Pan Josef

Inspirativní videa

Pan Josef

Příspěvekod amp » pát 07. říj 2011 13:25:25

Velice zajímavé povídání pana Josefa, jeho ženy Marie a dalších přátel, se kterými jsme se sešli v rámci programu Esoterika 2011 v Chotěboři, v areálu Geofond.
IGOR: O obdivuhodných vědomostech pana Josefa jsem už věděl, ale tady poprvé se mi podařilo kousek jeho fascinujícího povídání o jeho oblíbeném „spícím proroku" natočit. A s jeho souhlasem uveřejnit. Bylo to o to zvláštnější, že při jeho povídání jsme někteří, zvláště já a Petra, cítili velmi silné energie a světelné toky, místy nás dovádějící až k závrati. Jinak řečeno, byla to prostě síla, co přicházelo prostřednictvím Josefova vyprávění. -- Ačkoliv uvnitř sálu běžel program, nakonec jsme si spontánně a improvizovaně udělali „program vlastní". -- Nahrávám pro případnou radost či poučení, prostě jako nabídku sdílení zajímavého odpoledne... - Zároveň je to pro mne další důkaz, kolik vědomostí a moudrosti a duchovní čisté vroucnosti může být v nám neznámých lidech, o kterých nevíme, jen proto, že jsou skromní a nikam se netlačí.
Pan Josef mluvil a kamera ležela na stole. Byl jsem rád, že ji toleruje, vnímal jsem to jako křehké příměří mezi nimi a snažil jsem se na ni příliš neupozorňovat.
Uživatelský avatar
amp
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte 09. úno 2010 13:38:01
Poděkoval: 121
Poděkováno: 72-krát v 35 příspěvcích

Re: Pan Josef

Příspěvekod Mrakoplaš » pát 07. říj 2011 21:31:34

Tak jsem si z toho pustil asi prvních 20 mintu a dozvěděl jsem se takový věci, jako že před 5 tisíci lety se lidi rozmnožovali nepohlavně a sestoupení lidí do hmotného těla nebylo božským plánem apod.
No, neberu někomu, když tomu chce věřit, lidi rádi věří kdejakým pitomostem a dělá jim to evidentně dobře, ale já si radši budu dál číst moje oblíbený sci-fi. Tam aspoň rovnou vím, že je to jen výplod fantazie a můžu aspoň zůstat v klidu, že mi nikdo pohlavní rozmnožování zase nesebere :D
Uživatelský avatar
Mrakoplaš
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon 01. srp 2011 12:27:35
Poděkoval: 4
Poděkováno: 14-krát v 8 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Mrakoplaš za tento příspěvek:
amp

Re: Pan Josef

Příspěvekod vostalpetr » pát 07. říj 2011 21:38:15

Já na tu dobu vcelku rád vzpomínám,
tenkrát bylo mnohem líp, nebot jsem tenkrát nepotřeboval tak jako ted viagru

Prostě všechno nějak upadá, morálka, mládež, sex, a poslední dobou i pohlavní orgány...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli vostalpetr za tento příspěvek:
amp

Re: Pan Josef

Příspěvekod amp » sob 08. říj 2011 11:02:19

Mrakoplaš píše:Tak jsem si z toho pustil asi prvních 20 mintu a dozvěděl jsem se takový věci, jako že před 5 tisíci lety se lidi rozmnožovali nepohlavně a sestoupení lidí do hmotného těla nebylo božským plánem apod.
No, neberu někomu, když tomu chce věřit, lidi rádi věří kdejakým pitomostem a dělá jim to evidentně dobře, ale já si radši budu dál číst moje oblíbený sci-fi. Tam aspoň rovnou vím, že je to jen výplod fantazie a můžu aspoň zůstat v klidu, že mi nikdo pohlavní rozmnožování zase nesebere :D


pre tieto pripady je tam kulturna vlozka v 43:57 min, aby si z toho kazdy odniesol to svoje :)
Uživatelský avatar
amp
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte 09. úno 2010 13:38:01
Poděkoval: 121
Poděkováno: 72-krát v 35 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli amp za tento příspěvek:
vostalpetr

Re: Pan Josef

Příspěvekod Mendule » sob 08. říj 2011 13:58:22

bravo Vostalpetře, zase jsi zabodoval. Líbí se mi Tvůj humor. dík ;) Jinak pan Josef cituje hlavně Edgara Cayce. Četla jsem o něm pár knížek, je to vlastně většinou napsané někým jiným, ale jsou to záznamy Cayceho transů. Hodně zajímavé. V jednom transu mu dokonce pro vědecké účely strhly nehet a on nezareagoval, když se ale z transu dostal, řval bolestí. Trochu středověké metody, že jo?
Uživatelský avatar
Mendule
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 04. zář 2010 16:54:32
Poděkoval: 1
Poděkováno: 31-krát v 23 příspěvcích

Re: Pan Josef

Příspěvekod vostalpetr » sob 08. říj 2011 14:22:01

No díky za díky,
já si spíše myslím,
že člověk ani tak neobjevuje nějaké minulé životy,
jako že spíš si personifikuje určité "úrovně" řekněme třeba Univerzální Mysli,
jak by řekl Jung, asi něco jako archetypy...

...ale po pravdě, mě osobně toto moc nezajímalo,
pro mě tady v tý oblasti svítí červený světlo, jako že tam nemám lízt, tak tam nelezu,
a jdu si radši koupit viagru do lékárny...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Pan Josef

Příspěvekod flpbb » ned 09. říj 2011 0:03:53

Mě to pobavilo, amp by mohl dělat profesionálního kameramana a točit absurdní reportáže, kterých by se i jako hrající režisér zúčastnil. Ten Josef je zcela jistě "dobrý maník", kulturní vložka mě pobavila, nemá to chybu. Byl tam i cítit Blízký Východ, alespon v tom, co se tam hulilo... :)
Obrázek
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích

Re: Pan Josef

Příspěvekod flpbb » ned 09. říj 2011 0:57:22

Dodatek:
Já ale podivíny miluju, protože jejich chápání a vidění světa mi něco dává. Něco, co já sám nevidím /a ani Mrakoplaš a Vostálík, kteří jinak vidí naprosto vše, mudrlanti/.
Narazil jsem na stránky nějakého pana J. Medy:
http://medo.cz/jaromir/index.html
A můžu vám říct, že se mu hluboce skláním. V podstatě bez nároku na odměnu ve volném čase vytvořil díla, která nemají v dějinách tohoto státu obdoby. Mě nejvíce baví Tajemství řádu nevědomí, ženy zřejmě osloví jeho dokonale propracovaný Snář sebepoznání. Zajímavé je, že dva sny se mi již podle něj vyplnily… Vezměte si, že to vše tvořil s vědeckou, systematickou a pečlivou přesností, věnoval tomu několik let života. Kam se hrabe Freud?
Samozřejmě s jeho názory na svět nesouhlasím, zdá se mi, že spojuje a splácal vše /s jistou dávkou schizofrenie/ dohromady, respektive to vidím jinak, ale jeho pohled mě nutí přemýšlet a objevovat.
PS – ty jeho snové teorie mě např. paradoxně dovedly k tomu, že se pokusím zavést si do života lucidní snění, protože něco na tom bude…
Obrázek
Uživatelský avatar
flpbb
 
Příspěvky: 394
Registrován: sob 20. srp 2011 20:28:31
Poděkoval: 3
Poděkováno: 40-krát v 30 příspěvcích


Zpět na Videa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků