Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod Petr » sob 05. pro 2009 10:53:23

Jana píše:Nemůžu si pomoci, ale jste Boží. Obrázek

jj všichni jsme :give_flower:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod Jana » sob 05. pro 2009 10:57:13

jj je to jasný, ale když se to projevuje, je to krásný :give_flower:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod Petr » sob 05. pro 2009 11:04:11

Petr píše:nebo naopak... :) ja vim jaky jsi, ale ty v tom mas pouze docasne zmatek. ;) coz zpusobuje ze se nemas rad...jses asi na sebe zbytecne prisnej, prisnejsi nez na kohokoliv jineho ... :)


Jeste jsem nad tim trochu premyslel :), proc ja vim jaky jsi a proc ty v tom mas zmatek :) Je to o tom, ze te neznam, a tak znam predevsim tvou podstatu...neznam detaily tve existence, ktere me nerozptyluji od toho, kym skutecne jsi..kdybych je znal, tak bych se jen musel zamerneji (vedomneji) zamerovat.. ale protoze je neznam, tak to mam opravdu jednoduche.. a vim jak jsi cisty, laskyplny, plny energie a krasy... :poklona:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod Jana » sob 05. pro 2009 11:25:34

Petr píše:a vim jak jsi cisty, laskyplny, plny energie a krasy...

Petře, ale ono to tak je, jakmile znáš sebe, znáš naprosto dokonale každého, i když o něm nic nevíš.
Vlastně Pravdu poznáváme teprve tehdy, když si dovolíme o nikom a o ničem nic nevědět.

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
Petr

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod Petr » sob 05. pro 2009 17:15:22

jeeeee ted jsem narazil na jedno video od Ishi, ktera o tom presne vyklada...:) tak jak bude trochu casu, tak ho otitulkuji. ;) (PS. nemyslim to video o dualite)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
Jana

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod slavoj » ned 06. pro 2009 22:46:31

Jana píše:Ahoj Slavoji,

co je absolutní moc, nevím. Ale je nádherné, že jsi šťastný. Je potřeba tenhle stav ještě nějak limitovat?

:give_flower: :srdce: Obrázek


Cha :roll: Brát situaci jaká je proč pořád něco strkat do pouček a dávat tomu mantinely (samozřejmě vynechávám :help2: svévoli extrém atd. ) Ikdyž po zhlédnutí filmu o markýzi de Sadé mám o čem rozjímat :tv: či Anti krist- vše má své meze. Jen se ptám Proč. Absolutní moc je asi strašná věc
Uživatelský avatar
slavoj
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 15. lis 2009 9:39:49
Poděkoval: 95
Poděkováno: 41-krát v 31 příspěvcích

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod Jana » ned 06. pro 2009 22:59:54

slavoj píše:Absolutní moc je asi strašná věc


Slavoji, je to zajímavá úvaha. Točí se filmy typu Markýz de Sadé a lidé se na to dívají a říkají, jak je to strašné. Proč? Protože milujeme strašné věci, milujeme napětí, zápletky, nebezpečí, dobrodružství..

Kdyby v tom nebyla láska, tak by to vůbec nebylo. Když o tom tak uvažuji, tak mě napadá, že absolutní moc má Láska. Ona nás vtáhne mimo prostor a čas, všechno nasype do jednoho pytle, do Jednoty a je rázem všechno vyřešeno.

A tak mě jen napadá, že absolutní moc je nádherná věc.

:give_flower: :srdce: Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod Jana » pon 07. pro 2009 6:40:18

Ještě mě napadlo. Už dlouho skoro nejsem schopná dívat se na většinu filmů, prakticky se na televizi téměř vůbec nedívám. Tuhle jsem se chviličku koukala na vysílání pro děti, čínská holčička nemohla dát Mikulášovi dopis se svým přáním a mně tekly slzy jak hrachy a musela jsem odejít.
Přitom se ztrácím v blaženosti v přítomnosti potlučeného dítěte na JIPU nebo nemocné maminky. Došlo mi, že Boží království - vortex je jenom TADY a TEĎ, protože jen tehdy se může projevit absolutní moc Lásky.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod watta » pon 07. pro 2009 10:19:27

:) to je zajímavé s těmi filmy - já naopak u sebe pozoruji, že se konečně mohu dívat na filmy, na které jsem se dřív nemohla moc dívat, protože až moc chytaly za srdce, děly se tam rozličné nespravedlnosti - při tom jsem musela zavírat oči - atd. - vnímám teď mnohem jasněji, že to je opravdu jenom film a jenom hra, a nikdo není ten zlý a špatný ve filmu, ty věci jsou tam proto, aby scénář nějak ubíhal, aby někdo něco zažil, aby něco mohlo skončit happy endem, aby byl znázorněn kontrast, aby kontrast vůbec existoval...
stejně tak jako my si tady děláme film, jehož scénář neustále vykreslujeme, a hrajeme si role, které nás baví - tím spíš, čím je mi tohle uvědomění všednější, tím víc jsem schopná dívat se i na ty dříve emočně "destruktivnější" scény. je to hodně osvobozující, to vědomí pocitů, hra o jejich vyvolávání, celý ten život... je osvobozující :)

teď se všude cvičí ty rybovky na vánoce :) - a tam se zpívá o tom "vysvobození skrz kristovo narození" - tak jsem si říkala, jak je ta opovrhovaná křesťanská lidová víra krásně pravdivá, jak člověk - každý z nás je tím kristem - se vysvobozuje tím, že se může narodit, že to je na tom to fakt skvělé, že se "nenechá stvořit", ale opravdu se narodí - tím vzniká další level možností... to je opravdová paráda :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Jana

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod Jana » pon 07. pro 2009 17:35:11

watta píše:teď se všude cvičí ty rybovky na vánoce - a tam se zpívá o tom "vysvobození skrz kristovo narození" - tak jsem si říkala, jak je ta opovrhovaná křesťanská lidová víra krásně pravdivá, jak člověk - každý z nás je tím kristem - se vysvobozuje tím, že se může narodit, že to je na tom to fakt skvělé, že se "nenechá stvořit", ale opravdu se narodí - tím vzniká další level možností... to je opravdová paráda

Krásně to píšeš, Watto

Co se týče těch filmů, je to opravdu zajímavé. Jako by u těch dojáků existovala nějaká síla podobná síle stejných pólů na magnetu a jako by mé tělo sama zvedla z křesla a vypudila z obýváku. Obrázek
V nitru je pořád stejný pohodový stav a nic to s ním nedělá, ale když se třeba v televizi objeví nešťastné oči dítěte hrajícího ve filmu, tak z mých očí vyhrknou slzy, jako by tu bylo propojení. V mozku neprobíhají myšlenky, že to je "jako". Ty oči dítěte jsou prostě nešťastné. Má mysl to nezkoumá. A ta magnetická síla jako by měla tendenci stále vracet do stavu TADY a TEĎ, kde existuje absolutní moc Lásky. A to dítě z filmu TADY a TEĎ prostě není, proto z tohoto pohledu ani není v moci nalézt sjednocení v pohybu od nežádoucího k žádoucímu, o kterém mluví Abraham.
Možná se najdou slova, která tohle vysvětlí líp.

Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod Saruman » sob 20. zář 2014 18:38:18

Jana píše:Tím, že vesmír požádáte o to, po čem toužíte,
je to pro vás zároveň příležitost ujasnit si, co opravdu chcete.
Tím, že si to ujasníte, zároveň o to požádáte.

Obávam sa, že ujasniť si to, čo človek chce, je rovnako ťažké, ako to dosiahnuť.
Uživatelský avatar
Saruman
 
Příspěvky: 128
Registrován: ned 14. zář 2014 11:41:55
Poděkoval: 6
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod Jana » úte 23. zář 2014 15:24:52

Saruman píše:
Jana píše:Tím, že vesmír požádáte o to, po čem toužíte,
je to pro vás zároveň příležitost ujasnit si, co opravdu chcete.
Tím, že si to ujasníte, zároveň o to požádáte.

Obávam sa, že ujasniť si to, čo človek chce, je rovnako ťažké, ako to dosiahnuť.


A dokážeš to alespoň odhadnout ?

Co by Tě udělalo nejšťastnějším ?

Bylo by to to ono, kdyby sis mohl dovolit být šťastný ?

Můžeš si to dovolit právě teď, nebo pro to musí být splněny nějaké podmínky ?
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod Saruman » úte 23. zář 2014 16:21:12

Jedna vec asi nestačí. Človek chce aj peniaze aj zdravie, lásku, priateľstvo, spoločenské postavenie, ťažko povedať, čo z toho je najdôležitejšie. Byť šťastným sa dá kedykoľvek, stačí si pozrieť dobrú komédiu. Ale človek chce byť šťastný dlhodobo, a k tomu je potrebný aj názor iných ľudí. Môže byť napríklad šťastný bezdomovec, keď sa mu iní smejú, alebo ho ľutujú? Niekedy mám dojem, že človek chce práve to, čo nemá.
Uživatelský avatar
Saruman
 
Příspěvky: 128
Registrován: ned 14. zář 2014 11:41:55
Poděkoval: 6
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod Jana » stř 24. zář 2014 5:32:57

Saruman píše:... Niekedy mám dojem, že človek chce práve to, čo nemá.


Ano a jakmile to má, tak už si vymýšlí další důvody, proč si zrovna teď nemůže dovolit být šťastný.

Právě teď každý sedmý člověk hladoví, každý pátý člověk nemá přístup k pitné vodě...

Byl bys šťastný, kdyby ses z jejich života náhle ocitl v tom svém ?
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod Saruman » stř 24. zář 2014 17:35:40

Áno, je to dobrý argument. Ale ja mám svoj život, a oni zasa svoj. Ak je to také jednoduché, prečo je potom toľko negatívnych článkov na internete? Prečo si niektorí myslia, že Tajemství je podvod, a tí, čo mu veria sú blázni?
Uživatelský avatar
Saruman
 
Příspěvky: 128
Registrován: ned 14. zář 2014 11:41:55
Poděkoval: 6
Poděkováno: 5-krát v 5 příspěvcích

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod Jana » čtv 25. zář 2014 5:37:49

Tajemství funguje dokonale. Do života přitahuješ všechno to, čemu podvědomě věříš. Pokud podvědomě věříš tomu, že Tajemství nefunguje tak, aby Ti mohlo pomoci, tak funguje zase to, čemu věříš, funguje to, že nepomůže.

Afirmacemi můžeš ovlivnit své podvědomí a pak můžeš vyzkoušet, že Tajemství funguje naprosto dokonale. Zhruba po šesti týdnech po správném používání správně sestavených afirmacích se začnou dostavovat u průměrného netrénovaného člověka výsledky.

Ale pokud nejsi dokonale pravdivý, tak to Tajemství není zárukou skutečného štěstí.

Dokud je Tvé štěstí něčím podmiňované, tak není trvalé. Jsi pak otrokem světa, věcí, těla, mysli, touhy, chtivosti.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
Saruman

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod vostalpetr » úte 30. pro 2014 15:54:07

Jana píše:Už spoustu let tohle žiju.

Prvním impulsem ke změně myšlení byla kniha Myšlením k bohatství od Napoleona Hilla. Tehdy mi došlo, že pokud bych byla ráda, aby svět byl šťastný, tak nejdřív k tomu štěstí musím najít cestu sama a pak teprve můžu svým drahým říct: "Ano, funguje to".

Po mnohaleté práci s vlastní myslí a duchovním hledání se objevilo ještě něco, o čem jsem neměla potuchy. Ovládnutí vlastní mysli a její odevzdání do Boží vůle (Zdroji) mě přivedo do Božího království. Vše, po čem by mohlo zatoužit mé srdce, se plnilo, ale navíc se objevil trvalý stav Boží přítomnosti - nirvány.

Hledala jsem slova, kterými bych tohle mohla říct, ale málo kdo jim rozuměl.

TAJEMSTVÍ Rhonda Byrne však obsahuje slova, kterým snad může rozumět každý.

Takže děkuji za tahle slova i za možnost je sem napsat.

:give_flower:



No jo,

tahle myšlenková joga, to je ale věc...

Dokonce když si nakecáš, že jsi blažená a uvěříš tomu, tak budeš blažená,

můžeš i uvěřit tomu, že jsi královna ze Sáby a vesmír ti to bezpochyby splní,

a možná dostaneš jako věno i pěknou klec v bohnicích...


Myšlenková joga...funguje výborně v oblasti myšlenek...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod vostalpetr » úte 30. pro 2014 15:56:23

Vše, po čem by mohlo zatoužit mé srdce, se plnilo, ale navíc se objevil trvalý stav Boží přítomnosti - nirvány.


Jo jasně, ta se objevuje vždycky, když je někdo blaženej jak prase na hnojišti,

proto taky všechny prasata mají takovej ten blaženej nirvanickej pohled

a nirvanicky blaženě chrochtaj...



Myšlenková joga sebeoblbování funguje výborně,

když chce ego zažívat nirvánu, tak mu ji vesmír dodá,

ovšem pouze "myšlenkovou nirvánu"
Naposledy upravil vostalpetr dne úte 30. pro 2014 16:39:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod vostalpetr » úte 30. pro 2014 16:04:23

Jana píše:Tajemství funguje dokonale. Do života přitahuješ všechno to, čemu podvědomě věříš. Pokud podvědomě věříš tomu, že Tajemství nefunguje tak, aby Ti mohlo pomoci, tak funguje zase to, čemu věříš, funguje to, že nepomůže.

Afirmacemi můžeš ovlivnit své podvědomí a pak můžeš vyzkoušet, že Tajemství funguje naprosto dokonale. Zhruba po šesti týdnech po správném používání správně sestavených afirmacích se začnou dostavovat u průměrného netrénovaného člověka výsledky.

Ale pokud nejsi dokonale pravdivý, tak to Tajemství není zárukou skutečného štěstí.

Dokud je Tvé štěstí něčím podmiňované, tak není trvalé. Jsi pak otrokem světa, věcí, těla, mysli, touhy, chtivosti.



:D :D :D :D


Tys celou duchovní oblast strčila do kapsy a vytřela jsi zrak všem mistům,

stačí jen uvěřit že jsi Já a už jsi Já...

Nejlíp ještě když přidáš nějakou duchovní vyčtenou afirmaci o SČA, věčné přítomnosti, neměnnosti, vědomí apd.


Jo víra, ta dokonce dokáže přenášet víc, nežli jen hory, dokonce přenáší PITOMOST CELÉHO LIDSTVA...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Rhonda Byrne TAJEMSTVÍ

Příspěvekod vostalpetr » úte 30. pro 2014 16:26:08

Vše, po čem by mohlo zatoužit mé srdce, se plnilo, ale navíc se objevil trvalý stav Boží přítomnosti - nirvány.


Nirvána se může dostavit jen tehdy,

když jsme nejen bez touhy,

ale také bez "užívání si" výsledků naší splněné touhy...



To je asi tak, jako kdyby se vám splnilo přání mít milion,
a vy jste jej okamžitě zahodili...

Pokud si někdo blaženě užívá splnění svých tužeb, není to žádná nirvána,

i když je štastnej jak prase v žitě (tedy bez limitu)


Ale je nádherné, že jsi šťastný. Je potřeba tenhle stav ještě nějak limitovat?



No jo, kupodivu je....je třeba to pustit...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

PředchozíDalší

Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 139 návštevníků

cron