Nekde tu na to bylo i hezke nazorne video, zkusim se po nem podivat.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
San

Re: Vibrace

Příspěvekod Petr » pon 09. lis 2009 13:44:41

hmm, tak to video, co jsem myslel, tu asi neni, ale narazil jsem tu na jine, vysvetlujici video, ktere sice nepouziva slovo vibrace, ale prakticky je to o tom samem :)

viewtopic.php?f=60&t=766#p2175
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
San

Re: Vibrace

Příspěvekod San » pon 09. lis 2009 13:59:26

jak poznam jaký mam vibrace? jak se daj zvýšit? jak poznam že se zvyšujou?
Uživatelský avatar
San
 
Příspěvky: 38
Registrován: čtv 05. lis 2009 8:05:13
Poděkoval: 114
Poděkováno: 8-krát v 7 příspěvcích

Re: Vibrace

Příspěvekod Petr » pon 09. lis 2009 14:09:17

Vubec bych neresil jaky ma kdo vibrace :)..... (jaky mas vibrace poznas na sve realite, na tom co prozivas)

Vysvetleni pomoci vibraci, ma byt pouze pomoci k porozumneni tohoto vseho, ne dalsim ukazatelem, ktery odted musime sledovat a snazit se ho mit takovy nebo makovy. To by bylo dalsi samoomezovani, dalsi odvadeni pozornosti od sebe.
BTW: co je tvym cilem? mit nejaky vyssi vibrace, nebo byt stastny? nebo uplne neco jinyho?
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Vibrace

Příspěvekod Monika » pon 09. lis 2009 14:20:54

podle toho jak se cítíme, tak vnímáme i celý svět ... být v pohodě, srovnaný sám v sobě, to je přirozené, brání v tom napětí, tenze ...
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Monika za tento příspěvek:
San

Re: Vibrace

Příspěvekod vostalpetr » pon 09. lis 2009 15:06:15

Já mám dost často vibrace úplně stejný, jako moje motorka,
také, je-li dostatečně velká zima, vibruju jak vibrátor...

Ale ted vážně, kdysi jsem začínal se šakti jogou,
takže ještě ted, když se na to zaměřím, tak cítím vibrace,
časem ale stejně člověk dojde k tomu,
že tou nejlepší vibrací je uvolněnost a relaxovanost a radost...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Vibrace

Příspěvekod watta » pon 09. lis 2009 15:51:57

to je prostě termín, nejbližší určitému FYZICKÉMU, FYZIKÁLNÍMU popisu, který ve zkratce vystihuje to, že nic neexistuje jako nehybná částice, ale každá taková částice, z nichž je složeno naprosto všechno, je ve skutečnosti sama POHYBEM. duchovní literatura potom často tenhle termín trochu ... zneužívá.... a uvádí, že správnější jsou VYŠŠÍ vibrace, zatímco NIŽŠÍ vibrace jsou ty, které nám buď ubližují, nebo ve kterých se necítíme dobře. to je zavádějící pojmenování, ale už se bohužel (no já vlastně nevím, jestli bohužel, podle mě je to fuk, je to prostě jenom pojmenování) ujalo natolik, že se běžně používá. ve skutečnosti to ale neznamená vyšší (vyšší totiž může být z čiště fyzikálního hlediska taková vibrace v mnoha ohledech, zejména jako rychlost, frekvence (počet kmitů v nějakém časovém horizontu, třeba za sekundu), ale taky třeba jako amplituda (rozsah samotné té vlny). podle všeho ještě ke všemu duchovní literatura často, alespoň podle toho, s čím jsem se zatím setkala já, bere pojem "vyšší vibrace" buď jako něco, co samo o sobě vyloženě ZAČÍNÁ na nějaké vyšší úrovni (spodní amplituda je vysoko, vrchní také), nebo, a to je ještě víc zavádějící, ve významu LEPŠÍ. ani jedno z toho není pravda, a ani jedno z toho v tomhle smyslu takhle nepoužívá Abraham, alespoň pokud je mi známo.

tady jde spíš o to uvědomění si toho, že jde o nějaký POHYB, KMITY. .... že svým vlastním působením, svým Já, svým jednáním, vstupuju do INTERAKCÍ (vzájemných vazeb) s dalším vesmírem, kde se všechno kmitá, pohybuje, a tak ovlivňuje, a že já sám tím, jak se i lidově řečeno říká, na jaké frekvence jsem naladěn - čili JAK JSEM NALADĚN - ovlivňuju sám sebe, svoje cíle, svůj život, ale i všechny ostatní tady na tom světě. ve vibracích je to dobré chápat proto, abychom si byli vědomi, že to není nic statického, že je to pulsující systém, jehož jsme součástí, a který můžeme ovládat, když budeme chtít.

jak si to kdo nazve, to je asi fakt jedno. každý určitě pozná, když se cítí dobře, a každý určitě také pozná, když dělá něco dobře, správně. dobře = dobře pro sebe, v tomhle je intuice sama o sobě tím nejspravedlivějším navigátorem (je totiž také schopná říct každému něco jiného, a přitom je to právě to správné).

a abraham dělá právě to, že chodí mezi lidi a ptá se jich: hele, cítíš se tady přitom dobře? podívej se, co kdybys to zkusil třeba takhle? jak se budeš cítit potom? zkus to a řekneš mi, ok?

:)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Vibrace

Příspěvekod watta » pon 09. lis 2009 15:56:51

ještě jedna věc je na slově vibrace a na tom, proč neuškodí v tomto pojmu uvažovat je SLADĚNÍ.

každý má tu zkušenost, že když má dvě vlny, dvě frekvence (čehokoli kdekoli, třeba vody ve sklenici vody), a ty spolu tzv. NEINTERFERUJÍ (tj. jdou buď proti sobě, nebo nejdou souběžně), neposilují se, dokonce se mohou i navzájem vyrušit. když ty frekvence spolu INTERFERUJÍ, posilují se. když se sladíte se svým okolím (pozitivní s pozitivním, na půl cesty s napůl cestou ;) atd. - pocítíte to jako posílení tohoto Vašeho záměru). několik frekvencí spolu může ladit, nebo nemusí - to je zase velmi názorné na hudebním poli. abraham je v hodně velké zkratce o tom, že správných akordů může být na zemi hodně, avšak pouze ty, které jsou u vás vnitřně harmonické, vedou k tomu, abyste cítili vnitřní pocit štěstí.

takže ten pojem vibrace, frekvence, je v tomhle hodně ilustrativní, analogický a názorný. což je fajn.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Petr

Re: Vibrace

Příspěvekod vostalpetr » pon 09. lis 2009 18:34:55

Píšete to moc hezky,
má to logiku, má to hlavu i patu,
jen (dle mého názoru) si myslím, že takhle nějak si představoval Hurvínek válku :D
(neberte to osobně, to byl jen pokus o žert)

Vycházíte z toho, že každý jeden má nějaký program, a když je s tím programem sladěn, tak je tím pádem sladěn se zdrojem, a tím pádem se cítí štastně, v opačném případě se cítí neštastně...

Z mého pohledu je ovšem program postaven tak, aby jste se chvíli cítili štastně a chvíli neštastně, protože pokud by jsme se stále cítili jako prasata v žitě, tak by jsme neměli žádný důvod negovat to co je, a hnát se za tím co si představujeme, že by mělo být.

Takže, pokud chce člověk prokouknout tento program, postavený na neustálé negaci toho co je,
tak musí přijmout, že všechny jeho pocity, at už jsou jakékoliv polarity jsou v podstatě Zdroj...

Pro jistotu dodávám, že prokouknout to můžete samozřejmě jen tehdy, pokud to máte na programu dne.... :lol:


PS.pokud říkám, podobně jako Abraham, že člověk by měl dělat to co chce dělat,
a že by se měl cítit štastný,
tak to neříkám proto, že si myslím, že toho lze dosáhnout,
ale proto, aby to člověk prokouknul, že tímto způsobem toho nelze dosáhnout,
pak totiž člověk přestane brát pocit štěstí z toho, co se děje ve světě,
ale začne jej brát ze své individuální existence, to je to, čemu lze říci bezpříčinná (dětská) radostivost
(bezpříčinná je proto, protože nepotřebuje žádnou vnější příčinou, jedinou příčinou je individuální existence)
Ale to nakonec Abraham říká jiný slovy asi taky, aspon teda myslím...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron