NAJLAHŠIE JE TO VZDAŤ

Inspirativní videa

NAJLAHŠIE JE TO VZDAŤ

Příspěvekod Petr » čtv 03. čer 2010 22:55:01

Projekt slovenskeho Ministerstva skolstvi a skupiny DNA. Urcite stoji za povsimnuti.

Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
amp, Jana, teo

Re: NAJLAHŠIE JE TO VZDAŤ

Příspěvekod jamajsky.drap » pát 04. čer 2010 0:10:38

Co dodat, je to mazec ! Pořád jsem čekal, že se to zvrhne v ironickou písničku (něco na způsob "Já jsem gay"), a když přišel ten moment, jak už dospělý muž vystupuje z pěkného fára, tak jsem si říkal, teď je ten moment. Takže mne trochu zklamalo, když scéna pokračovala příjemně patetickou scénou s milující manželkou a malou, hrající si dcerkou....

Ale proti gustu žádný dišputát....... :)
I když to umělecké zpracování by mohlo být asi lepší ;)
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Re: NAJLAHŠIE JE TO VZDAŤ

Příspěvekod vostalpetr » pát 04. čer 2010 10:40:47

No my jogíni říkáme, že nejtěžší je to vzdát, tedy to odevzdat,

ale tady je to myšleno v poněkud jiné úrovni,
a má to nasměrovat ty mladé lidi co mají rádi drogy, chlast a rokenrol k tomu aby měli rádi maželku, děti, práci a vlast

samozřejmě, lze živě diskutovat o tom, co je lepší,
já zastávám názor, že nejlepší je úplně všechno.... :yes:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: NAJLAHŠIE JE TO VZDAŤ

Příspěvekod Petr » pát 04. čer 2010 14:04:56

jj no je to tak trochu udelany, aby to vyhovovalo tomu ministerstvu - tj. kam si nas stat preje smerovat - ke stastne rodine, zamestnani, podnikani apod.. ale tak ty konce jsou ruzne.. :) dulezite tam je prekonat ten kriticky moment a pak kazdemu podle jeho gusta. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: NAJLAHŠIE JE TO VZDAŤ

Příspěvekod amp » pát 04. čer 2010 20:38:26

zaujimavy jogin, co holduje drogam vseho druhu...najlepsia droga je cista hlava, so zakalenym mozgom nemoze byt o laske a stasti ani reci, to si mozes nahovarat sam pred zrkadlom kolko chces...odklonit ludi od drog je kazdopadne dobra vec a kazdy si uz casom najde svoju cestu lasky, a ci uz to je stastna rodinka, biznis alebo nieco ine je suma fuk :Paint: :kvetina:
Uživatelský avatar
amp
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte 09. úno 2010 13:38:01
Poděkoval: 121
Poděkováno: 72-krát v 35 příspěvcích

Re: NAJLAHŠIE JE TO VZDAŤ

Příspěvekod Petr » pát 04. čer 2010 22:04:17

amp píše:najlepsia droga je cista hlava

jj to je navykovy :happyroll:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: NAJLAHŠIE JE TO VZDAŤ

Příspěvekod vostalpetr » pát 04. čer 2010 22:11:15

amp píše:zaujimavy jogin, co holduje drogam vseho druhu...najlepsia droga je cista hlava, so zakalenym mozgom nemoze byt o laske a stasti ani reci, to si mozes nahovarat sam pred zrkadlom kolko chces...odklonit ludi od drog je kazdopadne dobra vec a kazdy si uz casom najde svoju cestu lasky, a ci uz to je stastna rodinka, biznis alebo nieco ine je suma fuk :Paint: :kvetina:



Jedním takovým zajímavým duchovním mistrem co kouřil a četl noviny byl třeba Maharadž...

no bez drog je to lepší,
i když musím říct, že jsem potkal v indii lidi, co hodně kouřili a byli v pohodě, potkal jsem i vykouřený idioty a potkal jsem i jednoho evropana, kterej pokud nebyl realizovanej, tak byl určitě na nějaké duchovní úrovni, šla z něj velká síla, kterou cítili všichni a když si tak matně vzpomínám o čem jsme to hovořili, tak mi přijde, že souhlasil se vším co jsem řekl, což samozřejmě nemá ukazovat na moji genialitu, ale na vysokou úroven toho člověka, že neměl tendenci napravovat moje blbosti...

já fakt nevím, souhlasil bych s tebou, ale na druhou stranu hodně lidí používá drogu na duchovní cestě,
takže udělám to nejlehčí co jde, vzdávám to, že najdu správný řešení...
(jako každá věc, i drogy mají určitě svoje + a -)

PS.
odklonit ludi od drog je kazdopadne dobra vec a kazdy si uz casom najde svoju cestu lasky, a ci uz to je stastna rodinka, biznis alebo nieco ine je suma fuk
...................................................................................................................................................................................................
no i tyto věci mohou působit jako drogová závislost, tedy zakalí rozum

PS.
je tak bokem, Ramana Mahariši se jednou vyjádřilo Hitlerovi, že on mohl být (realizovaný) džnánin (nebo něco v tom smyslu, nepamatuji si to přesně)

Ps.
Jinak podobně jako ty, já jsem zase dost kritický vůči celé duchovní oblasti,
občas to je vidět v tom co píšu,
ale podobně jako ty ani já s tím svým nehnu,
věci jsou tak jak jsou, a jsou součástí boží tvorby a projevu,
jak ty tvý drogy, tak i ta má duchovnost,
nelze jinak, než to PŘIJMOUT,
i když samozřejmě není nijak nutné s tím souhlasit či případně začít fetovat...
Naposledy upravil vostalpetr dne pát 04. čer 2010 23:21:51, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: NAJLAHŠIE JE TO VZDAŤ

Příspěvekod Petr » pát 04. čer 2010 22:34:42

i drogy jsou urcitou cestou..
musime uvazit, ze k tomu mohou sahnout lide v neskutecne tezkych situacich, kde je toto cesta nejmensiho odporu jak se dostat do souladu.. jj, da se jimi dostat do souladu, ale je tam ten zasadni vedlejsi ucinek na nas organizmus, kdy do neho razantne zasahneme a on se zacne prizpusobovat a zacne menit chemicke reakce a navykne si.. navic si muzeme navyknout sahat po teto rychle ceste a neudelame tu nejdulezitejsi praci uvnitr nas, ktera ma smysl - protoze ji mame mimojine neustale po ruce, je to zadarmo, nema to vedlejsi ucinky, atd.. :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: NAJLAHŠIE JE TO VZDAŤ

Příspěvekod Petr » ned 06. čer 2010 12:09:25

jo a jeste za Abrahama: Kdysi o tom mluvil jako o jedne z moznosti, jak si rozsirit obzory, jak zjistit, ze realit muze byt vice, take o moznosti jak se dostat do souladu.. tj. je to jakesi rozostreni pozornosti, odvedeni pozornosti od detailu zivota a tim snizenim rezistence a tim se dostani do souladu (stejne jak alkohol apod.). Ale zdurazanoval, ze u takoveho snizeni rezistence nedojde ke zmene vibraci, ke zmene naseho nastaveni, takze po rekonvalescenci do nornalniho stavu nebo po vystrizliveni se vracime presne tam, kde jsme byli. Takze pak jsme na tom zase stejne a bud zase muzeme sahnout po te stejne latce, a dostat se tak do cyklu.
Ucinejsi, ale asi tezsi je posunout nase mysleni, posunout nas vibracni bod pritazlivosti... v tomto pripade je opravdu tezke presmerovat nase zazite mysleni na pozitivni, proto Abraham uci i meditaci.. coz je jednodussi a posouva to vibrace.. a pak z toho pomeditativniho stavu, uz se nam to mysleni, nebo pozornost muze posouvat jednoduseji.

Jeste k te fyzicke zavislosti zminoval (a ted asi spousta odborniku nebude souhlasit :) ), ze telo, samo o sobe, se z jakekoliv zavislosti dokaze dostat po 4 dnech, kdyz se ta urcita latka telu nedoda. Ze zbytek uz je jen o nasich navycich, vzorcich mysleni, psychice..ale fyzicky staci opravdu jen 4 dny.

:writting2: tak to je dnes vse a mizim ven ***
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: NAJLAHŠIE JE TO VZDAŤ

Příspěvekod vostalpetr » ned 06. čer 2010 14:20:44

Ale zdurazanoval, ze u takoveho snizeni rezistence nedojde ke zmene vibraci, ke zmene naseho nastaveni, takze po rekonvalescenci do nornalniho stavu nebo po vystrizliveni se vracime presne tam, kde jsme byli. Takze pak jsme na tom zase stejne a bud zase muzeme sahnout po te stejne latce, a dostat se tak do cyklu.
..................................................................................................................................................................................................

No něco podobného píšu já o meditaci negování (nejsem to, co pozoruji),
která dříve či později vede k prožitku Já,
nirvikalpa samandhi,
což je samozřejmě vysoká duchovní úroven,
ale většinou je tato zkušenost omezená časem, trvá tedy jen pár dní či týdnů či měsíců,
a pak se vracíme přesně tam, kde jsme byli..

I když to není tak úplně přesně tam kde jsme byli, už nejsme stejní jako předtím, protože máme minimálně zkušenost,
která pak může vést k většímu se otevření a svobodě.

Ale například mně se osobně stalo, že už nemůžu sáhnout ke stejné látce, která tuto zkušenost vyvolala,
tedy nemohu použít meditaci negování,
a i když jsem na na rady duchovních mistrů zkoušel dál, bylo mi jasné, že tudy cesta nevede,
že je třeba to pojmout mnohem komplexněji,
aby došlo k uvolnění se od ztotožnění s vasánami, ke změně "nastavení",
ovšem je to třeba udělat tak, aby to opět nevytvářelo nějaký cíl v čase a prostoru

Proto také píšu tak jak píšu (VŠECHNO JE ON),
a říkám, můžete si vybrat jakou metodu použijete,

bud metodu která je poměrně "rychlá" a která vás dostane k poznání Já, ovšem nejspíš k časově omezenému poznání,

nebo metodu, která je pomalá, ale která rozpouští vasány, metodu PŘIJMUTÍ VŠECHNO JE ON, která vede k trvalému poznání Já...

Zatímco o drogách většina lidí ví, že to není ta úplně nejlepší metoda,
tak u meditace většina lidí ani neví, kterou cestou jdou, k čemu směřují,
nebot to nevědí ani jejich učitelé...

Většina lidí zcela přirozeně volí tu cestu negování,
nebot to je nám mnohem přirozenější a bližší než přijímání,
z toho pak vcelku přirozeně vyplývají negativní pohledy třeba na ty drogy, nebo můj poměrně negativní náhled na duchovnost,
ono přijmout něco, co nemáme v lásce, k čemu cítíme odpor a považujeme to za negativní, přijmout něco, co nás vytáčí není zrovna moc jednoduchý...

Meditace negující (nejsem to, co mohu pozorovat) je dost podobná účinku drog, dojde jen ke snížení rezistence, nikoli k posunu vibrací...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: NAJLAHŠIE JE TO VZDAŤ

Příspěvekod Petr » pon 07. čer 2010 13:07:55

no ja si nemyslim, ze by se clovek po nirvikalpa samadhi, nebo jakomkoliv jinem silnem prozitku, nebo meditaci, vratil presne tam, kde byl. Vrati se....pripadne, ale pokud bychom mohli mit nejakou stupnici vibraci (coz si nejsem jist jestli to jde tak jednoduse popsat - no nejde, ale pro nazornost) tak se vrati vzdy o kousek vis nez kde bylo minule minumum... takovy vlnkovity pohyb vzhuru.. nebo nekdo zde rikal spiralovity.

Co je tam zajimave.. je nejen to klesani dolu, mozna ke starym vzorcum mysleni (?), ale spise bych to videl jako expanze smerem nahoru.. pokazde kdyz dosahneme nejakeho noveho mista, tam nejakou dobu prebyvame, tak z toho noveho mista se nam expanduji nove smery, kterych zase muzeme dosahovat.. toto se asi nebude libit duchovnim lidem, kde je prave snaha vymanit se z tohoto vecneho kolotoce dosahovani.. ale tak jak to pises, tak mi to duchovni dosahovani nejakeho stavu pripada uplne stejne jak s dosahovanim jakychkoliv jinych, treba klidne hmotnych veci.. chvili jsme stastni, a po chvili ziti, nas zase zivot inspiruje k novym vecem, za kterymi zase jdeme.. a to je to vecne dosahovani.

Rikal to i Abraham, pokazde kdyz se dostanete do noveho, mene rezistentniho mista, tak vzdy se zase muzete posunout k mene resitentnimu mistu a k mene a k mene a k mene... neustale ja kam a co dosahovat...

Vlastne ta blazenost je dana i posunem energie smerem k souladu (i kdyz zrovna u te blazenosti je ten posun pomaly a delsi, nez treba u radosti) a tak pokud se posuneme, tak za chvili uz nas to misto nenaplnuje, mozna hlavne proto, ze jsme mezitim zase neco prozili, co nas inspirovalo k necemu novemu a ani o tom vedome nemusime vedet.. pozname to, tak ze uz prave nezazivame tu radost, blazenost.

Proto ten soulad, nebo treba osviceni je o neustalem pohybu, nedosahneme toho a netrva to do konce zivota, protoze nas Vortex se mezitim pohnul z toho mista, kde jsme ho prve zazili.... hodi se na to to rceni: Kdo chvili stal, uz stoji opodal :)
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Petr za tento příspěvek:
amp, Jana

Re: NAJLAHŠIE JE TO VZDAŤ

Příspěvekod Jana » pon 07. čer 2010 15:34:48

Petře, nešlo by to udělat, abych Ti mohla dát poděkování vícenásobné?

Něco jako tísíceré díky.

Obrázek * Obrázek * Obrázek
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: NAJLAHŠIE JE TO VZDAŤ

Příspěvekod Petr » pon 07. čer 2010 19:06:59

Ja bych to tlacitko take nekdy ocenil :) Nekdy se mi chce dekovat za temer kazdy prispevek, ale pak zase nevim, jak zduraznit ty, kde opravdu citim maximalni souzneni, nebo rozsireni obzoru :whiteflower:.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: NAJLAHŠIE JE TO VZDAŤ

Příspěvekod vostalpetr » pát 11. čer 2010 9:31:20

Co je tam zajimave.. je nejen to klesani dolu, mozna ke starym vzorcum mysleni (?), ale spise bych to videl jako expanze smerem nahoru.. pokazde kdyz dosahneme nejakeho noveho mista, tam nejakou dobu prebyvame, tak z toho noveho mista se nam expanduji nove smery, kterych zase muzeme dosahovat.. toto se asi nebude libit duchovnim lidem, kde je prave snaha vymanit se z tohoto vecneho kolotoce dosahovani.. ale tak jak to pises, tak mi to duchovni dosahovani nejakeho stavu pripada uplne stejne jak s dosahovanim jakychkoliv jinych, treba klidne hmotnych veci.. chvili jsme stastni, a po chvili ziti, nas zase zivot inspiruje k novym vecem, za kterymi zase jdeme.. a to je to vecne dosahovani.......
.......................................................................................................................................

Jasně že to tak je,
člověk si prostě stanoví cíl do času a prostoru,
a je vcelku jedno jestli jde o peníze nebo o boha,
a opravdu může v času a prostoru věčně něčeho dosahovat (třeba i toho, že nechce ničeho dosáhnout)

Celá tahle záležitost má řešení POUZE v přítomnosti ted a tady, nikoli v čase a prostoru,
takže jediné rozumné úsilí které by měla osoba vyvíjet v čase a prostoru je úsilí uvědomit se v přítomnosti,
což znamená, přijmout celý projevený svět jako projev boha...

Přítomnost ted a tady a přijmutí že Všechno je On jsou úrovní, která leží mimo dosahování,
ta je prostě stále zde,
v čase a prostoru se k ní můžeme přibližovat i vzdalovat i odpadávat a dosahovat jí,
ale ona je mimo dosahování...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: NAJLAHŠIE JE TO VZDAŤ

Příspěvekod vostalpetr » pát 11. čer 2010 10:01:39

Pepa píše:

uži si cestu - nikdy neskončí!

a já k tomu dodávám, že když to přijmeš se vším všudy, tak zjistíš, že ta cesta co neustále probíhá nikdy nezačala... :aha:
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích


Zpět na Videa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron