Emocionalni necitlivost

Emocionalni necitlivost

Příspěvekod Petr » pon 25. led 2010 9:24:07

slavoj píše:Ano tzv. se oběvilo i evangelium Jidáše je to jen na jednotlivci jak si s tím poradí . Přátelé najděte si dnešní tj. so 23.ledna záznam Dr. Koukolíka co říká o lidském mozku ... :pc2: mě to nějak nende linknout :koukam: Snad to bude? http://www.rozhlas.cz/leonardo/audio/?p ... -1&p_gt=1- j je to příspěvek jak poznat psychopaty :ahoj4:

Vcera jsem to trosku poslouchal, nevim, jestli tu cast kterou jsi mel na mysli (protoze jsem to neslysel cely), ale snad ano :). Mluvilo se tam o tom, ze delali dlouholety vedecky vyzkum v Anglii na mladicich okolo 15let a zkoumali jak reaguji na ruzne podnety, ktere by je meli rozrusovat, tj. vyvolavat emocionalni odezvu a pokud byl nekdo emocionalne slepy nebo spise jeho odezvy byly velmi slabe, tak temer vzdy prisel v nasledujicich letech do krizku se zakonem pro nejakou trestnou nebo nasilnou cinnost.
Ted je otazka, co z toho plyne a jak se jim ta necitlivost prihodila :).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Emocionalni necitlivost

Příspěvekod watta » pon 25. led 2010 10:06:31

ty výzkumy se provádějí většinou na dost omezeném počtu lidí, a samozřejmě jenom na těch, kteří jsou ochotni spolupracovat. například naprostá většina faktů, které známe teď z genetiky, a které bereme většina jako holý fakt, se zakládá na výsledcích výzkumů pouhých 1000 lidských genů. na zemi je nás přitom 7 miliard. i když je záměrem snaha přesvědčit o nějakém - zde např. sociálním, což je ještě trochu jiná písnička - jevu, je to prostá snaha přesvědčit lidi o tom, aby se ve společnosti ujal právě tenhle pohled na xxx - v tomto případě na psychopaty, a v pozadí takového záměru je vždy zištná událost - prosazení vlastního pohledu (to nepočítám ty, kde jde o peníze, ale to jsou spíše technologické a farmakolgické a další). tím vůbec nechci zpochybnit konání těchto výzkumů jako takových, dokonce ani tzv. čistý úmysl mnohých, kteří výzkumy provádějí, jejich výsledky mohou i tak být zajímavé, ale tím to končí. výsledky takových výzkumů jsou vždycky dílčí a ukazují jenom určitou možnost, pravděpodobnost, určitě je to skvělá možnost k zamyšlení, ale odvozovat z toho nějaký generálně platný fakt, je dle mého značně problematické. s mladými angličany to vůbec tak špatné být nemusí. v tomto konkrétním případě může být velice pravděpodobné třeba jenom to, že emoční reakce stávající generace jsou tak odlišné, že je starší generace může považovat za bezemoční stavy. atd. každý určitě můžeme jmenovat minimálně dalších 5 reálných možností. a na tom, jak to budu vidět, závisí i to, jaká skutečně ta realita bude. což je právě ten důvod, proč jsou výsledky takových výzkumů ošidné, protože člověk si je přečte a řekne si: aha, takhle to je. no a pak svým smýšlením podporuje existenci toho, že to tak je. z hlediska tvůrčího potenciálu mě jako čtenáře je zralé brát to prostě minimálně s rezervou, a jestli toho nejsem schopný, pak je asi už lepší se o to nezajímat a nechávat to proudit kolem.

pokud jde o psychopaty, zajímavý článek, vyšel před časem na oslovi:
http://www.osel.cz/index.php?obsah=6&ak ... 64#diskuze
kde se mě osobně zdá být odchylka mezi skutečnými fakty výzkumu a závěrěm, který z toho byl vyvozen (viz kdyžtak můj dotaz pod článkem v diskuzi, kdyby to někoho zajímalo). podle mě to je ukázkový příklad. vědecké výzumy se dělají jako úkoly, takže závěr musí být stanoven, a pan koukolík je prostě NÁZOR A, celý život vidí svět takhle, takže bude dělat jenom výzkumy, v nichž se dostane k potvrzení svého úhlu pohledu (který je pro něj samozřejmě naprosto v pořádku, tj. správný). kdyby podobný výzkum dělal například Stanislav Grof, byly by závěry patrně zcela odlišné, protože pan Grof má na věc jiný názor. a přitom jsou to oba inteligentní pánové s obrovskou sumou informací.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
Petr

Re: Emocionalni necitlivost

Příspěvekod slavoj » úte 26. led 2010 3:53:01

Wattao :happyturn: úhel pohledu je k nekonečné diskuzi . Řeč byla o evangeliích a jejich dopadu na události následující. Byl Ježíš odsouzen jen na základě nějakého.. :sorry: Jidáše?
Uživatelský avatar
slavoj
 
Příspěvky: 90
Registrován: ned 15. lis 2009 9:39:49
Poděkoval: 95
Poděkováno: 41-krát v 31 příspěvcích

Re: Emocionalni necitlivost

Příspěvekod Petr » úte 26. led 2010 9:50:38

Dikec, udelat dobry vedecky vyzkum je kunst a pak ho jeste dobre interpretovat :). treba kdybychom se meli ridit doporucenimi, co jist, podle toho co je zdrave a co ne (je to trosku zase z jineho soudku) tak mozna nejime radeji nic :))

Mozna je i ten vyzkum na oslovi stejny jak ten o kterem mluvi v radiu, jen jsem tam ignoroval ty cizi slova a zapamatoval si ty emoce :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Emocionalni necitlivost

Příspěvekod watta » úte 26. led 2010 11:04:53

slavoj píše:Wattao :happyturn: úhel pohledu je k nekonečné diskuzi . Řeč byla o evangeliích a jejich dopadu na události následující. Byl Ježíš odsouzen jen na základě nějakého.. :sorry: Jidáše?



úhly pohledu jsou a tvoří světy. o tom to je. diskutovat nad tím při odpoledním čaji je kratochvíle, platné jsou všechny stejně, protože všechny tu tvoří (asi ne zcela stejně, ale to sem teď nepatří, o tom je celý abraham). to samé o ježíši, o čemkoliv... ve světě, v němž realita vzniká tím, že si ji myslíme, vnímáme, cítíme, děláme ji, je předpokládat univerzální platnou podobu této reality, neustále ji tušit, odhadovat a odhalovat, k ní se neustále odvolávat, s ní se neustále porovnávat, předpokládat její podobu a přít se o tom, jestli je taková nebo maková, ta nejbrutálnější "rezistence", slovy tohoto fóra, kterou sobě člověk může připravit. všimla jsem si třeba, jak je vůči tomuto - zdá se úplně zcela přirozeně - imunní stephen hawking. a proto taky objevuje (vytváří) pořád něco nového, dalšího (a nebojí se popírat staré). a tím vznikají nové možnosti, požehnané možnosti :) celá ta tvorba je prostě o obratu, celý ten fígl spočívá v tom obratu. celé sjednocení spočívá v tom obratu.
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli watta za tento příspěvek:
slavoj

Re: Emocionalni necitlivost

Příspěvekod watta » úte 26. led 2010 11:07:38

Petr píše:Dikec, udelat dobry vedecky vyzkum je kunst a pak ho jeste dobre interpretovat :). treba kdybychom se meli ridit doporucenimi, co jist, podle toho co je zdrave a co ne (je to trosku zase z jineho soudku) tak mozna nejime radeji nic :))

Mozna je i ten vyzkum na oslovi stejny jak ten o kterem mluvi v radiu, jen jsem tam ignoroval ty cizi slova a zapamatoval si ty emoce :)


no s tím jídlem je to hodně vtipné, to máš pravdu :) ale zase díky těm mnoha doporučením si člověk může snáze uvědomit, že to vlastně takhle vůbec není, že by citron obsahoval vitamin C a salát kyselinou listovou, pro každého stejně a odkudkoli a kdykoli atd. :)

myslim, ze kazdy vedecky vyzkum je dobry, a kazdy vedecky vyzkum je sam o sobe interpretaci.

:ahoj3:
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích


Zpět na Úvahy a zamyšlení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron