AMUSED TO DEATH (ubaveni k smrti)

Tipy na zajímavá alba, písničky a hudební videa, které vám dělají radost.

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
vostalpetr

Re: AMUSED TO DEATH (ubaveni k smrti)

Příspěvekod vostalpetr » pát 06. lis 2009 12:28:28

PS.

A někde tam mezi hvězdami
Ti s bystrýma očima dolů pohlédli
Hledali světélka obrazovek
Naše poslední hurá
A když našli naše stíny
Obklopující televizní obrazovky
Všechno zase zopakovali
Udělali znova všechny svoje testy
Zkontrolovali všechna data na svých seznamech
A potom ti antropologové z vesmíru
Připustili, že je to opravdu šokovalo
Ale když vyloučili všechny ostatní důvody
Pro naši smutnou zkázu
Přistoupili na poslední možné vysvětlení
Tento druh ubavil sám sebe k smrti
Žádné slzy k pláči
Nezbyly už žádné pocity
Tenhle druh ubavil sám sebe k smrti
.....................................................................

No to samozřejmě není nějak samoúčelné,
nebot k zábavě je velká potřeba energie,
a to souvisí s tím, proč bůh stvořil lidstvo,
nebot jeho hlavním smyslem je pomoci planetě Zemi a zachránit ji před globálním ochlazováním a nevratným zamrznutím a proměnu v kouli ledu,
kterou by se dozajisté stala, kdyby lidé nezačali spalováním uhlí a ropy uvolnovat zpět do ovzduší kysličník uhelnatý,
který zůstával vázán ve zbytcích rostlin a stromů...

I dnes se ukazuje, jak je prospěšná činnost odpůrců globálního oteplování, tzv. zelených aktivistů,
vždyt právě díky jejich aktivitám je dnes zaváděn do výroby elektroautomobil,
který je mnohem energeticky náročnější než benzínový automobil,
a tak poněkud skrytě zvyšuje podíl kysličníku uhelnatého z uhelných elektráren...

Kdyby vás zajímalo, jaký je smysl planeta Země či naší Sluneční soustavy,
tak to fakt nevím,
ale bude to mít něco společnýho s černýma dírama,
tenhle Vesmír je nejspíš jednou velkou černou dírou
a zjistit jakej je smysl černý díry je nad mé možnosti malinkého nanorobota,
jehož programem je se bavit a spalovat co se dá....

:happyroll:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: AMUSED TO DEATH (ubaveni k smrti)

Příspěvekod Motýlek » úte 28. zář 2010 18:36:50

Naléhavost a syrovost výpovědi o dnešním světě jaká se málokdy najde v tak působivém provedení na jednom hudebním albu - vše zde má svůj smysl, jako každý dílek v puzzle - tón, zvuk, slovo. Roger Waters je vizionář, který je aktuální čím dál víc - první výlisky CD s Amused to Death jsou r. 1992, z doby těsně předinternetové, předwindowské (fuj, to je škaredé slovo...). Kdo tehdy znal mobil? A koho by napadla digitální TV, maily, Facebooky, Twittery apod.? Ve srovnání s dneškem mi ta doba před 18-ti lety přijde rajsky nevinná, dnes žiju v pocitu, že hrajeme přesčas a ani nevíme proč. Kde jsou naše sny? Naděje v budoucnost lidstva, v jeho další směřování, v jeho osvobození se sama od sebe? Nebo už nám stačí mít jen plnou ledničku, zakroužkouvat (nebo ponovu vykroužkouvat) nějakého spasitele při volbách, který to tam za nás, pro nás, naše blaho, odhlasuje, zapnout si TV a ráno zase do práce? Takových a podobných otázek, které mi při poslechu této hudby šmátrají v hlavě, je hodně - naštěstí, v mém případě, to funguje i jako terapie - protože mě nakonec, na úplném závěru alba prozáří Hvězda v It ´s a Miracle, která je o naději:



Drahý, tomuhle říkáš zázrak?
To jsi ještě nic neviděl:
Mají Pepsi tam nahoře v Andách
A McDonaldy v Tibetu...
Yosemite byl přetvořen
Na golfové hřiště - pro Japonce
Mrtvé moře žije rapem
Mezi Eufratem a Tigrisem
Je centrum volného času
Mají tu vše od každého sportu
Mají tu i pravé bermudské šortky...
Mají sex v Pennsylvánii
A Brazilci dokonce vypěstovali nějaké stromy
A doktor na Manhattanu
Zachránil umírajícího muže dokonce zadarmo

To je zázrak
Trochu jiný zázrak
Dobrou vůlí všemohoucího Boha
A tlaky obchodních sil
Lidská rasa zcivilizovala sebe sama
To je zázrak
Trochu jiný zázrak

Máme hangáry plné másla
A máme oceány vína
Máme i hladomor, když se nám hodí
Máme legální zločin
Máme Mercedesy
Máme Porsche
Ferrari a Rolls Royce, jo
Máme prostě na výběr
Řekla mi: "Potkáme se
v Zahradách Getsemanských, můj drahý"
A Pán řekl: "Petře, víš, že odsud vidím
Tvůj dům?"
A ten nejčestnější muž
Konečně sklidil, co zasel
A farmář v Ohiu
Konečně splatil dluh
To je zázrak

Dobrou vůlí všemohoucího Boha
A tlaky obchodních sil
Lidská rasa zcivilizovala sebe sama
To je zázrak

Krčíme se ve svých krytech
S rukama přes uši
A příšerné věci od Lloyda-Webbera
Jdou ještě roky a roky a roky...
Zemětřesení zasáhlo divadlo
Přesto uvnitř opereta stále zní
A pak víko od piána konečně spadlo dolů
A zlámalo mu ty jeho zasraný prsty
To je zázrak :)
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Motýlek za tento příspěvek:
amp, vostalpetr

Re: AMUSED TO DEATH (ubaveni k smrti)

Příspěvekod vostalpetr » stř 29. zář 2010 7:44:44

Ve srovnání s dneškem mi ta doba před 18-ti lety přijde rajsky nevinná, dnes žiju v pocitu, že hrajeme přesčas a ani nevíme proč. Kde jsou naše sny? Naděje v budoucnost lidstva, v jeho další směřování, v jeho osvobození se sama od sebe? Nebo už nám stačí mít jen plnou ledničku, zakroužkouvat (nebo ponovu vykroužkouvat) nějakého spasitele při volbách, který to tam za nás, pro nás, naše blaho, odhlasuje, zapnout si TV a ráno zase do práce?
............................................................................................................................................

No já mám tuhle hudbu velice rád,
ted jsem byl čtrnáct dní u moře v řecku a vlastně jsem nebyl schopnej poslouchat nic jinýho než PULSE od pink floyd, protože tohle je pro mě relaxační hudba. Mně se takový ty speciální relaxační a meditační pecky, kterých je dneska ostatně na trhu i na you tube mraky moc nelíbí. Indové ted dělaj mraky takovýhle hudby pro evropany, je to takovej mišmaš všech možných zvuků a vší možný elektroniky a všech možných vlivů, ale nemá to srdce.

Jistě, určitě tohle na hodně lidí působí depresivně, jakoby jim ze života zmizel pocit SMUTKU, jakoby nechtěli být smutní a nechtěli slyšet tuhle vlnu, protože se chtějí jen bavit. Já nemám nic proti zábavě, ale když člověk jaksi programově nechce být smutný tak jakoby se trošku ochuzuje, protože jak smutek, tak i lásku cítíme v srdci,
samozřejmě, jsou to jen pocity, tedy nic velkého a duchovního, ale jsou to rozměry lidské existence, tedy našeho života.

Myslím, že doba je stále rajsky nevinná, vždyt se stačí mrknout na malý děti, jsou stále stejný jak jsme byli my před pár lety, to jen my jsme dospěli a vidíme svět dneska jinak než v mládí. Většina lidí pak vidí svět, že spěje někam do pr... nebo k neodvratnému konci a zániku, ale to je dáno jen tím, že se díváme jen jedním směrem, že jsme se poněkud vymezili či spíše omezili, takže vidíme jen malý kousek světa.

Řekl bych, že hodně lidí taknějak vcelku přirozeně rezignuje a přežívá svůj život u televize, ledničky a v práci a jakoby ani nevěděli co jiného dělat nebo kam jít a ani s jim v podstatě nechce nikam moc jít.
To naprosto chápu,já má taky rád tv a ledničku a svůj gauč a mám rád i neustálou změnu i třeba neustálý stereotyp od ničeho k ničemu.

Nezáleží ani tak moc na tom, co děláme, ALE JAK TO PROŽÍVÁME.
A to je dáno KVALITOU NAŠÍ MYSLI, to jak prožíváme svět i sami sebe a svůj život.

Ted trošku odbočím,
ale stále to bude o hudbě, protože hudba dle mého názoru zrcadlí stav naší mysli,
v indii popisují stav mysli pomocí kvalit mysli: SATVA, RADŽAS, TAMAS,

.................................................................................................
Guny

Existují tři guny, čili vlastnosti mysli: sattva, radžas a tamas.
Sattva je čistota, dobrota, harmonie, světlo a moudrost.
Radžas je vášeň, činnost a pohyb.
Tamas je lenost, temnota a nevědomost.
Vnitřní boj je mezi sattvou a radžas-tamas. Více

Tamas neboli těžká temná guna, která na tělesné úrovni způsobuje netečnost a lenost, na úrovni mysli malátnost, zatemněnost a tupost. Vliv tamasu je největší po probuzení z příliš dlouhého spánku a stavech opilosti.
Když převládá tamas, je mdlý a pošetilý.

Radžas neboli prudké výkyvy, touhy a vzrušení. Na tělesné úrovni způsobuje křeče a sexuální touhy, na úrovni mysli roztěkanost, sžíravé touhy a frustraci. Vliv radžasu je intenzivní při sexuálním vzrušení.
Když převládá radžas, je neklidný a rozčilený.

Zářivá sattva (čistota a harmonie). Na tělesné úrovni způsobuje uklidnění a blaženost, na úrovni mysli úlevu, osvěžení a snadnou koncentraci. Blažený vliv sattvy je cítit, když energie proudí do vyšších center.
Když převládá sattva, je klidný a tichý.
............................................................................................................................................

Tamas
Tamas je setrvačnost nebo temnota.

Tamas se zrodila z nevědomosti.

Poutá člověka nevědomostí, nepozorností, lhostejností, nedbalostí, leností a spánkem.

Tamasický člověk nemá schopnost úsudku. Dělá pošetilé věci.

Jeho činy nejsou řízeny rozumem.

Nemá sklon k práci. Příliš mnoho spí.

Je bezmyšlenkovitý a hloupý.

Někteří lidé si pletou tamas se sattvou.

Nespravedlnost je výsledkem radžas a tamas.
................................................................................................................................

Radžas
Radžas je vášeň nebo činnost.

Radžas způsobuje roztržitost a neklid.

Radžas je pramen připoutanosti a žízně a skrze ně váže k činnosti.

Radžasický člověk si přeje moc, bohatství, vážnost, postavení, jméno a slávu.

Radžasický člověk je stále v pohybu. Je ctižádostivý. Běhá za smyslovými radostmi.

Jeho přání je neukojitelné jako plamen. Nikdy není spokojen, je stále chtivý a neklidný.

Jeho chápání je zastřeno, nerozlišuje.

Je opojen pýchou a bohatstvím. Má zvrácený rozum.

Jeho cílem jsou peníze a smyslové radosti. Zbožňuje mamon.

Bída se mu jeví jako neštěstí, bolest jako potěšení, žal jako radost.
....................................................................................................................................
Sattva
Když roste v člověku sattva, je spravedlivý. Vyvíjí oddanost k Pánu. Vědění v něm svítá.

Když je mysl sattvická, vládne klid. Pravda se zrcadlí v klidné mysli.

Sattvy přibývá ve spojení s moudrými, studiem náboženských knih, sattvickou potravou, opakováním jména Páně atd.

Sattva má charakteristickou zářivost. Je to dobrota, harmonie a čistota.

Sattva je čistá jako křišťál.

Sattva váže člověka připoutaností ke štěstí a k hlubokému vědění.

Sattva je zlaté pouto. Radžas a tamas jsou pouta železná.

Když dominuje sattva, je člověk obdařen schopností rozeznávat čistým rozumem a čistým chápáním.

Jeho mysl se odvrací od smyslových požitků. Vznešené, božské myšlenky kolují v jeho mysli.

Když převládá sattva, má člověk jasný a čistý postřeh. Má pronikavý pohled.

Dveře intuice jsou široce otevřeny.

Křišťál je sattvický kámen, jeho nošení zvyšuje sattvu.


:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

myslím, že pink floyd z kterých lze cítit jak i smutek tak i radost jsou vrcholem radžastického stavu mysli, kdy se v plné míře uplatnují protiklady (smutek, radost) a splývají v jedno, tedy jeví se jako jedno. Taknějak na mě občas působí i klasická hudba.
Naproti tomu tamasická hudba mně přijde jakoby byla schopná vyjadřit jen jeden pocit, třeba radost nebo naopak jen smutek. To, čemu se říká meditační hudba na mě působí tedy naprosto tamasicky, nikoli satvicky, ona totiž v podstatě neexistuje satvická hudba, protože nejlepší satvickou hudbou je klid a ticho. To myslím doslova, ne jako že chceme jen klid a ticho, ale že klid a ticho jsou tou nejkrásnější a nejnaplnující hudbou.
Ve stavu tamasu je ticho a klid také vítaný prvek, ale jen proto že neruší náš spánek, v satvickém stavu je ticho a klid to samé co je pro nás hudba, prožívání existence na určité úrovni...

:starik:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
jamajsky.drap, Jana

Re: AMUSED TO DEATH (ubaveni k smrti)

Příspěvekod vostalpetr » stř 29. zář 2010 15:48:45

Faktem ale je, Watersovi chybí na tý jeho solový dráze ta Gilmourova kytara a Massonovy bubny,
jak to známe z pink floyd:


http://www.youtube.com/watch?v=nla3WCSb ... re=related





Ale nejlíp asi znělo PULSE, snad ještě líp než originál Zed

http://www.youtube.com/watch?v=iJZYG5qw ... re=related
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: AMUSED TO DEATH (ubaveni k smrti)

Příspěvekod vostalpetr » úte 22. úno 2011 21:55:13






Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: AMUSED TO DEATH (ubaveni k smrti)

Příspěvekod vostalpetr » čtv 24. úno 2011 21:18:28

Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
vostalpetr

Re: AMUSED TO DEATH (ubaveni k smrti)

Příspěvekod vostalpetr » pát 01. dub 2011 15:45:53










:ahoj2: :ahoj2: :ahoj2:
:ahoj2: :ahoj2:
:ahoj2:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
vostalpetr


Zpět na Hudba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron