Úsměvem ke štěstí

Inspirativní videa

Re: Úsměvem ke štěstí

Příspěvekod Petr » čtv 02. zář 2010 15:03:41

watta píše:no na tebe jakožto usmívajícího určitě. na toho druhého, kdo se na tebe dívá, jak se svíjíš v křeči, kterou ses už dobře naučil nazpamět, věř mi že pohled pozitivního psychického efektu není :D :D
dělám si legraci samozřejmě, ale i u úsměvu zkrátka platí: není úsměv jako úsměv. úsměv za každou cenu je totéž jako láska za každou cenu. a to druhé je u lidí ještě rozmanitější, než to první :poklona:

ps: nezredukoval jsi nějak počet smajlíků? :)

hehe, tak ja ten pozitivní efekt skutečně myslel jen na toho kdo si zformoval ten úsmě vna tváři. :) A o tom, že není úsměv jako úsměv, žádná...

PS. sice nevím co přesně myslíš, jestli jsem nezredukoval, každopádně ale jsem v poslední dlouhé době nikde nic na fóru neredukoval, takže odpověď je asi ne :happy:.. naposled jsem nějaké ubral tak před rokem, když jsem zase přidával nějaké jiné, třeba :psik: :sek: :snek: :cat:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Úsměvem ke štěstí

Příspěvekod vostalpetr » čtv 02. zář 2010 15:13:39

to je super, však já ti to taky neberu. nenaříkám, jak je to strašné, že se na sebe lidi usmívají, a když se někdo neusmívá, remcají :) jen když ty kecy mají, tak se ozvu, aby bylo jasno, že my "neusmívající se v metru" bychom taky mohli remcat. jenomže my "neumívající se v metru" si nestěžujeme. čím to asi bude? :)
.....................................................................................................................................

možná to bude tím, že vás ještě nenapadlo že by se dalo v metru na druhé usmát


tak to je potom možný :) já rozhodně v metru nikoho ráda nevidím. ani v tramvaji. tak do 30 lidí ve voze je mi lhostejno, zda někoho vidím, a od 30 lidí nahoru vidím každýho cizího člověka v dohledu do deseti metrů spíš nerada. ale nějak se do tý práce dostat všichni musíme, takže... :)
........................................................................................................................................

no jasně, to chápu, že to takhle máš a má to takhle většina lidí,
a je to dáno tím, že se lidi na sebe neusmívaj,
v podstatě se člověk cítí líp mezi lidma nežli sám, ale když lidi vypadaj jako mrtvoly, tak se od nich raději drží dál



dělám si legraci samozřejmě, ale i u úsměvu zkrátka platí: není úsměv jako úsměv. úsměv za každou cenu je totéž jako láska za každou cenu. a to druhé je u lidí ještě rozmanitější, než to první :poklona:
...................................................................................................
no stále ještě je na tom jak úsměv tak i láska za každou cenu líp,
než strnulá tvář a lhostejnost zadarmo
(platí o i o sexu, že je lepší placenej sex než žádnej sex, i když bych si v tomto případě rozumně stanovil horní hranici ceny, nebot sex za každou cenu mně přijde trošku předraženej)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Úsměvem ke štěstí

Příspěvekod watta » pát 03. zář 2010 8:53:58

petr vostál: ve velké zkratce:

jak říká i abraham, od ostatních nic nedostaneš, tvé štěstí nemůže viset na ostatních. najdi si jinou cestu, jak se cítit dobře, aniž bys k tomu potřeboval cizí úsměvy. kdo to dokáže, ten teprve najde království nebeské.

ps: "člověk" petr vostál a "člověk" je velký rozdíl. musíš se ještě hodně učit!
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Úsměvem ke štěstí

Příspěvekod vostalpetr » pát 03. zář 2010 9:37:48

watta píše:petr vostál: ve velké zkratce:

jak říká i abraham, od ostatních nic nedostaneš, tvé štěstí nemůže viset na ostatních. najdi si jinou cestu, jak se cítit dobře, aniž bys k tomu potřeboval cizí úsměvy. kdo to dokáže, ten teprve najde království nebeské.

ps: "člověk" petr vostál a "člověk" je velký rozdíl. musíš se ještě hodně učit!



Takže myslíš, že nejlíp začnu tím, že se nebudu na druhý usmívat a budu na ně koukat jako puk?

Pokud to, co říká Abraham je pravda, tak potom to, co říká, je úplně nanic,
a nic mi to nemůže dát,
ale protože žijeme ve ztotožnění s myslí, jsme lehce ovladatelní,
takže věříme třeba Abrahamovi nebo tomu, že se v metru nemá smát nebo má smát apd.

Pokud se ovšem uvědomíme o kousek dál před ztotožněním s myslí,
řekněme třeba jako člověk nebo lépe jako čisté ego "já jsem"
tak pak už nejsme ovlivnování zase tak moc myslí, ale cítíme se vcelku přirozeně spokojeně a máme důvod se na druhé usmívat

No já jsem docela obyčejnej člověk petr vostál, kterej je ztotožněnej se svou myslí,
takže se co chvíli tvářím dost blbě a jsem ovlivnován okolím,
takže je mi fajn, když se na mě někdo usměje,
protože pak si vzpomenu, že k mý přirozenosti patří spíše úsměv než vážnej ksicht,
no prostě jak píšeš, musím se stále ještě hodně učit...

Jo, máma mně říkala: Jen počkej, život už tě naučí co a jak... :o

((zatím jsem se naučil se na druhý občas usmát a naučil jsem se, že to funguje i v čechách kde se lidé třeba v tom metru tváří dost nepřístupně, ale jak jsem psal, poslední dobou jezdím spíše na motorce nežli metrem, takže jsem spíše koncentrovanej na to abych přežil a :yes: moc do smíchu mi teda není, nebot všichni jezdíme taktrošku jako cvoci, kupodivu mě dvakrát málem zabily dvě ženy řidičky, zřejmě mě neviděly ve zpětným zrcátku při přejíždění z jednoho pruhu do druhého a pouze jen jeden řidič nákladáku mi šel po krku, zřejmě jsem jej naštval tím, že jsem ho předjel při rozjíždění na semaforu kde jsem to před něj frnknul abych nemusel brzdit, ale ten mě popravdě moc nerozhodil, nebot to, že mi jede neustále asi metr za zadkem jsem zjistil asi až po dvou kilometrech, protože já taky moc do těch zpětných zrcátek :sorry: nekoukám))
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
Jana

Re: Úsměvem ke štěstí

Příspěvekod watta » pát 03. zář 2010 15:39:20

vostalpetr píše:Takže myslíš, že nejlíp začnu tím, že se nebudu na druhý usmívat a budu na ně koukat jako puk?


no když budeš chtít, tak proč ne? spíš bych začala tím, že bych každému dopřála, čeho si žádá, i když se ti to nelíbí :)
"ať si klidně každý kouká jako puk, mé štěstí to neovlivní, mé pocity též ne" - něčím na tenhle způsob. ale JAK KONKRÉTNĚ se takovéhle věci - velkorysost, schopnost přát ostatním, nevázat se na ostatní, nezávislost, vortex atd. učí, to odvisí člověk od člověka. takže těžko soudit, kde začít :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Úsměvem ke štěstí

Příspěvekod vostalpetr » pát 03. zář 2010 15:48:55

takže těžko soudit, kde začít :)
....................................

nejlépe je začít u druhých, dokud se nebudou usmívat, budu si na ně ztěžovat...

(jako egocentrik si nejdříve dopřeji to, co si žádám já, a přijde mi to rozumější, než abych si dopřával to, co si přejou druzí, no ne?)
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Úsměvem ke štěstí

Příspěvekod watta » pát 03. zář 2010 20:01:31

vostalpetr píše:takže těžko soudit, kde začít :)
....................................

nejlépe je začít u druhých, dokud se nebudou usmívat, budu si na ně ztěžovat...

(jako egocentrik si nejdříve dopřeji to, co si žádám já, a přijde mi to rozumější, než abych si dopřával to, co si přejou druzí, no ne?)


Ztěžovat si to budeš, když si budeš Stěžovat :) ale vyřešit tím rozhodně nic nevyřešíš :)
Uživatelský avatar
watta
 
Příspěvky: 1022
Registrován: úte 16. čer 2009 12:07:19
Poděkoval: 124
Poděkováno: 291-krát v 200 příspěvcích

Re: Úsměvem ke štěstí

Příspěvekod Petr » pát 03. zář 2010 20:06:49

to je dobra slovni hricka:

Stezovanim si to ztezuji. :thumb:
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Úsměvem ke štěstí

Příspěvekod vostalpetr » pát 03. zář 2010 21:36:13

Ztěžovat si to budeš, když si budeš Stěžovat :) ale vyřešit tím rozhodně nic nevyřešíš :)
.........................................................................................................

No já si stěžuji rád a nepřijde mi to nějak zatěžko...

Před pár lety někdo napsal o mém psaní to, že to je zacyklovaná mysl, která se točí stále v kruhu,
což by se jaksi z pohledu jogy dalo charakterizovat jako velkej průser,
já ale mám svoji mysl rád a nemám v plánu ji nějak podle jogínských návodů přivádět do klidu,
mně vcelku naopak přijde rozumné si to ztěžovat
a chodit stále dokola
dokud si to mysl sama nevyřeší...

To je můj styl,
a mám k tomu svoje důvody, proč to vidím zrovna takto a ne tak, jak to třeba asi vidí většina lidí zajímající se o jogu,
takže v mém případě je třeba počítat s tím,
že si to budu ztěžovat třeba i tím stěžováním,
a že budu reagovat skoro na každou blbost a budu k tomu psát zase svoje blbosti,
já jako egocentrik píšu většinou pro poučení své a nikoli pro poučení druhých,
protože se musím ještě hodně učit...


PS. tedy s tou první polovinou toho co píšeš vcelku souhlasím,
a pokud jsem správně pochopil tu druhou polovinu, kterou asi chceš říci, že tím nic nevyřeším (?),
tak bych řekl, že tím, že nic nevyřeším se to celý vyřeší,
jen je třeba aby to mysl pochopila jaksi celkově,
nežli jen teoreticky,
tedy jako že mně někdo napíše, že se tím nic nevyřeší, nebo to přijmu jen jako určitý koncept
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Videa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron