Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod teo » čtv 12. kvě 2011 14:49:55

Pochopil jsem, že to co v životě hledám tj. - být šťastný, nenajdu ve vnějším světě, je to někde ve mě.
V posledním půl roce jsem prostudoval Toltéky, E. Tolla, Wayna Dyera, Deepaka Chopru, Course of miracles, Leap, D. Millmana... a další další a další.....

Znám to už z mnoha stran... a nehledám další stranu... další znalosti...

Chci to už konečně v sobě najít.

Proto prosím vás, víte-li o nějakém centru v ČR co by pořádalo vedené cesty k probuzení(osvícení), napište mi to sem.

Já to sám nezvládám, je to jako se učit řídit auto a nemít vedle na sedale instruktora... jenom ty knihy a příležitostné konzultace.

Má představa je.. strávit někde pár dní či nějakou dobu... a probuzený člověk jež zná cestu by mi řekl co udělat, jak to udělat, kontrolovat mne atd...



PS: PROSÍM NEREÁGUJTE NA TENTO TOPIC POKUD O NIČEM TAKOVÉM NEVÍTE... DĚKUJI
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli teo za tento příspěvek:
Martin108

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod AlfaScorpii » čtv 12. kvě 2011 17:54:50

Asi to není úplně to, co očekáváš, ale myslím, že by ti to mohlo pomoct.
http://www.brc.cz/terapie-tmou/
Uživatelský avatar
AlfaScorpii
 
Příspěvky: 357
Registrován: čtv 24. pro 2009 17:25:29
Bydliště: Mnichovice u Prahy
Poděkoval: 147
Poděkováno: 148-krát v 94 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod PánBů » čtv 12. kvě 2011 18:46:02

Přijď na na sraz :star: Inspiruj :srdce: v sobotu, tam bude duchovních učitelů jako much. :happy: A když budeš mít chuť stihneš ještě setkání Gaiou a Vénou.
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod teo » pát 13. kvě 2011 14:11:53

PánBů píše:Přijď na na sraz :star: Inspiruj :srdce: v sobotu, tam bude duchovních učitelů jako much. :happy: A když budeš mít chuť stihneš ještě setkání Gaiou a Vénou.


OKAY, a zítra jak je to setkání - víte o někom z těch duchovních učitelů znal a byl shopen mne tam dovést?
Před pojmem duchovní učitel si může člověk představit ledacos, rozhodně nehledám nějaké náboženství...
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod PánBů » pát 13. kvě 2011 14:39:58

Vím o jednom naprosto ideálním a jmenuje se teo ;)

Doufám že to nebereš jako nějakej další vtípek ale podle mě pořádněj duchovní učitel ti hned jako první věc řekne že on tě nic neučí že se učíš sám. A hned jako druhou věc že všechno máš už unvitř sebe. Holt asi kdo hledá najde. Já bych třeba taky chtěl potkávat víc správně duchovně zaměřenejch lidí který by si mezi sebou mohli svou moudrost předávat jenže žádnej takovej spolek neznám. maximálně pokecat přes internet. No a to je pro mě nejlepší tady Inspiruj. ***
Ale jak jsem psal pořekadlo kdo hledá najde. Takže když najdeš dej vědět. Taky bych se tam zkusil podívat.

Další věc je taky vědět co si pod tím probuzením představuješ? Že tam chceš dojít.
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli PánBů za tento příspěvek:
Motýlek

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod Petr » pát 13. kvě 2011 14:45:41

Myslim, ze ti to PanBu napsal docela dobre :).

Za sebe bych se te jeste zeptal, co si vlastne pod tim osvicenim predstavujes, a az bys to popsal, tak bych ti rekl: No tak takovy od ted vedome bud :).
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod teo » pát 13. kvě 2011 14:56:43

Být probuzený... je kladná správná odpověď na otázku "Jsi šťastný?"

Do doby co hledá člověk štěstí ve vnějším světě... nenajde to. Není to tam.
Až jednoho dne bude člověk tím pronásledováním štěstí unaven... a podívá se dovnitř sebe najde ho.
Tam venku je mnoho žebráků co zapoměli že vlastní plný trezor zlata.
Tam venku je mnoho osamělých co zapoměli že tu mají tucet dobrých přátel.
Vše tam bude čekat, je to tam dnes, bude to to tam zítra i v poslední den života.
To je rozdíl hledání štěstí venku a uvnitř.


já to najdu... nic jiného si nemohu dovolit. Až budete jednou unaveni tím pronásledováním, dejte mi vědět.
Teď ale potřebuji pomoc abych to sám našel. A později to rád předám dál. Těm co si nic jiného nemohou dovolit.
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod rosada » pát 13. kvě 2011 19:02:08

Petr píše:
Za sebe bych se te jeste zeptal, co si vlastne pod tim osvicenim predstavujes, a az bys to popsal, tak bych ti rekl: No tak takovy od ted vedome bud :).


Ta otázka nebyla myšlena na mě, ale potrefená husa... znáte to ;)

Taky toužím po osvícení, či probuzení. Ale neumím si to představit, a záměrně si to ani představit nechci. Dokonce bych řekla, že dalo dost práce zbavit se všech představ o tomto stavu. A co teď se "zákonem přitažlivosti"? Jediné co mohu říct je , že cítím v sobě obrovskou touhu. A poslední doubou taky to, že jdu správnou cestou a že neminu. Toť vše. Málo nebo moc? :roll:
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod teo » pát 13. kvě 2011 20:25:05

rosada píše:Taky toužím po osvícení, či probuzení. Ale neumím si to představit, a záměrně si to ani představit nechci. Dokonce bych řekla, že dalo dost práce zbavit se všech představ o tomto stavu.

A co si pod osvícením/probuzením představuješ? Co myslíš že to je?

rosada píše:A co teď se "zákonem přitažlivosti"?

Zákon přitažlivosti je jenom nástroj a něco o čem by jsi měla vědět že existuje a chápat jak funguje.
Když stavíme život na zákonu přitažlivosti - získáme co chceme (vlastně získáme co jsme = nedostaneme nic v co nevěříme). A až to dostaneš... udělá tě to trvale šťastnou. Pokud ne, pokračuj dále:

rosada píše:Jediné co mohu říct je , že cítím v sobě obrovskou touhu. A poslední doubou taky to, že jdu správnou cestou a že neminu. Toť vše. Málo nebo moc? :roll:

Všichni jsme na cestě, je to zvláštní... od doby co jsem se dozvěděl o spoustě věcech kolem života, nejen že mi do života zcela náhodně přicházejí lidé, kteří hledají odpovědi, které jsem našel třeba jen před pár týdny... ale dokonce i z mých starých přátel se těd objevují jedinci hledající odpovědi.
Ve skutečnosti ty to hledáš už nějakou dobu. Možná časem tě to unaví a odložíš to... a třeba za pět let se to zase vrátí... a pak to zase odložíš... a pak se zase k tomu vrátíš. Tak neodbíhej a pojď to najít. Všechno je vpořádku pokračuj dál.
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod rosada » pát 13. kvě 2011 20:41:22

teo píše:
rosada píše:Taky toužím po osvícení, či probuzení. Ale neumím si to představit, a záměrně si to ani představit nechci. Dokonce bych řekla, že dalo dost práce zbavit se všech představ o tomto stavu.

A co si pod osvícením/probuzením představuješ? Co myslíš že to je?


Nemám lepší slovo než Nevím (tak aspoš velkám písmenem :happyroll: ) ale docela slyším na pojmy jako: Nekonečné vědomí, čisté bytí - ale upřímně: taky si pod tím nedokážu představit) ani nechci, věřím že představy jsou na obtíž)


teo píše:
rosada píše:A co teď se "zákonem přitažlivosti"?

Zákon přitažlivosti je jenom nástroj a něco o čem by jsi měla vědět že existuje a chápat jak funguje.
Když stavíme život na zákonu přitažlivosti - získáme co chceme (vlastně získáme co jsme = nedostaneme nic v co nevěříme). A až to dostaneš... udělá tě to trvale šťastnou. Pokud ne, pokračuj dále:

Tak nějak to chápu jako nástroj, jak štasně žít, ale to co já hledám je tuším někde za tím. Za tím, co je či není štěstí. Možná i za tím, co je žítí a nežití.

teo píše:
rosada píše:Jediné co mohu říct je , že cítím v sobě obrovskou touhu. A poslední doubou taky to, že jdu správnou cestou a že neminu. Toť vše. Málo nebo moc? :roll:

Všichni jsme na cestě, je to zvláštní... od doby co jsem se dozvěděl o spoustě věcech kolem života, nejen že mi do života zcela náhodně přicházejí lidé, kteří hledají odpovědi, které jsem našel třeba jen před pár týdny... ale dokonce i z mých starých přátel se těd objevují jedinci hledající odpovědi.
Ve skutečnosti ty to hledáš už nějakou dobu. Možná časem tě to unaví a odložíš to... a třeba za pět let se to zase vrátí... a pak to zase odložíš... a pak se zase k tomu vrátíš. Tak neodbíhej a pojď to najít. Všechno je vpořádku pokračuj dál.


Už hledám od puberty, tedy hodně let. Nikdy však tak intenzivně jako teď.
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod Petr » sob 14. kvě 2011 8:38:59

rosada píše:
teo píše:
rosada píše:Taky toužím po osvícení, či probuzení. Ale neumím si to představit, a záměrně si to ani představit nechci. Dokonce bych řekla, že dalo dost práce zbavit se všech představ o tomto stavu.

A co si pod osvícením/probuzením představuješ? Co myslíš že to je?


Nemám lepší slovo než Nevím (tak aspoš velkám písmenem :happyroll: ) ale docela slyším na pojmy jako: Nekonečné vědomí, čisté bytí - ale upřímně: taky si pod tím nedokážu představit) ani nechci, věřím že představy jsou na obtíž)


Ja myslim, ze urcite Vis, jinak by jsi po tom prece netouzila. Pokud po tom hodne touzis, tak nekde hloubeji musis docela presne vedet proc. :)

Nerikam, ze u vsech veci po kterych touzime musime vedet proc. Nekdy je to intuice, ale ta mi k osviceni nejak nesedi :). Intuice podle me patri vice ke zvoleni cesty k cily, ne ke stanoveni cile.
Uživatelský avatar
Petr
Administrátor
 
Příspěvky: 2832
Registrován: čtv 08. kvě 2008 21:17:44
Bydliště: Brno / Praha
Poděkoval: 589
Poděkováno: 1282-krát v 716 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod Dagmar » sob 14. kvě 2011 8:53:16

teo píše:Být probuzený... je kladná správná odpověď na otázku "Jsi šťastný?"


----------------------

Sám píšeš, že to najdeš v sobě. Začni tím, mít sám sebe rád. Ráno se postav před zrcadlo, popřej si dobrý den, a řekni si "Teo, mám tě rád takového, jaký jsi". Mít rád sam sebe sse vším, čím jsi, jaký jsi, co jsi kdy v minulosti udělal a prožil.
Prostě tady a teď je zde duše oblečná do fyzického těla a je zde proto, aby si užívala. Neřeš, co bylo včera, nepřemýšlej, co bude zítra. Běž do přírody, a pozoruj krásu tvoření, jak všechno roste, pučí na nalejvá se. /a mě nikdo nepučí a nikdo nenaleje :no: /.
Prostě a jednoduše BUĎ. A nic už nehledej - přitahuješ hledání. Tvoříš ve svém životě hledání. Jsi člen pozitivního stavu, tak už konečně pozitivně jednej. :thumb: ahoj Dáša :lol:
Uživatelský avatar
Dagmar
 
Příspěvky: 62
Registrován: ned 03. kvě 2009 19:57:32
Poděkoval: 165
Poděkováno: 24-krát v 20 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Dagmar za tento příspěvek:
Radek

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod PánBů » sob 14. kvě 2011 8:55:19

Milý teo a rosado jestli chcete být jen štastní. Tak to jste tady správně Je to základ Abrahamova učení.
http://www.inspiruj.cz/viewtopic.php?f=47&t=721 1m02s
Tak se do toho ponořte a buďte šťastní. *** :cat: :srdce: :kvetina:
Uživatelský avatar
PánBů
 
Příspěvky: 179
Registrován: pát 22. říj 2010 14:11:16
Poděkoval: 84
Poděkováno: 51-krát v 37 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli PánBů za tento příspěvek:
Dagmar

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod teo » sob 14. kvě 2011 11:11:42

Dagmar píše:Prostě tady a teď je zde duše oblečná do fyzického těla a je zde proto, aby si užívala. Neřeš, co bylo včera, nepřemýšlej, co bude zítra. Běž do přírody, a pozoruj krásu tvoření, jak všechno roste, pučí na nalejvá se. /a mě nikdo nepučí a nikdo nenaleje :no: /.
Prostě a jednoduše BUĎ. A nic už nehledej - přitahuješ hledání. Tvoříš ve svém životě hledání. Jsi člen pozitivního stavu, tak už konečně pozitivně jednej. :thumb: ahoj Dáša :lol:


Okay, a jak? Má mysl je tak hlučná, pořád něco řeší, ikdyž se trochu uklidním v pozadí to pořád tíží, cítím to.
Tolle nejlépe vystihuje co všechno je mysl a ego, vše jsem to pochopil; Proč se stále ztotožňuji? Kde je ten drátek co mám přestřihnou aby jsem to nejen věděl že jsme dva (Já bytí a ego) ale abych to tak i cítil a neztotožňoval se.

???
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod rosada » ned 15. kvě 2011 10:15:51

Petr píše:
rosada píše:
teo píše:A co si pod osvícením/probuzením představuješ? Co myslíš že to je?


Nemám lepší slovo než Nevím (tak aspoš velkám písmenem :happyroll: ) ale docela slyším na pojmy jako: Nekonečné vědomí, čisté bytí - ale upřímně: taky si pod tím nedokážu představit) ani nechci, věřím že představy jsou na obtíž)


Ja myslim, ze urcite Vis, jinak by jsi po tom prece netouzila. Pokud po tom hodne touzis, tak nekde hloubeji musis docela presne vedet proc. :)


Tak jste mě vyprovokovali, podívat se na to blíže. Má mysl kolem toho vyprodukovala mnoho slov, ale ve zkratce:

Je tu touha po sebepoznání ( už to je velmi zjednodušující), ta nastartovala proces sebepoznání, tedy sebepoznávání, sebepoznávání mě, baví, vibruju tady další a další sebepoznávání. Ovšem prvotní touha po sebepoznání se opět začne ozývat. Takže je tu touha po sebepoznávání a je tu touha po sebe poznání (tj. "osvícení"), to ovšem znamená konec procesu sebepoznávání (to evokuje konec, dokončení, dokonání, smrt?!) a to se vibruje fakt dost blbě.
Tak jsem pátrala proč je tu ta prvotní touha po sebepoznání. A nepřišla jsem na nic jiného než na to, že zdroj touží poznat sama sebe skrze mě.
Takže se snažím vibrovat, ano staniž se :yes:
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod rosada » ned 15. kvě 2011 10:23:58

Petr píše:
Ja myslim, ze urcite Vis, jinak by jsi po tom prece netouzila. Pokud po tom hodne touzis, tak nekde hloubeji musis docela presne vedet proc. :)



btw když odhlédneme od osvícení: U většiny věcí po kterých toužím, nevím proč po nich toužím, např: chci mít kočku, chci jezdit na koni ...
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod rosada » ned 15. kvě 2011 10:30:50

PepaKopriva píše:
jak se teď cítím? Dobře? - výborný, pokud špatně máš mnoho nástrojů, jak se obrátit po proudu a nechat se unášet

Teď, právě teď když toto píšu se cítím dobře... přesto necítí, že jsem tam, možná i že jsem tam, ale necítím to :donknow: Něco schází? :netusim: spíš přebývá :happyturn:

PepaKopriva píše:mám se rád, a přijímám se takový jaký jsem
miluji sebe i svůj život
všechno je v pořádku

:yes:
Vše se mění na podkladě Neměnného :)
Uživatelský avatar
rosada
 
Příspěvky: 177
Registrován: čtv 14. dub 2011 17:59:16
Poděkoval: 58
Poděkováno: 52-krát v 37 příspěvcích

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod teo » ned 15. kvě 2011 11:29:22

"Chudí příbuzní a známí, mohou být ti kdo dají tu nejnákladnější radu. Za kým se chodíš radit ohledně financí a investic?"
(k probuzení/osvícení tě dovedou ti co už probuzení/osvícení jsou)

LoA je pouze nástroj, ne probuzení a osvícení.
LoA ti pomůže, funguje spolehlivě jako otáčení země.
Postavit svůj život pouze na LoA a radovat se pouze z věcí ve vnějším světě...
to není to co hledám

"As within sou without" = jak uvnitř tak venku
"Prvně hledej Boha, a věci které hledáš pak najdou tebe"
"Šťastný je ten kdo má srdci Boha"

Ta síla je uvnitř.
Naposledy upravil teo dne ned 15. kvě 2011 11:39:18, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli teo za tento příspěvek:
Dagmar

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod teo » ned 15. kvě 2011 11:36:34

The Fable of kitten

Malé kotě na ulici honí svůj ocas, a pořád se točí, točí, točí... a vypadá že se baví.
Jde kolem starší kočka, a ptá se:
"Co to děláš?"
Kotě se zastaví, rozmýšlí a povídá:
"Právě jsem dokončil kočičí filozofickou školu...; A dozvěděl jsem se že hlavní věc která činí kočky šťastnými je jejich ocas; A tak jej honím."
Starší kočka se zamyslí a pak povídá:
"Víš, já jsem nikdy něměla příležitost jít na školu, ale to co jsi se tam dozvěděl, na to jsem přišla také. Ovšem je mezi námi rozdíl."
pokračuje:
"Zatím co ty svůj ocas honíš, tak já jdu a můj ocas mne následuje."

__________________________
Z přednášky Wayna Dyera
Uživatelský avatar
teo
 
Příspěvky: 152
Registrován: pon 26. dub 2010 21:59:04
Poděkoval: 114
Poděkováno: 43-krát v 29 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli teo za tento příspěvek:
Dagmar

Re: Hledám někoho kdo by mě dovedl k probuzení

Příspěvekod Ladislav » pon 16. kvě 2011 7:50:07

Ahoj Teo...
...hledáš něco co je tvou pravou přirozeností - už JSI osvícen, jen jedna maličkost :) potřebuješ si to uvědomit..., a že tě k tomu někdo (za ruku) dovede? Těžko říct, spíš tě může naučit věřit sám sobě, uvědomit si, že to, co se ti honí hlavou, nejsi TY :idea2: ...už jsem ti to tuším někde psal, podívej se do svého srdce :happyroll: VĚŘ SI ;)

P.S.: jsi-li nešťastný z neustáleho hledání tak tady máš "ukazatel směru" : V co věřím, že je pravdivé, ohledně této situace, že cítím negativní emoce? ...tohle opravdu funguje :poklona:
Uživatelský avatar
Ladislav
 
Příspěvky: 179
Registrován: čtv 06. kvě 2010 9:57:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Poděkoval: 136
Poděkováno: 86-krát v 54 příspěvcích

Následující uživatelé by rádi poděkovali uživateli Ladislav za tento příspěvek:
Dagmar, PánBů, teo

Další

Zpět na Události, akce, přednášky, srazy a setkávání

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron