Ohýbání pravdy

Inspirativní videa

Re: Ohýbání pravdy

Příspěvekod Alaja » pát 11. pro 2015 7:29:50

Jana píše:Alaja píše:

Tvůj problém.....

Opravdu vidíš nějaký problém?

:lol: :lol:

Ty ho opravdu nevidíš?

Jana píše:A Světlo Krista, naše pravé Já, je to, co tady září na věky, je tím, co tady zůstává.

Alaja píše:Můžeme také poukázat na krásná slova Tomáše Akvinského: "Ubi amor, ibi oculus" (Kde je láska, tam je také oko). Opravdová láska nezaslepuje, ale dává vidět; teprve ona odhaluje v druhé osobě její věrohodnost a láskyhodnost. Podobně je tomu se světlem víry. Teprve ono nám dává poznat skutečnost v celé její výšce a hloubce. Kdo věří, ten vidí víc! (37)

http://www.pastorace.cz/Tematicke-texty ... asper.html



:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Narovnání pravdy

Příspěvekod Jana » pát 11. pro 2015 8:11:19

Alaja píše:Ty ho opravdu nevidíš?

Právě jsem viděla tři zdravotnické záchranáře, kteří se po noci probdělé setkali se záchranářem z denní služby a všem zářily tváře radostí ze setkání a v očích se jim zračila andělskost a láska, to nejspíš pro to peklo, do kterého jsou posíláni.

:happy:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Ohýbání pravdy

Příspěvekod armin » pát 11. pro 2015 20:10:28

Pravda není křivá, není třeba ji narovnávat.
Kdo se snaží pravdu "narovnávat", ...
Chudinka Jana tohle bohužel asi nikdy nepochopí.
Plete si pojem pravda s tím, co si myslí, že ve skutečnosti je.
Ve skutečnosti je to zkrátka chudinka, co by si ráda povídala, ráda by druhé přesvědčovala, jak je šťastná a pod.
Ani jí v tom nebrání, že tady na ty její "duchovní" kecy není nikdo zvědavý.
Naopak. Nejspíš má zkušenost, že když napíše nějakou pitomost, tak málo kdo odolá, aby na ni nezareagoval.
Uživatelský avatar
armin
 
Příspěvky: 2004
Registrován: pát 11. zář 2015 10:58:43
Poděkoval: 33
Poděkováno: 70-krát v 66 příspěvcích

Re: Narovnání pravdy

Příspěvekod Alaja » pát 11. pro 2015 23:32:47

Jana píše:
Alaja píše:Ty ho opravdu nevidíš?

Právě jsem viděla tři zdravotnické záchranáře, kteří se po noci probdělé setkali se záchranářem z denní služby a všem zářily tváře radostí ze setkání a v očích se jim zračila andělskost a láska, to nejspíš pro to peklo, do kterého jsou posíláni.

:happy:

Jo, jo, záchrankáři, ať už jezdí sanitkou či létají vrtulníky, ať jsou to lékaři, řidiči či sestry, bývají opravdu skvělí kluci a holky, s pár set z nich jsem se už setkala....(i když, i mezi nimi se jednou za uherský rok může nějaká ta výjimka objevit, že áno).....

:give_flower:
Naposledy upravil Alaja dne sob 12. pro 2015 8:02:25, celkově upraveno 4
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Ohýbání pravdy

Příspěvekod Alaja » pát 11. pro 2015 23:48:15

armin píše:Pravda není křivá, není třeba ji narovnávat.
Kdo se snaží pravdu "narovnávat", ...
Chudinka Jana tohle bohužel asi nikdy nepochopí.
Plete si pojem pravda s tím, co si myslí, že ve skutečnosti je.
Ve skutečnosti je to zkrátka chudinka, co by si ráda povídala, ráda by druhé přesvědčovala, jak je šťastná a pod.
Ani jí v tom nebrání, že tady na ty její "duchovní" kecy není nikdo zvědavý.
Naopak. Nejspíš má zkušenost, že když napíše nějakou pitomost, tak málo kdo odolá, aby na ni nezareagoval.

To víš, pečlivé rozkrývání cizích bludů je tak lákavé, však to také dobře znáš... :lol: My rozkrýváme ty Janiny bludy a Jana se zase snaží vnutit nám přesvědčení, že v bludech vězíme my a ne ona....a tak stále dokola..... :donknow: :writting2:

Včera jsem koukala na nějaký film v telce, o astronomech a vesmíru....a dozvěděla jsem se, že viditelné hmoty ve vesmíru jsou asi tak 4 % z jeho odhadované celkové hmotnosti (nebo co to vlastně měřili ). A galaxií že už znají tolik, že na každého člověka, ze 7 miliard na Zemi, by jich připadlo nejméně 30 kousků. No není to nádhera, to, že to viditelné je jen čtyřprocentní menšina?

:lol:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: pravda

Příspěvekod Jana » sob 12. pro 2015 6:18:43

armin píše:K ohýbání pravdy většinou nedochází metodicky, jak je v dokumentu popisováno, ale většinou nevědomky a instinktivně.

armin píše:Pravda není křivá, není třeba ji narovnávat.

To je docela dobrý posun v myšlení.

Obrázek

Stejný posun může poskytnout poznání, že tak jako iluzi lomu hmoty vytváří dvojnost prostředí, iluzi lomu pravdy vytváří dvojnost mysli, která Já dělí na ty, které je něco jiného, než já.

Kdo se snaží pravdu "narovnávat", ...
Chudinka Jana tohle bohužel asi nikdy nepochopí.
Plete si pojem pravda s tím, co si myslí, že ve skutečnosti je.
Ve skutečnosti je to zkrátka chudinka, co by si ráda povídala, ráda by druhé přesvědčovala, jak je šťastná a pod.
Ani jí v tom nebrání, že tady na ty její "duchovní" kecy není nikdo zvědavý.
Naopak. Nejspíš má zkušenost, že když napíše nějakou pitomost, tak málo kdo odolá, aby na ni nezareagoval.

V připoutanosti k iluzi dvojnosti, při pohledu skrz mysl, která "ví", že ten druhý je na rozdíl ode mě například chudák, ubohý, hloupý, zcela mizí možnost poznávat nepokřivenou pravdu o sobě samém, o jednotě všeho.

A přeci i za touhle myslí, skrz kterou se jeví lom iluze dvojnosti, jako pravdivý, existuje skutečnost, která pravdu nijak nepokřivuje:

skutečnost plná pokoje, radosti, harmonie, přijetí , pochopení a všeobjímající lásky.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Ohýbání pravdy

Příspěvekod Alaja » sob 12. pro 2015 6:47:55

Nagabuddhi se dále ptá: „Co je nirvána, co je osvícení, co je duchovní svoboda?" A odpovídá: „Skutečné osvícení není nic jiného, než plné poznání podstaty našeho vlastního self." Když Nagabuddhi mluví o podstatě našeho self, má na mysli to, co buddhisté nazývají nejvyšším jasným světlem, nebo vnitřní zářivou podstatou mysli. Říká, že plná realizace toho je osvícením čili buddhovstvím.

http://www.praha.shambhala.info/index.php?id=3235


:meditace:
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Narovnání pravdy

Příspěvekod Jana » sob 12. pro 2015 7:17:15

Alaja píše: :give_flower:


:happy: :give_flower:
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Re: Ohýbání pravdy

Příspěvekod Eva Nada » sob 12. pro 2015 15:21:50

armin píše:
Eva Nada píše: než Život "zvítězí" nad mrtvolností (připosraností)...



... apropo, viděla jsi už tu Viridianu?

Hlásím, že stále ještě neviděla, ale našla jsem jeden film, který bych zase já tobě ráda nabídla:

Zmatená duše

Matthew Perry je na dně. Po neúspěšné léčbě skončil s psychiatrií a zjistil, že na nemocnou duši je láska ten nejlepší lék.
Pokud si pamatujete Mathhewa Perryho pouze jako Chandlera ze seriálu Přátelé, pak vás posmutnělá romantická konverzační komedie Zmatená duše režiséra Harrise Goldberga možná trochu překvapí. S nejvyšší pravděpodobností ale příjemně, protože právě v ní Perry prokazuje svoji naprostou hereckou univerzálnost a schopnost položit se do jakékoli dramatické úlohy. Jeho hrdina, Hudson Milbank, je úspěšným hollywoodským scenáristou, u něhož se nenápadně rozvinula závažná duševní porucha, která jako by mu vzala všechny emoce. Hudson proto obchází doktory a psychology, zkouší i vlastní šokovou terapii, ale nic nepomáhá. I jeho přítel a kolega spoluscenárista je ochoten udělat cokoli, ale nemá nejmenší šanci. A pak se najednou objeví Sára, kterou Hudson náhodou potká na pracovní schůzce. Že by láska byla tím pravým všelékem? Nic není jisté, ale zatím se to rýsuje slibně...

https://www.youtube.com/watch?v=39XeiSF8JKs&feature=youtu.be
Uživatelský avatar
Eva Nada
 
Příspěvky: 896
Registrován: pát 23. dub 2010 15:47:39
Poděkoval: 34
Poděkováno: 27-krát v 26 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Videa

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků