Setkávání na sedm let

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod honzam » sob 10. bře 2018 11:17:52

Trini píše:
Nic píše:V srdci Probuzených je každá bytost láskou, bez ohledu na to jaké má jméno, roli, funkci, minulost, zásluhy nebo viny.


Tak už začni konečně něco dělat, aby ses probudila.


Obecně se tohle co Janě přihodí lidem, když naslouchají klasickým výkladům projeveného světa a nekriticky je přijmou za vlastní. Když je svět a všechny dočasně projevené věci a jevy iluzí tedy lží, člověk se stane úplně přirozeně sám lhářem a ani to pro něho s takovým výkladem světa nebude problém. Jeho iluzorní-lživá osoba do takového světa patřičně zapadne.

Nápravou je obrácení se a přijetí opaku, že projevený svět je skutečný a pravdivý. Je to ale zatraceně obtížné. :)
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod honzam » sob 10. bře 2018 11:23:17

http://www.poradnazdarma.cz/viewtopic.php?f=104&t=6381&sid=d41d444dea9ce0ab89c3b3c0296b31a7&start=20

Jana vostal petrovi píše:Jestli máš něco proti šťastné existenci, jestli máš něco proti tomu, aby se v Tobě probudilo vědomí, že Bytí ve spánku, snění i bdění je stále stejným blahem a krásou bez ohledu na projevy světa, tak sem prosím Tě, na tyhle stránky vůbec nechoď a bytostem, ve kterých je tohle vědomé, se vyhýbej obloukem, vůbec se s nimi nebav a ignoruj je, protože je to nakažlivé a ještě navíc nebezpečně přitažlivé. Když takovou bytost potkáš a krapet ochutnáš to, co poznává, bude se Tvá mysl k ní stále vracet. Může se stát, že ji budeš ve všem vidět, budeš toužit se dostat nějak do jejího nitra a na věky v ní zůstat, a přitom Tě může děsit, že tohle Tvé ego nepřežije a že se z Tebe stává závislák. Nic tomu nepomůže ani, když ji začneš nenávidět.

Dokonce i samotné čtení toho, co takové bytosti píší, může způsobit, že Ti najednou docvakne, že jsi Já a nejen že na tom budeš stejně jako Já, ale poznáš, že jsi Já. A pak všechny ty nadávky a urážky, kterými jsi kde koho kdy častoval, spadnou na Tvou hlavu a budeš se tomu muset smát. A možná si pak někteří rozumní lidé budou o Tobě myslet, že jsi blázen, že nemáš zdravý rozum...

Jenže ono je to tak nakažlivé, že i oni o něj nakonec ve Tvé přítomnosti přijdou.


Poradna zdarma píše:Poradna zdarma

Místo pro setkávání těch, kdo hledají odpovědi na otázky, s těmi, kdo je nalézají.

skutečná "Poradna" zdarma píše:Jana zdarma

Místo pro setkávání těch, kdo hledají Janu, s těmi, kdo ji nalézají.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » sob 10. bře 2018 14:23:39

vostal petr píše:
Chceš tady rozdávat rady a neznáš základy duchovna, takže se vrat zpátky do mateřský školky,

ty se tady potřebuješ vopájet svejma představama a pocitama,



Jana píše:Jestli máš něco proti šťastné existenci, jestli máš něco proti tomu, aby se v Tobě probudilo vědomí, že Bytí ve spánku, snění i bdění je stále stejným blahem a krásou bez ohledu na projevy světa, tak sem prosím Tě, na tyhle stránky vůbec nechoď a bytostem, ve kterých je tohle vědomé, se vyhýbej obloukem, vůbec se s nimi nebav a ignoruj je, protože je to nakažlivé a ještě navíc nebezpečně přitažlivé. Když takovou bytost potkáš a krapet ochutnáš to, co poznává, bude se Tvá mysl k ní stále vracet. Může se stát, že ji budeš ve všem vidět, budeš toužit se dostat nějak do jejího nitra a na věky v ní zůstat, a přitom Tě může děsit, že tohle Tvé ego nepřežije a že se z Tebe stává závislák. Nic tomu nepomůže ani, když ji začneš nenávidět.

Dokonce i samotné čtení toho, co takové bytosti píší, může způsobit, že Ti najednou docvakne, že jsi Já a nejen že na tom budeš stejně jako Já, ale poznáš, že jsi Já. A pak všechny ty nadávky a urážky, kterými jsi kde koho kdy častoval, spadnou na Tvou hlavu a budeš se tomu muset smát. A možná si pak někteří rozumní lidé budou o Tobě myslet, že jsi blázen, že nemáš zdravý rozum...

Jenže ono je to tak nakažlivé, že i oni o něj nakonec ve Tvé přítomnosti přijdou.



Co to je ????????

Co to má znamenat ??????



To je přesné, měla by začít konečně něco dělat, aby se probudila, a ne si hrát na to, že to má, a říkat nesmysly.

Zapomíná holka, zapomíná, nedávno ještě viděla ve Vostálpetrovi svého učitele - a to právem - on ji leta ochranoval, a najednou si dovoluje ho trapně poučovat.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » ned 11. bře 2018 9:33:34

vostal petr píše:
Na ten poslední odstavec se nedívej z pohledu iluze oddělenosti, ale z pohledu celku, z pohledu Božského Já, které v souladu samo se sebou vědomě vstupuje do projevu.


Ty si fakt myslíš,

že ty mě budeš poučovat ??????

Ty, co tady roky tvrdí že ego je jen neštastný a že neexistuje a že touží po jednotě ??????????????????????????



Ty jsi snad upadla na hlavu,

a ty mě chceš poučovat ?????????????????????????????????????????????????,,,


Na to zapomen, mě poučovat nebudeš,
ozvláště ne nějakejma těma svejma lživejma představama,
mě poučovat nebudeš....



Problém je, že ona žije oddělenost. Bůh a ona, ke které Bůh mluvil a sliboval ji krásný život. Někdo takový nedokáže pochopit, že je to Vědomí = Bůh, co se ztotožnuje a žádné nevědomé neexistující ego, jak si to ona představuje. A že je to Bůh = Vědomí, kdo vytváří pocit oddělenosti, protože nikdo jiný než Bůh = Vědomí neexistuje, takže kdo jiný by to mohl vytvářet? Je to prostě součástí jeho projevu, jeho manifestace.

Samozřejmě je součastí jeho manifestace i člověk, který ve svých představách odděluje některé části manifestace od Boha, protože se mu nelíbí, nepovažuje je za Božské, nebot ho nedělají štastným - a proto je ve své aroganci prohlásí za neexistující. V jeho představách smí existovat jen to, co ho dělá štastným. Není schopen přijmout Jednotou všeho, a tak musí oddělovat - žít oddělenost.

Svět je iluze,
jen Brahmán je skutečný.
Svět je brahmán.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » ned 11. bře 2018 12:24:11

Jana píše:
vostal petr píše:Jo jasně, ještě jednou pomalinku, abys mě neodpovídala něco zcela jiného,


Na to, na co by ses skutečně rád zeptal, Ti neodpovím. Pravda je nesdělitelná. S ní se nakonec setká každý sám. Jenže to setkání s ní, i když se stále jedná o jedno a totéž.

Poznávání Pravdy může být tou nejkrásnější věcí, co existuje, pro toho, kdo je bez připoutanosti k tělesnému chtíči otevřený lásce a všechny bytosti jsou pro něj láskou. Ale může být i tou největší šíleností, jakou lze zažít, pokud máš do vědomí jednoty všeho vstoupit se svou bezcitnou pudovostí a se všemi těmi idioty, které Ti zrcadlí Tvá mysl.


Tyhle řeči přicházejí od člověka, který doposud vykládal o své adoptivní dceři jen a jen negativní věci. Na Poradně si lidé píšou, jak je to hrozné pro dítě, když ho rodiče vidí jen jako h..o u cesty. A Jana tomu přizvukuje. O svých vlastních dětech nic negativního neříká. Macecha a pastorek?
Dobrý člověk by si přiznal: Nezvládl jsem to. I třeba: Dával jsem svoje nejlepší, ale ještě jsem neměl s dětmi žádné zkušenosti, a tak zřejmě došlo k chybám. Rozhodně ne: Byl jsem perfektní, dával jsem jen a jen lásku, selhalo dítě.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Alaja » ned 11. bře 2018 12:43:30

Trini píše:Tyhle řeči přicházejí od člověka, který doposud vykládal o své adoptivní dceři jen a jen negativní věci. Na Poradně si lidé píšou, jak je to hrozné pro dítě, když ho rodiče vidí jen jako h..o u cesty. A Jana tomu přizvukuje. O svých vlastních dětech nic negativního neříká. Macecha a pastorek?
Dobrý člověk by si přiznal: Nezvládl jsem to. I třeba: Dával jsem svoje nejlepší, ale ještě jsem neměl s dětmi žádné zkušenosti, a tak zřejmě došlo k chybám. Rozhodně ne: Byl jsem perfektní, dával jsem jen a jen lásku, selhalo dítě.


Kdepak, psala o ní i pozitivní věci - jako že když se ona osoba vrátila z pobytu v cizině, tak si nakoupila pár bytů a živí se jejich pronajímáním, či tak nějak , možná, že už je to zase jinak...... :donknow:

Na JZ J. vstoupila v době, kdy si listovala v knize Myšlením k bohatství od N.Hilla a vypadalo to, že to i praktikuje.....a k tomu si postupně přidávala směs výroků od všech možných i nemožných autorů knih z celého spektra na duchovním trhu ( i od přispívatelů na duchovních diskusích) ....od křesťanských, přes hinduismus, buddhismus a pod, možná i s přídavkem scientologie....a vyrobila si soukromý gulášek, kterým nyní krmí své obecenstvo na internetu...
:donknow:
No, je to její cesta.....
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » ned 11. bře 2018 13:22:04

Alaja píše:
Trini píše:Tyhle řeči přicházejí od člověka, který doposud vykládal o své adoptivní dceři jen a jen negativní věci. Na Poradně si lidé píšou, jak je to hrozné pro dítě, když ho rodiče vidí jen jako h..o u cesty. A Jana tomu přizvukuje. O svých vlastních dětech nic negativního neříká. Macecha a pastorek?
Dobrý člověk by si přiznal: Nezvládl jsem to. I třeba: Dával jsem svoje nejlepší, ale ještě jsem neměl s dětmi žádné zkušenosti, a tak zřejmě došlo k chybám. Rozhodně ne: Byl jsem perfektní, dával jsem jen a jen lásku, selhalo dítě.


Kdepak, psala o ní i pozitivní věci - jako že když se ona osoba vrátila z pobytu v cizině, tak si nakoupila pár bytů a živí se jejich pronajímáním, či tak nějak , možná, že už je to zase jinak...... :donknow:



Jenomže to právě vidí jako negativní - řekla o ní, že ji zajímají jen peníze a majetek.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » ned 11. bře 2018 13:40:32

Alaja píše:....a vyrobila si soukromý gulášek, kterým nyní krmí své obecenstvo na internetu...


O to jí jde, o obecenstvo. Zatím ale žádné nemá, i když si právě z toho důvodu založila forum.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Alaja » ned 11. bře 2018 14:26:21

Trini píše:
Alaja píše:
Trini píše:Tyhle řeči přicházejí od člověka, který doposud vykládal o své adoptivní dceři jen a jen negativní věci. Na Poradně si lidé píšou, jak je to hrozné pro dítě, když ho rodiče vidí jen jako h..o u cesty. A Jana tomu přizvukuje. O svých vlastních dětech nic negativního neříká. Macecha a pastorek?
Dobrý člověk by si přiznal: Nezvládl jsem to. I třeba: Dával jsem svoje nejlepší, ale ještě jsem neměl s dětmi žádné zkušenosti, a tak zřejmě došlo k chybám. Rozhodně ne: Byl jsem perfektní, dával jsem jen a jen lásku, selhalo dítě.


Kdepak, psala o ní i pozitivní věci - jako že když se ona osoba vrátila z pobytu v cizině, tak si nakoupila pár bytů a živí se jejich pronajímáním, či tak nějak , možná, že už je to zase jinak...... :donknow:



Jenomže to právě vidí jako negativní - řekla o ní, že ji zajímají jen peníze a majetek.


Ale vždyť J. majetek a peníze také zajímají. Ono být chudý v chladné Evropě, kde pomalu všechno někomu patří, je něco jiného, než být chudý v teplých krajinách , kde jsou ještě nějaké ty buše, pralesy, pusté hory, kam se může praktikující duchovňák bez problémů odebrat a meditovat si v chatrči z větví nebo z kamenů doaleluja.



Trini píše:
Alaja píše:....a vyrobila si soukromý gulášek, kterým nyní krmí své obecenstvo na internetu...


O to jí jde, o obecenstvo. Zatím ale žádné nemá, i když si právě z toho důvodu založila forum.


To by jsi ji křivdila, ona své obecenstvo má...a má ho dost obšírné.
A nové postupně přibývá...odkud myslíš, že se braly na Poradně ty dětské otázky typu - Kolikrát si to mám denně udělat, aby to bylo akorát? \No přece nejspíš od bývalých dětských pacientů, které na Poradnu pozvala.......
Proč myslíš, že jsem z toho diskusního fora, které se sice tvářilo jako že je o duchovnu, ale často to bylo jen o otázkách dětí na záležitosti kolem sexu, raději odešla?
:donknow:
Naposledy upravil Alaja dne pon 12. bře 2018 13:23:44, celkově upraveno 1
Proti záři neomezeného prostoru jsou i ty nejkrásnější zážitky neúplné...
Uživatelský avatar
Alaja
 
Příspěvky: 5678
Registrován: stř 09. zář 2015 10:07:22
Poděkoval: 289
Poděkováno: 404-krát v 388 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod honzam » ned 11. bře 2018 15:23:05

Trini píše:Samozřejmě je součastí jeho manifestace i člověk, který ve svých představách odděluje některé části manifestace od Boha, protože se mu nelíbí, nepovažuje je za Božské, nebot ho nedělají štastným - a proto je ve své aroganci prohlásí za neexistující. V jeho představách smí existovat jen to, co ho dělá štastným. Není schopen přijmout Jednotou všeho, a tak musí oddělovat - žít oddělenost.


https://svetmysli.net/index.php?lng=cz&pg=47

KDO JSEM JÁ?

Veškeré lidské bytosti vždy touží po štěstí, které by bylo nezkaleno starostí a k tomu nejvíce milují svoje já. Tato láska je klíčem ke skutečnosti, že radost jest jejich podstatou. A tuto skutečnost každého dne potvrzují blažeností spánku beze snů. Pak není žádných smyslových předmětů a já se těší ze svého vlastního přirozeného štěstí. Abychom pociťovali tuto blaženost nepřetržitě, která je pro Já přirozená, musíme toto Já poznati. Nejlepší ze všech prostředků tohoto vědění je tento dotaz: "Kdo jsem já?"


Kdo si troufne odporovat ikoně Advaity, se zlou se potáže a bude odmítnut jako spáč a duchovní ignorant, který neví, že vědomí je svou podstatou štěstí a všechno ostatní je mysl, která se zbytečně vydala ze základního stavu na strastiplnou cestu pomíjivým iluzorním světem ega a oddělenosti od své podstaty. Málo lidí se kriticky zamyslí a zeptá se "Proč bych měl pociťovat nepřetržitě tuto blaženost?". Je přirozeností člověka i dalších inkarnovaných bytostí směřovat za štěstím a svět je tak vytvořený. Asi jen pár lidí si připustí tu kacířskou myšlenku, že to samotné velké Já a jeho štěstí (nikoliv ego) je doopravdy to pouto, které je drží v cyklu znovuzrození.

Jako drak a antikrist jsem idealista a věřím, že je dost bytostí, které touží po překonání sebe sama, překonání štěstí a tím i překonání vědomí, jak učil Buddha.
E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » stř 14. bře 2018 9:58:53

honzam píše:Málo lidí se kriticky zamyslí a zeptá se "Proč bych měl pociťovat nepřetržitě tuto blaženost?". Je přirozeností člověka i dalších inkarnovaných bytostí směřovat za štěstím a svět je tak vytvořený. Asi jen pár lidí si připustí tu kacířskou myšlenku, že to samotné velké Já a jeho štěstí (nikoliv ego) je doopravdy to pouto, které je drží v cyklu znovuzrození.



No, jasně, Nadjá je neustále ve stavu, kde žádná blaženost nechybí, vytváří proto v projevu formy, které zažívají jiné stavy. Některé z těchto forem ulpěly na neustálé blaženosti a myslí si, že to tak má být pro všechny formy. Nedokáží si uvědomit, že rozmanitost a různorodost jsou Nadjá. Jsou zaslepeni svými osobními představami. Ale i to jsou formy, které Nadjá ve své rozmanitosti vytváří.
"Jsem i hrou hazardních hráčů.." Některým formám to zřejmě připadá nebožské, a tak to radši oddělí a žijí oddělenost.

:)
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod Trini » stř 14. bře 2018 10:14:46

Alaja píše:Proč myslíš, že jsem z toho diskusního fora, které se sice tvářilo jako že je o duchovnu, ale často to bylo jen o otázkách dětí na záležitosti kolem sexu, raději odešla?
:donknow:


A nejsi sama, z poradny odešlo hodně těch, jejichž zájmem je duchovno.
Uživatelský avatar
Trini
 
Příspěvky: 5092
Registrován: úte 25. říj 2011 16:26:14
Poděkoval: 330
Poděkováno: 111-krát v 100 příspěvcích

Re: Setkávání na sedm let

Příspěvekod honzam » sob 17. bře 2018 12:41:35

Štěstí je příčinou utrpení. I Já/JÁ je pomíjivé a zanikne stejně jako každé slunce jednou vyhasne, přestože se v intervalu jednoho lidského života jeví jako neměnné a věčné. Toto Já a samotný zdroj blaženosti je důvodem znovuzrození a návratu do školy života, která učí: (dětství) štěstí -> utrpení -> štěstí -> utrpení -> ... -> menší štěstí -> menší utrpení -> ... -> žádné štěstí a utrpení. (dospělost) Je to přirozený proces, kterým bytosti od zvířat po duchovně vyspělé lidi procházejí.

E PLURIBUS UNUM
Uživatelský avatar
honzam
 
Příspěvky: 2922
Registrován: pon 13. zář 2010 16:09:02
Poděkoval: 63
Poděkováno: 127-krát v 120 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Události, akce, přednášky, srazy a setkávání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron