PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Monika » stř 27. led 2010 12:46:02

K tomu prvnímu odstavci … jo, přesně, ono najednou se uvědomí, že nastala změna, retrospektivně, ani člověk neví jak a kdy a čím se to stalo … a také je pravda, že duchovní intelektualismus je další z pastiček Máry … a další je zaujetí sádhanou - růst duchovního ega … tam se ty Márovic holky uměj tak krásně natřásat a předvádět :D (ženský jsou vážně mrchy) jsme tak dobří oproti jiným lidem, makáme na sobě, piluje, zlepšujeme, duchovníme, povznášíme se … tolik se snažíme a ono někdy jo, přijde to (vypadá to, že zásluhou naší praxe, ale to se jen tak tváří) a někdy ne a ne a ne a ne … a mnohdy dokonce jsme na tom mnohem hůře, přijdeme o všechno čeho bylo dosaženo (z vlastní zkušenosti)… tak si řeknem, ty jo, tak to dělám někde nějakou chybu, že se výsledky nedostavují, musím praxi změnit a tak to zkoušíme a zkoušíme a zasejc nic … napadá nás, tak to je teda se mnou špatný, moc špatný … člověk propadá frustraci, depresi, únavě … že by temná noc duše ? … a z čeho vlastně ona vzniká ? není to právě z toho očekávání, že když já tohle, tak ono tohle ? z těch našich představ jak by to mělo být správněji než je ? Pán Bůh, ale nekšeftuje … nedá se to zasloužit, nedá se to vydupat, vybrečet, nedá se to vymeditovat … pak je tu otázka k čemu teda praxe je ? na co vůbec jsou ty různé techniky, mantry, meditace, pozorování, … proč se na to všechno nevyfláknout. Došlo mi ale, že to jsem přece dělala před tím a přivedlo mne to zase k tomu hledání a praxi … no teda ? vypadá to jako začarovaný kruh, koán, který nemůžeme nijak uchopit a jediný co můžeme je vzdát to … podvolíme se tomu jak to je … a vo to gouu … nekonečná úleva, můžeme se konečně volně nadechnout a dovolit si jen tak být UVOLNIT se v tom nebo spíš do toho … zastavit se ! a obyčejně, prostě, nikam se za ničím nehnat … a ono to možná přijde, možné nepřijde, ale už to není balvan … jsme v míru, pokoji, možná plní hlubokého vděku a pak se vrátíme třebas k odzkoušené praxi, nebo k něčemu jinému, ale už jaksi bez toho frustrujícího očekávání výsledků - zisku … říká se cesta je cíl … člověk se pak nediví, že spousta lidí začne slovo „duchovno“ a "děĺání duchovna" považuje za sprosté … jeden moudrý člověk to vyjádřil tak, že sedíc vyvíjíme neuvěřitelné úsilí si sednout a divíme se, že nám to jaksi nejde 8-) a těch teorií co jsme si nacpali - o tom jak si sednout a jak by to sednutí mělo vypadat do kebule, zřejmě narozdíl od těch mnichů v Barmě, kteří jen tak přirozeně sedí a popíjí limonádu s cizincem v uvolněném a srdečném rozhovoru ...

Všechny ty techniky jsou pouze podpůrné k tomu, aby došlo jednak k soustředění rozptýlené pozornosti (protože většina z nás, to si přiznejme – s tím má nebo měla potíže) a zároveň vedou k všeobecné harmonizaci a uvolnění v životě a vést kvalitní život nejen pro sebe, ale i druhé přece stojí za to i s realizací i bez realizace… k plnému uvědomění si, že sedím může dojít jedině díky uvolnění ... lamí jóga podává velmi jasně a srozumitelně soubory nabídek a variací starých ozkoušených metod, jsou tam i jasně definované zkratky a je určena pro ty co to potřebují … co nevědí kudy kam, kam se vrtnout … a to je velmi dobrá práce takové shrnutí i to, že je někdo ochotný sdílet své zkušenosti s ostatními … je to služba ze soucítění nemlčet si tak sám pro sebe, někde v jeskyni ... Posuzovat zda to má či nemá lama, Luck a další v intelektuální rovině můžeme nechat v klidu na Pánu Bohu a pokud někomu lamí jóga nevoní, tak je to naprosto v pořádku :yes: , nepotřebuje to. Ale za sebe jsem za ní vděčná :kvetina: … 20 let jsem se plácala a nikde nikdo s kým by se dalo o tom pohovořit … protože knihy jsou dobré, ale někdo, například tupec jako Monika :lol: , potřebuje i přímo konzultaci k nastavení toho zrcadla, jak píšeš. Přiznávám, že mám slabost pro lamí jógu, jelikož to bylo první seznámení se s tím, že je to celé o uvolnění a ne o usilovné sebedrezůře, sebetyranii a držení opratí kočáru s názvem Svět :roll:

K tomu poslednímu no snad jsi neuzavřel slib cudnosti ? :koukam:

je ti zatěžko sklonit se před Mahášakti, odevzdat se jí ? chceš snad celý život utopit v Prázdnotě ? nebo chceš zpátky do ráje ? nevíš, že tam už nevkročí ten co okusil jablko poznání a tím ztratil nevinnost ? nevinný byly ty kočky co souložily v chrámu před zraky mnichů … nevinné je batole … nevinný je retardovaný člověk … nevinný je ten, který nepodléhá zákonů přírody … nevinný byl mnich, který přenesl ženu přes řeku … nevinný je všechno kde nestraší PŘEMÍTAJÍCÍ mysl ... bodejž bys :starik: raději udržoval mysl cudnou a otevřenost srdce (to je fór ;) ) … a pohádku Miláček strašlivé bohyně mnichu znáš viewtopic.php?f=67&t=780 ?

počkej on (ona) už se někdo najde, aby tě z jeskyně vyšťáral (vypráskal) – pro Tvoji upřímnost a otevřenost, nezůstaneš opomenut, nenechá Tě to sedět na prdeli déle než je nutné - vsaď se :-D
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Cizinec » stř 27. led 2010 17:32:42

Jana píše:Docházelo mi, že pokud cokoliv zkritizuji a odsoudím, tak odsuzuji dílo všemohoucího a tím se Bohu vzdálím.
Stojí v pozadí této věty kritika? Bylo by možné bez ní tuto větu vytvořit?

Jana píše: Pokud racionální mysl usoudí, že je něco špatně, tak je to pro poznání Boží přítomnosti neprůchodné.
Není-li zapojen soud racionální mysli, jak posoudit, zde je na tomto výroku něco špatně, nebo dobře?

Jana píše:A Bůh po několika letech tuhle smlouvu zpečetil slovy: "Prožijeme spolu ten nejnádhernější život, jaký se dá prožít." A svůj slib splnil, protože život s Bohem je skutečně tím nejnádhernějším.
No já myslím, že to je dobré. Ale že ještě lepší je být s Bohem jedno: "aby všichni byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě" (Jan 17,21). Pak není třeba žádných smluv. A není-li třeba žádných smluv, není třeba je plnit. Pomíjivost, samá pomíjivost, všechno pomíjí, řekl Kazatel. :)
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Cizinec » stř 27. led 2010 17:45:21

Ó Moniko. Krásně jsi to popsala. I někteří buddhisté to tak popisují. A pak po sobě hází kameny. Někteří irští katoličtí knězi léta studují v seminářích první přikázání. A pak znásilňují děti. Někteří krásně píší o lamově józe. A pak v soukromé poště na tě lijí kýbly hnusu.
Tvoje vysvětlení je – nedostatečně používali návod Jak na to. Ale tušíš jako já, že tu je nějaké ale. A já to tuším také, a proto musím psát na tvé ale ale. Ale aleale. Ale alealeale. A proč? No přeci – takhle to je v návodu Jak na to. A teď babo raď!
TO JE PŘECE SMĚŠNÉ odepsala mi ta holka, když jsem jí přeposlal, co jsi napsala. Popravdě, jsem z toho zmaten.

Zda jsem uzavřel slib cudnosti? Když jdeš do kláštera, tak si můžeš vybrat, zda oblékneš roucho nebo ne. A jaký je v tom rozdíl v praxi klášterního života? Ptal jsem se. Vůbec žádný. Akorát se stojí ve frontě na jídlo za mnichama s rouchem. Tak jsem si roucho nevzal. Dobře jsem udělal. Byl bych špatný mnich. Mám k tomu rouchu fakt úctu. Jako většina lidí v Barmě. Takže já jsem si slib cudnosti nezvolil. On si zvolil mě :D. Kočky co souložily v chrámu před zraky mnichů nebyly ani vinné, ani nevinné. Byly nevědomé.
Hinduistického Kukkurípu my buddhisté chápeme. Akurát u nás soucit není výsledkem, ale předpokladem. Obrázek

Mahášakti? Co? :koukam: Musel jsem to hledat na internetu, abych vůbec pochopil, vo co gou... jak se může klanět něco, co je ono samo. Dobrý den, já jsem Cizinec, má poklona, Cizinec. NEJSEM NA HLAVU.
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Monika » stř 27. led 2010 18:31:13

s tím litím špíny holt je to tak jak to je ... děje se to, je to pravda, nesouhlasím s tím a tak je tu teda záměr, že to nebudu dělat - jako lejt kýbly vlastní špíny na lidi, někdy se to nepovede a přistihnu se následně, že jsem si taky ten kyblíček vlastního bordelu pěkně vychrstla na někoho ... pak mne to mrzí, mohu se to pokusit nějak napravit a přístě si dát větší pozor ... to nechci omlouvat, ale je to tak, a mám dojem, že většina lidí to tak má ... chybujeme, nejsme dokonalí - možná, nevím snad nás to učí pokoře :donknow: , někdy si připadám jako mimozemšťan :lol:

s těma návodama, už jsem psala, že jdu cestou pokusů omylů no ... vemu návod, který mne tak nějak osloví a jdu to vyzkoušet doslova na sobě, případně se zeptat dál těch co buď ten návod vydali nebo podle něho něco dělaj ... ty návody jsou pro ty co to potřebujou ... když to umíš přímo, přece nepotřebuješ návod

musím se přiznat, že o buddhismu moc nevím, původně jsem vycházela z Minaříka, ale jeho přímou stezku jsem nepochopila - něco málo vím o tibetském a taky co psal Riunin na JZ nebo co tam dával Luck o lesních mniších, tak je zajímavý když píšeš jak to buddhisti maj jako například s tím soucitem ... to by mne nenapadlo, u mne to soucítění spíš se tak nějak objevuje současně s tím jak poznávám sama u sebe čím člověk prochází a jak to vnímá a jaký jsou ty mechanismy třeba v těch nevědomých motivací, jak nás všechno ovlivňuje, jak jsme všichni provázaní - včetně rodiny kde jsme se narodili, výchova, společenský systém, uznávané hodnoty ve společnosti, kultura, filosofické systémy, náboženství atd. atd. tak mi přijde, že každý jednáme jak nejlépe umíme za daných předpokladů a možností ... pořád se nemohu zbavit dojmu, že si moc málo vzájemně nasloucháme a že se málo snažíme chápat jeden druhého, přijde mi, že je velmi snadné člověka odsoudit, těžké je se mu přiblížit tak, aby bylo vidět jeho očima ... zrovna včera večer nějak přišlo na tohle téma rozjímání :cry: ... jak snadno se člověk dopouští unáhlených soudů nebo uvěří nějakýmu blábolu :cry:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Jana » stř 27. led 2010 21:16:53

Cizinec píše:
Docházelo mi, že pokud cokoliv zkritizuji a odsoudím, tak odsuzuji dílo všemohoucího a tím se Bohu vzdálím.
Stojí v pozadí této věty kritika? Bylo by možné bez ní tuto větu vytvořit?
Tohle uvědomění probouzí indiferenci k rozlišování. Je-li pozornost zaměřena jen ke Zdroji, Pozornosti, Bohu, celistvosti bytí, Jednotě, není co duálně dělit a tím pádem je kritika nesmysl.
Pokud racionální mysl usoudí, že je něco špatně, tak je to pro poznání Boží přítomnosti neprůchodné.
Není-li zapojen soud racionální mysli, jak posoudit, zde je na tomto výroku něco špatně, nebo dobře?
Klepeš hřebíček na hlavičku. :happy: Odevzdáme-li se Bohu (Vědomí, existenci, přítomnosti…) není to, co v nás rozhoduje naše osoba, konatel, ego, ale je tu přímé spojení energie Vědomí, mysli a těla. Nejsme to už my, kdo koná, myslí… Jak říká svatý Pavel: „Již ne živ já, ale Kristus živ je ve mně.“ Cokoliv se děje, děje se v režii Lásky, protože Kristus je Láska a ta nemá žádnou volbu.
No já myslím, že to je dobré. Ale že ještě lepší je být s Bohem jedno: "aby všichni byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě" (Jan 17,21). Pak není třeba žádných smluv. A není-li třeba žádných smluv, není třeba je plnit. Pomíjivost, samá pomíjivost, všechno pomíjí, řekl Kazatel. :)
To je hezké, je to ve své podstatě druhé přikázání a to lze realizovat až teprve po tom prvním.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
slavoj

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Cizinec » stř 27. led 2010 23:16:57

Mě ani tak nevadí, když na mě chrstne někdo špínu, vezmu kbelík a oplatím mu to, je to takové příjemné zpestření, pro člověka v jeskyni... Ale poukazuji na rozdíl mezi mezi vnějším a vnitřním stavem. Kdy se člověk v mysli ztotožní s naukou, ale uvnitř ho to nezměnilo. V buddhistickém světě se na hínájánu/théravádu (jako je v Barmě) pohlíží trochu s despektem, jako to víš, je to taky cesta, pro ty jednodušší lidi, ale my máme nejúčinnější tuhle cestu, tou to de fakt fofr... Ale když přijde na věc, třeba na majetek, je najednou vše jinak, jako třeba v Rumteku, mezi těmi nejvýznamnějšími lamy, se všemi možnými transmisemi a kdovíčím ještě. Na druhou stranu, ona ta hínajánová filosofie je fakt nic moc... :redface: Ale když přijde na věc, tak barmští mniši závažně poruší předpisy a hromadně jdou za zpěvu písní za nejobyčejnější nemajetné lidi proti samopalům vojáků.. na smrt.. nebo do vězení.. což teda fakt není jako ten luxus u nás..

No tak pak jak si má člověk vybrat, co je tím zdrojem... :D Ale Minaříka podle mého soudu vůbec nemá cenu číst.

Ale s tím soucitem, to máš pravdu, to jde ruku v ruce s poznáním, proto když jsem to psal, jsem se u toho křenil tak blbě... :)
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Cizinec » stř 27. led 2010 23:38:05

Jana píše:Je-li pozornost zaměřena jen ke Zdroji, Pozornosti, Bohu, celistvosti bytí, Jednotě, není co duálně dělit a tím pádem je kritika nesmysl.

Je-li pozornost zaměřena ke Zdroji, a tedy není co duálně dělit, proč vzniká myšlenka, že je-li pozornost zaměřena ke Zdroji, není co duálně dělit? Leda tak, že mysl dualizuje Zdroj a ne-Zdroj. Nedlí-li mysl v dualitě, proti čemu je třeba vymezit nesmyslnost kritiky?

Jana píše:
Pokud racionální mysl usoudí, že je něco špatně, tak je to pro poznání Boží přítomnosti neprůchodné.
Není-li zapojen soud racionální mysli, jak posoudit, zde je na tomto výroku něco špatně, nebo dobře?
Klepeš hřebíček na hlavičku. :happy: Odevzdáme-li se Bohu (Vědomí, existenci, přítomnosti…) není to, co v nás rozhoduje naše osoba, konatel, ego, ale je tu přímé spojení energie Vědomí, mysli a těla. Nejsme to už my, kdo koná, myslí… Jak říká svatý Pavel: „Již ne živ já, ale Kristus živ je ve mně.“ Cokoliv se děje, děje se v režii Lásky, protože Kristus je Láska a ta nemá žádnou volbu.

To je ale jen zasunutí problému: Není-li zapojen soud racionální mysli, jak může Kristus posoudit, zde je na onom výroku něco špatně, nebo dobře, když by tím zneprůchodnil poznání Boží přítomnosti?

Jana píše:
No já myslím, že to je dobré. Ale že ještě lepší je být s Bohem jedno: "aby všichni byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě" (Jan 17,21). Pak není třeba žádných smluv. A není-li třeba žádných smluv, není třeba je plnit. Pomíjivost, samá pomíjivost, všechno pomíjí, řekl Kazatel. :)
To je hezké, je to ve své podstatě druhé přikázání a to lze realizovat až teprve po tom prvním.

To si nemyslím. Je to pozbytí platnosti prvého, v důsledku smrti Boha jako Něčeho.
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Cizinec » stř 27. led 2010 23:39:26

Holky, dneska už mě z vás bolí hlava. :? :netusim: 8-) :lol:
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Jana » čtv 28. led 2010 6:21:27

Cizinec píše:Je-li pozornost zaměřena ke Zdroji, a tedy není co duálně dělit, proč vzniká myšlenka, že je-li pozornost zaměřena ke Zdroji, není co duálně dělit? Leda tak, že mysl dualizuje Zdroj a ne-Zdroj. Nedlí-li mysl v dualitě, proti čemu je třeba vymezit nesmyslnost kritiky?

Protože tu je zároveň poznání i máji. Není tu rozlišení dobrého a zlého, co je třeba kritizovat, ale je tu poznání naší iluze a skutečnosti.
Cizinec píše:To je ale jen zasunutí problému: Není-li zapojen soud racionální mysli, jak může Kristus posoudit, zde je na onom výroku něco špatně, nebo dobře, když by tím zneprůchodnil poznání Boží přítomnosti?

V Ježíšově mysli nebyl osobní pohled na věc, ale stálé : "Buď vůle Tvá." A tahle Boží vůle řídí jeho kroky, mysl i řeč. Nepotřebuje nic posuzovat, on to ví.
Cizinec píše:"aby všichni byli jedno jako ty, Otče, ve mně a já v tobě" (Jan 17,21).
Aby tohle přání mohlo vzniknout, musí tu být nejprve poznání Boha, jinak by Tě něco takového nenapadlo. A Boha (to věčné) lze opravdu poznat jen realizací největšího přikázání, i když to největším přikázáním nenazveme a říkáme tomu třeba meditování na meditaci, pozorování pozornosti, milování lásky, bytí v bytí tady a teď...

Cizinec píše:Je to pozbytí platnosti prvého, v důsledku smrti Boha jako Něčeho.
Skvěle řečeno. Přesně tak, při realizaci druhého přikázání se to překlopí, Bůh jako Něco zmizí a v tom, co je, se pozná jedno a totéž. Tedy Jednota.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Monika » čtv 28. led 2010 11:00:57

"Mě ani tak nevadí, když na mě chrstne někdo špínu, vezmu kbelík a oplatím mu to, je to takové příjemné zpestření, pro člověka v jeskyni..."

:koukam:

Nezdá se mi, že by buddhismus učil oplácet vylévání kýblů špíny … a k tomu příjemného zpestření … spíš mi to přijde smutný … :plac: a taky je třeba brát na zřetel, že při tomto vzájemném kolotoči se špína rozlévá i na ty kolemjdoucí a přítomné, některé to uvádí do značných zmatků z toho příjemného zpestřeníčka …

Tebe bolí hlava, mne zase z takového přístupu mrazí u srdce, každý jsme holt ňákej že jo :lol:

" ...poukazuji na rozdíl mezi mezi vnějším a vnitřním stavem. Kdy se člověk v mysli ztotožní s naukou, ale uvnitř ho to nezměnilo...."

A to si zasej myslím, že jsem pochopila dobře … poukazovala jsem a poukazuji na to, že se to může nechat na Pánu Bohu a věnovat se všímání kořenů vlastní blbosti … ono pak dochází k absurdním tvrzením, kdy jeden druhému dokazuje, jak ten druhý to má v té intelektuální rovině vnitřní změnou nezasažen … :? :starik:

K těm mnichům co dokáží obětovat život pro druhé … muž mne tuhle volal k pořadu o mumii zřejmě lamy, který zemřel v meditační pozici a došlo k samo-mumifikaci … tým vědců to zkoumal a vyhledával další případy po světě a hovořili tam o přístupu mnichů, kteří se doslova obětovali pro chudé a potřebné … seděli jsme ohromení *** … úctě k mnišskému rouchu, jako symbolu, se nedivím … musí u nich dojít k transformaci živočišné touhy přežít … zmiňuje se o tom také tibetský mnich Mingyur v knize Radost ze života ...

tož se měj pěkně :ahoj:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Cizinec » čtv 28. led 2010 14:10:02

Monika píše:spíš mi to přijde smutný … :plac: a taky je třeba brát na zřetel, že při tomto vzájemném kolotoči se špína rozlévá i na ty kolemjdoucí a přítomné, některé to uvádí do značných zmatků z toho příjemného zpestřeníčka …
No jo Mony. Kdyby šlo jen o kbelík špíny. Kolikrát jsou zkazky o tom, jak mistr zláme nohu, uřízne prst... No nemělo by se to no, to je fakt... stane se, no. Kupodivu stížnosti od postižených nebývají, naopak... stížnosti přicházejí od kolemjdoucích...
:D
Ahoj :ahoj2: a slunce v duši ***
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Cizinec » čtv 28. led 2010 14:13:10

Ach Bože. Jana zase odpověděla na všechny otázky správně.
Co si počnu? :netusim:

Bůh uvěznil sebe sama. No nedivme se mu. Nic jiného totiž neexistuje.
Ach Bože. :cry:
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Monika » čtv 28. led 2010 14:17:47

no počkej, počkej mnichu :lol:

nebuď tak trop
kapku jsi teď
udělal z podlahy
strop ... :D

to ty jsi tady přece nejprv psal
a tak jsis stěžoval
na kýble plný špíny
od lidí co o pravdě
se učí či o ní veřejně
promluvili

jakej že to podivnej je svět
když v rozporu je to k čemu se hlásí s činy
říkám přece jen že smysl má
obrátit se k sobě a podobný blbosti nedělat
a nechat Pánu Bohu k soudu
veškerý lidí viny
...

a zkus se prosím podívat na to i očima kolemjdoucího co nestojí ani jedný straně a má ty lidi rád a nevidí důvodu proč pořád házet kyblíčkama špíny a soukromě či veřejně vzájemně si lát :donknow: :thanx:

za přání *** v duši dík, vracím zpátky :srdce:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Cizinec » čtv 28. led 2010 14:34:01

Já jsem si nestěžoval
já jenom konstatoval
já nic, já muzikant
mnicha simulant

No a ten důvod milá
kdyby si objevila
byla bys osvícena
mnichovi zaslíbena
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Monika » čtv 28. led 2010 14:37:08

no jo :D co mi zbývá
čekám bděle až
si Pán Bůh rozpomene
sám na sebe ... :glasses:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Monika » čtv 28. led 2010 15:31:31

Už jsem na to přišla
Už to mám :lol:
Ty nejsi žádný mnich
Ty jsi Marpa sám :koukam:
Z jeskyně své na výlety tajně vycházíš
Mezi duchovňáky v přestrojení obcházíš
Oběti si takhle nacházíš
Přebujelé hlavy směle zpřerážíš
Přímou ironii nikdy nevracíš
Když úmysly zlé lidem vyvracíš … :jingjang:
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod slavoj » čtv 28. led 2010 18:03:25

Uživatelský avatar
slavoj
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 15. lis 2009 9:39:49
Poděkoval: 95
Poděkováno: 41-krát v 31 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli slavoj za tento příspěvek:
Monika

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Cizinec » čtv 28. led 2010 20:07:47

Monika píše:Už jsem na to přišla
Už to mám :lol:
Ty nejsi žádný mnich
Ty jsi Marpa sám :koukam:
Z jeskyně své na výlety tajně vycházíš
Mezi duchovňáky v přestrojení obcházíš
Oběti si takhle nacházíš
Přebujelé hlavy směle zpřerážíš
Přímou ironii nikdy nevracíš
Když úmysly zlé lidem vyvracíš … :jingjang:

Tak takhle ze mě udělati pošáhla?
to běžná osoba by nezvládla
Marpo, svoji podobu mi vrýti?
geniální krytí
Uživatelský avatar
Cizinec
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 21. led 2010 19:29:59
Poděkoval: 0
Poděkováno: 15-krát v 11 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Monika » pát 29. led 2010 9:44:14

Marpo :lol: humoru plný kapsy máš :P

Kouzelník chodí sám
Světem je nepoznán … :donknow: :ahoj:
Naposledy upravil Monika dne pát 29. led 2010 10:44:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Monika » pát 29. led 2010 10:14:22

http://www.youtube.com/watch?v=WvqkvVUwqYs

S kouzelnou píšťalkou si chodí světem
Možná jen tak, aby dal bonbón dětem
Kdopak to je ? kdo se tu proplétá věky
Aby se čas od času pročistili řeky
Svět si nosí v polívkový lžíci
A živou vodou občas probouzí spící

Jeho tajemství je veskrze prosté
S každým kdo mu uvěří kouzelná moc roste
Kdo ho neslyšel
O nic nepřišel

Měsíc mu zpívá stříbrnou září
Možná se pak stane zázrak, že se zardí lháři
A když ne, tak slunce nespadne

Zvony vyzvánění
Bim bam, bim bam, bim bam
Kdo má z lásky strach
Je její zbabělý vrah
Zvony vyzvánějí
Bim bam, bim bam, bim bam
Kdy přijde kouzelník …

Doba si pozvolna kupředu couvá
Taková pravidla má ďáblova smlouva
Lidem nic neříká
Cesta kouzelníka

Až se tu staví pozdravit známé
Možná ho vůbec nepoznáme
A tak půjde dál, kdo nám ho dal
Nám ho zase vzal …

Kdo má v duši strach
Je svůj zbabělý vrah
Kde je kouzelník ?
Jenž stvoří z kapek
Šik …

***
Uživatelský avatar
Monika
 
Příspěvky: 1132
Registrován: čtv 05. lis 2009 22:14:16
Poděkoval: 553
Poděkováno: 368-krát v 288 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Monika za tento příspěvek:
slavoj

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron