Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod Dagmar » pon 16. kvě 2011 8:20:13

[quote="Ladislav"] uvědomit si, že to, co se ti honí hlavou, nejsi TY :idea2: ...už jsem ti to tuším někde psal, podívej se do svého srdce :happyroll: VĚŘ SI ;)
--------------

uvědomit si, že to, co se ti honí hlavou, nejsi TY - Láďo díky, prosím, nemůžeš najít tvůj původní přízpěvek?? Moc by mě zajímal. Máš pravdu. Díky ahoj Dáša ***
Uživatelský avatar
Dagmar
 
Příspěvky: 62
Registrován: ned 03. kvě 2009 19:57:32
Poděkoval: 165
Poděkováno: 24-krát v 20 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod Jana » úte 17. kvě 2011 5:55:19

PepaKopriva píše:
prosím vysvětlit

když všechny "teorie" říkají, že jsme jedno - dalo by se říct, že všechno kolem jsem já, tak přeci i to, co se mi tou hlavou honí jsem taky já

To, co se Ti honí hlavou je jen pouhá představa, myšlenka a není to skutečnost. Vody, kterou si představíš, se nenapiješ, tak jako skutečné vody.

to mě nějak uniká, když jsem všechno já, ale to, co mám v hlavě já nejsem? nebo jsem to, co jsem v hlavně a to kolem já nejsem?

To, že je něco kolem, je taky představa v hlavě. Celý časoprostor je jen projekcí v hlavě. Existence toho, co právě je, je jen jediná a ta není mimo Tebe, ale v Tobě.

ještě že tu funguje Zákon přitažlivosti, který spíše odpovídá na moji vibraci (na to jak se cítím) než na to, co jsem v hlavě

Jistě

ikdyž i to co jsem v hlavě je podstatné

Dokud je pro nás podstatné to, co jsme v hlavě, jsme stálí štvanci našich představ,
stále se ženeme za tím, kým chceme být,
jakmile je v hlavě čisto a centrum bytí se přesune do srdce, je tu jen užívání si existence.
Jana
 
Příspěvky: 1482
Registrován: pon 26. led 2009 20:46:53
Poděkoval: 978
Poděkováno: 351-krát v 226 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Jana za tento příspěvek:
Ida, Ladislav, PánBů, Radek, rosada

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod Ladislav » úte 17. kvě 2011 7:39:26

PepaKopriva píše:
Ladislav píše:Ahoj Teo...
uvědomit si, že to, co se ti honí hlavou, nejsi TY :idea2:


prosím vysvětlit

když všechny "teorie" říkají, že jsme jedno - dalo by se říct, že všechno kolem jsem já, tak přeci i to, co se mi tou hlavou honí jsem taky já

to mě nějak uniká, když jsem všechno já, ale to, co mám v hlavě já nejsem? nebo jsem to, co jsem v hlavně a to kolem já nejsem?



ještě že tu funguje Zákon přitažlivosti, který spíše odpovídá na moji vibraci (na to jak se cítím) než na to, co jsem v hlavě ikdyž i to co jsem v hlavě je podstatné


Samozřejmě, že myšlenky jsou součástí TEBE, ale opravdu jen částí. Je spousta procesů, které v "tedy a teď" probíhají a my o nich ani nevíme (v hlavě !!! neuvědomujeme si je, necítíme je - protože jim nevěnujeme "POZORNOST") a přesto se dějí - dýcháme, srdce bije, probíhá látková výměna...atd - to vše na fyzické rovině (tedy na té naší, kterou si nejsnáze uvědomujeme). Na úrovni, řekněme, energetické toho je možná daleko víc.... Vše souvisí s pozorností. Věnujeme-li pozornost převážně svým myšlenkám - tak jsme svými myšlenkami. Je to jako by si používal k cestování po silnici letadlo. To přece taky umí jezdit, ne? Nechci tady psát romány, ale já cítím a věřím, že "Srdce" je klíč. Už jsi se někdy pořádně vylekal, nejednou, bez "přípravy" :) ? Cos cítíl? Určitě ne hlavu - ta se zapojila až jako poslední... :lol: Zákon přitažlivosti funguje, ale je duální: něco za něco, akce a reakce - je smutné, že se i z toho stala komerční záležitost - většina dobrých věcí pak zůstává jen v hlavě - v myšlenkách. Z toho co jsem viděl a četl mám pocit, že většina zastánců tohoto konceptu plně nepochopila o co jde... :| a tak dál zůstávají zavřeni a odděleni ve svých hlavách...ale i to je součásti PROCESU :P
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Ladislav za tento příspěvek:
Ida, PánBů, rosada

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod Ida » úte 17. kvě 2011 8:17:05

Naše myšlení - je neprozoumaná "oblast" člověna. Celé o tom zajímavě píše Ivo Toman v knize Debordelizace hlavy.
Na Inspiruj se tomu věnovalo hodně času. Např. na viewtopic.php?f=64&t=1071.

Jano, děkuji :thumb: za Vaše neúnavné vysvětlování a výchovu nás všech. Ida :P
Uživatelský avatar
Ida
 
Příspěvky: 41
Registrován: pon 02. lis 2009 19:52:55
Poděkoval: 234
Poděkováno: 37-krát v 20 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod Ladislav » úte 17. kvě 2011 12:03:35

Dagmar píše:
Ladislav píše: uvědomit si, že to, co se ti honí hlavou, nejsi TY :idea2: ...už jsem ti to tuším někde psal, podívej se do svého srdce :happyroll: VĚŘ SI ;)
--------------

uvědomit si, že to, co se ti honí hlavou, nejsi TY - Láďo díky, prosím, nemůžeš najít tvůj původní přízpěvek?? Moc by mě zajímal. Máš pravdu. Díky ahoj Dáša ***


Týkalo se to Tea a jeho "trablů" :) s nepodmíněnou láskou viewtopic.php?f=68&t=1459&start=20
...víš o "cestě srdce" se těžko píše... :hugs: kdo to nikdy vědomě nezažil, může se jen "domýšlet" jaké to je..., a v tom je ta potíž... :ahoj3:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod PánBů » úte 17. kvě 2011 12:29:32

prosím vysvětlit....

Pojem inteligence je věc vzniklá v mozku, vesmír nic takového nezná. Až se se svými intelektuáním úvahami dostanete do úzkých tak si na to klidně vzpomeňte že mozek nemusí všechno chápat a že je jenom taková hračka nás tvůrců své reality. :cat:
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod Motýlek » úte 17. kvě 2011 15:45:29

Chudák Teo...
On prosí o radu, zda někdo neví o nějakém centru v ČR co by pořádalo vedené cesty k probuzení(osvícení), důrazně uvede "PROSÍM NEREÁGUJTE NA TENTO TOPIC POKUD O NIČEM TAKOVÉM NEVÍTE... DĚKUJI" a co se mu tu dostane? Klasická ukázka projekcí každého, kdo sem odpovídá se svými radami, jak by co Teo měl nebo neměl... Já vím, všichni to myslíte dobře, ale zaprvé nereagujete přesně na Teovo přání a za druhé píšete o svém přístupu k "problému". Ty uvozovky píšu záměrně, protože pod pojmem problém vidím něco úplně jiného, než momentální (jedno jaké a jak dlouho trvající) zmatení na cestě "odněkud" "nekam". I to bloudění a hledání má smysl, stejně jako cokoli jiného. Netlačit na pilu a povolit ze svých očekávání je možná o to větší výzva, které by měl každý, kdo chce jít výš (a kam, vlastně???), prožít, vstřebat a snad si i z ní něco vzít... Být tady a teď. Jinde není líp. Jenom jinak. Ale přesto stejně jako tady.
Skvěle mi do tohoto tématu pasuje následující link: http://eprakone.wordpress.com/2010/06/1 ... slimakovi/
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Motýlek za tento příspěvek:
rosada

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod PánBů » stř 18. kvě 2011 7:24:19

Chudák Teo...

No dle těch teových příspěvků to vypadá jako by chudák opravdu byl. My se ho tu snažíme jenom trochu povznést. Ale já stejně věřím že všichni jsou úžasní a krásní lidé :)
On prosí o radu, zda někdo neví o nějakém centru v ČR co by pořádalo vedené cesty k probuzení(osvícení), důrazně uvede "PROSÍM NEREÁGUJTE NA TENTO TOPIC POKUD O NIČEM TAKOVÉM NEVÍTE... DĚKUJI" a co se mu tu dostane? Klasická ukázka projekcí každého, kdo sem odpovídá se svými radami, jak by co Teo měl nebo neměl... Já vím, všichni to myslíte dobře, ale zaprvé nereagujete přesně na Teovo přání a za druhé píšete o svém přístupu k "problému". Ty uvozovky píšu záměrně, protože pod pojmem problém vidím něco úplně jiného, než momentální (jedno jaké a jak dlouho trvající) zmatení na cestě "odněkud" "nekam". I to bloudění a hledání má smysl, stejně jako cokoli jiného. Netlačit na pilu a povolit ze svých očekávání je možná o to větší výzva, které by měl každý, kdo chce jít výš (a kam, vlastně???), prožít, vstřebat a snad si i z ní něco vzít... Být tady a teď. Jinde není líp. Jenom jinak. Ale přesto stejně jako tady.
Skvěle mi do tohoto tématu pasuje následující link: http://eprakone.wordpress.com/2010/06/1 ... slimakovi/

:D :D :D Tos mu těch center ale přidal.

No a k tomu linku. Já mám takový to flegmatický období typu nic není třeba vše se samo srovná atd.. už za sebou. Rozhodl jsem se trochu víc otevřít se světu no a proto jsem tu tak ukecanej. :happy:
Čirou náhodou ty knihy od Karlose Castanedy(odkud je ten citát) teď taky čtu. :Studuji: Splašil jsem je někde na netu v pdfku :) Moc mě baví a mohu je doporučit ikdyž ten Karlos někdy ty věci popisuje děsně zdlouhavě.
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod PánBů » stř 18. kvě 2011 7:39:31

Já mu odpověděl tak, jak si představoval. Jen jsem to udělal přes PM

No a my ostatní ti děkujem že jsme se o těch centrech taky dověděli zatímco to jak jsi skvělej a že pomáháš přesně tak jak ostatní potřebují sis nechal skromě pro sebe :D
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod jamajsky.drap » pát 20. kvě 2011 6:36:10

Jestli to správně chápu, hledá se prostě nějaký "urychlovač" ;)

Já celkem vážně uvažuju o Santo Daime. Jde o takový křesťansko-šamanský rituál, který (i s pomocí halucinogenní rostliny) rozšiřuje stav vědomí. Je to hodně přímá cesta a asi není příliš vhodná pro úplné duchovní nováčky. Igor Chaun, který se dlouho věnoval buddhismu, popisuje tento zážitek jako zlomový ve svém životě , který úplně změnil jeho náhled na svět. Je o tom několi videí na youtube. Hezky tento rituál také popisuje Jiří Kuchař ve svých knihách. Malý zádrhel je v tom, že je třeba se vypravit do Amazonie :) Zatím jsem nenašel na netu nějakou výpravu z Čech, tak pokud byste o někom věděli, dejte vědět :)
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod Motýlek » pát 20. kvě 2011 15:13:45

jamajsky.drap píše:Jestli to správně chápu, hledá se prostě nějaký "urychlovač" ;)

Já celkem vážně uvažuju o Santo Daime. Jde o takový křesťansko-šamanský rituál, který (i s pomocí halucinogenní rostliny) rozšiřuje stav vědomí. Je to hodně přímá cesta a asi není příliš vhodná pro úplné duchovní nováčky. Igor Chaun, který se dlouho věnoval buddhismu, popisuje tento zážitek jako zlomový ve svém životě , který úplně změnil jeho náhled na svět. Je o tom několi videí na youtube. Hezky tento rituál také popisuje Jiří Kuchař ve svých knihách. Malý zádrhel je v tom, že je třeba se vypravit do Amazonie :) Zatím jsem nenašel na netu nějakou výpravu z Čech, tak pokud byste o někom věděli, dejte vědět :)


Tak to je urychlovač, který Tě vystřelí úplně mimo vše známé... Obdobně tohle dělá Petr Chobot, ale u tohoto se mi libí Kristovské vedení a iniciace, takže je jistota, že mě to neodpálí do Vesmíru, ale naopak spojí s mým žitím tady a teď. Hodně lidí po Chobotových akcích mělo negativní (a prý i hodně) zkušenosti, což mě dost zrazuje. Nad tou cestou, jak ji popisoval Igor Chaun jsem taky vážně uvažoval, ale zaprvé je třeba si přitáhnout penízky a zadruhé najít někoho, kdo by se tím u nás zabýval: možná kontaktovat přímo Igora by bylo nejpřímější a nejjistější.
Velice by mě zajímalo, jaký dopad na každodenní žití může tato zkušenost mít - přece jen, když je člověk na kopci, musí z něj slézt zpět mezi lidi z masa a kostí a to je docela drsné procitnutí z rajské pohody tam někde v oblacích...
přijímám sebe sama
Uživatelský avatar
Motýlek
 
Příspěvky: 309
Registrován: ned 19. zář 2010 17:19:06
Poděkoval: 121
Poděkováno: 93-krát v 63 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod vostalpetr » pon 23. kvě 2011 8:48:38

Velice by mě zajímalo, jaký dopad na každodenní žití může tato zkušenost mít - přece jen, když je člověk na kopci, musí z něj slézt zpět mezi lidi z masa a kostí a to je docela drsné procitnutí z rajské pohody tam někde v oblacích...
................................................................................................................

No můj názor je takovej,
že použít urychlovač je velmi dobrá zkušenost,
z který se možná poučíme,
že používat urychlovače se nemá
(už jen právě proto, protože nás někam vystřelej do nebe, zatímco žádoucím výsledkem je spíše nebe na zemi)

Ale je to věc názoru, tedy našeho cíle,
jsou různá probuzení,
(pro jednoduchost řekněme že je probuzení pouze dočasné a probuzení stálé)
a je velku dobré si uvědomit, co který učitel učí,
a také vlastně o jaké probuzení nám jde

Nejednodušší a nejrychlejší cestou k dočasnému probuzení je uvědomění si Přítomnosti Ted a Tady,
to při správném "úsilí" může být velmi rychlé...
Uživatelský avatar
vostalpetr
 
Příspěvky: 5259
Registrován: úte 20. led 2009 13:57:12
Poděkoval: 98
Poděkováno: 666-krát v 510 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod jamajsky.drap » úte 24. kvě 2011 21:39:22

vostalpetr píše:Velice by mě zajímalo, jaký dopad na každodenní žití může tato zkušenost mít - přece jen, když je člověk na kopci, musí z něj slézt zpět mezi lidi z masa a kostí a to je docela drsné procitnutí z rajské pohody tam někde v oblacích...
................................................................................................................

No můj názor je takovej,
že použít urychlovač je velmi dobrá zkušenost,
z který se možná poučíme,
že používat urychlovače se nemá
(už jen právě proto, protože nás někam vystřelej do nebe, zatímco žádoucím výsledkem je spíše nebe na zemi)

Ale je to věc názoru, tedy našeho cíle,
jsou různá probuzení,
(pro jednoduchost řekněme že je probuzení pouze dočasné a probuzení stálé)
a je velku dobré si uvědomit, co který učitel učí,
a také vlastně o jaké probuzení nám jde

Nejednodušší a nejrychlejší cestou k dočasnému probuzení je uvědomění si Přítomnosti Ted a Tady,
to při správném "úsilí" může být velmi rychlé...


Tak před půl rokem bych s tebou souhlasil. Ale když se dlouhodobě pokoušíš o tu Přítomnost, o ten blažený stav a výsledky sice jsou, ale takové nepřesvědčivé. Celkově větší klid, nadhled, chvilkově zážitky toho absolutního blaženého bytí. Ale vnitřně to cítim, že tohle je takové přešlapování na místě. Už to chci prostě nějak rozlousknout...tak sáhnu po nějakém urychlovači. Nečekam od toho nějaké osvícení, spíše hlubší a přímější pohled na to, co už teď jakoby tušim. Moje intuice mi říká, že je to dobrý nápad :)
Uživatelský avatar
jamajsky.drap
 
Příspěvky: 198
Registrován: pon 16. lis 2009 14:16:35
Poděkoval: 149
Poděkováno: 114-krát v 68 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod Mendule » stř 01. čer 2011 10:54:12

Uživatelský avatar
Mendule
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 04. zář 2010 16:54:32
Poděkoval: 1
Poděkováno: 31-krát v 23 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Mendule za tento příspěvek:
teo

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod teo » čtv 02. čer 2011 11:06:08

Mendule píše:http://www.youtube.com/watch?v=nnXhFpaNdcw&feature=player_embedded#at=22

třeba Ti pomůže tohle :ahoj4:


WOW WOW WOW!!!!!!!!!!!!!! AMAZING!!!!!! THANK YOU THANK YOU THANK YOU!!!!!!!!!!!


SKVĚLÉ!!! Tohle jsem potřeboval, konečně pořádné vysvětlení k čemu ta meditace je.

Jen mě zajímá: on říká - sednout do pohodlné polohy, sepnout ruce a začít sledovat dech, ne vědomě dýchat - jen sledovat dech. Pak se začíná překonávat vázanost na MYSL a TĚLO. Pak řekne něco co moc nechápu... Že dýchání se stane malým, krátkým až ustane. ???
Nerozumím, to přestanu dýchat? Nebo vnímat že dýchám?

A mám při celé té meditaci vnímat to dýchání?
Mnoha lidem se při meditace podaří usnout nebo dřímat (a mě taky...)


?
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod Lída » čtv 02. čer 2011 20:33:46

Pozor na překlad Choprova výkladu - překlad je na několika místech značně nepřesný: např. "knowledge" tady neznamená znalosti, ale vědění, poznávání, jak to doopravdy je. "To transcend mind" je v titulcích přeložené slovy "obejít mysl". Transcendovat mysl ale neznamená její obcházení. Transcendováním se proměňuje její kvalita, jak to autor sám dál upřesňuje: "Mysl se uklidňuje a má víc prostoru, což vede k větší síle paměti... mysl bude klidná..."

Transcendentní = přesahující smysly a rozum. Transcendováním přestává čeření mysli sebeztotožňováním s pocity a myšlenkami, které se prostě pozorují a přijímají jako tvary vyvstávající ve vědomí. Mysl se tak zjemňuje a nabývá své původní čisté kvality, podobně jako voda jezera začne zrcadlit hvězdy, když ustane vzdouvání vln na jejím povrchu. Kdežto kdyby se mysl obešla, tj. odmítla, k žádné její proměně by nedocházelo, stále by se vracela ve svém původním netransformovaném stavu.

dýchání se stane malým, krátkým až ustane.

V hlubokém pohroužení do čistého Bytí se dech někdy sám od sebe zastaví. Ustání nádechů i výdechů může trvat i dost dlouho, je to stav naprosto naplňující a uspokojivý a dýchání v té době vůbec nechybí. Když se z pohroužení probíráme, dýchání se zase obnoví. To ale není podstatné a někdo tím vůbec nemusí procházet. Když ustane sebeztotožňování s obsahy mysli, meditující začne vnímat vlastní přirozenost bytí, a všechno - včetně těla a mysli - se pozoruje uvnitř živého nekonečného vědomí. Podobně jako voda oceánu pozoruje sebe samu - ať v klidu, anebo v pohybující se vlně, potom co se přestala považovat za určitou vlnu, odlišnou od jiných vln.

Při meditaci tu je čirá pozornost k dýchání. V mysli pročištěné od závislostí nedojde k usínání, ale uvnitř neomezené prostorovosti se pozoruje tělo i jeho dýchání. Postupně dochází ke zintenzivňování pozornosti k živoucímu pozorujícímu principu samotnému.
Uživatelský avatar
Lída
 
Příspěvky: 715
Registrován: ned 26. říj 2008 10:23:26
Poděkoval: 166
Poděkováno: 478-krát v 285 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Lída za tento příspěvek:
Ladislav

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod Mendule » sob 04. čer 2011 17:46:05

Tak to mám radost Teo, že můj odkaz byl užitečný. Mě se to taky líbilo, tohle s tím dýcháním jsem pochopila trochu po svém. Já vždycky když jsem meditovala, dýchala jsem hodně zhluboka do břicha a pozorovala dech, ale tohle postupné dýchání od hlubokého k mělkému je mnohem lepší, zkoušela jsem to a měla jsem potom dost energie a cítila jsem se moc dobře. Díky Lído za ucelenější překlad. No a Lída vyřešila i tu otázku dechu, takže není, co dodat. :sleep2:
Uživatelský avatar
Mendule
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob 04. zář 2010 16:54:32
Poděkoval: 1
Poděkováno: 31-krát v 23 příspěvcích

Předchozí

Zpět na Události, akce, přednášky, srazy a setkávání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků