PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ? - ODPOVEĎ!!!!!!!!!!!

Příspěvekod proximus » pát 27. srp 2010 10:27:44

čítam knihy, čítam tento blog, ale ako si mi to nesedí... nefunguje... nechápem...
až som dostal ku knihe Kľúč od Joe Vitale... (vystupoval aj v The Secret)
inak podtitul knihy je "Odhaľte tajomstvo zákona príťažlivosti a získate, po čom túžite"
"Kľúč prezrádza psychologické a podvedomé obmedzenia, ktoré nám bránia v naplnení vysnených cieľov a ponúka rady ako seba-sabotujúce faktory prekonať,"
On sám je autorom mnohých kníh, ale táto je naozaj pre každého, kto chce dosiahnuť všetko, čo chce!!!!!!!!

V tejto knihe odhaľuje kľúč k zákonu príťažlivosti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vysvetlím to: pokiaľ je vaše prianie v rozpore s vaším podvedomím, presvedčením, paradigmou, psychologickým blokom (nejakou skúsenosťou, zážitkom, výchovou...)
tak si to prianie sami sabotujete (podvedome odmietate) a to prianie sa nesplní!!!!
V knihe to veľmi dobre vysvetľuje a potom popisuje 10 očitných metód - väčšinu metód popisuje odborník na konkrétnu metódu. A to je super. Na moje doterajšie skúsenosti sú to veľmi ľahké motódy a hlavne fungujú.
Plus je tam BONUS : ako dosiahnuť emocionálnu slobodu...ale to si radšej prečítajte v knihe (určite sa oplatí)
Mňa najviac zaujala metóda EFT... a DOPRUČUJEM si pozrieť video na http://www.youtube.com/watch?v=zZ-7waMq2UY
a pochopíte o čom tu píšem - o čom je kniha - prečo TO nefunguje...
Ja by som túto knihu zaradil medzi "Biblie" zákona príťažlivosti :D
Uživatelský avatar
proximus
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 14. kvě 2010 20:19:01
Poděkoval: 29
Poděkováno: 6-krát v 4 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli proximus za tento příspěvek:
dixina7, Jana, Petr

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod flpbb » pát 23. zář 2011 18:12:36

Kolem tohoto rok starého topicu chodím jak mlsná kočka :cat: a pořád nevím, mám-li na něj zareagovat. Dnes jsem to už psychicky nevydržel, takže to udělám. Moje odpověď, proč se neplní naše přání, je: že JE MÁME. Ještě než na mě budete volat JE, přemýšlejte.
Ilustrativní příběh: Jistá poloinvalidní paní s takřka nulovým příjmem si po shlédnutí The secret a přečtení několika knih o LofA moc přála lázně někde na SK, aby se ulehčilo jejím kloubům, našla si lepší práci, partnera a mohla plnohodnotně žít. Po půl roce, kdy se nic nestalo, to vzdala. Začala tedy zase žít "normálním životem" a pak z ničeho nic nalezla ve schránce dopis od své vzdálené a zapomenuté sestřenice, která ji pozvala k sobě do Izraele. Bydlela na pobřeží Mrtvého moře a tato paní tam strávila rok života, během něhož jí každodenní koupele v tomto moři uzdravily do té míry, že nyní slezla i Sněžku, což kdysi bylo nereálným snem.
Tento případ je dost alarmující v tom smyslu, když si uvědomíte, co jste si kdy intenzivně přáli a pak se s tím rozloučili a zapomněli na to, pak Bůh s vámi… Může to totiž najednou přijít! Představte si fiktivního chlapa, co si přál alá LofA dokonalou partnerku, během toho poznal ženu, která jí nebyla /jak zjistil/ a nechal to tak být. A třeba po roce mu svět skutečně tu shakespearovskou Julii dal… V podstatě stačilo, když se podívali jen do očí a už tím nastoupili do rychlíku, z kterého nelze vystoupit a nikdo z nich by to ani nechtěl a co je nejhorší - nedokázal. Utopili se v takové vzájemné a hluboké lásce, že svět i jejich život přestal existovat. Jejich rodiny ovšem existovaly dál…
Pokud jste nyní nabyli dojmu, že vás varuju před LofA, nikoliv – jen uvádím, co se jeho aplikací může stát.
Pokud druhá skupina z vás toto pojala jako návod na splnění svých přání dle vzorce: Aokay, teď zapomenu na to, co si přeju, a ono to přijde – nikoliv, protože o tom již víte a nezapomenete. A budete mě proklínat, že jsem vůbec kdy toto napsal.
Třetí skupina má plné právo volat JE. Ještě než to ale udělá, mám POKRAČOVÁNÍ, jak se nám splní naše přání bez těchto peripetií, pokud to tedy někoho vůbec zajímá…
Obrázek
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Motýlek » pát 23. zář 2011 20:22:27

Ale o tom přece Abraham jasně mluví! Jde o umožnění, nejzákladnější problém, proč se nám věci, které si přejeme, neplní. Umožňovat, umožňovat, umožňovat! V tom je ten klíč. Přejeme si každý něco, všichni bez výjimky. Ale komu se to opravdu plní? A kdo se nad tím zamyslí a pracuje na umožňování? Kdo vizualizuje? Kdo plánuje? Kdo vědomě vidí teď to, co se stane potom?

Moje aktuální zkušenost: koupil jsem v OBI tři police bez konzol - ty nasouvací, co se kotví do přibalených hmoždin ve zdi. Minulý víkend jsem dvakráte vrtal, dvakráte sádroval, dvakráte osazoval hmoždiny, vždy se ale vytahovaly, nepomáhalo nic, ani jejich výměna, pořád padaly dolů. Jen zmar, frustrace, vztek: řekl jsem si, že je prodám je na Aukru - prodělám sice nejspíš pár stovek, budu se otravovat s poštou, balením, mailováním, za zbytek vrácených peněz koupím obyč. konzoly a nechám si u truhláře odýhovat desky a udělám police znovu. Sice nebudou tak extra pěkné, ale budou za to funkční...
Zkusil jsem poslední pokus, ikdyž jsem tomu neveřil: vysekat díry do zdi, osadit velké dřevěné špalky, špíny a prachu všude, hromada práce navíc, výsledek po předchozí zkušenosti velmi nejistý. Před ukotvováním jsem si lehl a fakt jsem si provedl vi-zu-a-li-za-ci: představoval jsem si, že vidím police uchycené pevně tak, jak mají. Já je doopravdy viděl. A pak jsem šel do práce: s přáním a přesvědčením, že vše půjde hladce, bez komplikací, ke skvělému kýženému úspěchu. A? Police drží přesně tak, jak chci, jak jsem je před hodinou viděl. Zítra sice ještě budu sádrovat, malovat, uklízet, ale už vím, že po úspěšném osazení ještě před pár dny prodávaných polic.
Abych nebyl za úplnou lamu: pracovat opravdu umím, navrtal jsem v životě už hodně hmoždin a vrutů, zrekonstruoval jsem si dům, takže opravdu to nebylo o tom, že neumím, resp. nevím, co a jak dělat...
No a jak by to nejspíš popsal Abraham? "Změnils plán, hochu. Zkoncentroval ses a provedl jsi ukázkový segmentový záměr! :happy:

:starik: Každá situace má řešení. Ale bez záměru, který neblokuji protichůdnými myšlenkami, to nepůjde! :starik:
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod malpan » pát 23. zář 2011 20:43:58

žít zcela přirozeně, že když něco dělám, tak to přeci dělám pro "to", pochybnosti nechávám spát - proč by to nemělo dopadnout dobře? Přeci není důvod, aby má práce nevyšla, když ji dělám poctivě a s láskou... :dance:
Uživatelský avatar
malpan
 
Příspěvky: 61
Registrován: ned 11. zář 2011 17:05:12
Poděkoval: 18
Poděkováno: 30-krát v 18 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod flpbb » pát 23. zář 2011 21:06:06

motýlek
---

Nerozumím, co to má s mým příspěvkem společného. Ale budiž...
Jednou jsem hlídal dětí, protože byl mejdan a já tam řídil, takže jsem od společnosti coby nuceně střízlivý seděl na zahradě se psem a hlídal 3 děti. Jedna holčička našla 4-lístek, druhá jí říká, že 5-ti lístek by znamenal co? Hloupý dětský haštoření mě dovedlo k úvaze, co je tedy štěstí? A naše přání, touhy, sny, cíle jsou 4-lístkem? A co by bylo tím 5, 6, 7 atd. lístkem?
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Motýlek » pát 23. zář 2011 21:10:44

flpbb píše:motýlek
---

Nerozumím, co to má s mým příspěvkem společného. Ale budiž...
Jednou jsem hlídal dětí, protože byl mejdan a já tam řídil, takže jsem od společnosti coby nuceně střízlivý seděl na zahradě se psem a hlídal 3 děti. Jedna holčička našla 4-lístek, druhá jí říká, že 5-ti lístek by znamenal co? Hloupý dětský haštoření mě dovedlo k úvaze, co je tedy štěstí? A naše přání, touhy, sny, cíle jsou 4-lístkem? A co by bylo tím 5, 6, 7 atd. lístkem?


Reagoval jsem především na toto:
Ilustrativní příběh: Jistá poloinvalidní paní s takřka nulovým příjmem si po shlédnutí The secret a přečtení několika knih o LofA moc přála lázně někde na SK, aby se ulehčilo jejím kloubům, našla si lepší práci, partnera a mohla plnohodnotně žít. Po půl roce, kdy se nic nestalo, to vzdala. Začala tedy zase žít "normálním životem" a pak z ničeho nic nalezla ve schránce dopis od své vzdálené a zapomenuté sestřenice, která ji pozvala k sobě do Izraele. Bydlela na pobřeží Mrtvého moře a tato paní tam strávila rok života, během něhož jí každodenní koupele v tomto moři uzdravily do té míry, že nyní slezla i Sněžku, což kdysi bylo nereálným snem.
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod flpbb » sob 24. zář 2011 4:33:57

Tak díky Motýle, že jsi mi zkazil, co jsem chtěl vůbec napsat.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod flpbb » sob 24. zář 2011 7:12:47

Za pochopením LOA je mnoho věcí, které jsou opravdu ještě The secret. Pokud se chceš dozvědět více věcí, přečti si knihy od Esther a Jerry Hicks - od "zakladatelů" Zákona přitažlivosti - v knihách je hodně věcí vysvětleno.

Opravdu jsem ti vděčný za tvá doporučení, tebe mi seslalo snad samotné nebe... A neměl by jsi tam ještě nějaké jiné rady, kromě tedy stanů pyramidálního tvaru?
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Petr » sob 24. zář 2011 10:03:33

Me se zda, ze LOA zacalo pouzivat hodne lidi, k tomu aby se dostaly k tomu co, chteji, aby si to neco PRITAHLI. Ale bohuzel ono to tak uplne nefunguje :). uz to tu urcite bylo diskutovane hodnekrat, ted si vybavuji toto video: Abraham: Vyjasnění nuancí.

Abraham je cesta ke stesti, kde jako vedlejsi efekt se nam plni nase prani. Vetsinou se to bere naopak, cesta k nasim prani, kde se musim snazit byt stastny, aby se mi splnili :).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Pavel

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Motýlek » sob 24. zář 2011 10:54:46

Petr píše:Abraham je cesta ke stesti, kde jako vedlejsi efekt se nam plni nase prani. Vetsinou se to bere naopak, cesta k nasim prani, kde se musim snazit byt stastny, aby se mi splnili :).


tesat do kamene! :)
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod flpbb » sob 24. zář 2011 13:05:39

tesat do kamene!

NOHSLEDE!
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Mendule » sob 24. zář 2011 14:03:20

Od doby, co jsem četla Abrahámy se snažím používat zákon přitažlivosti a na něco mi to jde moc dobře. Už několik let přemlouvám manžela k přestavbě domu a až letos, kdy jsem to málem už vzdala, se to začalo uskutečňovat. Ale bacha na to, co si přejete, já si přála přestavbu domu i za cenu, že budu dřít jak kůň a musim říct, že se mi to splnilo do písmene. :lol:
Uživatelský avatar
Mendule
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 04. zář 2010 16:54:32
Poděkoval: 1
Poděkováno: 31-krát v 23 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Petr » sob 24. zář 2011 16:19:06

flpbb píše:
tesat do kamene!

NOHSLEDE!

hehe, nemyslim, ze zrovna Motylek, ktery se zde vyjadruje velmi casto sam za sebe, by byl nohsled.. :)
Ale velmi me pobavilo, jak to hned od nekoho slizl :lol:
Peace ;)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod flpbb » sob 24. zář 2011 16:34:40

Motýlka si ještě podám za ty stupidní hmoždinky...
Jinak jsem rád, že konečně jsme dostali zase administrátora do diskuze a že se baví!
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Motýlek » sob 24. zář 2011 18:28:48

flpbb píše:
tesat do kamene!

NOHSLEDE!


:ahoj2:
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod TŘINÁCTÁ » čtv 01. pro 2011 23:00:49

Poznej sám sebe. Ano. Tady bych určitě hledala část odpovědi. Jeden na splněná přání musí být připravený. Jde také o to, umět dar přijmout, a vědět jak s takovým naložit a zacházet. Totiž i ,,dobrý,, dar může za jistých okolností, zapůsobit jako břímě.
Zrcadlo nevidí pře čelo.
Uživatelský avatar
TŘINÁCTÁ
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 01. pro 2011 22:24:38
Poděkoval: 1
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod flpbb » čtv 01. pro 2011 23:51:28

ÁÁÁ, paní nebo slečna TŘINÁCTÁ otevírá Pandořinu skřínku tohoto fora... A nepočíná si vůbec zle, naopak!
Vím dobře o efektu typu: Více slz bylo prolito za splněná přání, než za nesplněná. A taky o té cikánské kletbě: Necht se ti splní, co chceš! Abys ale pak chtěl co dostaneš!
Co tím chci říct? Dejte idiotovi milion dolarů a za rok se na něj přijedte podívat. Bude bud bezdomovec nebo alkoholik, narkman nebo ve vězení. Proč?! To si snad zodpoví každý sám... Snad by pro jeho život bylo lepší, kdyby vás vůbec nepoznal! Co když si to samé říká i vesmír/bůh? Co když ten vesmírný/božský princip chrání vás samotné pře vámi samotnými? Vesmír i bůh je nekonečná láska a bylo by proti jeho přirozenosti dopustit, aby vás zničil...
Možná i proto nesnáším ty žvásty různých kouč DR, že udělají z lidíze dne na den milionáře. Nejsme u McDonalda - kde je zraví? Kde je láska? Kde je vůbec vztah k tomuhle světu a vlastnímu životu? A jiným lidem? Samozřejmě myslím těm chudším, kteří takovou možnost neměli nebo ji nevyužili.
Zcela jistě sem někdo napíše, že jsem mravokárce a nepřející. Opak je pravdou - přeju si denně toto:
SUBHAM ASTU SARVADŽAGATAM.
Vesmír vám vaše touhy splní až vám neublíží, protože vás miluje...
Určitě bych sem dokázal napsat něco konkrétnějšího, ale nebudu řešit konflikty, takže tato poloha v abstraktní rovině vám musí stačit a věřím, že stačí. Na inspiruj.cz nemohou chodit zlí lidé.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod Motýlek » pát 02. pro 2011 15:57:54

flpbb píše: Abys ale pak chtěl co dostaneš!


aby se tohlo mohlo stát, pak jen v případě, že nevíš, co chceš, resp. nevíš, co tvoříš. čili nejsi vědomý. takže pokud se tak děje, je to v pořádku. (vesmírné) zákony platí pro každého stejně :)
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod flpbb » pát 02. pro 2011 16:50:11

NE.
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: PROČ VESMÍR NEPLNÍ VAŠE PŘÁNÍ?

Příspěvekod TŘINÁCTÁ » pát 02. pro 2011 17:52:38

flpbb píše:Možná i proto nesnáším ty žvásty různých kouč DR, že udělají z lidíze dne na den milionáře. Nejsme u McDonalda - kde je zraví? Kde je láska? Kde je vůbec vztah k tomuhle světu a vlastnímu životu? A jiným lidem? Samozřejmě myslím těm chudším, kteří takovou možnost neměli nebo ji nevyužili.
Zcela jistě sem někdo napíše, že jsem mravokárce a nepřející. Opak je pravdou - přeju si denně toto:
SUBHAM ASTU SARVADŽAGATAM.
Vesmír vám vaše touhy splní až vám neublíží, protože vás miluje...


O podobných kurzech mám své mínění. Nicméně z pozitivního hlediska podporují sílu sebevědomí a zdravé sebevědomí je podstatnou součástí kvalitní života.

Jináč výroky s patosem typu Vesmír Vás miluje, a neměj mi to za zlé, na mne dvakrát nepůsobí.Nehledě na to co je a není pravda, potažmo co je a není skutečné.
Zrcadlo nevidí pře čelo.
Uživatelský avatar
TŘINÁCTÁ
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv 01. pro 2011 22:24:38
Poděkoval: 1
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron